Skocz do zawartości

Pillars of Eternity (aka Project Eternity)


Kazuun

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jednak polecam ogrywać wrota baldura jedynkę, a potem dwójkę. Jedynka nie jest taka archaiczna ma mało tekstu, dużo mniej niż pilkarsy i jest dosyć krótka. Dwójka jest naturalnym rozwinięciem jedynki przenosimy postać i niektóre przedmioty, spotykamy te same postacie itp itd. No i grając całą sagę naprawdę fajnie widać postęp naszej postaci ze zwykłego leszcza rozwiązującego problemy z bandytami i kryzysy w kopalniach po półboga w BG2 walcząc ze smokami, demonami i przemierzając podmrok.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@drozdu7

Ci najemnicy to dopiero przedsmak. Oblężenie Cragholt (jak i jego następstwo nieco później) to najtrudniejszy quest w grze. Jest to quest dodany razem z pierwszym dodatkim. Proponowałbym go robić totalnie na końcu po zrobieniu obu części Białej Marchii i obłowieniu się tam w itemki.

 

Albo zejdź na sam dół twojej twierdzy i zniszcz czające się tam zło (albo i nie?) i zgarnij loot. Lochy Caed Nua są w miarę proste tylko to na dnie może przysporzyć problemów.

 

Ja w przerwie świątecznej biorę Pillarsy 2 bo będą już kompletne i wyruszam na poszukiwanie przygody ale tytm razem na trochę wyższym poziomie trudności zacznę grać.

 

 

@blantman

A grałeś w dodatek do BG1 - Siege Of Dragonspear?

Ja jestem pod koniec i warto zagrać dla dodatkowych towarzyszy i żeby zobaczyć jakie cuda można zrobić z 20 letnim silnikiem gry. Zwłaszcza dungeony robią wrażenie. Fabuła to taka lajtowa przygoda nie jest to żaden przełomowy pomost między BG1 a BG2 jak to reklamował Beamdog, a solidna przygoda na około 15-20h rozgrywająca się właśnie pomiędzy tymi grami. Ja jestem zachwycony mimo wielu różnych opinii przeczytanych na necie. Odwiedza się fajne miejsca w tym most na którym zdradliwy Cyric zabił Bhaala, okoliczne ruiny itp.

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, devilbot napisał:

@drozdu7

Ci najemnicy to dopiero przedsmak. Oblężenie Cragholt (jak i jego następstwo nieco później) to najtrudniejszy quest w grze. Jest to quest dodany razem z pierwszym dodatkim. Proponowałbym go robić totalnie na końcu po zrobieniu obu części Białej Marchii i obłowieniu się tam w itemki.

 

Albo zejdź na sam dół twojej twierdzy i zniszcz czające się tam zło (albo i nie?) i zgarnij loot. Lochy Caed Nua są w miarę proste tylko to na dnie może przysporzyć problemów.

 

Ja w przerwie świątecznej biorę Pillarsy 2 bo będą już kompletne i wyruszam na poszukiwanie przygody ale tytm razem na trochę wyższym poziomie trudności zacznę grać.

 

 

@blantman

A grałeś w dodatek do BG1 - Siege Of Dragonspear?

Ja jestem pod koniec i warto zagrać dla dodatkowych towarzyszy i żeby zobaczyć jakie cuda można zrobić z 20 letnim silnikiem gry. Zwłaszcza dungeony robią wrażenie. Fabuła to taka lajtowa przygoda nie jest to żaden przełomowy pomost między BG1 a BG2 jak to reklamował Beamdog, a solidna przygoda na około 15-20h rozgrywająca się właśnie pomiędzy tymi grami. Ja jestem zachwycony mimo wielu różnych opinii przeczytanych na necie. Odwiedza się fajne miejsca w tym most na którym zdradliwy Cyric zabił Bhaala, okoliczne ruiny itp.

spróbuje może dokupię na wyprzedaży świątecznej 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przed rozpoczęciem dodatku gra poinformowała mnie że mam wysoki level i mogę zwiększyć poziom trudności. Oczywiście nie zmieniłem nic, a pomimo to ginę masakrycznie czesto ( postaci na 10 lvl). 

I już teraz wkurrfiayą mnie te loadingi po zgonie, bo trwają z dwie minuty..

Aaaaa, a tak przyjemnie byloo

Odnośnik do komentarza

Bo loadingi rosną wraz z postępem w grze i jest to spowodowane tym, że gra autosejwuje, a wraz z postępem sejw zajmuje coraz więcej mega.

Ja też nie zwiększałem poziomu grałem na normal cały czas i w sumie było kilka potyczek ciężkich. 

W party kleryka daj Niezłomnego i steruj nim samodzielnie. To klucz do sukcesu. Też tanie jest powalenie ma ją je wojownicy np Edar, daj drugiej postaci jakiś pas żeby miała kilka użyć powaleń i działa to nawet na smoki powalonego przeciwnika da się lać.

Paladyn ze skillem Sacred Immolation rozpierdal wszystko. Ma go ta czarna laska. To najlepsza klasa do przechodzenia gry solo właśnie przez to.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
12 minut temu, SetoPL napisał:

Największy problem. Chyba z 3 razy robiłem restart. A jaką postać zrobiłeś?

Moon godlike + klasa nazywa się chyba Ci.pher. Pomimo że gram w polską wersję, to nie pamiętam tłumaczenia xD. Zrobiłem wczoraj restart jeszcze dwa razy, ale jednak wróciłem do tego combo, bo podobno wiecej opcji dialogowych ma ta klasa.

Edytowane przez 20inchDT
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nigdy nie byłem fanem systemu walki w tego typu grach. Jest za dużo opcji (czarów, umiejętności), a i tak pewnie większość to fillery, które albo są bezużyteczne, albo mają podobne efekty. Ogólnie straszny chaos i wolę podejście do walki w grach Larian. Jak wam się podoba fabuła w tej grze? Sprzędziłem z 8h, niedawno przejąłem fortecę, ale już mi się zaczyna rzucać w oczy jak autorzy próbują zagmatwać proste rzeczy, tak żeby brzmiało pseudointeligentnie.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, 20inchDT napisał:

Nigdy nie byłem fanem systemu walki w tego typu grach. Jest za dużo opcji (czarów, umiejętności), a i tak pewnie większość to fillery, które albo są bezużyteczne, albo mają podobne efekty. Ogólnie straszny chaos i wolę podejście do walki w grach Larian. Jak wam się podoba fabuła w tej grze? Sprzędziłem z 8h, niedawno przejąłem fortecę, ale już mi się zaczyna rzucać w oczy jak autorzy próbują zagmatwać proste rzeczy, tak żeby brzmiało pseudointeligentnie.

Ja miałem w drużynie tylko maga i kapłana, którzy rzucali czary właśnie z tego samego powodu. I tak większość walk można na automacie wygrać tylko w cięższych trzeba mikro zarządzanie robić. Fabuła się rozkręca. Jest kilka wybór ciekawych. Im dalej tym lepiej, ale polecam grać jednociągowa. Ja zrobiłem raz przerwę po 60h i drugi raz musiałem od nowa zaczynać,.

Odnośnik do komentarza

Mmm, ale dobrze mi ta gierka robi. Wkurzyłem się trochę, że tak zyebanie lockują frakcje bez ostrzeżenia. Chciałem współpracowac z rycerzami tygla, a przez to, ze wzialem questa od dwunastki (courvva, tylko wziąłem, a nie skonczyłem!!!), to mi już nie ufają :smutas: To samo z Doemenelami. Obronilem tego handlarza, a cala frakcja z automatu jest wroga.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, 20inchDT napisał:

Mmm, ale dobrze mi ta gierka robi. Wkurzyłem się trochę, że tak zyebanie lockują frakcje bez ostrzeżenia. Chciałem współpracowac z rycerzami tygla, a przez to, ze wzialem questa od dwunastki (courvva, tylko wziąłem, a nie skonczyłem!!!), to mi już nie ufają :smutas: To samo z Doemenelami. Obronilem tego handlarza, a cala frakcja z automatu jest wroga.

Miałem dokładnie to samo. Też chciałem dla Tygla i skończyłem z dwunastką

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

@estel Robię wszystko co jest dostępne w tej grze i do tej pory trafiłem tylko na jedną opcję dialogową dedykowaną dla enigmatyka. Nie wiem czy inne klasy mogą czytać z dusz żółtych npc, bo jeżeli tak, to nie widzę za bardzo benefitów wybrania tej klasy. Oprócz super umiejętności, które nie wymagają odpoczynku do ponownego uzycia, tak jak to jest w przypadku maga.

 

Kolejna rzecz której nie zauważyłem przez dużą część gry - staty z itemów nie stackują się :/ To i podział na życie i wytrzymałość średnio mi się podoba.

Edytowane przez 20inchDT
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...