Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Widać, ten debil dalej się nic nie zmienił, typa jest bardzo łatwo striggerować lol. A potem wymyśla, że to taka "dziennikarska metoda" pisania, że jaki to ja ąę i się nie dam w triggery, a pomyśleć, że to jest stary dziad.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Faka napisał:

Widać, ten debil dalej się nic nie zmienił, typa jest bardzo łatwo striggerować lol. A potem wymyśla, że to taka "dziennikarska metoda" pisania, że jaki to ja ąę i się nie dam w triggery, a pomyśleć, że to jest stary dziad.

Dokładnie. Stary pierdziel potrafi tylko w listach dissowac bo tam ma ostatnie słowo, w internecie sie kompromituje tylko

Odnośnik do komentarza

Ja ostratni numer CDA kupilem jeszcze za gowniarza jakos w 2004 roku i z miesiac temu z ciekawosci zaopatrzylem sie w ten z okladka Sea of Thieves, bo pisali ze dzialy stare wracaja itd i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Nie kupuje jednak, poniewaz stale czytam PSXa i Pixela, chociaz ten drugi zaczyna pomalu irytowac, bo tak jak ktos wyzej napisal, jest straszna posucha co do lat 90tych i wzwyz, a recenzje gier to kompletne nieporozumienie, pisane na kolanie. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dzień dobry,

Twój kod promocyjny umożliwiający bezpłatny dostęp do 39 numeru magazynu Pixel w wydaniu cyfrowym to: ujA88L


Magazyn PIXEL w wydaniu cyfrowym można przeglądać za pomocą aplikacji w przeglądarce www oraz na urządzeniach mobilnych z systemem Android lub iOS.

Raz kupiony/aktywowany numer magazynu, można czytać na wszystkich posiadanych przez siebie urządzeniach, pod różnymi, obsługiwanymi przez nas systemami.

Aby czytać magazyn na urządzeniach z systemem Android oraz iOS, niezbędne jest pobranie i zainstalowanie odpowiedniej aplikacji.

Aby przeglądać magazyn w przeglądarce www, należy udać się pod ten adres: http://pixel.embuk.pl/

Kod promocyjny, po zalogowaniu, można aktywować pod adresem: http://pixel.embuk.pl/user/profile/promocodes


Status prenumeraty oraz wszystkie wysłane dotychczas kody do cyfrowej wersji magazynu możesz sprawdzić pod adresem: http://shop.pixel-magazine.com/prenumerata/

 

Pozdrawiamy
Redakcja Magazynu Pixel

Odnośnik do komentarza

Kolejne gazetki do kolekcji :lapka:

psmm.jpg

 

Na okładkę z Cloudem i motorówkami Rapid Racer, swego czasu się nagapiłem w PSX FANie. Tak bardzo chciałem zamówić archiwalię, ale nie miałem takich kieszonkowych :(

Nowsze okładki, bodajże z 2001 z Finalem 9, czy Alienem - tych nie kojarzę za bardzo - chyba już miałem PC i zbierałem Clicka i Playa za 3 złote.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A to fajno. Myślałem, że tak po prostu z tej nostalgii ci walnęło na łeb i czytasz o starych dobrych gierkach miast w nie grać ;)

Ja natomiast zacząłem zbierać guidebooki do których się śliniłem za czasów PS2 - mapki w SH2, opisy przedmiotów z KH2, bestiariusz z DQVIII, ba - nawet opisy postaci i ciosów z SC][  - lodzio miodzio.

Odnośnik do komentarza

Jak przychodzi taka paczka, to przez parę dni przeglądam :), a potem gazetki lądują w piwnicy. Muszę tam jakiś solidny regał zakupić, bo jednak papier sporo waży i trochę półka się wygieła.

Tę manię dozbierania brakujących numerów, mam jakoś od dwóch lat. W sumie co jakiś czas chyba włącza mi się zbieractwo - wcześniej zamawiałem brakujące klocki, teraz gazetki. Mam nadzieję, że kolejnym krokiem nie będzie zbieranie resoraków i naklejek z gum turbo:potter:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przypomniał mi się taki komiks, którego nie mogę znaleźć. Spotyka się dwóch gości w średnim wieku i jeden mówi "cześć! Co u ciebie słychać? Tyle lat minęło. Jakie teraz mangi czytasz?". Na co tamten "wiesz, mam dobrą pracę, rodzinę i dzieci". Ten pierwszy spuszcza wzrok, po czym odpowiada "aha" i odchodzi zawstydzony:yao:

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Mejm napisał:

A co, znowu byly dobre wyniki sprzedazowe jak w przypadku PlayBoxa ale niemiaszki w krawacickach z bauera stwierdzily, ze za malo gelda jest generowane? Czy moze raczej bledem bylo oprawiac pismo skierowane do 25+ okladka z "humorkiem"?

Pismo za słabo się sprzedało. Oficjalnie tego nie napisali, ale Smugg przyznał na PM, że spodziewali się większej sprzedaży.

A z ciekawostek, gdzieś mi przewinęła ankieta, dotycząca CDA bez płyt :) i tak dają kody steam + śmiecie dostępne w necie, ale to może widziałeś, bo już chyba założyłeś fejsa.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Cześć,

w przypływie próżności wpisałem sobie w gugla własne imię i nazwisko tudzież ksywkę :) Patrzę a tu... No właśnie :) Jakże miłe wspomnienia dotyczące mojej osoby :)

No cóż. Kiedy tylko czytuję swoje stare teksty, nie mogę wyjść z podziwu nad własnym poczuciem humoru sprzed lat wielu. W związku z tym serdecznie przepraszam wszystkich za te doznania podczas czytania :)

A poważnie - niektóre suchary bawią mnie do dziś. Inne... nie bawią mnie do dziś. Obawiam się, że inni mają podobnie - a nawet, że wtedy też ich nie bawiły :)

 

I chciałbym też obalić mity o grze "Tomb Raider" i tego, że nie grałem w nią. Grałem! 

W demo. Przegrałem.

 

Pozdrawiam

Grubas

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

No to tak jak ja :) mam maraton "Za chwilę dalszy ciąg programu".

Wymienieni przez Ciebie osobnicy zapewne zajmują się "prozą życia" i jak myślę grają na tych tam... konsolach. Zapewne dla przyjemności. Stare Dziady i tyle :)

A poważnie: nie mam pojęcia, niestety.

Współpracowników było wielu, a Baron Jack to redaktorem był. I wtedy robiliśmy sobie jaja (no dobra - ja robiłem) z redakcji. 

Dużo by pisać o tym: co, kto, komu, dlaczego?

Ja zaczynałem w Wydawnictwie Bajtek (Atari Magazyn) jako "autor". Potem było "z górki" ("Atarowca wal z gumowca") :)

Edytowane przez Przemysław Gorący aka "Hot
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To jest dobre pytanie. Przez lata narosło mitów na ten temat. Był to niepotrzebny "shitstorm" :)

Cała ta "wojenka" wybuchła kiedy PlayStation+ opublikował "list otwarty do PSX Fana", w którym zarzucał kopiowanie tekstów/solucji i czego tam jeszcze. Dodatkowo na ich łamach zaczęły pojawiać się wyjątkowo chamskie "listy czytelników" w których jechali po ekipie PSX Fana. Nawet mnie się dostało:). W gruncie rzeczy od zarania pism o grach w Polsce do nastania doby internetu, każde pismo skorzystało kiedyś w mniejszym lub większym zakresie z dorobku innych - w tym zagranicznych. Bo niby skąd indziej?

Według mojej wiedzy (szczegóły są w odpowiedzi na "list otwarty" wydrukowanej w PSX Fanie - jak ktoś niech zeskanuje czy coś), Baron Jack nie zrobił plagiatu tekstu solucji - tylko posłużył się w swojej nazwami/imionami z innej myśląc, że tak się przyjęło wśród graczy. A tu zonk - nazwy dla własnych potrzeb wymyślił autor z PS+. Były jeszcze jakieś incydentalne przypadki, dotyczyły głównie autorów zewnętrznych - nie współpracujący na stałe. Jeśli ktoś przysyłał tekst, a było ich miesięcznie kilkadziesiąt, nie sposób było sprawdzić każdego z nich, w każdej gazecie już dostępnej czy ktoś nie podwędził tekstu/mapy/czegokolwiek. Może cała ta afera miała za zadanie zwiększyć sprzedaż PS+? Dodatkowo wtedy Sony zabroniło im używać nazwy PlayStation+ (więc zmienili na PlayerStation+), a my wydawaliśmy Oficjalny PSM i to też kłuło w oczy. Może wybuchła pod wpływem impulsu? Bo zdecydowanie był to ewenement. Pamiętam, że krótko po tym spotkałem na jakiejś imprezie okołogrowej Roberta J. Szmidta (wydawca i naczelny PS+, dziś jeden z najlepszych i najpopularniejszych polskich pisarzy SF), i zamieniliśmy kilka słów - sprawiał wrażenie zażenowanego całą sytuacją. Takie to były hejterskie wprawki:), bo myśmy dłużni nie pozostawali - tylko na kolejną rundę trzeba było czekać miesięc, aż numer pojawi się w kiosku. Teraz to by się w internetach działo! 

Edytowane przez Przemysław Gorący aka "Hot
  • Plusik 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

@Przemysław Gorący aka "Hot a jak zakończyła się historia PSX Fana? Ostatni numer to bodajże 5/2001? Swoją droga zbieram gazetki growe i możesz sobie powspominać stare czasy, tutaj: :) http://grzybiarz.2ap.pl/kategoria/psx-fan/ (brakuje mi trzech numerów)

W tym numerze 5/2001 nie ma żadnego pożegnania, nic co by zwiastowało koniec. Po prostu nie było już następnego numeru w kioskach - ja wówczas przesiadłem się na PC i nawet tego nie zauważyłem. Ale PSX Fan było moim pierwszym pisemkiem o PlayStation (PE pożyczałem od kumpla, a sam zbierałem PF). Zaje.biste czasy, mimo że tak naprawdę w samym PF nie było za dużo do czytania (wstęp, niusy, opisy, listy, kody - pod koniec były recenzje opisanych gier, czy Twój dział, który w sumie nie śmieszył mnie - 11 latka :)).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.