Skocz do zawartości

Największe rozczarowania i niespodzianki 2013


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

jakie są wasze?

 

U mnie:

 

Rozczarowania:

 

1. Poziom fpsów/strzelanin w tym roku

 

- Bioshock Infinite nie tak dobry jak jedynka i pod wieloma względami nieprzemyślany

- Crysis 3 gorszy od poprzednika, po raz kolejny z denną fabułą którą chyba tylko w Crytek rozumieją

- Gears of War Judgment - nie tego oczekiwałem

- Alien Colonial Marines - gry nie kupiłem, ale byłem zainteresowany, okazała się szrotem

- Battlefield 4 - kiepski singiel i multi który się wykrzacza

- Killzone Shadow Fall - nudny singiel z beznadziejnym scenariuszem, po raz kolejny.

 

2. Totalnie nieogarnięcie się Microsoftu z Xboxem One. Tyle czekania na nową generację a oni nie mieli gotowej konsoli jeszcze do niedawna.

 

Niespodzianki?

 

1. Zachowanie Sony i PS4 wydane jeszcze w tym roku.

 

W sumie żadne jeśli chodzi o gry...

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 17
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

- Jestem rozczarowany kierunkiem w jakim poszły DLC.

- Bolą mnie też nieustające sukcesy marki CoD. Myślałem, że przy 'duchach' wszystko się posypie jak przy grach muzycznych czy iny deskorolkach, a tu nadal sukces.

- Jestem maksymalnie zniesmaczony tym czym obecnie jest i co tworzy Square-Enix

- BioShock Infinite - dobra gra, tylko dobra, bo do poziomu 1dynki brakuje jej dużo; nie porwała mnie fabuła oparta na teoriach wszechświatów

 

 

Ogólnie, to chyba wyszło podsumowanie generacji ale mniejsza o większość :P

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Na minus:

 

Tomb Raider - kojarzy mi się z wszystkim, co najgorsze w dzisiejszych grach. Prostackie elementy platformowe, za dużo strzelania, milion QTE na minutę i bohaterowie tak stereotypowi, że aż bolą oczy. I te sceny śmierci Lary, żałosne. Po zakupie zwątpiłem w wysokobudżetowe gry, ale przyszły GTA i TLOU i zmyły okropny posmak po TR.

 

Na plus:

 

Super Mario 3D World

 

Pierwszy trailer nie napawał mnie optymizmem. To znaczy wiedziałem, że będzie to porządna gra, ale po zapowiedzi wyglądało to jak kopiuj wklej z odsłony na 3DSa. Oczekiwałem czegoś innego od  pierwszej "dużej" gry z Marianem w HD. 

 

No ale byłem w błędzie. Wyszedł z tego godny następca Galaxy i najbardziej dopieszczona i najlepsza gra, w jaką grałem w tym roku. 

 

 

Odnośnik do komentarza

największe rozczarowanie nie tylko roku ale całej dekady:

 

- diablo 3

 

rozczarowanie roku:

 

- brak europejskiej premiery kilku świetnych japońskich gier (z czego niektóre mają wyjść w 2014 a niektóre nie wiadomo czy wyjdą..)

 

- nextgeny, mało w nich nextgenowości, już tak nie zrywają czapki jak kiedyś ("skok graficzny" w multiplatformach ogranicza sie do podbicia rozdziałki i textur)

 

- spadek formy sony, po zwycięzkich kilku okrążeniach zamiast zdublować XO to ps4 opadała z sił i już tylko nieznacznie wygrywa z XO który na początku startował z nogami w "betonowych bucikach" i kotwicą u szyji. sony miało szanse zmieść go już przed premierą, a pozwoliło na wyrównanie sytuacji i zmniejszenie przewagi

 

- dojenie graczy jakie zapowiada nowa generacja - droższe gry, wiecej wyciętych dlc, mikropłatności, i masa innych sposobów na wyciąganie kasy, naprawde w złym kierunku to idzie

 

 

niespodzianki:

- hm w sumie nic mi nie przychodzi do głowy teraz

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Niespodzianki: Tomb Rider - spodziewałem się do bólu liniowej i przesadnie efekciarskiej kopii Uncharted, a okazało się, że to świetna przygodówka z całkiem sporą dozą swobody.

 

Rozczarowania: God of War: Wstąpienie - spodziewałem się rozmachu starć z bossami rodem z God of War 3 w trochę ciekawszej stylistyce i niestety oczekiwania te produkcja spełniła jedynie na początku i pod koniec gry.

 

W sumie tyle. W tegoroczne produkcje jakoś mocno nie inwestowałem, a jak coś kupiłem, to generalnie okazywało się takie jak tego oczekiwałem, np. Diablo 3, State of Decay, Judgment itd.

Odnośnik do komentarza

Rozczarowania?

-Głównie Microsoft i jego fakapy oraz premiera nowego klocka tylko w wybranych państwach.

-Brak obiecanych killerów na premierę PS4 (DriveClub i Watch Dogs)

-Gracze którzy nie kupują dobrych gier tylko w kółko te strzelanki.

 

Niespodzianki?

Chyba żadnych, miały być dobre gry i były.

 

Zwycięzca roku?

3DS

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Rozczarowania:

- pierwsza połowa roku w wykonananiu Nintendo. Spapranie Mario&Luigi i Paper Mario, chu.jnia na WiiU

- straszna posucha wśród gier na początek nowej generacji, nie ma nic co by mi kazało lecieć do sklepu po konsolę

- Vita. Szkoda słów

Niespodzianki:

- zaskakująco dobre The Last of Us, Mario 3D World i Zelda ALBW. Miały być hity, wyszły totalne killery

Odnośnik do komentarza

PS4 i ogólnie nowa generacja i brak jakiegokolwiek przełomu czy nawet większego kroku w przód. Spodziewałem się opadu szczeny a dostałem nową wersję PS3 z podrasowanym dostępem do fejsbuka. 

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

rozczarowanie:

gears of war dżadżment [*]

god of war wstąpienie [*]

beyond [*]

 

niespodzianki

Hotline miami

Ducktales remastered

pokemony x/y

 

 

na tytuł gówna  roku 2013 daje battlefieldowi 4 za bycie technicznym niegrywalnym balasem

 

nie grałem co prawda, ale ponoć sim city na pc to dopiero patologia

Odnośnik do komentarza

Najwiekszym zaskoczeniem i rozczarowaniem w jednym jest dla mnie postawa Sony (na +) i Microsoftu (na -). Musze szczerze przyznac, ze do lutowej prezentacji PS4 bylem w 90% przekonany do kupna Xboxa. Po prezentacji szanse sie wyrownaly. Pozniej pokazanie XOne i raczej nie bylem rozczarowany - pokazali fajne funkcje multimedialne, gdzie Xbox mial byc 'all in One', szkoda ze po E3 okazalo sie, ze MS postanowil olac hardkorowych graczy. Always online, brak mozliwosci odsprzedania gier, brak zestawu bez kinecta vs calkowite przeciwienstwo za 100€ mniej. Do tego pozniej okazalo sie, ze niektore gry wygladaja i dzialaja lepiej na PS4, ktore okazalo sie byc mocniejsza i tansza konsola DLA GRACZY, a nie RODZINKI Z DZIECMI. Szkoda, bo X360 jest byl na prawde swietna konsola, ktora dala mi mase swietnych przezyc. W tej generacji ta konsola bedzie PS4.

Odnośnik do komentarza

Czekałem jak cholera na ten rok, 2013 to wreszcie rok slasherów po długim czasie posuchy. Fakt, DmC niby było gorsze pod wieloma względami od poprzedniczek, a okazało się top 3 tego roku, NG3RE mimo nadal zje.banych rozwiązań naprawdę daje radę, ale MGR? Niestety, monotonność lokacji, brak głębi systemu a nastawienie na mashowanie buttonów (nie mam na myśli prostoty walk lecz brak kombinowania, żadnych strat na wejściu w walkę czy FRdropa i dostane kare od przeciwnika;sama walka zaś sprowadzania się głównie do parowania ciosów i załączaniu BM), tragiczna praca kamery. Gameplay'owo średnio, combat system jest lepiej rozbudowany w serii GoW, brak zmiany w locie... prostota systemu jarała mnie do czasu pierwszego gaidena, teraz trzeba się bardziej postarać i aż dziwne, że jest tak wiele drażniących spraw w grze od teamu stojącego za m.in. Bayonettą. AA dla fanów Darksidersa, mnie zanudziło mimo dawania wielu szans temu tytułowi. Genialny ost i niezłe pojedynki z bossami nie uratowały tego tytułu w moich oczach. Rozczarowań więcej brak. No, może jeszcze końcówka V i dałniarskie online które skutecznie mnie zniechęciło do gry czy średnie GOW:Wstąpienie.

Niespodzianki? Przegenialne Tlou (widziałem jedynie gameplay z e3 przed obcowaniem z fullem), świetny dodatek do Dragon's Dogma, genialne Terraria, DmC... Doskonały rok.

Odnośnik do komentarza

Niespodzianek nie było, poza beką z  Microsoftu. Gdyby nie Quantum Break, to bym nawet nie rozważał  w przyszłości kupna XO.

 

Rozczarowanie:

 

Gears Of War Judgment, tak słabej kampanii w Gearsach jeszcze nie było. Począwszy od beznadziejnej fabuły

bohaterowie za niesubordynację stają przed "sądem" i mogą  się wytłumaczyć (retrospekcje misji), choć znaczenia nie ma to żadnego, bo i tak miała czekać ich śmierć. Cudem jej tylko uniknęli po nalocie locustów i sprzymierzeniu z ocalałymi.

Znacznie słabsza jest sama rozgrywka, gdzie cała gierka to jeden marny schemat z przejściami z jednego punktu kontrolnego do drugiego, w międzyczasie jest chwila na przygotowanie się i odpieranie wrogów. Cały czas miałem wrażenie, że gram w jakąś hordę, gdzie za chwilę czeka kolejna fala przeciwników. Szybko to zaczyna nużyć, brakuje zróżnicowania (kłania się GeoW 2).

 

Drugim rozczarowaniem jest przesunięcie Watch Dogs na przyszły rok. Dla tej gry wziąłbym PS4 na premierę, a bez niej nie ma to sensu. Żadna inna obecnie dostępna gra na next-genach mnie nie interesuje. Trzeba pomyśleć o WiiU.

Odnośnik do komentarza

Na minus Microsoft i xbox one ( to miał byc mój pierwszy next gen )

Na plus Sony ( to miał byc mój drugi next gen kupiony po paru latach )

 

Skończyło sie ze od 6 dni mam plejke czwórkę, tak czy inaczej liczę na to że Ms szybko usprawnia soft xboxowy i będę mógł go kupić dla póki co bdb zapowiadających się exów

Odnośnik do komentarza

Rozczarowania:

 

- GoW Judgement, lecz nie za kampanię, bo ta choć nie taka jaka powinna być to jednak na Insane potrafiła pokazać pazur. Multi to inna historia. Strzelanie do samego siebie w czerwonym stroju pszczółki Maji to porażka na całego. Jedynym trybem mogącym przykuć na dłuższą chwilę jest Overrun, ale ile można go katować.

- Wypowiedź Chmielarza, że gry w dystrybucji cyfrowej powinny kosztować tyle samo co ich wersje pudełkowe. "Ten sam produkt tylko inaczej podany"...Matko Boska :(

- PR,newsy, "rewelacje i rewolucje" Microsoftu przed startem konsoli i jej dostępność w Polsce na premierę - śmiech na sali.

- line-up gier na start obu konsol - kuźwa, ale system sellery nam zafundowali :yucky:

- to w jakim kierunku idzie to całe szaleństwo z DLC - jestem tak zniesmaczony, że kupuję tylko stare gry, gdzie dodatki, które mnie interesują + gry kosztują tyle ile powinny - 100 zł. Więcej za żadną KOMPLETNĄ grę nie dam.

 

Zaskoczenia (było ich tyle co na lekarstwo):

 

- Mimo wszystko The Last of Us - nie wiedziałem o grze nic, w późniejszym czasie dotarło do mnie, że to tytuł od Naughty Dog więc się zdecydowałem.

- God of War Ascension - i znów, mimo wszystkich flejmów jakie ta gra oberwała od graczy ja jestem do dziś kupiony. Trudne to to, ma swój power jak zawsze, a i miejscówki potrafią przykuć na chwilę. Grało mi się bajecznie.

Edytowane przez Yap
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.