Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Do 10k euro chce se kupić coś, może trochę więcej. Nad imprezą taką myślę: http://allegro.pl/subaru-impreza-wrx-salon-polska-totalna-seria-2005-i7041686965.html

 

Ale ogólnie jakąś alfe pewnie kupie... Chciałbym coś co ma ponad 200 koni, by móc szybko do domu autostradą od niemców wracać :)

 

Macie jakieś pomysły? Ogólnie chciałbym aby w środku było ładnie i by miało buta. Subaru tego pierwszego nie spelnia bo wiadomo jak to tam z tym wnętrzem jest :D

 

Może te legacy?

Odnośnik do komentarza

No to ma być docelowo drugie auto, dlatego tą impreze chciałem, ale (pipi)a patrze na te allegra itp to kino. U nas w cenie aut z niemiec nie ma, są dużo tańsze. To się zastanawiam ILE ONI DALI za nie, że im nadal się oplaca sprzedać, co to za złomy były w momencie sprowadzenia :) Teraz czaje się na jakąś szwajcarie, ale nie ma nic dla mnie póki co. Chyba, że znacie jakieś ichnie allegro, bo ja tylko autoscout i mobile.de

Odnośnik do komentarza

Hmm, w cenie 10k to można dostac jeden z moich samochodów marzeń - Honde S2K. Na upartego można szukać już GT86 :o Od niedawna podobają mi się sportowe MINI:

https://www.otomoto.pl/oferta/mini-cooper-s-184km-automat-xenon-panorama-harman-kardon-23-vat-ID6ziZTJ.html#58521de522

 

Jakąś Alfę 159TI można wyrwać, 260bhp i napęd 4x4 <4 Albo Brerę <3

 

Focus mk1 RS <3

 

Jakiegoś fajnego klasyka można dostać:

http://www.gieldaklasykow.pl/bmw-528i-ac-schnitzer-e39-1997-39000-pln-zdzieszowice/

 

Pierwsze TT 3.2 V6?

 

350Z?

 

Megane RS?

MX5?

 

 

Jezu chciałbym mieć taki problem.


Mnóstwo cudownej motoryzacji w tej cenie.

Odnośnik do komentarza

Bez przesady z GT86 za 10k euro, na autoscout tylko jedna za taką cenę, uszkodzona. Musiałbyś ją sam sobie wyklepać.

w polsce za to multum i jedna ze zderzakiem do wymiany ;) (a taki od 250 zl do 750 zł na allegro). Ale gt 86 jest TYLKO ładne. Jeździłem i wcale mnie to nie przekonało do siebie. Miałem kiedyś galanta i ciągle się je.bał, nie lubie japońskiej motoryzacji, ale subaru szanuje :)

 

Honda CRX też, ale to już nie te czasy.

 

Ogólnie coś 2005 wzwyż. I też takie, żeby dało się naprawić za rozsądne pieniądze a nie, że cena np sworznia to milion dolarów. Tutaj właśnie ta toyota mega bryluje, bo jak patrzyłem na części to nie dość, że multum to jeszcze mega tanie/nie za drogie.

 

A co do alfy 159 3.2 q4 to takiej szukam, ale zajazdy jak sam s(pipi)ysyn są... Normalnie w co drugiej trzęsie budą, powyżej 70km/h - albo w kierze czuć - i to nie jakieś tam maglownice, tylko wał krzywy, bo debile zmieniają olej po 30kk km bo przecież mają LONGLIFE. I się różne rzeczy dzieją. 

 

Też brere mam na oku z forum od alfaholików, ale tylko 2.2 jts 180 koni, ale za to gosciu w holandii jest, to bym pojechał obejrzeć, bo bliżej mam do niego w holandii niż do niego w polsce :D A jak by dupa była to i tak win win, bo zioło bym se przywiózł :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Świetny silnik - pisałem wcześniej - na sofcie robi się go na ~350 kucy - pare gratów (intercooler i orurowanie) i masz 400km. Jedyne co mi się nie podoba to wygląd tej cupry - jak jakaś (pipi)a wanna do góry kołami - golf R z tego okresu lepszy ale pewnie biały kruk w dobrym stanie. 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Przeglądam katalogi wyprzedażowe rocznika 2017 na auta salonowe i ciągle mam mętlik w głowie. Z jednej strony, potrzeby mam skromne:

- kombi (bagażnik pojemny by wlazł wózek i jeszcze jakiś grat)

- 110-130KM

- benzyna

- na tyle bezpieczne, by się nie gniotło przy stłuczce parkingowej

- gwarancja/pakiet serwisowy na czas leasingu (na tyle ile to możliwe, chciałbym lać benzynę i tylko jeździć na przeglądy w ramach pakietu. W używanym aucie powoli meczy mnie wizyta u mechanika co miesiąc, bo a to świece, a cewka, a przewód...)

 

Cel na max 4 lata (tyle co leasing), potem spylić i brać kolejne bez jakiejś tragicznej straty. Budżet? No nie wiem - max 70k (brutto, nie-vatowiec)? Przy przebiegach typu 10.000 rocznie szkoda mi wydać 150.000 na samochód. Ale jeśli są marki, które nie tracą po wyjeździe z salonu 1/3 wartości, to chętnie posłucham.

Na co warto popatrzeć? Rozważałem Octavkę, ale spojrzałem na rapidy - tylko silnik 1.0 trochę mnie przeraża, z taką kosiarką w trasę wyjeżdżać.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...