Skocz do zawartości

Kreskówki mniej znane.


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy znamy Simpsonów, South Parka czy Chojraka aka Tchórzliwego Psa. Jednak magiczny świat TV skrywa o wiele więcej perełek. Znacie jakieś mniej znane kreskówki? Bardziej undergroundowe, z adult swimów i innych kablówek. Polećcie coś. Tutaj moi faworyci:

 

 

1. Space Ghost Coast to Coast (1994 - 2004) - Jedna z moich ulubionych. Space Ghost, były superhero zaczyna prowadzić talkshow. W każdym odcinku występuje po kilka gwiazd szołbiznesu (nie rysowani,jedynie oni są kręceni kamerą [*]). beka jest. dużo dobrych dialogów. sporo gwiazd się pojawiło. Polecam bo naprawdę wciąga.

 

2. Frisky Dingo (2006) - Krótka seria, ale jakże warta luknięcia. Od twórcy genialnego Archera i nie-tak-dobrego Sealab. Awesome X to chyba jakiś prototyp Sterlinga, tak w ogóle. Ponownie dialogi na wysokim poziomie i czarny humor, nie dla każdego.

 

3. Aqua Teen Hunger Force (2000) - Kolejna surrealistyczna baja, która w Polsce nie ma żadnego rozgłosu. Sporo pysznego absurdu. Jedynie był tu kiedyś na forum koleś z avatarem Shake'a. Serial wkręca z każdym odcinkiem, zalecana bardzo dobra znajomość angielskiego (to się w sumie tyczy większości tej listy, bo kiepsko z napisami).

 

4. Dr. Katz, Professional Therapist (1995 - 2002) - Zapewne nie znany wam komik, tutaj podkładający głos w bajce gościowi z pokręconą rodziną. Nie dla każdego. Niektórzy się znudzą, inni pokochają. Ciekawy styl rysunkowy.

 

5. Archer (2009) - Nie wiem czy tu to pasuje, bo to dosyć znana kreskówka. Jednakże wg mej skromnej opinii, wciąż niewystarczająco znana. Bije na głowę obecne sezony tych waszych Family Guyów i innych takich, takich. Być może najlepsza obecnie emitowana kreskówka. Dialogi to najwyższa półka, voiceacting też. Ogólnie jak nie oglądasz Archera, to jesteś zyebem. No i jedyny serial z listy, który ma wszystkie odcinki z pl napisami.

 
Odnośnik do komentarza

Regular Show, Adventure Time oraz Niezwykłe przypadki Flapjacka - są to moje ulubione współczesne kreskówki, uwielbiam je bo są niebanalne, pełne odniesnień do popkultury i raczej średnio strawne dla dzieciaków.

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Adventure time,Flapjack no i podobało mi się jeszcze o tym grubasko co jadał dużo.Reszta bajek dzisiejszych to gnioty chociaż wielu ludzi lubi bajkę o tych 2 żydach i dziobaku.

Edytowane przez szarku123
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 10 lat później...

Dobry serial animowany, w dobie coraz bardziej zaawansowanych technologii tworzenia animacji, jest jak jakieś cholerne lekarstwo na zmulenie fanowskiej duszy. Zwykła animacja 2D, klasycznie kreślona, potrafi zdziałać cuda - przekonałem siię o tym oglądając (aktualnie jestem na 10 odcinku drugiego sezonu tej produkcji) Samurai Jack. Niesamowity tytuł - piękna, typowo-cartoonnetworowska kreska i styl graficzny, z niesłychaną nostalgią, pasją i emocjami pasującymi do tego o kim serial ten, i jak to robi!, opowiada. I wiecie co, kurłaaaa, w ,,Jacku" piękne jest to, że mogło by tu nie paść ani jedno słowo, bo sam obraz odpowiednio rysowany, malowany i montowany mówi więcej niż tysiąc słów! Aktualna ocena "Samurai Jack" to ode mnie: 9/10

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...