Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A o kasowaniu trophy to mi się marzy od dawna - tyle śmieciowych gierek z plusa zaśmieca listę... dobrze że można chociaż te 0% pokasować od jakiegoś czasu (pewnie nie wszyscy o tym wiedzą i właśnie łapią się za głowę).

 

Gdzies czytalem (ale nie dam glowy, ze to true story), ze sony tego nie chce zrobic bo jak ci sie ktos wlamie na konto to ci pokasuje trofea. Ktos skomentowal to tak, ze korpo nie ma problemu z podpinaniem twoich danych i karty kredytowej ale sr.a sie z trofeami. Tez tego nie kumam wcale. Chociazby mozliwosc pelnej kasacji daje osobom, ktore jaraja sie jakims tytulem ponowne go przechodzenie/platynowanie (jak ktos lubi dzwiek wpadajacych pucharow). A dla tych co lubia miec porzadek na liscie jest to opcja wrecz niezbedna i serio nie rozumiem co stoi na przeszkodzie.

Odnośnik do komentarza

Nie można na PSN zmienić nick, bo pewnie tak mają skonstruowane bazy danych. Zgaduję, że nie mają jednej tabeli, która "składuje" nicki, tylko nazwa ta jest używana w kilku tabelach, w takiej sytuacji rozumiem, że to może być sporym problemem  :sorcerer:

Edytowane przez Shagohad
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wredny, napisz coś więcej o tym Twoim przypadku zmiany PSNid bom ciekawy :)

Swoją drogą dziwię się, że tak wiele osób potrzebuje tej opcji. Chyba naturalnym jest zastanowić się chwilę przed założeniem konta... No chyba że się komuś własna ksywa często nudzi  :rofl:

Miałem w znajomych kolesia z nickiem "tepyleb" jak się pytaliśmy dlaczego taki nick to powiedział, że kilka swoich ksywek na różne sposoby próbował użyć podczas rejestracji i żadnej nie chciało zaakceptować bo zajęte, wqurwił się wpisał tepyleb i poszło :yao: i już tak zostało :ragus:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie można na PSN zmienić nick, bo pewnie tak mają skonstruowane bazy danych. Zgaduję, że nie mają jednej tabeli, która "składuje" nicki, tylko nazwa ta jest używana w kilku tabelach, w takiej sytuacji rozumiem, że to może być sporym problemem :sorcerer:

W takich przypadkach używa się IDkow liczbowych, a nie stringów, no ale to Sony więc w sumie bym się nie zdziwił jakby mieli fatalnie zbudowana bazę xd

Odnośnik do komentarza

 

A o kasowaniu trophy to mi się marzy od dawna - tyle śmieciowych gierek z plusa zaśmieca listę... dobrze że można chociaż te 0% pokasować od jakiegoś czasu (pewnie nie wszyscy o tym wiedzą i właśnie łapią się za głowę).

 

Gdzies czytalem (ale nie dam glowy, ze to true story), ze sony tego nie chce zrobic bo jak ci sie ktos wlamie na konto to ci pokasuje trofea. 

Jeśli to prawda, to przecież mogliby to rozwiązać na zasadzie, że można kasować tylko te gry z listy, w których mamy np. mniej niż 5 czy 10% trofeów i już nie ma strachu, że ktoś komuś usunie platynę.

 

Jak można lubić dźwięk wpadających trofeów :P Ja to powiadomienie mam wyłączone, bo tylko mnie rozpraszało...

 

No dobra tak na prawdę budziło to we mnie trophy huntera, więc wolałem to wyłączyć i już tam staram się nie zaglądać ;)

 

Odnośnik do komentarza

Ale to zadne rozwiazanie. Teraz jest opcja kasacji tych z 0%, tylko ze niektore tytuly daja trofa za wejcie do menu albo nacisniecie new game. I juz pi.zda, nie skasujesz bo masz 1% albo 3%. Poza tym, jak ktos sie znudzi w polowie gry a ma juz naje.banych 40% trofeow za sama fabule to co, nie skasuje ich bo przekroczyl magiczne "5 czy 10%"? Tylko pelna kasacja jakiegokolwiek procentu zaliczenia gry wchodzi... w gre.

 

Mamy druga dekade 21 wieku i opcja kasacji czegos z bazy danych albo updatu rekordu to nie jest zamienianie olowiu w zloto. Innego wytlumaczenia poza korporacyjnym pier.dololo nie widze, bo nie uwierze aby infrastrukture w jednym z lepiej rozwnietych technologicznie krajow tworzyl dla swiatowego giganta jakis zespol informatycznych amatorow.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Nie można na PSN zmienić nick, bo pewnie tak mają skonstruowane bazy danych. Zgaduję, że nie mają jednej tabeli, która "składuje" nicki, tylko nazwa ta jest używana w kilku tabelach, w takiej sytuacji rozumiem, że to może być sporym problemem :sorcerer:

W takich przypadkach używa się IDkow liczbowych, a nie stringów, no ale to Sony więc w sumie bym się nie zdziwił jakby mieli fatalnie zbudowana bazę xd

 

 

To oczywiste i dlatego uważam, że w bazach danych Sony nie do końca tak to wygląda ;)

Odnośnik do komentarza

Ewentualnie ktoś tam "u góry" może zmienić komuś PSN ID (jak było w moim przypadku)

 

Kojarzę tę historię, ty miałeś chyba wulgaryzm w nicku nie? :P

 

Ja gardzę swoim psn id i dałbym wiele żeby zmienić, 14 lat miałem jak zakładałem konto i już wtedy na drugi dzień żałowałem, 6 lat później dalej ta sama nazwa i mnie troszkę mierzi. Ale trzeba z tym żyć.

Ale to zadne rozwiazanie. Teraz jest opcja kasacji tych z 0%, tylko ze niektore tytuly daja trofa za wejcie do menu albo nacisniecie new game. I juz pi.zda, nie skasujesz bo masz 1% albo 3%. Poza tym, jak ktos sie znudzi w polowie gry a ma juz naje.banych 40% trofeow za sama fabule to co, nie skasuje ich bo przekroczyl magiczne "5 czy 10%"? Tylko pelna kasacja jakiegokolwiek procentu zaliczenia gry wchodzi... w gre.

 

Dobrze chociaż że da się ukrywać trofea więc w zasadzie nikt poza użytkownikiem ich nie widzi. Mam tak sporo gier poukrywanych jeszcze z czasów kiedy przejmowałem się trofeami i completion rate i normalnie nie wyświetla na psnprofiles, więc nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza

 

No ale wydaje mi się że wprowadzili opcje ukrycia pucharów nawet z tych gier gdzie mamy jakiś tam %

Przy czym my widzimy te pucharki a nie są widoczn dla znajomych

No i ku*wa Janusz musi na to patrzeć codziennie i z tym żyć :)

Chciałbym mieć tylko takie problemy w dorosłym życiu :-)
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wredny, napisz coś więcej o tym Twoim przypadku zmiany PSNid bom ciekawy :)

Swoją drogą dziwię się, że tak wiele osób potrzebuje tej opcji. Chyba naturalnym jest zastanowić się chwilę przed założeniem konta... No chyba że się komuś własna ksywa często nudzi  :rofl:

 

 

 

Ewentualnie ktoś tam "u góry" może zmienić komuś PSN ID (jak było w moim przypadku)

 

Kojarzę tę historię, ty miałeś chyba wulgaryzm w nicku nie? :P

 

Oj tam, od razu wulgaryzm... przede wszystkim chciałem mieć ksywkę przemyślaną (okazało się, że nie bardzo), schludną, ładnie wyglądającą, bez losowych ciągów liczbowych typu "przemo017"  :kaz: , podkreślników, Xxxów, PLów itp.

Poniżej historia, specjalnie dla Gigera :) Reszta nie klikać, bo to strasznie wzruszająca opowieść :P

 

 

Zainspirowany polskim przekładem filmu Pulp Fiction, postanowiłem użyć określenia z portfela Julesa:

 

 

BMF-Wallet-1.jpg

 

które w naszej wersji brzmiało:

 

 

Ślicznie, prawda? Dwuczłonowe, schludnie wyglądające, bez pierdół i upiększaczy, a także zabawne i z jajem...

No i tak bawiłem się jakieś 3 lata, spotykałem w multi (głównie Bad Company 2 i Killzone 2) różnych ludzi, którzy zawsze zagadywali i zaczepiali, że świetna ksywka itp...

Wbijałem sobie trofki, uzbierałem ich 1636, w tym 17 platyn, aż tu któregoś dnia nie mogę zalogować się do PSN (już nie pamiętam komunikatu, ale to było coś w stylu braku uprawnień do logowania na PSN).

Telefon do obsługi klienta i straszliwa prawda - BAN, na zawsze - "Może Pan założyć nowe konto".

Powód? "Inappropriate PSN ID"... No raczej...

 

W każdym razie któryś telefon później odebrała całkiem kumata i sympatyczna Magda, która ze względu na to, że "jest Pan naszym wieloletnim użytkownikiem, który dokonywał wielu zakupów na PS Store", poradziła mi skorzystanie z super tajnej drogi mailowo/pocztowej do centrali Sony w Wielkiej Brytanii (wraz z odpowiednim hasłem, którego miałem użyć w tym mailu, by w ogóle chcieli mnie wysłuchać) , gdyż właśnie tam, po rozpatrzeniu mojego przypadku indywidualnie, mogą mi zmienić PSN ID i przywrócić zakupy. Zła wiadomość była taka, że trofea przypisane są do konkretnego PSN ID, więc wraz z jego zmianą znikną...

Dodała również, by nikomu nic nie mówić, bo taka procedura nie jest raczej stosowana, ludzie po prostu są banowani i tyle, żeby nikomu później nie przychodziło do głowy, że może się jakoś z tego wykaraskać :)

 

Po kilku mailach i jednym papierowym liście, otrzymałem odpowiedź, w której poproszono mnie o podanie pięciu alternatywnych PSN ID, z których jedno zostanie wybrane. No i tak zostałem WrednyPL... z zerowym dorobkiem trofeowym... Była załamka, nie powiem, przez jakiś czas w ogóle nie chciało mi się grać, a później wziąłem się za odrabianie strat. W kilku grach trofki wpadły z automatu, gdy tylko odpaliłem multi (obydwie części Bad Company, Killzone 2 i NFS Undercover), więc gdzieś tam gra wykryła powiązanie obecnego PSN ID ze starym (razem w ten sposób odzyskałem 68 pucharków), ale to tyle - resztę jechałem od nowa. Odrobiłem 14 z 17 platyn, wbiłem masę innych...

 

Gdybym wtedy wiedział, że 7 lat później jakiś ciul w Sony będzie się nudził i wyczyści stare PSN ID, przenosząc z niego WSZYSTKIE pozostałe trofea na aktualne...

 

 

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Ja wyłaczyłem wyswietlanie Trophy i mam w (pipi)e czy wpada czy nie. Polecam

 

Ale ja lubię, jak wpada. Bez pucharków granie wydaje mi się jakieś puste (choć przyznaję, że bez nich byłoby "czystsze" i niosłoby więcej frajdy, a czasem zdecydowanie mniej frustracji). Nie musi być od razu platyna, ale po prostu lubię ten dźwięk, oznaczający że zostałem za coś wynagrodzony. Zresztą nie platynuję wszystkiego jak leci, więc nadal sprawia mi to frajdę :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...