Skocz do zawartości

PS4 PROpremiera, preordery i ogólna szajba:)


shy4

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ta płyta główna uboga. Człowiek jak otwierał PS2 czy Saturna to czuł ,że to jest sprzęt z najwyższej półki. A tutaj jakiś cycek pośrodku i tyle. Mam nadzieje ,że następna generacja będzie miała rozdzielone CPU i GPU. A nie kiszą to wszystko w jednym glucie i nie ma tych przeskoków wydajności co kiedyś. 

Odnośnik do komentarza

Używa ktoś może PS4 Pro razem z monitorem 1080P ? Odczuje różnicę względem Slimki ? chciałbym się przesiąść na coś mocniejszego a nie wiem czy jest sens. Wiem, że wielkiej różnicy nie będzie jednak lepszy framerate + więcej detali mogłoby mnie skusić :) oglądałem sporo porównań, ale ciężko coś z nich wynieść. Wolałbym opinię kogoś kto spotkał się z zagadnieniem.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie jest to przesiadka warta zachodu jeśli masz matryce tylko w rozdzielczości 1080p. Chyba tylko Shadow of The Collosus i The Last Guardian oferuje zauważalnie lepszy framerate w tej rozdziałce. Jest niby ten supersampling, ale też na mnie większego wrażenia nie zrobił. Myślę, że PS4 Pro tylko w przypadku posiadania telewizora 4K, a to i tak nie gwarantuje najwyższej rozdzielczości. W innym wypadku Fat/Slim w zupełności styka, ewentualnie jeśli masz kino domowe lub lepsze słuchawki obsługujące optyka to pozostaje tylko FAT.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie tylko te dwie gry jest sporo tytułów, które korzystają z mocy pro pod względem framerate'u. Zaczynając od God of Wara przez Hellblade, BF 1, Evil Within, BF V czy taki Dishonored 2 w fhd stałe klatki trzyma. Zależy jak kto na to jest wrażliwy to raz i dwa czy te kilka stówek robi dużą różnicę przy zakupie

Odnośnik do komentarza

Tak jak piszesz, zależy od wrażliwości na takie sprawy, dla mnie te kilka stówek nie jest warte wykładania na stabilny framerate w przypadku posiadania takiego monitora jaki ma orion. Inaczej gdyby duża część gier na Pro, miała upgrade do 60 fpsów, no a niestety mocno różnie z tym bywa.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, _Be_ napisał:

No jak komuś zależy na ograniu TLG to na bazowym PS4 ta gra jest niegrywalna więc wolałbym już wziąć PRO niż w 2018 roku na starym szrocie siedzieć. 

Już nie dramatyzuj z tym TLG. Akurat framerate to tutaj najmniejsze zmartwienie, które o dziwo nie przeszkadza.

 

Jak napisał Mysza wyżej, kwestia mocno dyskusyjna jak ma się podstawową wersję. Co innego jeżeli ma być podpięta do 4k+HDR, a w przypadku oriona to nie wchodzi w gre raczej.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Square napisał:

Już nie dramatyzuj z tym TLG. Akurat framerate to tutaj najmniejsze zmartwienie, które o dziwo nie przeszkadza.

Komu nie przeszkadza to nie przeszkadza :usmiech: jak ktoś ślepy jest to jemu może nie przeszkadzać, że gra chodzi wiecznie w pływającym frameracie, mnie to drażni i nie pozwala czerpać przyjemności z gry a dołóż do tego jeszcze lag w sterowaniu i jest jakaś masakra. 

 

Dla mnie ta gra na PS4 to jest skandal w jakiej formie jest wydana. 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...