Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ludziom już znudziło sie czytanie o retro? Już nie widzę tu takiej podniety Pixelem jak dawniej, raczej czytam o tym, że ktoś ma zaległy numer do przeczytania, albo jeszcze nie rozfoliowal starego numeru.

W sumie nie zbieram już Pixela, ale chciałem czytać o retro w tym cdactionowskim wydaniu, no i nie wyszło.

A czy Pixel to, aby na pewno wciąż retro? Patrząc na ich okładki oraz spis treści, to śmiem wątpić. Ewoluują z tematyki retro do współczesnej i odwrócili proporcje pisma. Przynajmniej tak sądzę, bo z dobrych 6?7? numerów już na oczy tego nie widziałem, a jedynie okładki. Czekam kiedy na 1 stronie zagości fifa. Tak po prawdzie to bym się nigdy nie spodziewał, że dobrną do 25 numeru.
Odnośnik do komentarza

 

A czy Pixel to, aby na pewno wciąż retro? Patrząc na ich okładki oraz spis treści, to śmiem wątpić. Ewoluują z tematyki retro do współczesnej i odwrócili proporcje pisma. Przynajmniej tak sądzę, bo z dobrych 6?7? numerów już na oczy tego nie widziałem, a jedynie okładki. Czekam kiedy na 1 stronie zagości fifa. Tak po prawdzie to bym się nigdy nie spodziewał, że dobrną do 25 numeru.

 

Wczoraj na kibelku mocniej się wczytałem w ostatni numer (parę fajnych tekstów, w tym przyjemny wywiad z weteranem z Looking Glass) -  i te proporcje raczej się utrzymują. Czyli nadal prawie połowa magazynu -jak dla mnie- nadaje się do śmieci. 

Odnośnik do komentarza

Odkąd typ z Pixela, zgłosił mój profil do weryfikacji, straciłem konto na parę miechów - także po powrocie usunąłem się z grupy.
A już pisałem, ale przypomnę, bo to ciekawe:) : typ, który całe życie śpi z klawiaturą, nie rozumiał, jak może lepiej mi się grać D-padem w grach 2D, aniżeli gałką. Twierdził, że już wystarczająco dużo czasu upłynęło, że mógłbym się nauczyć grać gałką. Gość który Dual Shocka dopiero trzyma w łapie od czasów PS3, ma czelność mówić mi o gałkach. A że brak mu argumentów, zgłosił mój profil do fejsa (miałem zmyślone nazwisko).
Recki nowych gier muszą być, bo jednak pismo nie jest robione charytatywnie i zawsze ktoś tam chce akurat poczytać jak oceniają nowego Horizona, czy inny tytuł AAA.

Odnośnik do komentarza

(...)

 

Co z tym demkiem? Wydaje mi się, że nigdy ta płyta nie ukazała się z Playem, bo wyłączność u nas miał PSM.

ps. foty nie moje, z ppe.

 

Ukazała się, chyba nawet mój jeden kumpel ją miał. Widocznie przy odpowiedniej umowie z Sony dało się dorzucić demko do innego niż OPSM pisma (później takie akcje miały miejsce w przypadku Neo Plusa, już za czasów PS2). 

 

Swoją drogą, Playa dosyć długo kupowałem, zaletą była na pewno cena i multiplatformowość,choć momentami wydawał mi się mało profesjonalny (recki), no i dużo miejsca poświęcali na opisy (z naprawdę dużą ilością screenów). Papier też był marnej jakości, szybko się darł. O ile dobrze kojarzę, to dorzucali też czasami naklejki. Tak czy siak, druga liga za PE, N+ i CDA. 

Odnośnik do komentarza

Usunałem się z subskrybcji Pixela, ale dalej wysyłają wiadomości:

 

Przed nami już 26. numer magazynu PIXEL. Wydanie to wyślemy do prenumeratorów pocztą priorytetową już w poniedziałek 24 kwietnia. To jak zwykle wcześniej w stosunku do premiery kioskowej, która będzie miała miejsce 27 kwietnia w czwartek. Czyli dostarczamy numer szybciej i taniej, niż ma to miejsce w regularnej sprzedaży detalicznej :)

 

A to nie wszystko... Tym razem wraz z Kinguin przygotowaliśmy dla naszych prenumeratorów prezent - kod o wartości 20 PLN do wykorzystania w sklepie www.kinguin.net. Kod dostarczymy e-mailem wszystkim prenumeratorom wraz z cyfrową wersją majowego numeru Pixela już 26 kwietnia! (...)

----

Tutaj adres: http://shop.pixel-magazine.com/

Faktycznie na okładkach same nowe gierki AAA.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

16722754_1456734324377330_35638504805397

 

Smuggler pisze:
 

"Retro #2

Premiera 16.06.2017 1f642.png:)

Będzie dystrybuowane osobno (tzn. nie będzie dołączone do CDA). Objętość identyczna jak poprzedniego Retro, cena też.

Ale nieskromnie uważam, że będzie lepsze niż pierwsza odsłona.

Więcej informacji - wkrótce..

Aha! Tak w ogóle to szukam chętnych do tworzenia Retro.

Czego oczekuję: "ogrania" w starych (ale niekoniecznie bardzo starych) gierkach/sprzecie, sprawnosci warsztatowej,czyli umiejetnosci przelania swych slow na papier, umiejętność dotrzymywania ustalonych terminow... i generalnie to wszystko.

Oferuję miejsce na lamach Retro i przyzwoite wierszowki za kazdy zaakceptowany tekst.

Oferty i probki tekstu slijcie albo mi na priv, albo na cdaction@cdaction.pl z naglowkiem RETRO"


Jacyś chętni?

Odnośnik do komentarza

18449360_1551940244856737_19912470492578

Retro #2 16.06.2017

 

100 stron, praktycznie bez reklam, 100% pasji i miłości w każdym tekście, za 9.99 zł za egzemplarz.

 

Jeszcze więcej starej gwardii (dochodzą Blood i Ramzes XIII) oraz goście specjalni.

 

A ja szukam chętnych do współredagowania Retro. Oczekuję obycia w klasyce gier (co nie musi oznaczać TYLKO starych gier na 8-bitowce, dla nas retro kończy się w... 2007), mile widziana znajomość retrosprzętu, umiejętności przelewania swoich myśli, i umiejętności dotrzymywania obietnic i terminów.

 

A Retro to nie tylko gry - to także rozmaite zjawiska z dawnych lat (filmy, książki, komiksy, gry planszowe) etc. etc.

 

W razie czego - cdaction@cdaction.pl z dopiskiem Retro. Za przyjęte do druku teksty oczywiście płacimy.

 

PS. Tak, wiem odwrócony lustrzanie screen widać. Wiem. A wy wiecie z jakiej to gry? To chyba prosta zagadka.

 

A będą trudniejsze.

Czyli będą pisać o grach "do 2007", czyli sprzed 10 lat. Jak dla mnie całkiem spoko. Już pisałem tu że mnie nie jara czytanie o Sinclair, Amstrad, czy innym starym wynalazku.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

 

 

LEGENDARNY "ZEPSÓŁ" POWRACA Z OKAZJI PIXEL HEAVEN 2017!

 

 

READY.

Pod wodzą (baczność!) Naczelnego (spocznij!) legendarny magazyn o grach wideo Top Secret powróci jednorazowo przy okazji Pixel Heaven 2017. Ponownie spotkali się Marcin “Borek, Brat Marcin, Kopalny itd.” Borkowski, Dariusz “Sir Haszak” Michalski, Aleksy “Alex” Uchański, Piotr “Gawron” Gawrysiak, Rafał “Jetboy” Piasek, Bartek “VOyager” Dramczyk, Piotr "Aragorn" Siennicki, Dobrochna Badora – Zawadzka…

 

TOP SECRET DLA KAŻDEGO PRENUMERATORA PIXELA!

 

Każdy aktywny prenumerator Pixela (zarówno opcja 6, jak i 11 miesięcy) otrzyma gratis wyjątkowy numer legendarnego magazynu Top Secret tworzony właśnie teraz przez "Zepsół" pod wodzą Marcina "Borka" Borkowskiego. Top Secret wysyłamy już 22 maja w poniedziałek razem z Pixelem nr 27 do WSZYSTKICH prenumeratorów!

 

Aby zaprenumerować Pixela od najbliższego wydania i otrzymać Top Secret, wystarczy wejść na stronę http://shop.pixel-magazine.com i wybrać opcję na 6 bądź 11 wydań. W każdym z przypadków numer wysyłamy zawsze na 3 dni przed premierą kioskową, pocztą priorytetową. Ponadto, składając zamówienie jest możliwość wyboru rodzaju pakowania magazynu - tradycyjny w folię, bądź super wzmocniony w tekturze.

 

PAMIĘTAJ: jako prenumerator zawsze otrzymasz też GRATIS dostęp do cyfrowej wersji Pixela w przeddzień jego kioskowej premiery!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kupie retro #2 bo pierwsze mnie mocno zaskoczylo i weszlo nader dobrze. Niestety wolalbym raczej poczytac wiecej o latach 80, ale pismo ma widac trafic do mainstrimu skoro wypalili z tym rokiem 2007. A polskim devem, chmielarzem, cdp, techlandem, widzminem itd. zaczynam juz powoli rzygac.

Odnośnik do komentarza

Trochę spam, ale np. Mejm nie facebooka, więc pewne rzeczy mogą go ominąć

18581479_1553901381327290_22136703827164

RETRO #2

 

Przypomnę, że premiera będzie miała miejsce 16.06. 100 stron, 9,99 zł.

 

I na pewno będziecie pod wrażeniem tego, co będzie na okładce. :) Ale tej jeszcze nie pokażemy. JESZCZE.

 

Na razie na pocieszenie jedna z rozkładówek.

 

PS. Poszukuję ludzi obytych w retro-tematach (niekoniecznie tylko w grach/sprzęcie, retro to też filmy, komiksy, książki, gry mechaniczne/planszowe itd) do współtworzenia Retro#3 i następnych. :) Oczywiście nie za darmo!

 

W razie czego próbki tekstów ślijcie tutaj - cdaction@cdaction.pl z dopiskiem RETRO

@kanabis masz lekkie pióro, na grasz się znasz, może spróbujesz? Ja bym spróbował, ale zawsze miałem tróje z wypracowań :/
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...