Skocz do zawartości

Reklamacje / Gwarancja PS4


Rekomendowane odpowiedzi

Ok, jako że kończy się drugi rok na gwarze, a konsola jest strasznie głośna nawet jak na niskie standardy tej cechy w PS4 (prawdę mówiąc od początku była), tak planuję oddać jeszcze do serwisu. Kupowałem w X-Consoles. I jak tylko wspomnę o tym, że chcę to zrobić, to sklep stara się mnie od tego odwieść, twierdząc że albo nie wyczyszczą, albo przetrzymają 2 miesiące. Nie wiem ile w tym ściemy (pewnie wiele), a ile prawdy (o serwisie Sony dużo złego słyszałem). I tu pytanie do Was - czy faktycznie jest tak źle, jak opisuje to sklep? Czy jednak lepiej wydać te 150-200 PLN by na szybkie SPA (co sprawi, że stracę gwarancję, której zostało niecałe pół roku)? Miał ktoś do czynienia z czyszczeniem konsoli w serwisie Sony? ;)

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
2 godziny temu, Mendrek napisał:

Ok, jako że kończy się drugi rok na gwarze

Wykupowałeś dodatkową gwarancje w sklepie? Bo jak nie to masz rok gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, _Be_ napisał:

Wykupowałeś dodatkową gwarancje w sklepie? Bo jak nie to masz rok gwarancji. 

 

Sklep X-console daje drugi rok, ale wysyłają do serwisu Sony. Stąd moje podejrzenia, czemu tak odwodzą do tego, pewnie bulą słono. Wolę się jednak upewnić że blefują...

Odnośnik do komentarza

Gwarancja jest rzeczą umowną i dobrowolną. Sony na konsole PS4 daje tylko 12 miesięcy gwarancji (jako producenta) ale zawsze po upływie 12 miesięcy od daty zakupu można się powołać na rękojmię sprzedawcy która wynosi 24 miesiące od daty zakupu. Jest to dochodzenie odpowiedzialności przedsiębiorcy w związku z ujawnioną wadą fizyczną ale można równie dobrze powołać się w tym trybie na niezgodność z umową. Większe sklepy nie robią problemów i zazwyczaj przyjmują konsole.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus
6 minut temu, BulletPOL napisał:

Jest to dochodzenie odpowiedzialności przedsiębiorcy w związku z ujawnioną wadą fizyczną ale można równie dobrze powołać się w tym trybie na niezgodność z umową. 

 

Trochę masło maślane ci wyszło, bo wada fizyczna polega właśnie na niezgodności rzeczy sprzedanej z umową pod czterema postaciami.

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.05.2018 o 14:28, Mendrek napisał:

Ok, jako że kończy się drugi rok na gwarze, a konsola jest strasznie głośna nawet jak na niskie standardy tej cechy w PS4 (prawdę mówiąc od początku była), tak planuję oddać jeszcze do serwisu. Kupowałem w X-Consoles. I jak tylko wspomnę o tym, że chcę to zrobić, to sklep stara się mnie od tego odwieść, twierdząc że albo nie wyczyszczą, albo przetrzymają 2 miesiące. Nie wiem ile w tym ściemy (pewnie wiele), a ile prawdy (o serwisie Sony dużo złego słyszałem). I tu pytanie do Was - czy faktycznie jest tak źle, jak opisuje to sklep? Czy jednak lepiej wydać te 150-200 PLN by na szybkie SPA (co sprawi, że stracę gwarancję, której zostało niecałe pół roku)? Miał ktoś do czynienia z czyszczeniem konsoli w serwisie Sony? ;)

 

Sklep ma rację. Ja na swoją konsolę czekałem ponad dwa miesiące a to była wadliwa już na starcie. 

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
6 godzin temu, Wesker napisał:

Bo byłeś pała i trzeba było na starcie ją oddać powołując się na „14 dniowy zwrot bez podania przyczyny”.

Jeśli kupował sprzęt w sklepie stacjonarnym to nie mógł. 

 

Cytat

nie istnieje żaden przepis, który umożliwiałby oddanie towaru sprzedawcy kupionego w sklepie stacjonarnym w terminie 14 dni bez podania powodu. Przyjęcie przez sprzedawcę zwrotu niewadliwego towaru kupionego w sklepie stacjonarnym jest tylko i wyłącznie przejawem jego dobrej woli.

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ragus napisał:

Chyba, że zamówimy przez Internet z odbiorem osobistym. Wtedy umowa wypełnia znamiona zawartej na odległość i jest si.

Zmieniło się coś? Bo zawsze było, że nawet jak przez neta ale z odbiorem osobistym to nie banglało to.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Nic się nie zmieniło. Obowiązuje ustawa z 2014 roku, a orzecznictwo sądowe analizując te przepisy doszło do takiego wniosku. Zamawiając przez internet z odbiorem osobistym, chwilą zawarcia umowy jest kliknięcie na stronie. Fakt odebrania rzeczy w sklepie nie zmienia faktu, iż umowa została zawarta na odległość, więc można od takiej umowy odstąpić w ciągu 14 dni od odebrania rzeczy. Oczywiście z wyjątkami jak płyty dvd czy rzeczy zamówione o indywidualnych właściwościach, ale to wszystko jest opisane w w/w ustawie.

Odnośnik do komentarza
Gość Kyo

No właśnie do niedawna w Euro w Kaliszu wmawiali że jak zamówienie przez net i odbiór osobisty to nie jest zakup "na odległość" i nawet kierownik wmawiał że to jest błędna interpretacja przepisów xD I kiedyś jeden sklep mi też wmawiał że odebrałem osobiście w paczkomacie więc to też nie był zakup na odległość. Ogólnie książkę by można było napisać.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, ragus napisał:

Nic się nie zmieniło. Obowiązuje ustawa z 2014 roku, a orzecznictwo sądowe analizując te przepisy doszło do takiego wniosku. Zamawiając przez internet z odbiorem osobistym, chwilą zawarcia umowy jest kliknięcie na stronie. Fakt odebrania rzeczy w sklepie nie zmienia faktu, iż umowa została zawarta na odległość, więc można od takiej umowy odstąpić w ciągu 14 dni od odebrania rzeczy. Oczywiście z wyjątkami jak płyty dvd czy rzeczy zamówione o indywidualnych właściwościach, ale to wszystko jest opisane w w/w ustawie.

Czyli zapis w regulaminie sklepu "klikniecie w 'zamawiam' jest rezerwacją towaru, a umowa kupna zawarta jest w sklepie przy odbiorze" jest niezgodny z prawem?

Odnośnik do komentarza
Gość Kyo

No właśnie ja miałem akcję z Euro - tam są rezerwacje :D Tylko że zapłaciłem z góry i koniec końców kierownik przyznał mi rację. Ale ponoć rezerwacja to nie zakup i gdybym nie opłacił od razu zamówienia była by dupa zbita.

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Witam

 

Mam konsolę PS4 PRO kupioną 1.5 roku temu w MediaMarkt. Dzisiaj niestety coś jej zaczęło dolegać i nie idzie jej uruchomić poza logo PS co bym nie robił.Gwarancja wiadomo jest 12 miesięcy jednak rękojmia jest 2 lata i moje pytanie co tu teraz zrobić czy przysługuje mi tutaj jakaś wymiana towaru jak to wygląda w takiej sytuacji ogólnie? Pytam bo nie chcę iść na ciemno do sklepu

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Pytam, dlatego ze przeszedłem przez cala masę kroków i wypełniłem formularz na wysłanie produktu do centrali do naprawy lub wymianę. Nie było nic o dodatkowych kosztach - myślę ze to wszystko w ramach gwarancji. Mogę sie mylić, ale wole wpierw wysłać. Jeżeli koszty będę duże to każe im odesłać produkt. Jestem ciekaw jak to działa? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.