Skocz do zawartości

Awaryjność PS4


Rekomendowane odpowiedzi

@Daniel80

 

Prosze bardzo. Głośno moja konsola chodziła po 20godzinach przy wymagających grach, tzn, w nocy kiedy już wszyscy spali, delikatny odkurzacz, tym bardziej, że lubie centralne odkręcić bardziej;)

 

Tak wyglądało przed własnej produkcji dystansami:P

yl6y.jpgoy7w.jpg

 

A tak Po zastosowaniu;)

nudc.jpg cb7t.jpg

 

 

 

Oczywiście można to zrobić bardziej profesjonalnie, jednak mi to nie przeszkadza, "że nie czarne, że itp"

Odnośnik do komentarza

Ja tylko pomysł zarzuciłem;) każdy zrobi jak chce, wiem tylko, że w moim przypadku to działa, nawet bardzo dobrze i jest poprawa, ponieważ bez tych podkładek, po dłuższym szarpaniu, blat (w moim przypadku płyta) była gorąca, tak serio gorąca. Spód konsoli również gorący. Po zastosowaniu tegoż oto wynalazku, blat delikatnie letni, a spód konsoli delikatnie ciepły. Więc? Sprawdza się:)

Odnośnik do komentarza

Ja swojego x360 mam postawionego na czterech zakretkach od cocacoli - 0 przegrzewania sie nawet w najwieksze upaly przez kilka lat.

 

Oddajesz to co kupiłeś w zestawie. Jeżeli zestaw był z Killzone to oddajesz też te grę, ale jeżeli kupiłes w MM ACIV+KZ (AC dostajesz osobno do reki) to tego AC nie musisz oddawać. Jeżeli kupiłeś coś osobno to też nie musisz.

 

Czy moze wypowiedziec osoba, ktora oddawala juz PS4 na gwarancje? Powaznie sprawdzaja czy jest pudelko z Killzonem? Bo mam juz ugadanego deala i chyba bede musial odwolac wszystko, bo slabo zostawac bez gwarancji.

Odnośnik do komentarza

Co by nie mówić, ale M$ ma dużo lepszy serwis niż SONY. Kumpel przywiózł z Raichu xboxa, zepsuł mu się napęd :( Po tygodniu dostał nówkę sztukę + dead rising 3. W sumie dobry deal :E Niestety w przypadku zepsucia ps4, biedny kowalski musi czekać do świąt albo i dłużej aby dostać konsole ;/ 

Odnośnik do komentarza

Ja może się wypowiem. Jak kupiłeś bundle AC + Killzone w MM z kosnolą to musisz oddać przy wymianie konsoli AC i killzone. A wymieniają w ciągu 2 tyg na nową sztukę. Jak wykorzystałeś kody w AC to zostaje tylko serwis.... To MM olsztyn

Odnośnik do komentarza

Widzisz ale ja nawet zaoferowałem że kupie ac i kody z nowej wersji włożę do starej. Niestety myślę że tu chodzi o kasę i to że teraz mm sprzedaje drożej oraz jest popyt. Jutro idę do mm ma być kilka konsol na stanie i albo mi wymienią albo żądam kasę (zakupie to głupie AC aby mieć kody w pudełku). Nie obchodzi mnie ich tłumaczenie jak wszystko oddam to muszą mi kasę dać. W ciągu 2 tygodni mam prawo zwrotu a jak nie chcą mojej kasy to znajdę konsole w styczniu gdzie indziej. Nie śpieszy mi się aż tak bardzo.

Odnośnik do komentarza

Ja też mam problem z PS4.

Ni z tego ni z owego w sobotę konsola wypluła płytę Killzone i następnie mimo pustego już napedu, usiłował on non-stop co kilka sekund wyrzucić nieobecną płytę.

Samo eject płyty nie nastąpilo w czasie grania w nią, tylko podczas lecenia dema NBA live 14 (nawet nie grałem, tylko konsola sama mecz rozgrywała).

Zrobiłem jakiś rebuild bazy danych, ale dalej napęd wciąż wyrzucał nieobecną płytę.

Więc zdegustowany wyłączyłem zupełnie z sieci.

Na drugi dzień, w niedzielę, konsola normalnie działała, grałem w Killzona, jakieś dema, uruchomiłem film na Bluray, wkładałem wielokrotnie płyty ... i na razie chodzi. Dzisiaj nie włączałem jeszcze (praca).

Dzisiaj wyczytałem na angielskich forach że to dosyć częste zdarzenie z wyrzucaniem płyt - i mnóstwo opinii: że hardware (bo przycisk zbyt czuły: że nóżka pod konsolą przycisk wciska), że software.

Ogólnie obsuwa, i ludzie co dostali replacement też potrafią mieć ten sam problem.

Wygląda że trzeba poczekać aż znajdą jakąś oficjalną przyczynę i fix na to - bo co po tym że wymienią na również wadliwą :(

Odnośnik do komentarza

No ja wymieniłem tydzień temu i wszystko na razie działa. W starym egzemplarzu już pierwszego dnia po kilku godzinach wyrzuciło płytę. Potem było ok 2 dni i znowu i potem przez 2 dni co 30 min albo non stop wyrzucało płyty. Na twoim miejcu bym oddawał jeżeli się powtórzy ponownie nie ma co czekać. Na infolinii sony mówili mi że w takim przypadku trzeba wymienić konsole.

 

Moja rada wymieniaj jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza

No ja wymieniłem tydzień temu i wszystko na razie działa. W starym egzemplarzu już pierwszego dnia po kilku godzinach wyrzuciło płytę. Potem było ok 2 dni i znowu i potem przez 2 dni co 30 min albo non stop wyrzucało płyty. Na twoim miejcu bym oddawał jeżeli się powtórzy ponownie nie ma co czekać. Na infolinii sony mówili mi że w takim przypadku trzeba wymienić konsole.

 

Moja rada wymieniaj jak najszybciej.

Oddałeś do sklepu, czy wysyłałeś do Sony ?

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie. Bo bylem u kumpla i zastanawia mnie jedno. Konsola przy KZ: SF potrafi naprawdę mocno rozkręcić wiatrak i wyć niczym suszarka, co w przypadku PS3 slim zdarzało się, ale tylko przy dużych upałach. Czy to normalne w tej konsoli, czy jednak kumpel powinien się martwić?

Faktycznie PS4 potrafi ładnie "suszyć" w trakcie gry w KZ.

Gdy pierwszy raz uruchomiłem konsolę stała pionowo i instalowała swoje pierdoły.

Zaś przy drugim włączeniu i ustawieniu poziomo działała już znacznie ciszej.

Odnośnik do komentarza

 

No ja wymieniłem tydzień temu i wszystko na razie działa. W starym egzemplarzu już pierwszego dnia po kilku godzinach wyrzuciło płytę. Potem było ok 2 dni i znowu i potem przez 2 dni co 30 min albo non stop wyrzucało płyty. Na twoim miejcu bym oddawał jeżeli się powtórzy ponownie nie ma co czekać. Na infolinii sony mówili mi że w takim przypadku trzeba wymienić konsole.

 

Moja rada wymieniaj jak najszybciej.

Oddałeś do sklepu, czy wysyłałeś do Sony ?

 

 

wymieniłem w mm z moją dopłatą do droższego bundla

Odnośnik do komentarza

Co do grzania i stawiania pionowo to u mnie wszystkie soniaki stoją tak i nic się nie grzeje nawet w tej wnęce, wiatrak chodzi cicho w PS4, jak gram po kilka godzin w Resogun i AC4. Musiała mi się trafić dobra sztuka. 

 

lf6j.jpg
 
Ale jak wpadłem do znajomego, nawet nie wiedziałem ze też kupił PS4 to zauważyłem że jego konsola niesamowicie wyje, tzn wiatrak potrafi chodzić na bardzo wysokich obrotach przez jakiś czas a następnie wraca do normalności, po jakimś czasie znów to samo. Jego konsola leży normalnie. Poradziłem żeby postawił pionowo ale specjalnie nie pomogło. 

 

Odnośnik do komentarza

Mi też jakoś w AC nie świrowała wentylatorem, ale jak odpaliłem zaraz po włożeniu płyty z KZ singla to potrafiła nieźle się rozpędzić. Myślę, że to przez instalacje i granie jednocześnie. Jak odpaliłem multi następnego dnia to działała jak przy AC.

 

Co do pozycji, to od początku leży koło monitora na biurku. Nic jej nie zasłania, ani nie ogranicza wlotów powietrza.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie, chciałbym dodać również coś od siebie w sprawie PS4, a mianowicie, podczas pierwszego uruchomienia gry Killzone Shadow Fall, w czasie intra przerywał obraz i fonia. Trochę mnie to zaniepokoiło, lecz przypomniałem sobie, że PS4 doinstalowuje gry podczas już włączonej aplikacji. Kiedy gra się już w całości zainstalowała nie odnotowałem tego problemu. Postanowiłem to jeszcze sprawdzić i odinstalowałem grę i zainstalowałem od nowa, tym razem czekając aż się całkowicie doinstaluje i w tym wypadku gra wystartowała bez przycinek. Czyli wniosek można wysnuć taki, że funkcja doinstalowywania gry w tle nie do końca jest dopracowana. Mam nadzieję, że dobrze się domyślam i to nie jest awaria konsoli. Między innymi piszę to dla tych którzy się spotkali z podobną niedogodnością i mogą powiedzieć coś jeszcze na ten temat, jak i dla tych których to spotkało i są zaniepokojeni, żeby wiedzieli że to raczej naturalne zachowanie systemu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość WakaFlacka

mi w pewnym momencie killzone się przycinał bardzo mocno i się nie odwieszał opóźnienie pare sek to samo w wejściu w opcje trzeba było zamknąć aplikacje w drugiej grze battlefield 4 pare razy po wejściu w opcje to samo było opóźnienie pare sek przy próbie zamknięcia aplikacji zawiecha konsoli przyciski na konsoli power i wysunięcie płyty nie reagowały więc trzeba było wyłączyć z prądu. W Killzone zawsze w tym samym miejscu tak się działo a w battlefield w różnych momentach raz w czasie gry/kampania/filmik a tak to z 5 w opcjach oddałem konsole do sklepu wysłali do serwisu konsola ma być wymieniona na nowy egzemplarz na razie czekam już 12 dni w serwisie jest już 8 dzień ciekawe ile to potrwa jeszcze bo jak narazie nic się w statusie nie zmienia (pipi)ać takie akcje

Odnośnik do komentarza

U mnie Killzone teraz śmiga elegancko, tylko za pierwszym razem kiedy włączyłem, od razu po wstępnej instalacji to przycinał początkowy filmik, po odczekaniu kilku chwil i ponownym uruchomieniu już było wszystko ok. Zresztą już ktoś na forum wspominał o podobnych dolegliwościach, że to wina doinstalowywania się gry w tle, też mi się tak wydaje, więc narazie nie panikuję i nie oddaję konsoli na gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Gość WakaFlacka

ale u mnie to nie było przycinanie tylko mocna przycinka i trwała w nieskonczoność pewnie nawet przez całą grę by tak było i to mocno opóźnienie 3sek a gra zainstalowała się na 100% tak samo battlefield 100% instalacji mutli i singla i lipa - oddałem i czekam na nowy egzemplarz :) nie wiem czego to mogła być wina jakiś układ się może przegrzewał ale konsola w sumie pracowała cicho i była ciepła tylko a może coś z napędem/dyskiem (pipi) go tam wie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...