Skocz do zawartości

Football Menager Classic 2014


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

tez nie lubie polityki firm, ze tak malo gier jest w opcji cross buy, bardzo mi tego brakuje przy kupnie np final fantasy x/x-2, dragons crown czy teraz football manager. Chocby to nawet np 50zl wiecej kosztowalo to powinna byc taka opcja skoro wersje sa identyczne, niczym sie nie roznia i maja cross save a nawet cross game. No ale kasa sie musi zgadzac i firmy wiedza ze najwieksi fani pewnie kupia obie wersje i za jedna gre z opcja grania na dwoch systemach dadza prawie 400zl. Square to juz w ogole zenada z tym, ze nie mozna kupic X i X-2 osobno, pewnie wiedza ze 90% olaloby jedna, a tak moga dyktowac za komplet wieksza cene

Odnośnik do komentarza

Muve pięknie się spisało, wczoraj zamówiłem grę, dziś już jest dostarczona, a premiera dopiero jutro. Myślałem, że najwcześniej dojdzie w piątek, więc zamówiłem na adres pracy, dzisiaj mam niestety wolne i grę dostanę dopiero wieczorem. Trudno. Jutro 13 godzin w robocie, oby mały ruch był to może zrobię pół sezonu i da radę co nieco napisać na forum. Tylko co wziąć? Ajax, Atletico, Leeds? A może już zaczynać trofea wbijać i wziąć coś z najniższej brytyjskiej ligi? Ehh dylemaciki, nie mogę się doczekać :P

Odnośnik do komentarza

ja mam zamowiona w game4you bo sklep z katowic wiec odbiore osobiscie - licze ze juz dzis gre beda mieli, najpozniej jutro zagram. Kobieta weekend w pracy wiec mam cale dwa dni dla vity i football manager - tez juz od tygodnia mam dylematy kim zaczynac, czy patriotycznie ruchem chorzow, czy za sercem manchesterem united czy jakims sredniakiem europejskim by przezyc piekna przygode...na pucharki nie licze, platyna dla masochistow

Odnośnik do komentarza

czytam wlasnie pierwsze opinie, ponoc rewelacyjnie wykonany port, interface wymaga chwili do przyzwyczajenia ale potem juz z gorki, sa jednak trzy roznice wzgledem wersji z pc:

- nie ma opcji instant result

- nie ma opcji network game

- wybór aktywnych nacji ograniczony do trzech ( na pc max było pięć, by działał cross-play trzeba mieć save na pc z max 3 aktywnymi nacjami) - pewnie z obawy na mega dlugie loadingi to ograniczyli

Odnośnik do komentarza

ja sie nie boje i kupuje, ci co maja narzekaja na dwie rzeczy, procz tego sam zachwyt, tzn w sumie nie tyle zachwyt bo kazdy wiedzial co dostaje bo to port z pc w stosunku 1 do 1. Te rzeczy to:

- dosc mala czcionka w grze stad z uwagi na sporo dotykowych elementow w inferface posiadacze grubych paluchow moga miec problemy

- loadingi - sa dluzsze niz na pc, strach sie bac co by bylo jakby jednak te 5 nacji byly aktywnych, a nie tylko trzy

Odnośnik do komentarza

Yakubu grałeś?jakies wrazenie? ponoc jeszcze wczoraj wieczorem wyszedl day one patch ktory sporo poprawia. Mimo wszystko wiekszosc narzeka na te loadingi, choc z tego co widze ci co narzekaja to w wiekszosci ludzie, ktorzy na vite przesiedli sie z pc z 6-8gb ramu i mysla ze tyle danych bedzie sie wczytywac porownywalnie

Odnośnik do komentarza

Póki co bez rewelacji, nie grałem w FM od wersji z bodajże 2007 roku i muszę się bardzo dużo nauczyć, nie ogarniam tego co się dzieje i jak bardzo to wszystko pozmieniali. Brakuje mi przedmeczowych rozmów z zawodnikami, tego, że nie mogę ustawić sposobu gry przeciw poszczególnym zawodnikom, nie mogę ustawić treningu tak jak bym chciał (albo nie wiem jak to zrobić). Ustawienia taktyki to dla mnie póki co czarna magia. Na początek wybrałem Atletico i póki co wygląda to tak:

 

Towarzyskie:
W Chelsea 0-2
W HSV 1-1

D Inter 1-3

W Rayo Majadahonda 5-0

W Fulham 1-2

Mecze o punkty:
W Sevilla 1-1
D Barcelona 1-2 Superpuchar, prowadziłem :confused:

D Rayo 4-1
W Barcelona 2-2 rewanż stracona bramka w 80 minucie ;(

W Real Sociedad 1-1
D Almeria 4-2
D Chelsea 2-2 Liga Mistrzów, bramka stracona w 88
W Valladolid 1-2
D Osasuna 0-0
W Real Madryt 0-2

Po meczu z Almerią zmieniłem taktykę z 4-4-2 na 4-2-3-1 Jak na razie bardzo nieciekawie i zbytnio nie wiem jak to poprawić. Loadingi czasem są dość długie, ale ja nigdy w FMa nie grałem na wypasionym sprzęcie i jak dla mnie i tak jest bardzo dobrze. Jedyny minus to mały ekran, ale da radę się przyzwyczaić, trzeba tylko nieźle palcem celować.

Ruch duży w pracy był i długo nie grałem niestety

Edytowane przez Yakubu
Odnośnik do komentarza

w wersji classic nie ma rozmow z zawodnikami, trening tez jest uproszczony do wyznaczania tego na co w nim klasc nacisk. ustawien taktycznych jest od groma, mozna rozplanowywac tez stale fragmenty gry.

 

jak to chodzi na vicie? w sensie loadingi?ile wybrales lig aktywnych?co z ta czcionka i dotykowym ekranem? bez problemu? ja swoja wersje odbieram dopiero jutro rano

Odnośnik do komentarza

Cztery ligi z trzech krajów i na moje oko jest spoko z tym, że nie grałem na kompie i nie mam porównania. Czcionka jest czytelna, ale na tyle mała, że ustawiając skład i opcje trzeba czasem kilka razy palcem naciskać, bo albo coś nie załapie, albo wciśnie się coś innego

Największym minusem jest za to niestety, to, że nie da rady normalnie grać meczu z włączonym oknem statystyk swojego zespołu. Za(pipi)iście nieczytelne to jest :/

Edytowane przez Yakubu
Odnośnik do komentarza

Tego się obawiałem, że za mało jest do robienia w tej grze. Że wszystko jest w jakimś stopniu uproszczone. Tak wnioskuję po Waszych opiniach. Lubię się skupiać na pierdołach, nie tylko na zarządzaniu drużyną. A tu tego brakuje. FIFA Manager to dopiero jest kombajn z multum opcji, zarówno związanych z drużyną jak i wszystkim co się dzieje wokół niej. Rozbudowa stadionu, klubowe pamiątki, wywiady z prasą, negocjacje że sponsorami... A w FM z tego co wiem, nie ma takich pierdół.

Odnośnik do komentarza

Czy osoba, która nigdy nie grała w żadnego FM'a może zacząć przygodę z tą wersją? Są jakieś samouczki?

 

Proste ze tak. Na poczatku wydaje sie skomplikowane, ale po pierwszym sezonie zalapiesz o co w tym chodzi i bedziesz wyznaczal sobie nowe cele w nowych klubach. Ja zaczalem grac w FMa od edycji 2013 i od razu rzucilem sie na gleboka wode, czyli wybralem pelny tryb, w ktorego gralem tez jakies 100h w czternastke. Jednak po tym czasie wlaczylem dla sprobowania tryb Classic, czyli ten co jest w przenosnej wersji i wciagnalem sie jak nigdy. Rozegranie pelnego sezonu zajmuje polowe czasu potrzebnego na ta sama czynnosc w 'pelnej wersji', dzieki czemu rozgrywka jest emocjonujaca i na pewno nie traci na swojej atrakcyjnosci, bo opcji zarzadzania druzyna jest wciaz sporo.

 

moze chaotycznie napisane, ale jestem troche pijany

Odnośnik do komentarza

Tego się obawiałem, że za mało jest do robienia w tej grze. Że wszystko jest w jakimś stopniu uproszczone. Tak wnioskuję po Waszych opiniach. Lubię się skupiać na pierdołach, nie tylko na zarządzaniu drużyną. A tu tego brakuje. FIFA Manager to dopiero jest kombajn z multum opcji, zarówno związanych z drużyną jak i wszystkim co się dzieje wokół niej. Rozbudowa stadionu, klubowe pamiątki, wywiady z prasą, negocjacje że sponsorami... A w FM z tego co wiem, nie ma takich pierdół.

w tej grze jest mega duzo do robienia - uwierz. Nie ma lepszego i bardziej robudowanego managera od serii football manager. Jedyne co to ze skupia sie na druzynie i transferach ale negocjacji masz pelno - czy to transerowych czy to z agentami zawodnikow czy to z zarzadem o podwyzki budzetow transferowych.

 

zreszta powtorze jeszcze raz - sciagnij demo na pc, kazdy ma kompa co go odpali, masz tam pelny tryb klasyczny z wersji na vite z blokada ze demo wylaczy ci sie po ktoryms tam dniu miesiaca.

 

ps. yakubu na pewno nie da sie grac meczu z oknem statystyk pilkarzy? w demie na pc dalo sie tak na 100%(czyli caly czas widzisz aktualna ocene zawodnika czy tez jego kondycje)

 

ponizej obrazek z vity - o to ci chodzi?

1972307_10152011976867616_19680454_n.jpg

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

ja ma inne pytanie. Może ktoś - kto w grał w obie wersje - porównać FM dostępnego na Androida z tym który wyszedł na Vite? Mocno ubogi kuzyn ten na androida? Zaznaczam że nie grałem ani w tego anie w tego - ale ostatnio mam mocną fazę żeby zagrać w jakiegoś mobilnego menadżera :)

Edytowane przez VerB_
Odnośnik do komentarza

wersja na androida a wersja vita/pc to jakby dwie osobne gry. Wersje androidowe nie dosc ze wyprane w multum opcji to jeszcze oparte sa na innej(o wiele ubozszej) bazie zawodnikow,lig i statystyk oraz nie maja tego calego silnika meczowego. Ponoc tez nie sa zle i jak ktos ma cisnienie to smialo moze w nie grac ale obok wersji pc i vity nie staly.

 

obecnie football managery wychodza w trzech wersjach:

tryb pelny - dostepny tylko na pc

tryb klasyczny(czyli wyprany z kilku opcji jak indywidualne treningi czy rozmowy z zawodnikami) - dostepny na pc i vicie i jest cross save

wersje na smartfony - nie majace nic wspolnego z powyzszymi

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Ficuś: nie, nie. Chodzi mi o to okno gdzie masz wszystkich swoich zawodników i wypisane dla każdego z nich ile mają podań, odbiorów, strzałów, dośrodkowań, jaka jest kondycja, ocena itp. Dosłownie wszystko, na PC zawsze korzystałem z tego okna przez prawie cały mecz, czasem tylko zmieniając na inne, a tutaj to okno po prostu się nie mieści na ekranie i trzeba palcem przesuwać żeby coś zobaczyć, jest to niewygodne i lepiej olać.

Odnośnik do komentarza

ja tego nie olewam tylko wlaczam pare razy w meczu, uprzednio dajac pauze 

 

ja na pierwsze podejscie wybralem united, zobaczymy czy nie bedzie za latwo, na razie w sparingach dwa zwyciestwa, trzy remisy(w tym w sparignu z bayernem) i jedna porazka z Colorado na mini tourne w usa. Niestety polecial mi sklad i kilku zawodnikow bedzie zdolnych do gry dopiero za 2-3 miesiace: nani, welbeck,mata i vidic. Zaczalem w trybie ekspresowym rozgladac sie za wzmocnieniami, udalo mi sie za 8mln euro kupic Dante z Bayernu teraz na gwalt potrzebuje jakies swietnego ofensywnego lub skrzydlowego pomocnika. Poprosilem zarzad o podniesienie budzetu transerowego i mam do wydanie ok 18-20mln.

 

Czcionka faktycznie mala, trafenie w niektore opcje wymaga wprawy(a wcale nie mam duzych palcow), predkosc dziala i wczytywania calkiem wporzadku wg mnie. Czy warto kupowac vite specjalnie dla managera? trzeba odpowiedziec sobie szczerze na dwa pytania:

- jakie masz cisnienie na przenosny football manager - o ile w przypadku indykow bronie vity twierdzac ze ten sprzet idealnie sie do nich nadaje, tak w przypadku football managera...badzmy szczerzy - myszka i wiekszy ekran to mus. fajnie ze to sportowali na vite, ale 100% konfort z grania tylko na pc

- z jakiego pc przesiasc sie chcesz na vitowy fm - jesli z dobrego to mozesz nie przezyc o wiele wolniejszego tempa rozgrywki, wszystko wczytuje sie wolniej, ja bede bronic vity bo i tak ten engine jest sportowany super patrzac na to ze vita ma cztery razy mniej ramu niz minimalne wymagania fm na pc, ale nie oszukujmy sie na pc z i5 i 6gb ramu pewnie wszystko wczytuje sie o wiele wiele szybciej

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.