Skocz do zawartości

Renowacja PS2 Slim Silver - zlecę


Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacje. Model SCPH-70004, rysy - zwykle i głębokie, na całej obudowie. Zlecę naprawę, możliwie najbardziej przywracającą dawny wygląd. Można też (lepiej) pisać na priv: krzysztofm30@gmail.com. Miłe są również porady

 

Kup jakąś uszkodzoną konsole, ten sam model i podmień obudowy. Szukaj mniej zniszczonej. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Odkopuje bo nie wiem gdzie napisać. Dostałem dzisiaj ps2 slim, srebrne. Zajechana jest strasznie i chciałbym ją trochę odnowic za niewielkie pieniążki. Pomyślałem o naklejce ale w sieci nic nie zwróciło mojej uwagi. Może ktoś coś na temat jakieś naklejki? W sumie nie musiałaby być na cala klapę chodź najlepiej gdyby była.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Dzisiaj w końcu zrobiłem to PS2. Nie wyszło idealnie ale jestem bardzo zadowolony z efektu bo naprawdę wyglądało to tragicznie, a takto można przynajmniej na nią spojrzeć i oko zawiesić. Poszedłem po kosztach i wyszło mnie 5,5 zł :sorcerer:   Podrzucam zdjęcia - może kogoś natchnę. 

 

Moja edycja limitowana PlayStation 2 :hi: :

 

HMSR2jZ.jpg?1

 

nARlyjF.jpg?1

 

YCzVrFr.jpg?1

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Tak czytam te poprzednie posty i nieco zwatpilem. Jest okazja kupic ps2 scph-9004 za 70zl, ale szkopul w tym, ze blyszczacy panel jest mocno porysowany :/ pomyslalem, ze mozna by go odnowic jednak nie wiem za bardzo jak. Rozmontowac obudowe i pokryc ja w blyszczacym miejscu czarna farba/lakierem w spray'u? Naklejanie naklejek raczej mi nie podchodzi, jak to kolega wyzej zrobil.

Odnośnik do komentarza

Jeśli rysy nie są bardzo głębokie to możesz polecieć papierem ściernym wodnym: najpierw gradacja 1000-1500 żeby zmatowić grubsze rysy, dalej 2000, a na ostatni szlif 2500. Na koniec przeszlifuj ją pastą polerską do samochodów nałożoną na miękką szmatkę. Nawet po ręcznej polerce efekt powinien być przyzwoity. Najtańsza K2 do lakierów będzie się nadawać - nie jest to jednak szczyt jakości i po pewnym czasie obudowa może wymagać ponownej polerki, podobnie jak samochód. W lakiery bym się nie bawił bo ciężko będzie uzyskać gładką, błyszczącą powłokę. Oczywiście konsolę do tego rozbierz, a przy szlifie nie żałuj wody i często płucz papier.

 

Odnośnie slim silver (SCPH-700xx) wspomnianego powyżej, może moje info przyda się potomnym. Nawet mocno zjechaną konsolę można odnosić niskim kosztem. Pod srebrnym lakierem jest biały plastik, który imo wygląda bardzo fajnie. Polecam technikę taką jak wspomniana wyżej, czyli zeszlifować oryginalny lakier do zera (przy żeberkach będzie ciężko), polecieć pastą polerską i macie kozacką ps2 white za mniej niż 20 złotych. Aluminiowy pasek z logo, ten biegnący w poprzek, będzie czarny. Żałuję, że nie mam już zdjęć mojej pierwszej ps2 slim, którą sobie odnowiłem z 10 lat temu.

 

 

Jeśli ktoś ma do oddania zajechaną obudowę od slim silver to mogę ją przyjąć 8)

 

Edytowane przez ProstyHeker
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...