Skocz do zawartości

GTA V - smaczki, lokacje, easter eggs


wojnar

Rekomendowane odpowiedzi

W grze można znaleźć supersportową brykę do złudzenia przypominającą Bugatti Veyrona Super Sport - łatwo do poznać po czarno-pomarańczowym malowaniu i literze "T" w logo (zamiast oryginalnego "B"). Niby nic szczególnego, ale jest jeszcze jedno nawiązanie do tej legendarnej marki.

W jednej z misji musimy ukraść Z-Type'a dla Dave'a. Samochód ten to wierna kopia Bugatti Type 57SC Atlantic, a więc najdroższego obecnie auta świata. Z tyłu auta widnieje taka sama literka "T", więc marka się zgadza, zresztą, do cholery - nawet w grze widać, że karoseria składa się z dwóch połówek połączonych nitami, zupełnie jak w oryginale.

 

W misji Dave wspomina, że zostało 10 egzemplarzy tego wozu. Nie wiem, czy te dane są prawdziwe, ale mimo wszystko to świetny smaczek.

 

atl.jpg

 

Odnośnik do komentarza

W jednej misji

musimy udać się na plan filmowy i ukraść samochód do złudzenia przypominający samochód Bonda :D Ale to nic, tym samochodem można rozrzucać kolce i polecam sprawdzić "do czego służy czerwony przycisk" ;) W późniejszej misji dochodzi jeszcze działko...

 

 

Ile tam tego jest to głowa mała :D

Odnośnik do komentarza

Ale "smaczunio" odkryłem :woot: 

 

W grze są między innymi do znalezienia "znajdźki" - listy wyjaśniające tajemnicę jakiegoś zabójstwa. Wejdzcie w internet (ten w grze oczywiście) i wpiszcie w wyszukiwarkę "Leonora", znajdzie wam stronkę z zamordowaną Leonorą Johnson. To właśnie o jej tajemnicy zabójstwa, szukamy listów.

 

Mother of God - co na tej stronie się dzieje xDDDDDDDDDDDDDD Zobaczcie zdjęcie, przeczytajcie fakty czy notatki o podejrzanych - przemasakra :turned:

 

Całość to oczywiście nawiązanie do Elizabeth Short czy sprawy Czarnej Dahli. Poza tym wszystko zajeżdża też trochę L.A Noire (szczególnie fotki na stronie xD) w którym oczywiście też była sprawa Czarnej Dahlii. Już pomijam fakt, że Leonora Johnson - Johnson może z tych Johnsonów (od Carla) hehe :thumbsup:


 

Druga sprawa to pewnie każdy o niej wie co gra. Ale muszę to napisać - pierwsza misja Trevora

Johny [*]

Dzizas fucking Chrajst - mózg rozje.... dosłownie i w przenośni :shok:

Odnośnik do komentarza

Ale "smaczunio" odkryłem :woot:

 

W grze są między innymi do znalezienia "znajdźki" - listy wyjaśniające tajemnicę jakiegoś zabójstwa. Wejdzcie w internet (ten w grze oczywiście) i wpiszcie w wyszukiwarkę "Leonora", znajdzie wam stronkę z zamordowaną Leonorą Johnson. To właśnie o jej tajemnicy zabójstwa, szukamy listów.

 

Mother of God - co na tej stronie się dzieje xDDDDDDDDDDDDDD Zobaczcie zdjęcie, przeczytajcie fakty czy notatki o podejrzanych - przemasakra :turned:

 

Całość to oczywiście nawiązanie do Elizabeth Short czy sprawy Czarnej Dahli. Poza tym wszystko zajeżdża też trochę L.A Noire (szczególnie fotki na stronie xD) w którym oczywiście też była sprawa Czarnej Dahlii. Już pomijam fakt, że Leonora Johnson - Johnson może z tych Johnsonów (od Carla) hehe :thumbsup:


 

 

W tv tez mowia o tym zabojstwie

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kurde nie pamiętam dokładnie lokacji, bo nie chciało mi sie zdjęcie przesłać, ale na południowy-wschód od Mt. Chlliad po lewej od autostrady jest obóz jakiś UFO-hippisów :D Całą góra jest wymalowana w różne hasła i wizerunki obcych, dobre teksty między sobą rzucają czy do bohatera, polecam odwiedzić :D

Hehehe i teraz dopiero do mnie dotarło, że to Audi A6 lookalike pod domem Michaela zwane jest Tailgater :D Dla tych co oglądają Top Geara i wiedzą czemu Audi jeżdzą sami "cocks" nazwa wyda się maksymalnie trafiona :D

Edytowane przez Bartg
Odnośnik do komentarza

Ja znalazłem kolo fortu zancudo zamkniętą wioskę gdzie ludzie chodzą nago masakra, w środku kij bejsbolowy znalazłem i masa broni tam jest ;], chwile potem jadę autostradą a ci nadzy kolesie atakują jakaś babkę to jej pomogłem i okazało się że to jakaś sekta przeciwników technologi haha. Nie jestem w stanie ogarnąć na ile godzin starczy ta gra , jest tam masa rzeczy do zwiedzania i ogarniania.

Odnośnik do komentarza

Kategoria smaczki - pomogłem typowi w odebraniu jego roweru jakiemuś zbirowi który mu go zakosił. Mineły ze 2-3 dni w świecie GTA i dostałem e-maila od typa, że za bezinteresowną pomoc daje mi 100k $ w akcjach jego sklepu. Raz pojechałem do fryzjera coby odszykowac Michaela przed grą w tenisa - wchodzę i napad. Szkoda, ze po odzyskaniu łupu i oddaniu go właścicielom nie dostaje się, np. zniżki na usługi w salonie. Ale smaczki, ale smaczki. <3

Odnośnik do komentarza

ma ktos jakas liste jakie fury udaja jakie? w sensie tailgater to audi, a reszta?

 

Długo by wymieniać, poza tym część samochodów to hybrydy (np. przód Jaguara i tył Aston Martina), ale postaram się kilka odgadnąć.

 

Idąc za http://www.igta5.com/vehicles

 

Blista - Volkswagen Scirocco

Dilettante - Chevrolet Volt

Issi - Mini Cooper

Cognoscenti Cabrio - Bentley Continental

Dominator - Shelby GT500

Gauntlet - Dodge Challenger SRT8

Phoenix - Pontiac Firebird Trans Am

Picador - Chevrolet El Camino

Washington - Ford Crown Victoria

9F - Audi R8

Banshee - Dodge Viper

Buffalo - Dodge Charger SRT8

Carbinozzare - prawdopodobnie Ferrari F12

Comet - Porsche 911

Coquette - Corvette Stingray 2014

Elegy RH8 - Nissan GTR

Feltzer - Mercedes SL AMG

Oracle - BMW serii 5

Super Diamond - Rolls Royce Phantom

Surano - Jaguar F-Type czy Mercedes SLS? Nie widzę :D

JB 700 - no kurde, James Bond 700 ;) oczywiście Aston Martin DB5

Monroe - Ford GT40

Z-Type - Bugatti Type 57SC Atlantic

Adder - Bugatti Veyron

Bullet - Ford GT

Entity XF - Koenigsegg

Infernus - Lamborghini Murcielago z wydechem od Pagani Zondy ;)

Vacca - Lambo Gallardo?

Voltic - Lotus Elise/Exige

Baller - Range Rover

Baller 2 - Nowy Range Rover

Beejay XL - Toyota FJ Cruiser

Cavalcade - Cadillac Escalade

Dubsta - Mercedes klasy G

FQ2 - Infiniti FX

Mesa - Jeep Wrangler

Patriot - Hummer H2

Rocoto - Porsche Cayenne

 

Tyle wywnioskowałem z tych małych obrazków, jak chcesz to poszperam w grze i dopiszę do listy.

Edytowane przez Snake1996
Odnośnik do komentarza

Kurde nie pamiętam dokładnie lokacji, bo nie chciało mi sie zdjęcie przesłać, ale na południowy-wschód od Mt. Chlliad po lewej od autostrady jest obóz jakiś UFO-hippisów :D Całą góra jest wymalowana w różne hasła i wizerunki obcych, dobre teksty między sobą rzucają czy do bohatera, polecam odwiedzić :D

Hehehe i teraz dopiero do mnie dotarło, że to Audi A6 lookalike pod domem Michaela zwane jest Tailgater :D Dla tych co oglądają Top Geara i wiedzą czemu Audi jeżdzą sami "cocks" nazwa wyda się maksymalnie trafiona :D

Trafiłeś na coś co istnieje także w realu. Wpisz sobie w googlach Salvation mountain (całość jest sprawką jednego kolesia na emeryturze w podzięce dla boga). 

 

2191295871_970c230c59.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...