Skocz do zawartości

Football Menager Classic 2014


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

jest:) nawet ekstraklasa i druga liga ;)

 

ja mam za soba 8h gry i wczoraj porownywalem ja do dema, ktore odpalilem na pc (moj laptop to jakis smieszny procek i 4gb ramu - bez szalu):

- predkosc dziala i przeliczania kolejnych dni w kalendarzu bardzo zblizona (na vicie mam aktywne 1i 2 lige w anglii, hiszpanii i niemczech)

- predkosc dzialania meczu - tutaj najwieksza i niestety dosc dramatyczna roznica - obie gry odpalilem na max predkosci meczu pomiedzy skrotami akcji i sie zdziwilem - na vicie jedna minuta to ok 4sekundy wiec nawet jakby nie bylo ani jednego skrotu sytuacji to mecz trwalby 6min. Jak dochodza do tego skroty sytuacji, grzebania w opcjach taktycznych przegladanie statystyk itp to niejednokrotnie przy meczu spedzam nawet i 15min. Na pc polowe tego czasu.

- zapisywanie danych przed meczem - na pc tego nie ma, na vicie jest - na twicie spolecznosc prosila tworcow by w patchu to anulowani i nie bylo to obligatoryjne - niestety odpowiedz byla jednoznaczna - dane sie zapisuja przed meczem by uwolnic pamiec konsoli od danych by bylo w niej miejsce na algorytmy meczowe

- wydarzenia w kalendarzu - na vicie w kalendarzu przy przeliczaniach dni mam czesto informacje, jakies plotki transferowe,newsy czy podsumowanie lig innych niz ta w ktorej gram, po prostu widac ze konsola to przelicza, niestety nie moge tego podejrzec, w skrzynce wiadomosci nie ma po nich sladu - przewaznie sa tam tylko informacje dotyczace mojej ligi lub wszystkiego zwiazanego z prowadzonym zespolem. Na pc mozna podejrzec te newsy

 

To tyle w skrócie, ogolnie jestem zadowolony, licze dalej ze w patchach troche przyspiesza przeliczanie silnika meczowego bo to na razie najwieksza wada gry. No i chce widziec te newsy i je podgladac skoro vita je przelicza!

 

A jak moja kariera jako trener united? za soba po 8h mam 20 meczy we wszystkich rozgrywkach wliczajac sparingi przed sezonem. W lidze bilans 5-2-1 i trzecie miejsce z 4pkt straty do City. Za soba min wygrane dramatyczne mecze z liverpoolem na wyjezdzie 3-2 i sunderlandem  u siebie 3-2 gdzie po 15min przegrywalem juz dwoma bramkami. Przegralem lacznie 2 mecze - w sparingach z colorado 0-1 i w lidze wyjazd na swansea 2-3.

 

Na szczescie algorytm gry nie przewiduje calkowitego zapomnienia umiejetnosci i biegania bez skladu i ladu jak w realu u Moyesa i moj United ma kilku zawodnikow w formie, ktorymi zawdzieczam to ze dotychczas idzie mi calkiem niezle - van persie w formie, welbeck i jenuzaj wymiataja, w obronie rzadzi sprowadzony Dante,a Jones gdziekolwiek go nie postawie (czesto gra u mnie DM) meczu mi nie zawala, nawet Fellaini ma lepsze statystyki niz np Carrick czy Cleverley. Jedynie kagawa czy young jak w realu - chimeryczni.

 

Najczesciej gram ustawieniem 4 obroncow, 1 defensywny pomocnik, jeden srodkowy pomocnik, dwoch ofensywnych skrzydlowych, van persie jako wysuniety napastnik i ronney za nim grajacy jako "klasyczna10". Tak przewaznie zaczynam mecze ale i tak w ich trakcie czesto zmieniam wszystko w zaleznosci od wydarzen boiskowych i ustawienia przeciwnika

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

taki sam jak na pc :P ciezko nagrac gameplay w managerze :P Zagraj w demo tryby klasycznego na pc - rozwieje ono kazda twoja watpliwosc. Lapka masz tak mocnego ze calosc bedzie ci chodzic praktycznie tak samo jak na vicie, jedynie predkosc mijania czasu w meczu bedziesz szybsza bo na vicie niestety z tym przegieli - zbyt dlugo to trwa zdecydowanie. Przegranie 30 pelnych sezonow do pucharka to bedzie jak nic z 500h jesli ktos rzetelnie podejdzie do gry, a nie bedzie robic speed runa.

Odnośnik do komentarza

http://vitasite.info/recenzja-football-manager-classic-2014/

 

Przeczytałem recenzję. Dobrze rozumiem, że nie mamy tutaj pełnej licencji? I na przykład zespoły z angielskiej premier league nie mają oryginalnych herbów, zdjęć zawodników itp.?

 

@Ficuś, Ty grasz United, jak to wygląda? Zrób jakieś screeny jak możesz z info o zespole, z listą składu itp. :)

 

 

PS. Demo na PC na razie muszę odpuścić, gdyż pobrać je można przez steam, a nie mam miejsca na instalację. Szkoda, że nie ma dema na Vite, bo wtedy by to było najbardziej wiarygodne do podjęcia decyzji o kupnie.

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

oryginalne nazwiska zawodnikow maja wszystkie dostepne ligi w grze. Tak samo wszystkie ligi, systemy rozgrywkowe, rozgrywki miedzynarode, limity obcokrajowcow, limity pilkarzy spoza UE, daty meczy miedzynarodych, okienka transferowe itp - wszystko odbywa sie na aktualnych na sezon 2013/14 zasadach (nawet nasza liga ma ten podzial na dwie grupy). Ligi bez licencji nie maja emblematow klubowych, zdjec zawodnikow, oficjalnych nazw klubowych itp. Zamiast Barclays PremierLeague jest po prostu Angielska Esktraklasa, zamiast Ligi Mistrzów po prostu Puchar Europejski itp. Z tego co widze nawet w ligach bez licencji nazwy klubow tez nie sa przekrecone (nie ma sytuacji z pesa gdzie zamiast chelsea jest men blue i united men red). Na pc braki licencyjne zalatwiaja fani łatkami, na vicie sie nie da.

 

United oddane idealnie - sklad identyczny, zespol rezerw tak samo, nawet Zaha cz Bebe biegaja mi na wypozyczeniach w innych klubach, a Vidic nie przedluzyl kontraktu i od czerwca2014 bedzie wolnym zawodnikiem (stad juz sciagnalem Dante w jego zastepstwo na przyszle sezony, chcialem tez mlodego Luke Shaw w miejsce Evry bo boje sie ze on tez nie bedzie chcial przedluzac kontraktu ale starania spezly na niczym)Na razie mam ale wku.rwa bo mi Rooney wrocil ze zgrupowania kadry z kontuzja i mi bedzie sie leczyc 3 miesiace :(. Co mi z tego, ze angielska federacja pokryje jej koszty i jego pensje przez ten czas :(

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

oryginalne nazwiska zawodnikow maja wszystkie dostepne ligi w grze. Tak samo wszystkie ligi, systemy rozgrywkowe, rozgrywki miedzynarode, limity obcokrajowcow, limity pilkarzy spoza UE, daty meczy miedzynarodych, okienka transferowe itp - wszystko odbywa sie na aktualnych na sezon 2013/14 zasadach (nawet nasza liga ma ten podzial na dwie grupy). Ligi bez licencji nie maja emblematow klubowych, zdjec zawodnikow, oficjalnych nazw klubowych itp. Zamiast Barclays PremierLeague jest po prostu Angielska Esktraklasa, zamiast Ligi Mistrzów po prostu Puchar Europejski itp. Z tego co widze nawet w ligach bez licencji nazwy klubow tez nie sa przekrecone (nie ma sytuacji z pesa gdzie zamiast chelsea jest men blue i united men red). Na pc braki licencyjne zalatwiaja fani łatkami, na vicie sie nie da.

 

United oddane idealnie - sklad identyczny, zespol rezerw tak samo, nawet Zaha cz Bebe biegaja mi na wypozyczeniach w innych klubach, a Vidic nie przedluzyl kontraktu i od czerwca2014 bedzie wolnym zawodnikiem (stad juz sciagnalem Dante w jego zastepstwo na przyszle sezony, chcialem tez mlodego Luke Shaw w miejsce Evry bo boje sie ze on tez nie bedzie chcial przedluzac kontraktu ale starania spezly na niczym)Na razie mam ale wku.rwa bo mi Rooney wrocil ze zgrupowania kadry z kontuzja i mi bedzie sie leczyc 3 miesiace :(. Co mi z tego, ze angielska federacja pokryje jej koszty i jego pensje przez ten czas :(

 

No ok, ale ManU nie ma oryginalnego herbu i zdjęć zawodników? Tak jak cała premier league?

Odnośnik do komentarza

Emtebe no kurcze nie kumam czemu sie ciagle pytasz zamiast sciagnac demo z steam i zagospodarowac na dysku chyba z 2gb by je zainstalowac - rozwieje wszystkie watpliwosci i zrobisz to max w pol dnia, a ty zamiast tego od tygodni sie wahasz czy kupowac czy nie i zadajesz pytania, w tym czasie te demo juz bys na milion sposobow zainstalowal i ogral.

 

Ja wczoraj 4 mecze zagrałem - w Capital One Cup wygrana 2-0 na wyjezdzie z Stoke, zaraz potem rewanż w lidze i zwycięstwo u siebie 4-1, potem niestety przegrana na wyjezdzie 0-1 po bramce w 94minucie z West Ham i zwyciestwo w Lidze Mistrzów u siebie z Bayerem Leverkusen 2-1 co przypieczetowalo moj awans z grupy juz po 4 meczach (3zw-1remis)

 

Skorygowalem tez troche ustawienie meczowe szczegolnie na mecze grane u siebie i z latwiejszymi rywalami - juz bez defensywnego obroncy

small_712419918.png

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Ja mam już pierwszy sezon Atletico za sobą. Tragedii nie ma, ale mogło być znacznie lepiej. Czwarte miejsce w lidze mimo, że na osiem kolejek przed końcem byłem na trzecim miejscu z przewagą czterech punktów nad Athletikiem. Superpuchar Hiszpanii przegrany z Barcą 1-2 u siebie i 2-2 na wyjeździe tracąc bramkę w 80 minucie. W Pucharze Hiszpanii odpadłem w piątej rundzie z Valencią 2-1,2-2. W Lidze mistrzów odpadłem w półfinale z Chelsea, 1-0 u siebie i 3-5 na wyjeździe. W ogóle rewanż to dziwny mecz był. W doliczonym czasie pierwszej połowy tracę bramkę na 0-3. W 58 wyrównałem na 3-3, a później 62 i 83 minuta tracę bramki, do awansu zabrakło jednego gola :confused:

Na duży plus Diego Costa, Diego, Arda Turan, Cristian Rodriguez. Można powiedzieć, że dzięki nim było tak dobrze, bo obrona przez większą część sezonu leżała i kwiczała. Diego Costa został królem strzelców w lidze, Diego najwięcej asyst, a jako drużyna w ostatnich czterech kolejkach straciłem trofika za zdobycie największej ilości bramek w lidze. Po sezonie opuszcza mnie Courtouis, więc zatrudniam Gomesa, bo za darmo był. Więcej transferów póki co nie robiłem.

Edytowane przez Yakubu
Odnośnik do komentarza

Kapitalnie sie czyta takie posty z wirtualna przygoda trenerska :) Na pal ponabijac wszystkich, ktorzy w managery graja tak ze jak mecz przegrywaja to wczytuja wcześniejszy stan gry byle do skutku, byle tylko wygrac wszystko co jest.

 

ja dopiero 12 meczy ligowych za soba(8-2-2) wiec do konca sezonu sporo...cos czuje ale, ze z tytulem mistrzowskim szybko sie pozegnam bo jak na razie City miazdzy wszystkich. Powoli tez rozgladam sie za wzmocnieniami na nowy sezon ale mam dylemat kogo brac i czy jest on tego warty :(w pierwszym okienku transferowym chcialem tez kupic Diego z Altetico ale klub nawet nie podjal sie rozmow tranferowych na ten temat). Na razie wku.rwa mam na ofensywnych pomocników w moim united - giggs, mata, young czy nani graja totalny piach, jedynie valencia i januzaj wymiataja i ratuja mi mecze. No i van persie w mega formie, szkoda ze drugi najlepszy gracz w moim zespole czyli ronney doznal tej powaznej kontuzji :(

 

ps. yakubu ile juz masz godzin nabite ze sezon juz skonczyles? masz to w menu podane gdzie zapisujesz gre itp w zakladce "status"

Odnośnik do komentarza

No kiedyś tak grałem, że po przegranej wczytywałem, ale wtedy miałem jakieś 10-12 lat :D Później grałem już normalnie, bo satysfakcja jest nieporównywalnie większa. Pamiętam jak Leeds grałem ponad dwadzieścia sezonów. Pierwsze dwa albo trzy lata walczyłem żeby awansować do Champions League, później kolejnych kilka lat walka o Premiership, następnie coraz to wyżej w lidze, aż skończyło się na wygranej w Lidze Mistrzów. Coś niesamowitego.

Na koncie mam 17 godzin i 47 minut, ale ja większość czasu gram w pracy i często odkładam Vitę włączoną gdzieś na bok, bo klientów muszę obsługiwać i nie ma sensu patrzeć na ten licznik.

Odnośnik do komentarza

Emtebe no kurcze nie kumam czemu sie ciagle pytasz zamiast sciagnac demo z steam i zagospodarowac na dysku chyba z 2gb by je zainstalowac - rozwieje wszystkie watpliwosci i zrobisz to max w pol dnia, a ty zamiast tego od tygodni sie wahasz czy kupowac czy nie i zadajesz pytania, w tym czasie te demo juz bys na milion sposobow zainstalowal i ogral.

 

Niestety, próba odpalenia dema kończy się tak:

 

CsK2yZV.jpg

 

 

Wszystko się wykrzacza zaraz po ekranie z herbami lig i informacjami o licencjach.

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam - gra kupiona przez PSS waży około 1.9 GB i POSIADA polską wersję. 

 

Wczoraj sobie sprawiłem, zaczynam przygodę z Wisłą Kraków. Tylko mam jedno pytanie: jakim sposobem złożyć ofertę na wypożyczenie zawodnika? Oferta transferu jest w porządku, wszystko działa, ale nigdzie w opcjach nie mogę znaleźć wypożyczenia mimo, że zawodnik jest na listę wystawiony - any tips ? 

Odnośnik do komentarza

zrobie ci zdjecie jak bede w domu ale tam gdzies gdzie sa opcje transferu gdzie zmieniasz lub dodajesz klauzule czy bonusy czy wybierasz termin realizacji tranzakcji itp musisz przelaczyc opcje z transferu na wypozyczenie. ogolnie jest w tej grze kilka opcji tak ukrytych ze trzeba czasem klikac na slepo po ekranie bo sie nagle okazuje ze jakas z pozoru nieinteraktywna ikonka kryje w sobie jakies kilka opcji potrzebnych dla trenera

Odnośnik do komentarza

nie prawda, da sie, nawet niedawno dostalem kilka ofert wypozyczenia dla moich mlodziakow z rezerw united, a okienko transferowe dawno mam zamkniete, jest ale na to jakas regulacja uefa - bo oficjalnie z tego co mi wiadomo to chyba ona musi wydac zgode bo normalnie nie mozna ani transferowac ani wypozyczac poza okienkiem tranferowy, tez sa jakies ograniczenia wiekowe itp

Odnośnik do komentarza

Tak na szybko po 4 meczach i pierwszym ograniu tego managera z punktu widzenia osoby grającej na PC'cie:

 

- baza graczy jest makabrycznie mała i pewne nazwiska, które z automatu zawsze sprowadzałem w ogóle nie istnieją (co jest naturalną konsekwencją tej wersji "classic" więc nie powinienem tu narzekać

- w wersji rozbudowanej (PC) granie taką Wisłą było dla mnie niegrywalne, ponieważ nie mogłem nawet zbudować sztabu szkoleniowego - w classic'u takiego problemu nie ma w ogóle więc jest sporo łatwiej

- zimowy update transferowy akurat dla Wisły jest mega łaskawy (Stilic <3)

- jest wolniej, nie ma co gadać - jak się grało na 8 gb RAMu ;)

- nie wiem czy to kolejna rzecz której nie odnalazłem, ale nie mogę znaleźć w menu poleceń dla drużyny, aby zachowały się na stałe. Zawsze jak trwa mecz muszę na początku ustawiać je od zera...

 

To na razie tyle po może 3 godzinach zabawy

Odnośnik do komentarza

Alez mi slabo idzie moim united w starciach z najlepszymi ekipami, szczegolnie na wyjazdach. Ogorkow leje bez wysilku, taktyka jaka konwekwentnie stosuje sprawdza sie idealnie ale starcia z najlepszymi....wyjazd do madrytu w starciu z altecico w LM - 1-3, wyjazd z arsenalem kleska 1-5, u siebie z chelsea 0-1, derby z city, mega fartowne 1-1. Teraz mialem wyjazd na everton i ustawilem druzyne na taktyke ala moyes w starciu z bayernem - 4 obroncow z poleceniami trzymania pozycji i glebokiej obrony, przed nimi dwoch DM jako rygle defensywne i taktyka zespolu jako kontry z dalekimi podaniami na skrzydlowych i splodzilem w bolach wygrana 2-1. Trzecie miejsce w lidze aktualnie z 8pkt straty do City i 5pkt do Arsenalu.

Odnośnik do komentarza

Udało mi się w końcu ograć demo na innym komputerze. Kurde i sam nie wiem. Jak wspominałem wcześniej: lubię się babrać w takich pierdołach jak negocjacje ze sponsorami, pamiątki klubowe, rozbudowa stadionu i inne tego typu gówienka. W FM niestety tego nie mamy. Tutaj mamy skupienie na zespole i taktyce. Nie powiem - grając w demo nawet się w to wciągnąłem, tyle, że odkąd sięgam pamięcią, to od zawsze wolałem Total Club Manager/FIFA Manager (grałem od pierwszej części), bo tam było miliard opcji. Zawsze bardziej mnie ciągnęło do bawienia się opcjami nie związanymi stricte z drużyną - a związanymi z klubem. Zazwyczaj opcje taktyki, zmian w czasie meczu treningu ustawiałem na "auto"... Jednakże kusi mnie spróbowanie tego, co wcześniej nieco olewałem.

 

Hmmm, sam nie wiem. Niby demko mnie na swój sposób wciągnęło i FM będzie grą, którą na pewno prędzej czy później zakupię. Ale chyba jeszcze nie teraz, nie za taką cenę. Poza tym poczytałem recenzje na zagranicznych portalach i widzę, że FM zbiera słabiutkie noty. Mniej więcej 50%, 4 czy 5 na 10.

 

PS. W demie na ekranie cały czas miałem natłok informacji, milion okienek z newsami, informacjami itp. Fajne to i pomocne. Ale powiedzcie mi jak to wszystko upchnęli na małym ekranie Vity? Nie jest to zbyt naćkane? Fonty nie są za małe? Będę musiał grać w okularach?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.