Jump to content
Sign in to follow this  
Kazuun

Pillars of Eternity (aka Project Eternity)

Recommended Posts

2 godziny temu, drozdu7 napisał:

Loadingi trochę męczą, są dość długie. Ale nie poddaje się bo gra mi siadła bardzo jak swego czasu Divinity Original Sin. 

Być może dlatego że nie grałem w żadnego Baldura, icewind Dale czy Torment i nie mam porównania ( teraz pewnie ciężko by się grało w te klasyki co? ).

W wersje enhanced edition bg gra się świetnie nawet dzisiaj. Zostały przystosowane wzorowo ale też gameplay jest ponadczasowy i nigdy się niezestarzeje. Np całe BG1 zostało w wersji EE przeniesione na silnik BG2. Dodano nowych npców towarzyszy, questy, interfejs dziennika itp. Pillars of eternity to niemal kopia BG jeżeli chodzi o silnik i walkę z jedną różnicą w BG można się buffować i używać zdolności przed rozpoczęciem walki. No i nie ma wogóle loadingów.

8 minut temu, drozdu7 napisał:

Ale BB enhanced edition na pc? Bo wiem że tez jest na smartfony

tylko na pc i bg 2 enchanced polecam. Niestety 1 troszkę dzisiaj ciężko się ogrywa za to 2 to nadal coś wspaniałego. Piekna długa gra i wspaniały dodatek. Ja bym polecał jak masz tylko jedno przejść obejrzeć lub przeczytać strzeszczenie fabuły bg 1 i zabrać się za 2. sam mam taki zamiar jak się odkopie od zaległości. W tamtym roku póbowałem przejść bg 1 ale nie dałem rady zbyt mocno się zestarzała mimo enchanced edition. Jednak bg 2 to był mocny skok do przodu i nadal wg mnie niedościgniony wzór crpg w rzucie izometrycznym. Pillarsy 1 i 2 czy divinity 2 nadal są za bg 2. Jeden minus bg 2 naprawdę kiepski początek w lochach ale jak z nich wyjdziesz to gra zamienia się w 8 cud świata :banderas:.  Pamiętaj tylko o przeczytaniu jakiegoś streszczenia abyś wiedział kto to minsc, imoen, khalid czy jaheira. No i najważniejsze graj po polsku! bg 2 już w wersji enchanced na steam jest po polsku.

Na komórki nie polecam tych gier bo wg mnie nie są to dobre porty.

Co do pillarsów i kiedy rozpocząć dodatek to polecam w póxniejszym etapie gry ale przed misjami w ostatnim mieście. Bo w dodatku dochodzą fajne postacie i przede wszystkim duzo nowych itemków. Dodatek jest jednak trudny więc początkową drużyną daleko nie zajdziesz :).

(pipi)a przez ten post i pisanie go chyba w weekend siadam do kompa i uruchamiam bg 2 xD

A tym ostatnim miastem jest? :)

Moze się kiedyś zabiorę za bg2. Jeszcze korci mnie żeby dać druga szansę Torment Tides of Numenera. No i Divinity 2 i Pillarsy 2 jak wyjdą na Xboxa :)

12 minut temu, drozdu7 napisał:

A tym ostatnim miastem jest? :)

Moze się kiedyś zabiorę za bg2. Jeszcze korci mnie żeby dać druga szansę Torment Tides of Numenera. No i Divinity 2 i Pillarsy 2 jak wyjdą na Xboxa :)

grałem dawno ale z tego co pamiętam duże miasto na dole mapy po prawej stronie z przynajmniej 3 dzielnicami i wyspą. Ta wyspa to taki end game. Nie pamiętam nazwy miasta coś z bliźniakami xD.

Teraz kończę Zatokę Buntu i podejrzewam że gra skieruje mnie na te bliźniacze wiązy. 

Więc spróbuję teraz się za to wziąć ( drużyna na 8 lvl ).

Dobra gierka, czasem fajnie tak pyknąć w coś innego niż sandboxy itp

Godzinę temu, drozdu7 napisał:

No i Divinity 2 i Pillarsy 2 jak wyjdą na Xboxa

Divi 2 już od paru miesięcy jest dostępna na konsole 

Ja jednak polecam ogrywać wrota baldura jedynkę, a potem dwójkę. Jedynka nie jest taka archaiczna ma mało tekstu, dużo mniej niż pilkarsy i jest dosyć krótka. Dwójka jest naturalnym rozwinięciem jedynki przenosimy postać i niektóre przedmioty, spotykamy te same postacie itp itd. No i grając całą sagę naprawdę fajnie widać postęp naszej postaci ze zwykłego leszcza rozwiązującego problemy z bandytami i kryzysy w kopalniach po półboga w BG2 walcząc ze smokami, demonami i przemierzając podmrok.

• Like 1

Hah wszedłem do tej pierwszej lokacji z dodatku z questem Oblężenie Crecośtam. I Ci dwaj pierwsi najemnicy tłuką mi całą drużynę :) masakra, a gram na niskim poziomie. Nie wiem czy to wina tego że mam słaby ekwipunek? 

Ktoś poradzi gdzie można zakupić dobry sprzęt ?

@drozdu7

Ci najemnicy to dopiero przedsmak. Oblężenie Cragholt (jak i jego następstwo nieco później) to najtrudniejszy quest w grze. Jest to quest dodany razem z pierwszym dodatkim. Proponowałbym go robić totalnie na końcu po zrobieniu obu części Białej Marchii i obłowieniu się tam w itemki.

Albo zejdź na sam dół twojej twierdzy i zniszcz czające się tam zło (albo i nie?) i zgarnij loot. Lochy Caed Nua są w miarę proste tylko to na dnie może przysporzyć problemów.

Ja w przerwie świątecznej biorę Pillarsy 2 bo będą już kompletne i wyruszam na poszukiwanie przygody ale tytm razem na trochę wyższym poziomie trudności zacznę grać.

@blantman

A grałeś w dodatek do BG1 - Siege Of Dragonspear?

Ja jestem pod koniec i warto zagrać dla dodatkowych towarzyszy i żeby zobaczyć jakie cuda można zrobić z 20 letnim silnikiem gry. Zwłaszcza dungeony robią wrażenie. Fabuła to taka lajtowa przygoda nie jest to żaden przełomowy pomost między BG1 a BG2 jak to reklamował Beamdog, a solidna przygoda na około 15-20h rozgrywająca się właśnie pomiędzy tymi grami. Ja jestem zachwycony mimo wielu różnych opinii przeczytanych na necie. Odwiedza się fajne miejsca w tym most na którym zdradliwy Cyric zabił Bhaala, okoliczne ruiny itp.

Edited by devilbot

Godzinę temu, devilbot napisał:

@drozdu7

Ci najemnicy to dopiero przedsmak. Oblężenie Cragholt (jak i jego następstwo nieco później) to najtrudniejszy quest w grze. Jest to quest dodany razem z pierwszym dodatkim. Proponowałbym go robić totalnie na końcu po zrobieniu obu części Białej Marchii i obłowieniu się tam w itemki.

Albo zejdź na sam dół twojej twierdzy i zniszcz czające się tam zło (albo i nie?) i zgarnij loot. Lochy Caed Nua są w miarę proste tylko to na dnie może przysporzyć problemów.

Ja w przerwie świątecznej biorę Pillarsy 2 bo będą już kompletne i wyruszam na poszukiwanie przygody ale tytm razem na trochę wyższym poziomie trudności zacznę grać.

@blantman

A grałeś w dodatek do BG1 - Siege Of Dragonspear?

Ja jestem pod koniec i warto zagrać dla dodatkowych towarzyszy i żeby zobaczyć jakie cuda można zrobić z 20 letnim silnikiem gry. Zwłaszcza dungeony robią wrażenie. Fabuła to taka lajtowa przygoda nie jest to żaden przełomowy pomost między BG1 a BG2 jak to reklamował Beamdog, a solidna przygoda na około 15-20h rozgrywająca się właśnie pomiędzy tymi grami. Ja jestem zachwycony mimo wielu różnych opinii przeczytanych na necie. Odwiedza się fajne miejsca w tym most na którym zdradliwy Cyric zabił Bhaala, okoliczne ruiny itp.

spróbuje może dokupię na wyprzedaży świątecznej 

Przed rozpoczęciem dodatku gra poinformowała mnie że mam wysoki level i mogę zwiększyć poziom trudności. Oczywiście nie zmieniłem nic, a pomimo to ginę masakrycznie czesto ( postaci na 10 lvl). 

I już teraz wkurrfiayą mnie te loadingi po zgonie, bo trwają z dwie minuty..

Aaaaa, a tak przyjemnie byloo

Bo loadingi rosną wraz z postępem w grze i jest to spowodowane tym, że gra autosejwuje, a wraz z postępem sejw zajmuje coraz więcej mega.

Ja też nie zwiększałem poziomu grałem na normal cały czas i w sumie było kilka potyczek ciężkich. 

W party kleryka daj Niezłomnego i steruj nim samodzielnie. To klucz do sukcesu. Też tanie jest powalenie ma ją je wojownicy np Edar, daj drugiej postaci jakiś pas żeby miała kilka użyć powaleń i działa to nawet na smoki powalonego przeciwnika da się lać.

Paladyn ze skillem Sacred Immolation rozpierdal wszystko. Ma go ta czarna laska. To najlepsza klasa do przechodzenia gry solo właśnie przez to.

Co jest żałosnego w dodatkowej opcji? Nie chcesz, to nie włączasz. Dżizas.

Najgorsze jest to, że chcą zarobić na swojej pracy

• Upvote 1