Jump to content

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)

metalcoola

Recommended Posts

A jak inaczej rozumieć "wybór gry roku 2020"?

Skoro robimy ranking NAJLEPSZYCH GIER, to oczekuje rzetelności

Gdyby to był ranking O JAKIEJ GRZE SIĘ NAJWIĘCEJ PISAŁO I PRZY JAKIEJ GRZE BYŁO NAJWIĘCEJ SZUMU, to nie miałbym nic do wyboru redakcji.

Jeśli jednak ktoś na siłę wrzuca tego crapa na pierwsze miejsce, jako najlepszą grę danego roku, to naprawdę coś musi być z nim nie tak.

W roku gdzie wyszedł Ghost of Thushima, TLOU 2, przegenialne ORI 2..

Crap to na pewno był i jest na konsolach starej generacji, z tego co pamiętam to zostało to tam opisane i wyjaśnione, ale nie mam teraz tego numeru przed sobą, więc nie odniosę się do tego w 100%. Poza tym dyskwalifikowanie magazynu za wybór w mocno subiektywnym zestawieniu jest bez sensu. CDA broni się innymi treściami. Publicystykę mają znakomitą i za to im chwała. Z kolei recenzje od dawna przestały mieć dla mnie większe znaczenie, nie będę się specjalnie ekscytował opinią innych osób na temat danej gry. Taki sam obojętny stosunek mam do wszelkich podsumowań czy rankingów w danych magazynach.

• Like 1
Godzinę temu, number_nine napisał:

Btw, prujecie się o to, że CDA jest dla blacharzy i nie mają zajawki na konsole, ale w tym numerze są dwustronicowe recenzje Bravely Default 2 , Persona Strikers i Mario także niezrozumiałe jest dla mnie to pierdololo. 

No ja miałem co innego na myśli pisząc, że to pismo silnie pecetowe, więc przytoczę tylko jeden przykład, dlaczego tak myślę.

Death Stranding wychodzi na PS4, CDA robi recenzję na 6 stron (czy ile tam, ale dużo) --> po roku DS wychodzi na PC, CDA znów robi recenzję na 5 stron (w tym dwie na art otwierający), choć gra w zawartości nic się nie zmieniła i wystarczyłaby strona na wypunktowanie różnic technicznych.

Podobnie z Horizon Dawn, ale tu przynajmniej okres między grą PS4 - PC był długi.

No, ale ogólnie wielkie święto i obszerne recenzje, gdy głośna gra dotychczas ekskluzywna dla konsoli wychodzi na PC. W drugą stronę to już tak nie funkcjonuje.

5 godzin temu, grzybiarz napisał:

https://allegro.pl/oferta/wielka-ksiega-gier-piotr-mankowski-gratis-10555347144

drogo jak na książkę, w której są 4 strony poświęcone NESowi :)

wypunktowałem parę miesięcy temu wszystko co mi się nie podoba, wraz z fotami, nie chce mi się szukać, może gdzieś tu jest.

Czemu tak drogo?

Musze przedłużyć prenumerate PE, ale widze, że łączona jest tylko 80zł drozsza. O czym oni teraz w tym Pixelu piszą? Dalej jakieś retro dla boomerów co odpalali gry z kaset i teksty o grach konsolowych z błędami bo redaktorzy prawdopodobnie nigdy w nie nie grali?

No w Pixelu raczej bez zmian, chociaż w recenzjach widzę poprawę, w sensie że ktoś serio grał, ukończył i ma ciekawe przemyślenia. Reszta to kultowe filmy, aktorzy (ostatnio było o Arnoldzie), jakieś kosmiczne technologie, stare gry z pieca, Amigi czy C64, czasem coś konsolowego się trafi. Z Pixelowych baboli najbardziej mnie bawią screenshoty z gierek, gdzie czasem widać kursor myszy :)

Ja od pewnego czasu kupuję co miesiąc wszystkie trzy gazetki o grach. PE jest najlepsze, wiadomo - konsolowi wojownicy. CDA i Pixel zawsze będą "PC lepszy, ważniejszy", ale przestało mnie to wkur.wiać, bo i konsolowych maniaków można tam spotkać (w obu pismach). Pozatym mogę tylko komuś współczuć jak czytam w podsumowaniu roku 2020, że ważne były nowe karty graficzne, Cyberpunk i jakieś early accessy. Albo jak Smuggler pisze od lat że kupi PS4 i zagra w exy jak się ich kilka uzbiera. Nie wiem czy facet pisze serio czy robi se jaja. Ale jak mówiłem wcześniej, wszystkie te pisma zawsze mają dla mnie coś ciekawego do przeczytania, recki, felietony czy duże teksty na jakiś temat. Albo wspominki jak w ostatnim CDA.

• Upvote 1
  • Like 1
W dniu 5.04.2021 o 14:23, aux napisał:

Albo jak Smuggler pisze od lat że kupi PS4 i zagra w exy jak się ich kilka uzbiera. Nie wiem czy facet pisze serio czy robi se jaja.

Mejmoza złośliwa (łac. mejmosus markotnus). Ciężka przypadłość, nie ma dowodów, że ktokolwiek z tej choroby wyszedł. Z wiekiem się nasila i po osiągnięciu apogeum jest najprawdopodobniej nieuleczalna.

• Haha 1

W końcu udało mi się dorwać brakujące numery Extreme'a i do tego pierwszy numer Maniaka i LOLa.

W spoilerze cena tylko dla osób o mocnych nerwach:

Spoiler

100zł 

WP_20210413_16_05_24_Pro.jpg

• Upvote 4

A gdzie szukałeś? OLX? Tam ludzie się nie znają i sprzedają za grosze - a na allegro to kosztuje milion monet.

Ja sam poluję na CD-A nmuer 2 z 1996, oraz PSX Fan 4/2001 jakby co :lapka:

No ale ta stówka to dużo czy mało bo mam wrażenie, że w opinii Łoma to dużo właśnie. Ja tej makulatury to mam od groma w piwnicy i tylko kiedyś wymieniłem stare Neo (bez plusa jeszcze) na Zeldę BOTW na WiiU za moją dopłatą i uważałem to za mega dila ;)

100 zeta to bardzo dobra cena za 24 stare numery. @grzybiarz dorwałem na OLXie, tam zdarzają się rozsądne ceny tylko jest z tym problem że handlarze/janusze biznesu kupują hurtem i podbijają cenę tylko po to żeby wystawić tydzień później z masakryczną przebitką. Wiesz co jest na okładce tego PSX Fana 4/2001?

Edit: nie ważne, znalazłem (SSX)

Edited by łom

Ej a pamiętacie jak w Secret Service dali screena z uśmiechniętą panną z męskim chujem przy twarzy i od następnego numeru zaczęły się pojawiać znaczki "18":kaz:? Ja pierdooolę jaka to była gazeta:obama:

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Nie wiedziałem czy wrzucić to do podcastów, czy tu. przypadkowo trafiłem na takie coś:

Cytat

Pod koniec lat 90tych na polski rynek weszły nowoczesne konsole do gier, w tym maszyna, która podbiła serca graczy na całym świecie PSX. W dzisiejszym odcinku przeprowadzamy wywiad z jednymi z pionierów na rynku gazet o grach konsolowych, pochądzącymi z Tarnowskich Gór, Remi i Sebą, współtwórcami magazynu GAMESTATION.

• Upvote 1

"Gamestation, jeden z pierwszych magazynów o Playstation" - w sumie to raczej jeden z ostatnich xd W momencie ukazania się pierwszego numeru wszystkie liczące się pisemka o PlayStation już na rynku były (PSXE, PS+, N+, PS Magazyn, chyba też PSX Fan?) i nie przypominam sobie, żeby jakieś po '99 powstawały.

Miałem pierwszy numer tego GameStation i mimo młodego wieku jakoś od razu biło mi z tego pisemka biedą, potem pożyczyłem od kumpla późniejsze numery i trochę się rozwinęli (pojawiły się jakieś kąciki itp), ale jakiegoś specjalnego pomysłu na siebie, to nie wyglądało żeby mieli. Ale może się mylę, więc przesłucham ten podkast.

Btw, tam nie pisał przypadkiem Playman?

Jeśli pisał to nie był zbytnio zadowolony bo na początku 2000 roku wysłał zgłoszenie do PSXE na redaktora. Wg tego podcastu pracował tam Cox który był w PSXE przez może rok, pamiętam że miał skalę ocen 3-5 albo 8-10, albo gra mu się podobała i dawał 8-10 albo nie i wtedy 3-5. A odnośnie tego podcastu to przesłuchałem go no i bida straszna, o magazynie może 10 minut, wspomnienia im się mylą (tekst że Shenmue to pierwsza wysokobudżetowa produkcja xd) jakoś nie czuć tego że jarali się gierkami.