Skocz do zawartości

Awaryjność PS4


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli po raz pierwszy moja PS4 złapała zawiechę w menu, po kilku godz. grania uprzednio, to mam się już czego obawiać, czy raczej zdarza się jakiś symboliczny raz każdemu? Z PS3 też przez kilka lat mi się dwa, czy trzy razy zdarzyło.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

jedna zawiecha to nie powód paniki kilka zawiech w krótkim odstępie czasu już tak :)  Mi się xbox 360 nie raz zawieszał i to wersja slim po kilku godzinach ciągłej gry a czasem po wgraniu patcha. Myślę że to norma tak jak w pc :) PS4 mi się raz zawiesiło w Cod Ghost a potem się okazało że to przez nie działające dobrze psn tego dnia :)

Odnośnik do komentarza

Raz przy graniu w AC, freeze i koniec.

 

Btw. Nadal nie pada deszcz w lokacjach. Oblecialem cala mape ze znajdzkami w Kingdom i zero deszczu. Zainstalowalem gre raz jeszcze i nadal nic. Jedynie gdzie leje to na morzu. WTF? Przypomne ze jak odpalilem gre 1 raz to zmienne warunki byly, teraz jakos brak :/

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Jeśli po raz pierwszy moja PS4 złapała zawiechę w menu, po kilku godz. grania uprzednio, to mam się już czego obawiać, czy raczej zdarza się jakiś symboliczny raz każdemu? Z PS3 też przez kilka lat mi się dwa, czy trzy razy zdarzyło.

 

To po co się pytasz w takim razie :P Tak jakbyś konsolę pierwszy raz na oczy widział ;)

 

Nie popadajcie w paranoję. 

Odnośnik do komentarza

Tylko, że na PS3 zdarzyło mi się to kilka razy przez 5 lat użytkowania konsoli, a nie po miesiącu przy sprzęcie za 2 kafle :) Grunt to że się nie nagrzewa przesadnie, cicha jest itd. więc w sumie narazie zobaczymy jak dalej będzie

Odnośnik do komentarza

Ze sie zawiesza to nie ma sie co dziwic, tym bardziej ze to na 99% kwestia softu. OS PS4 to mega crap w tym momencie, minie co najmniej z pol roku nim to zacznie przypominac stabilny i funkcjonalny system operacyjny. A kaske za PS Plusy juz zassali;)

 

OS PS4 to mega crap? A sytuację z PS3 na początku to pamiętasz? Tam dopiero była tragedia. OS w PS4 chodzi bardzo szybko, sprawnie i masz wszystko to, co potrzeba (z kilkoma wyjątkami, jak choćby brak informacji o dostępności online przyjaciół). Już samo to, że jeżeli wywali błąd, to konsola dalej działa i ten błąd można przesłać do "analizy" bez restartu, zwiechy czy odpinania konsoli od gniazdka. To jest szacun. OS PS4 to najlepszy os na konsolach, jaki do tej pory powstał jak dla mnie. Podobnie zachwycony byłem niegdyś pierwszą wersją OSa na Xboxa 360 - robił kosmicznie pozytywne wrażenie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy zakładać nowy temat, może gdzieś jest info na ten temat (nie miałem neta jakiś czas więc nie jestem w temacie) więc napiszę na razie tu: kumpel kupił PS4, pograł, trofki mu się wszystkie wyświetlały etc, pobrał aktualizację softu i teraz trofea może przeglądać tylko online, da radę jakoś ustawić żeby przeglądać trofea offline?

 

dobra już wszystko wiem, sony jak zwykle spier..liło sprawę, oby to naprawili patchem jak najszybciej.

Edytowane przez Czimeq
Odnośnik do komentarza

mam pytanie jak wysyła się konsole na gwarancję to do paczki mam jeszcze wrzucić paragon zakupu tak ? bo kupowałem w rtv agd to dostałem paragon bo jak wygląda ta karta gwarancyjna? ona była w pudełku z konsolą ? jednak mam tą kartę ale jest nie wypełniona ale mam dowód zakupu na tą konsole i paragon to wystarczy?

Edytowane przez kangurello19
Odnośnik do komentarza

mam pytanie jak wysyła się konsole na gwarancję to do paczki mam jeszcze wrzucić paragon zakupu tak ? bo kupowałem w rtv agd to dostałem paragon bo jak wygląda ta karta gwarancyjna? ona była w pudełku z konsolą ? jednak mam tą kartę ale jest nie wypełniona ale mam dowód zakupu na tą konsole i paragon to wystarczy?

Zrób ksero paragonu i tą kopię wyślij z konsolą. Oryginał zostaw sobie.

Odnośnik do komentarza

 

 

Ze sie zawiesza to nie ma sie co dziwic, tym bardziej ze to na 99% kwestia softu. OS PS4 to mega crap w tym momencie, minie co najmniej z pol roku nim to zacznie przypominac stabilny i funkcjonalny system operacyjny. A kaske za PS Plusy juz zassali;)

OS PS4 to mega crap? A sytuację z PS3 na początku to pamiętasz? Tam dopiero była tragedia. OS w PS4 chodzi bardzo szybko, sprawnie i masz wszystko to, co potrzeba (z kilkoma wyjątkami, jak choćby brak informacji o dostępności online przyjaciół). Już samo to, że jeżeli wywali błąd, to konsola dalej działa i ten błąd można przesłać do "analizy" bez restartu, zwiechy czy odpinania konsoli od gniazdka. To jest szacun. OS PS4 to najlepszy os na konsolach, jaki do tej pory powstał jak dla mnie. Podobnie zachwycony byłem niegdyś pierwszą wersją OSa na Xboxa 360 - robił kosmicznie pozytywne wrażenie.

Sory ziom ale OS PS4 to crap, samo wyslanie zaproszenia do gry znajomemu, albo wyswietlenie jego profilu kiedy dziala gra, powoduje od kilku do kilkunasto sekundowych zwiech, a takie rzeczy powinny sie dziac natychmiast. A teraz jest tak, ze czasem musisz czekac tak dlugo, ze sie zastanawiasz czy dana funkcjonalnosc wogole dziala. O ciaglym niedzialaniu PSNa czy listy znajomych nawet nie wspominam. Gdzie ta nowa infrastruktura serwerowa? Dla mnie to jest ten sam shit co na PS3 tyle ze teraz musze placic zeby grac online.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

co do mojej plejki dziala wszystko ok ale zauwazylem ze jak cos majstruja przy psn wtedy gry dziwnie sie zachowuje np ac potrafi zaliczyc sciecie co 15 minut takie na 5 sekund, puszcza i leci dalej w kz tez dzieje sie cos podobnego. Jak dziala psn idealnie to tez wszytstko funkcjonuje jak trzeba. ma ktos podobnie  ?

 

aaa i mam pytanie jak dlugo sie wylancza wasza konsola ? bo u mnie zauwazylem ze wylancza sie dluzej niz wlancza trwa to pewnie okolo 20-30 sekund.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Z wyłączaniem konsoli to normalne, zwykle trwa to ok 30 sekund.

 

Co do tych trofeów raz jeszcze, to być może to wyswietlenie ich przez wybranie options i porównaj działa, ale tylko jeśli PS4 jest podpięta do neta, jeśli nie ma dostępu do sieci nie zobaczysz trofeów (tylko 1 trofkę którą zdobyłeś ostatnio), bo gdy jesteś calkowicie offline nie ma nawet możliwości wybrania jakichkolwiek opcji w trofeach (jeśli jednak gdzieś jest to gdyby ktoś mógł niech napisze dokładnie gdzie).

Odnośnik do komentarza

No ja mam podpięty kabel i neta mam, zresztą kto jest tylko offline? Jeśli taka osoba istnieje to niech się zastanowi nad sensownością posiadania konsoli gdzie wszystko jest związane z netem... No chyba, że chodzi o jakiś wyjazd gdzieś gdzie nie ma dostępu do internetu(jak bardzo się chce zawsze można udostępnić neta ze smartfona).

Odnośnik do komentarza

Pewnie Cię zaskoczę, ale nie każdy MUSI mieć neta i nie każdy MA OCHOTĘ być ciągle online żeby grać, przeglądać trofea itd.

A skoro przed premierą sprzętu Sony mówiło, że będzie można normalnie grać bez neta to wszyscy rozumieli, że trofea także będą śmigać offline. I tak było do czasu pobrania aktualki która to zabiera, więc powinni to oddać z powrotem jak najszybciej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak ktoś zwraca uwagę na trofea to pewno chce mieć je wszystkie, czyli musi mieć trofea z multi czyli MUSI mieć połączenie z netem. Prawie każdy ma internet w domu więc nie rozumiem osób co chcą sobie pograć to czym prędzej wyłączają połączenie z internetem w konsoli. Co komu to przeszkadza? Działa sobie w tle połączenie z netem i już... A to, że nie każdy musi mieć neta to nie moja wina, chce na siłę być offline to niech będzie...

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

W takim razie czemu sony przeszkadza że ktoś chce przeglądać trofea będąc offline? Jeżeli konsola i gry działają bez neta to trofea również powinny, nie wszyscy chcą być na siłę "uszczęśliwiani" przymusowym podpinaniem konsoli do internetu, żeby obejrzeć trofea, nie każdego rajcuje granie online. A trofea większość ich zbierających woli zdobywać w singlu niż farmić w nierzadko kiepskich multiplayerach na ustawkach żeby wbić platynę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To niech zmienią konsolę jak im to aż tak bardzo przeszkadza. Robią z igły widły...

Jak ktoś chce być na siłę offline to nich wie, że z tym wiążą się pewne niedogodności w tych czasach. Oczywiście nie wiem co SONY chciało zrobić robiąc trofea online (może właśnie zmusić do podłączenia do sieci), ale to nie zmienia faktu, że jakoś bardzo nie uprzykrzają tym życia bo i tak większość ludzi ma internet.

 

@Czimeq - ja zdaję sobie z tego sprawę, że nie każdy ma internet w domu, ale niech nie narzeka, że chce sobie sprawdzić trofea, a nie może. W tych czasach jest trudniej bez internetu i trzeba się z tym pogodzić.

 

Nowy pytanie: Czy da się jakoś wyłączyć konsolę która jest w trybie czuwania bez odpalania jej i wybrania w menu wyłącz? Czy jak wybiorę automatyczne wyłączanie konsoli po godzinie to ona się wyłączy będąc normalnie w menu czy przejdzie do trybu czuwania, czy może po godzinie w trybie czuwania wyłączy się kompletnie? Czy ściąganie czegoś zawiesi proces odliczania czy bez względu na wszystko konsola i tak się wyłączy?

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.