Skocz do zawartości

Shadow of the Beast


Kre3k

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem wczoraj w tej promocji, bo mimo że Amiga 600 to kawał mojego dzieciństwa, ograłem masę tytułów, praktycznie każdego killera i w chooy gier od Psygnosis, to jakimś cudem Shadow of the Beast nigdy u mnie nie zagościł. Pewnie to wina ówczesnych piratów i ich lakonicznych opisach gier na dyskietce ze spisem giełdowego towaru - na bank obok tytułu widniał opis "biegniesz niebieskim stworem i walisz z piąchy", co niekoniecznie musiało pobudzić moją wyobraźnię :)

 

Zresztą... zabijcie mnie, ale oglądając gameplaye na YT (z amigowego oryginału) jakoś nie widzę siebie, nawet te dwadzieścia parę lat temu, żebym się tym jarał.

 

W każdym razie remake jest śliczny, płynny do bólu, jucha kapie elegancko, a system walki wygląda na całkiem rozbudowany. Zbyt krótko pograłem, by wydawać jakieś bardziej wiążące osądy, ale póki co - jest fajnie :)

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Dobrze pamiętam że jest też w cenie klasyczna wersja z Amigi? Jak ją odblokować bo w menu nie widzę.

 

Na mapie świata wciskasz trójkąt (PS4), później ikonka z klepsydrą ("History") i tam pierwsza dyskietka z lewej.

Następne to cheat na nieskończoność żyć w classicu i playthrough, gdybyś chciał obejrzeć zamiast grania samodzielnie :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj trochę pograłem w gierkę, no i kufajest dobrze! Bałem się, że z robią z tego bezmyślną, jednostronną sieczkę z praktycznie samą walką. Nic z tych rzeczy. Gameplay jest różnicowany. Raz walczymy, raz skaczemy, raz rozwiązujemy zagadki czy walczymy z bosami. Sama walka dość prosta alemega soczysta i brutalna. Obecnie taki jeden większy minus to responsywność skoku besti ale jak fan platformówek jestem spaczony. Jak coś z tego co pamiętam do 27 stycznia gierka jest w promocji za 32? zł.

 

ps graficzka jest kozacka, a jak na gierkę z e-dystrybucji niszczy OKA

Odnośnik do komentarza

Wczoraj trochę pograłem w gierkę, no i kufajest dobrze! Bałem się, że z robią z tego bezmyślną, jednostronną sieczkę z praktycznie samą walką. Nic z tych rzeczy. Gameplay jest różnicowany. Raz walczymy, raz skaczemy, raz rozwiązujemy zagadki czy walczymy z bosami. Sama walka dość prosta alemega soczysta i brutalna. Obecnie taki jeden większy minus to responsywność skoku besti ale jak fan platformówek jestem spaczony. Jak coś z tego co pamiętam do 27 stycznia gierka jest w promocji za 32? zł.

 

ps graficzka jest kozacka, a jak na gierkę z e-dystrybucji niszczy OKA

Polecam chińskie wydanie pudełkowe, z angielskimi napisami i...polskimi podczas gry. :)

Odnośnik do komentarza

Ehehe gierka skończona w 2h, tak dokładnie 2h:) Nie pamiętam już dawno tak krótkiej gierki. No nic przynajmniej mnie nie zdążyła znudzić, a że mam duży backlog i kilka gier na półce to nawet mi to na rękę. Jest niby jeszcze terochę rzeczy do maksowania i odblokowania jakby komuś mało były te 2h. Po skończeniu te 7/10 to na luzie daję, a jak ktomuś nie zalęży na dłuższej gierce to spokojnie 7+/10.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
1 godzinę temu, Mejm napisał:

Je.bac cyfre :)

 

O to to to :)
Uwielbiam grzbiety moich pudełeczek poustawiane w porządku alfabetycznym na półce i jeśli jakaś gra ma wersję retail to staram się zdobyć jej fizyczne wydanie, nawet jeśli już kiedyś zaopatrzyłem się w cyfrówkę - takie zboczenie, co zrobisz...
Teraz w PS Plus będzie RIME, a mnie to ch... obchodzi, bo wiem, że jest wersja pudełkowa, więc nawet tego nie pobiorę -  w ramach abonamentu wolałbym, gdyby wrzucali gierki typu "digital only" - resztę kupię sobie sam :)

Odnośnik do komentarza

Napisałem przecież, że "kolekcjonerskie zboczenie" :)
No i gierka w żadnym wypadku nie jest średnia - niesamowicie udany remake amigowego klasyka (który zresztą również jest grywalny w bonusie).
Po prostu nie lubię cyfrówek, nie czuję wtedy, że posiadam jakiś tytuł - dopiero widok jego fizycznej kopii mnie uspokaja ^^

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...