Skocz do zawartości

Projektor a granie


eX4cT_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie noszę się z zamiarem przejścia na TV Full HD, tak ze 42'' ale jeżeli projektor jest trochę droższy i daje lepsze efekty to muszę sprawę jeszcze raz przemyśleć. Zakładam, że lampy będą tanieć z czasem. Jak taki obraz działa na oczy? Wiadomo, że PC i TV psują nam wzrok, a jak jest w tym przypadku?

Czy potrzebna do tego zawsze jest "płachta" (nie wiem jak to się nazywało)?

 

Też jestem ciekaw dlaczego w strategie ma się gorzej grać. Na samą myśl znalezienia się w centrum bitwy z takiego Rome robi mi się ciepło w brzuszku.

Odnośnik do komentarza

 

Strzelanki - ekran jest po prostu za duży, bardzo źle się celuje. A już na pewno nie da się grać online. Do tego najlepszy jest mały LCD, np. 24 calowy. Na 90 czy 120 calach oko "nie ogarnie" całej powierzchni ekranu. 

 

Ale np. przyjemnie gra się na projektorze w FIFĘ czy DOA. 

 

hmmm, a strategie - czemu w strategie wg Ciebie jest niewygodnie też? 

 

 

Ten sam powód, oko nie jest w stanie "ogarnąć" całej powierzchni ekranu. Wrażenie wizualne są oczywiście fantastyczne, tyle, że jest to bardzo niepraktyczne, po prostu. 

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza

Chciałem podzielić sie z wami moją opinią na temat zabawy z projektorem.

W sumie to zupełnie przypadkowo stałem się posiadaczem projektora HD Ready.

Powiem wam że jeśli tylko ktoś ma troche wolnej ściany w domu czy miejsca w którym można rozwinąć ekran projekcyjny to jest to doznanie nie do opisania. Byłem zwolennikiem TV, sam mam dwie 40tki w domu, ale uczucie płynące z grania na tak dużym ekranie ryje beret.

W szczególności jesli ktos mysli o kupnie TV, projektor mozna kupic juz dosc jasny ktory mozna uzywac w ciagu dnia za 2000zl.

Odnośnik do komentarza

Witam : ) 

 

Pamietaj projektor zawsze będzie lepszy nawet od plazmy czy wysokiej klasy tv np led.

Aby móc grać odpowiednio na projektorku musisz wiedzieć kilka rzeczy.

 

1 #  Nigdy nie gramy na ścianie !!  tak się nie gra to kaleczenie samego siebie to chore.

 

2 # Musisz kupić odpowiedni ekran nie białe dziadostwo !! ale wysokiej klasy ramowy ekran kinowy : ). Jeśli tego nie kupisz nie masz co nabywac projektor to już lepiej kup telewizor 65"

 

3 # Okablowanie : )  Projektor projektory są na to bardzo uczulone , czym lepszej klasy " kabelek "  HDMI tym lepszy obraz .

Długość kabla także ma znaczenie  : ) patrz jakość nie ilość.

 

4 # Jeśli już kupisz projektor trzeba go ustawić " obraz "  polecam podłączyć wysokiej klasy transport BLU-RAY np OPPO lub azur : ).

Następnie włączamy film w pełnym HD i ustawiamy obraz . UWAGA !!  obraz nie ustawiamy na podłączonej konsoli tylko odpowiedni transport Blu-ray oraz odpowiedni film np Terminator ocelenie polecam także filmy pixara,  lub materiał testowy.

 

5 # WIELKOŚĆ OBRAZU MA ZNACZENIE : )

Pamiętaj czym większy ekran tym kino domowe musi być odpowiedniej klasy,  bo w tym przypadku dżwięk jest na pierwszym planie ZAWSZE  : ) 

Pozdrawiam . 

:bye:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Właśnie noszę się z zamiarem przejścia na TV Full HD, tak ze 42'' ale jeżeli projektor jest trochę droższy i daje lepsze efekty to muszę sprawę jeszcze raz przemyśleć. Zakładam, że lampy będą tanieć z czasem. Jak taki obraz działa na oczy? Wiadomo, że PC i TV psują nam wzrok, a jak jest w tym przypadku?

Czy potrzebna do tego zawsze jest "płachta" (nie wiem jak to się nazywało)?

 

Też jestem ciekaw dlaczego w strategie ma się gorzej grać. Na samą myśl znalezienia się w centrum bitwy z takiego Rome robi mi się ciepło w brzuszku.

 

Możesz rzucić na białą ścianę, ale generalnie ekran ma lepsze właściwości odbijające światło. Są ekrany na statywach, montowane do ściany/sufitu, elektryczne itp.

 

 

Mathiu,

pamiętaj jeszcze o dobrym ekranie, bardzo to wpływa na obraz. Te tutaj są w miarę tanie i przyzwoite:

http://aversscreens.eu/pl/

tylko nie pamiętam, który do czego dokładnie kurcze. Jak masz większy budżet to masz jeszcze ekrany Projecta (fajniejsze materiały)

 

Na razie ekran mam niewielki (120x120cm) i generalnie słaby, także to na pewno będzie pierwszy mój zakup po projektorze (przed zakupem okularów 3D, swoją drogą 90€ od sztuki - sic!), bo wiem jak to istotne.

 

Dla mnie istotną przewagą projektora jest to, że jest jednak trochę bardziej mobilny, niż TV. 46" Bravii pod pachę nie zabierzemy, a ważący niecałe 3kg projektor można zapakować w oryginalną torbę i zanieść do kumpla na nockę z filmami/grami.

 

Do tego na tę chwilę kupuję projektor pod PSPlusowe Metro i Bioshocka (już we wtorek :) ). 60" (na moim aktualnym ekranie tylko tyle osiągnę) + 5.1 + tunele moskiewskiego metra/latające miasto - myślę, że da radę :D 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

OK. Wszystko już przyszlo (Optoma HD131Xe + ekran 200x200 cm), zamontowalem i moge podzielić się wrażeniami.

Ogólnie udalo mi się uzyskać 83" przekątnej na tej konfiguracji, ale jeszcze parę cali powinienem zyskać, tylko muszę zrobić nowe miejsce dla projektora.

Na początku obawialem się, że będzie problem z odpowiednią jasnością i będę musial zaciemniać pokój do grania, ale lampa w tym modelu jest tak silna ("tylko" 2500 lumenów), że musialem zjechać jasność i kontrast o parę kresek w dól, bo walilo po oczach.

Metro: Last Light na takim systemie wciska w kanapę, podobnie jak Bioshock: Infinite. Wczoraj poszedl też Rush (film - "Wyścig") i jedno wiem na pewno - nie muszę już chodzić do kina, mam kino w domu ;)

Balem się, że takie GTAV nie będzie wyglądalo dobrze (aliasing), ale wygląda zaje.biście, a feeling jest niesamowity.

Do tego zero opóźnień w grach (input lag 17ms - dlatego bez problemu można cisnąć w strzelanki) plus obraz ostry jak żyleta.

Generalnie polecam jak cholera :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przyglądam się temu tematowi i niektórzy z was piszą bzdety.
Sam posiadam projektor (Sanyo PLV-z2000) fullhd i zrezygnowałem z projektora DLP na jego rzecz ponieważ

  •  Posiada opcję lens shift czyli mogę przestawić obiektyw i rozmieścić projektor dowolnie w pokoju.

 

  •  Projektory 3LCD posiadają trzy matryce, światło lampy jest rozszczepiane na trzy składowe(czerwony, zielony , niebieski) a nie jest tak jak w DLP które posiadają filtrowane jest przez koło barwne i jest odbijane od jednego chipa DMD, w DLP powoduje to "efekt tęczy" na który ja akurat jestem uczulony. Radzę przed zakupem sprawdzić czy też nam to nie będzie przeszkadzać włączając film "Sin City" - prawdziwą zmorę projektorów DLP.

 

  • Jest ciszej, wcześniej posiadałem projektor DLP Optomy który nawet w trybie ekonomicznym lampy wytwarzał hałas na poziomie 27dB, Mój Sanyo w tym trybie jest właściwie nieszłyszalny -19dB


Cytat
1 #  Nigdy nie gramy na ścianie !!  tak się nie gra to kaleczenie samego siebie to chore.
2 # Musisz kupić odpowiedni ekran nie białe dziadostwo !! ale wysokiej klasy ramowy ekran kinowy : ). Jeśli tego nie kupisz nie masz co nabywac projektor to już lepiej kup telewizor 65"

Bzdura. Jeśli ktoś ma białą gładką ścianę to nie zauważy różnicy między nią a ekranami matt white za 400 zł o współczynniku odbicia 1.0. Oczywiście lepiej będzie to wyglądało na ekranie projekcyjnym za kilka tysięcy ale kogo na to stać - w Polsce raczej niewielu...


Cytat
3 # Okablowanie : )  Projektor projektory są na to bardzo uczulone , czym lepszej klasy " kabelek "  HDMI tym lepszy obraz .
Długość kabla także ma znaczenie  : ) patrz jakość nie ilość.

Też bzdura. W przypadku kabli HDMI przesył jest cyfrowy, koledze się chyba pomyliło z kablami VGA i component,  poza tym że w chińskich tanich kablach HDMI wtyczka lub sam kabel może nam się uszkodzić też nie zobaczymy innych różnic. Sam mam 10m kabel HDMI pociągniety do projektora

 

 

 

Co do samego grania na projektorze to są gry które o wiele lepiej wyglądają na TV vide takie GTA V czy Halo 4.

Ale za nic nie zamienił bym tych wszystkich ogranych tytułów w dniu premiery na ekranie 120" :sorcerer:

Edytowane przez Darth Krizzo
Odnośnik do komentarza

temat 3LCD vs DLP jest długi jak xbox vs playstation. Ja wolę zdecydowanie w filmach dobry, mocny kontrast i brak tych widocznych pixeli - jednak przy 120 calach są one widoczne a obraz (w połączeniu z mocniejszymi kolorami) jest dla mnie bardziej komputerowy. Do tego zwróć uwagę, że jednak projekty kinowe są projektorami DLP (Christie, Barco, NEC)

 

 

 

2 # Musisz kupić odpowiedni ekran nie białe dziadostwo !! ale wysokiej klasy ramowy ekran kinowy : ). Jeśli tego nie kupisz nie masz co nabywac projektor to już lepiej kup telewizor 65"

Bzdura. Jeśli ktoś ma białą gładką ścianę to nie zauważy różnicy między nią a ekranami matt white za 400 zł o współczynniku odbicia 1.0. Oczywiście lepiej będzie to wyglądało na ekranie projekcyjnym za kilka tysięcy ale kogo na to stać - w Polsce raczej niewielu...

 

wydaje mi się, że jeśli ktoś kupuje projektor za 3-4 tysie to stać go prędzej czy później na przyzwoity ekran w oszałamiającej cenie 800zł brutto. Różnica kolosalna. 

Odnośnik do komentarza

Tylko projektory Epson i Sony szukaj nie zawiedziesz się :i_am_so_happy:  

Chciałem podzielić sie z wami moją opinią na temat zabawy z projektorem.
W sumie to zupełnie przypadkowo stałem się posiadaczem projektora HD Ready.
Powiem wam że jeśli tylko ktoś ma troche wolnej ściany w domu czy miejsca w którym można rozwinąć ekran projekcyjny to jest to doznanie nie do opisania. Byłem zwolennikiem TV, sam mam dwie 40tki w domu, ale uczucie płynące z grania na tak dużym ekranie ryje beret.
W szczególności jesli ktos mysli o kupnie TV, projektor mozna kupic juz dosc jasny ktory mozna uzywac w ciagu dnia za 2000zl.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

hej sory że znowu pytam o to samo - pytałem o to w grudniu ale nadal nie kupiłem projektora bo liczyłem że po świętach ceny spadną

 

wcześniej poleciliście Optoma Hd25E - ale jego cena trzyma sie caly czas w okolicy 3200zł

 

czy może pojawił sie jakiś nieco tańszy projektor o podobnych parametrach?

 

chciał bym kupić coś porządnego, nie chce iść w półśrodki i wydać ponad 2000zł na projektor z którego nie będe w pełni zadowolony, dlatego pytam ponownie - czy jest jakiś projektor full hd z dobrymi parametrami który jednak kosztuje poniżej 3000zł?

 

tylko prosze bez ściemy i bez polecania taniego badziewia, wiem że jak sie chce kupic naprawde sensowny projektor to trzeba troche zabulić, ale może pojawiła sie jakaś tańsza opcja niż 3200zł ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam, przygotowywuje sie do kupna 50 tv od sony z niskim inputem za jakies 4 kafle, natrafilem na ta stronę i zaczynam sie zastanawiać, przeciez tv od takiej lampy musza sie czymś roznic ponieważ każdy by wolal kupic rzutnik, do gier rzutnik do tego 80-90 cali??? Ile m wy ludziska siedzicie od obrazu w tym przypadku? Dla mnie tv 50 to sporo przy czym nie martwię sie o jasność czy lampę. Chetnie wyslucham mala konfrontacje

Odnośnik do komentarza

Ja mam ekran ramowy 110" i oglądam filmy z odległości 4.5m

Do ps4 kupiłem specjalnie tv, ma przyjść jutro

 

W lato tak jak teraz komfortowa gra czy oglądanie filmów zaczyna sie od godz 21, mogą ludzie opowiadać, że mają mocne lampy i "piękny obraz" nawet o godz 15, a wszystko to na pysk

chyba dobrej jakości z projektora nie widzieli, kontrast spada conajmiej o połowe,

95% zaciemnienia to są warunki do projekcji

 

Co do różnicy w imput lagu Sony 50" 22ms vs projektor bede mógł powiedzieć coś po tygodniu grania :)

Odnośnik do komentarza

W lato tak jak teraz komfortowa gra czy oglądanie filmów zaczyna sie od godz 21, mogą ludzie opowiadać, że mają mocne lampy i "piękny obraz" nawet o godz 15, a wszystko to na pysk

chyba dobrej jakości z projektora nie widzieli, kontrast spada conajmiej o połowe,

95% zaciemnienia to są warunki do projekcji

 

Mam projektor i specjalnie zrobilem fote jak sie mecz zaczal, tylko zaslony na oknach moze mam z 50% zaciemnienia w pokoju.

IMG_20140630_180508_1.jpg

 

Bez problemu sie oglada, co prawda bez zaslon na oknach to faktycznie troche lipa, kupujac sie balem ze faktycznie bede ograniczony do ogladania na nim rzeczy poznym wieczorem, ale zwyczajnie w swiecie to nie jest prawda. Przy zaslonach na oknach jestem w stanie przez caly dzien ogladac, wiec wcale nie jest tak ze trzeba zamurowywac okna zeby sie dalo ogladac za dnia.

 

Przesiadlem sie z plazmy 51 cali, roznicy w input lagu nie zauwazylem (ale przyznam szczerze ze szukalem projektora z malym input lagiem i Optoma ktora kupilem ma ponoc 17ms).

Odnośnik do komentarza

Na poczatku ciezko, wiadomo trzeba bardziej sie rozgladac ;D Ale teraz juz spoko, gra mi sie wysmienicie.

Wiekszym problemem jest to jak gry wygladaja, wlasnie wspomniany przez Ciebie BF3, mimo ze gra sie swietnie, dodatkowo z 5.1 naprawde feeling z grania jest nieziemski, ale grafika po prostu jest brzydka piksele potrafia razic po oczach jak przy scianach sie stoi, to samo z fifa 14, poza zblizeniami gra tez nie jest najpiekniejsza. Natomiast taki Beyond, albo TLOU jest przepiekny, wrzucalem juz na forum screena zaraz po kupnie. Ale do takiego wielkiego ekranu to juz trzeba myslec o kolejnej generacji, sam powoli odkladam na ps4, po podlaczeniu kompa i taki wiedzmin 2 na full detalach robi robote. Oczywiscie nie wspomne o filmach w 1080p, bo to juz prawie mini kino jak dobry BD pozycze ;D

 

Tutaj screen z TLOU ok godz. 21 ;) Oczywiscie na klate przyjmuje wysmianie pustego kartonu po Coscie jak ostatnio ;D

 

IMG_20140514_185108.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam identyczny projektor i również potwierdzam - w południe, przy odsłoniętych oknach (spory, przestronny i jasny salon) przy maksymalnej jasności lampy oglądanie jest lekko uciążliwe. Ale wystarczy zrobić 50-60% zaciemnienia i już jest komfortowo. Wieczorem nie zamieniłbym moich 90 cali na żaden TV.

 

Podsumowując: GTA 5/TLOU remastered? Gdzie mam przelać hajs? ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...