Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No to lipa trochę. Mam jeszcze jedno pytanie: czy jak już podłączę dysk zewnętrzny, to czy będę mógł przenieść na niego pliki z grami z PS4, aby zwolnić miejsce na samej konsoli? Konsola bez problemu rozpozna je jako "swoje"?

Mam chusteczkowego neta i jak pomyślę sobie o pobieraniu po raz kolejny prawie 500 GB, to mnie strzela.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Witam. Chciałem się zapytać czy jeżeli wymienię mój aktualny dysk (500gb) na dysk o wadze 1TB to czy będę miał możliwość dodania sobie jeszcze więcej pamięci np, 500GB? I czy jeżeli wymienię ten dysk 1TB na jakiś inny to czy ta pamieć zostanie zapisana czy po prostu ona przepada i nadpisuje się na nową aktualną czyli np, 500GB. Bardzo przepraszam za moją niewiedzę ale nie jestem obeznany w tych tematach.

Edytowane przez SGW001
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Wiecie może jak to jest z dyskiem wew. 4tb do PS4. Tzn czy każdy będzie dobry czy tylko jakieś konkretne modele? Znalazłem jakiś niby test i pisali że tylko Seagate Laptop HDD, 2.5”, 4TB, SATA/600, 5400RPM, 128MB cache, 15mm (P/N:  ST4000LM016) został poprawnie wykryty przez konsolę. Tylko, że to był test z 2k16 roku więc może coś się do dzisiaj zmieniło w tym temacie.

Odnośnik do komentarza

Raczej nie są zakodowane, bo mogę zgrywać z laptopa i potem po podłączeniu do TV wszystko odtwarza.

Po podłączeniu do ps4 wyskakuje taki oto komunikat:

Nie można sformatować tego urządzenia pamięci masowej USB jako rozszerzonej pamięci masowej.

Należy użyć urządzenia pamięci masowej USB, która spełnia następujące warunki (ce-41902-6)

-usb 3.0 lub nowszy 

-pojemność minimum 250 GB, max 8tb

-bezpośrednio podłączone do ps4 

Dysk sformatowałem do exFat, wychodzi chyba że nie jest usb 3.0

Edytowane przez milupl
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Koledzy, mam możliwość wymienić dysk w PS4 Pro na SSHD, niestety też 1 TB, pytanie czy to ma sens? chodzi o szybkość itd.
Zastanawiam się czy to gra warta świeczki, nie ukrywam że czasami zdarzają mi się dropy w menu , co mnie lekko szokuje i wkurza, może dzięki SSHD pozbędę się tego? + zyskam szybsze loadingi.
Może ktoś testował takie rozwiązanie? lub jako zewnętrzny dysk?

Jest możliwość backupu 1:1 czy trzeba po wymianie instalować wszystko od nowa?

Odnośnik do komentarza

Posiadałem 1 TB Firecudę i powiem tak, różnic nie było. Testowałem na kilku grach z hot cache (ta sama gra/lokacja odpalana po kilka razy), noo... w horizon było szybciej z 5-10 sekund max. Nie wiem jak na YT ludzie osiągali takie wyniki :/

Nigdzie nie mogę się doszperać specyfikacji więc strzelam, że 1 TB firecudy nie mają dużo tej "szybszej" pamięci - z tego co wiem, 2 TB mają jej  8 GB a ile ma 1 GB ?

 

Moja PS4 PRO sprzedana (przesiadam się na białą) i prawdopodobnie wcisnę do niej pełnoprawne 1 TB SDD więc "kiedyś tam" opiszę wrażenia :D

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Witam,

 

Z tego względu iż mój dysk PS4 (1TB) jest już za mały aby pomieścić więcej gier zastawiam się nad kupnem innego większego dysku Ps4 min. 2TB. I tutaj zapytanie i prośba czy macie jakieś konkretne typy na które warto zwrócić uwagę. 

 

Mam jeden typ: https://www.euro.com.pl/akcesoria-playstation-4/seagate-game-drive-2tb-dla-playstation-stbd2000103.bhtml?gclid=EAIaIQobChMIyJPGj8zK2QIV6rztCh1R7Qx7EAQYBCABEgLZUPD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=COLx2cbMytkCFZitUQod1ugCGA

 

Ale zastanawiam się nad alternatywami. Bardziej zależy mi na wewnętrznym dysku (mniejsze ryzyko uszkodzenia), w ostateczności rozważę zewnętrzny. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Zaprawdę nie rozumiem tego, jak działa Sonowski system. Na PS3 żeby zainstalować grę, trzeba było mieć 2x więcej wolnego miejsca, niż ona waży. Teraz po raz kolejny mam problemy z instalacją patcha na PS4 - włożony jest dysk 2TB, czyli realnie miejsca jest nieco ponad 1,8TB (minus zajumane kilka procent przez system, żeby konsola miała zapas na swoje potrzeby). Na tymże sprzęcie, pozostało mi 94GB wolnego miejsca. Tymczasem próba instalacji patcha do Gran Turismo kończy się krzykiem o zwolnienie kolejnych 20GB... Podobnie było z gierkami wideo - gra waży 30GB, a 120GB wolnego miejsca na dysku nie wystarczyło do jej instalacji. Ktoś jeszcze ma podobne problemy?

 

Edit: Zwolniłem 20GB, więc dobiłem do około 114 pustych GB. Patch 'waży' nieco ponad 4GB... Farsa.

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza

Może konsola ma jakiś problem z obsługą twojego dysku, bądź tak dużej pojemności? Jeśli masz możliwość, to potestuj jak ma się sprawa na np. 500gb, najlepiej jakimś oryginalnie dołączonym do konsoli.

Może (bardzo) głupi przykład, ale u siebie w PSP mam podobny problem. Mam kartę 4gb, z czego ponad 3gb wolne, a mimo to jedna gra usilnie nie chce się zapisać, bo "za mało miejsca". Na próbę użyłem oryginalnej karty 1gb i problem zniknął. Tak, wiem, że karty pamięci to inna bajka, ale chodzi raczej o fakt, że konsole SONY czasem "tak mają".

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panowie zamówiłem dysk Seagate 2TB Expansion portable usb3.0 ( akurat na promocji był więc innych nie brałem pod uwagę) . Moje pytanko jest czy mogę wyjąć dysk z ps4pro i wrzucić dysk seagate do ps4 a obecny z ps4 do case od przenośnego bez utraty danych? 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Zgrałeś albo nie ten soft co trzeba albo w strukturze katalogów zrobiłeś błąd.

Podaj link którym się sugerowałeś, jeszcze raz przeanalizuj opis.

Ja u siebie też wymieniałem dysk na 2tb i nie było żadnych problemów, ale nie pamiętam już co jak było kolejno bo robiłem to dawno temu

 

acha zobacz na drugim usb jeszcze

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Fanek napisał:

Zgrałeś albo nie ten soft co trzeba albo w strukturze katalogów zrobiłeś błąd.

Podaj link którym się sugerowałeś, jeszcze raz przeanalizuj opis.

Ja u siebie też wymieniałem dysk na 2tb i nie było żadnych problemów, ale nie pamiętam już co jak było kolejno bo robiłem to dawno temu

 

acha zobacz na drugim usb jeszcze

Aktualizację zagrałem ze strony Sony. Wrzucam na pena do katalogu PS4->UPDATE. Dzięki za pomoc jeszcze posprawdzam o co chodzi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.