Skocz do zawartości

Dexter sezon 9


Shankor

Rekomendowane odpowiedzi

No sraka może nie, samą postać Dextera naprawdę miło zobaczyć po tylu latach. I sam nie wiem czego się spodziewałem, bo oczekiwania były zerowe, ale jeśli już to 

Spoiler

miałem nadzieję, że się rozkręci Dexter z zabijaniem i to finalnie doprowadzi go do złapania i zabicia/skazania. A tymczasem taka zabawa w kotka i myszkę i jeden średniej jakości przeciwnik. 

 

Odnośnik do komentarza

Jako, że nie miałem co oglądać podczas świąt to sobie odpaliłem kilka odcinków. No i ogólnie jest spoko, fajnie zobaczyć starego, dobrego Dextera. Tylko teen drama z jego synalkiem jest jednak kijowa mocno. Debra też czasami idzie za bardzo w full retard z tymi napadami śmiechu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wrzuce w spoiler, chociaz nie ma tam chyba nic takiego.

Spoiler

Miałem zerowe oczekiwania, a jednak wciąż zdołali mnie negatywnie zaskoczyć. Oryginalna seria trzymała jakiś tam poziom przez pierwsze cztery sezony, a później było już tylko coraz gorzej, ale jednak oglądanie sprawiało jakąś tam przyjemność.
Hall chyba wątpił w sens tego projektu, gdy tylko zobaczył jak beznadziejnie został poprowadzony przez scenarzystów jego bohater, bo sprawia wrażenie jakby występował w tym za karę. Nigdy wcześniej jego Dexter nie był tak bardzo pozbawiony energii, czaru, błysku w oku, charyzmy. Tak samo Clancy Brown, który przecież ma dużo świetnych ról czarnych charakterów, w moim ukochanym Shawshank Redemption np.
Debra która zastępuje ojca w roli ducha nic tylko irytuje, niepotrzebnie w ogóle ją przywrócili. Obejrzałem do końca, żeby się przekonać co tam jeszcze za głupoty wymyślą, ale ostatnie kilka odcinków po prostu przewijałem.

 

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Patricko napisał:

Już jest cały sezon? Można odpalać torrenty?

 

Tak, już całość :lapka:

 

Finał... hmmm... no nie miałem żadnych oczekiwań, choć liczyłem na coś w minimalnym stopniu zaskakującego.

Cały sezon mile połechtał wspomnienia i cieszyłem się z motywu muzycznego, Dextera (choć fakt, że aktorsko im dalej w odcinki tym słabiej), Debry. Ale cała reszta, tzn. Harrison, zabójstwa, "zły", pani komisarz - no nie pykło.

 

Spoiler

Ostatni ep. trochę robi kurwę z logiki bo Dexter zabił Logana chyba tylko po to żeby potem Harrison mógł zabić jego. Zamiast siedzieć na dupie i czekać aż jego dupencja odkryje hacjendę z ciałami, wymyślić jakąś historyjkę i dać się zwolnić z aresztu robiąc maślane oczy to dostaliśmy kleconą na szybko historyjkę żeby się spięło, bo ostatni odcinek i trzeba zamykać wątki. No szkoda, ale i tak Martwy Dexter > Drwal Dexter z sezonu 8 :potter:

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Mi sie sezon bardzo podobal. Duzo lepszy niz sezony 5-8. Glowny zly zeczywiscie jakos bardzo nie grzal ale byl ok. Dupa dextera na duzy plus dobrze zagrana postac i jej motywy byly logiczne. Harrison (i w sumie Debra) mnie strasznie irytowal a to co odjebal na koncu to przemilcze. Na ostatnim odcinku siedzialem jak na szpilkach do samego konca.

Spoiler

Fajne nawiazanie do pierwszego odcinka serialu jak Harrison powiedzial do Dextera tak jak Dex powiedzial do swojej pierwszej ofiary w serialu „open your eyes and look what u did” no ale za huja nie kupuje tego, ze po tym wszystkim co przezyl zastrzelil Dextera, chociaz powinien dac mu spierdolic.

I to wszystko przez trenera? Tez nie kupuje slow Dextera, ze nigdy tak naprawde nie czul milosci (w to bym jeszcze uwierzyl) tylko do Harrisona.

Mogli to pociagnac na dalsze sezony (dex z mlodym w LA z Batista na ogonie. Nawet mogl bez Harrisona uciec zebysmy nie musieli go ogladac znowu.

Ogolnie zjebali mocno na samym koncu finalu ale i tak bawilem sie swietnie w tym sezonie. Ode mnie 8+/10

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Cały sezon naprawdę fajny i dobrze się oglądało, aż do ostatniego odcinka i samej końcówki... Panowie wyżej już ładnie to opisali więc nie będę się powtarzał, no ale seryjnie ryłem ze śmiechu...

Szkoda, że tak to zakończyli, bo potencjał bym na coś znacznie lepszego. No, ale może chcieli zamknąć cały wątek i mieć święty spokój, uj go wie. Nie wiem dlaczego od jakiegoś czasu, każdy szanujący się serial ma zakończenie totalnie z dupy. Czy ci ludzie nie czytają własnych scenariuszy? Nie mają jakiejś grupy badawczej na której sprawdzają czy to ma sens? Nie rozumiem, jak coś takiego przechodzi przez wszystkich i nikt z tym nic nie zrobił.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...