Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.03.2018 o 14:38, ragus napisał:

Wtrące się między te wasze drogie auta:

 

Mazda 3 2003 rocznik, 1.6 benzyna. Można się w taką madzię pakować? Podoba mi się :cool:

 

Mechanicznie super auto, choć miałem 2.0, ale problemy z gniciem straszne. Są egzemplarze bez rdzy i zgnilizny, ale to jest biały kruk, ktoś po prostu zakonserwował jako nówkę. Nie brałbym się za to.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Dzięki za odpowiedzi. Mazda olana, potężne autko już wybrane, w weekend zdjęcia xd. Pierwsze autko, trochę się cieszę jednak. 

 

Przeglądanie rynku w moim pułapie cenowym to masakra, obym był kiedyś bogaty i wziął sobie w leasingu coś z salonu. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, ragus napisał:

Dzięki za odpowiedzi. Mazda olana, potężne autko już wybrane, w weekend zdjęcia xd. Pierwsze autko, trochę się cieszę jednak. 

 

Przeglądanie rynku w moim pułapie cenowym to masakra, obym był kiedyś bogaty i wziął sobie w leasingu coś z salonu. 

Co wziąłeś Escalade? 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Żem dziś zawitał w salonie Skody obadać Octavię tegoroczną. Jakiś test drive wykonałem po obwodnicy  i trochę po mieście, potem zestawiliśmy przykładową konfigurację i propozycję leasingu.

 

Wyszło coś takiego z rabatem dealera (defaultowym bez negocjacji, ok 6%) - ok 81k PLN.

 

Octavia III, 1.4 150 KM, liftback (combi wychodzi ok 7k więcej a ponoć bagażnik dodaje tylko +20 litrów)

kolor: na potrzeby wyceny matowy (700 zł), przy czym metalik to już 2000 zł :<

wersja wyposażenia: "ambition" (czyli opcja środkowa z trzech możliwych) rozszerzona o pakiet "amazing" (klima automatyczna, czujniki parkowania przód tył, ekran 8" itp) - opisane trochę więcej tutaj w cenniku  <link>

z pierdół dodatkowych koło zapasowe z podnośnikiem, wycieraczka tylna

Skoda oferuje 4 lata bezpłatnych przeglądów, wymiana filtrów/olejów (do 60.000 km więc akurat na te 4 lata jak dla mnie)

Leasing 102% z wkładem własnym 0-50% i wykupem za kilka stówek po 4 latach.

OC+AC ok 2500 zł rocznie (teraz za hjudaja płacę 1400 zł więc aż tak mnie nie zszokowało)

 

Przejechałem się, auto trochę znam z kilku wyjazdów w delegację. Jest wygodnie i stabilnie, chociaż trochę przytłacza ilość elektroniki po i30 xD W gruchocie chociaż mam duże lusterka boczne i sporą widoczność z tylnej szyby. Tutaj w Skodzie lusterka są mniejsze i czasem mam wrażenie, że nie widzę auta na sąsiednim pasie i bym się wyebał na kogoś podczas skrętu. Tylna szyba jest dość mała. No ale jak to handlarz tłumaczy, po to są czujniki i wskazania na radarku na ekranie (xd). No nic trzeba się trochę przestawić na to, że więcej za nas robi auto niż my.

Aha no i fotelik niemowlęcy strasznie się gibał po zapięciu pasami (nie mam bazy isofix - na razie). W i30 siedzi opięty na maxa.

 

No i chciałem podpytać szanowne grono, czy w tym budżecie to dobra opcja na rodzinny wagen, czy lepiej iść w innym kierunku pod względem cena/możliwości?  Może jkieś Kie z gwarancją na 7 lat (ciekawe na ile to realistyczne, żeby naprawili usterki gratis w tak długim okresie). Z drugiej strony Kia Cee'd to prawie to samo co mam teraz. 

Odnośnik do komentarza

Ja bym brał Ceed'a.

Ale Octavia to chyba jeden z najpopularniejszych samochodów w Polsce wiec pewnie jest powód.

 

Polecam, nie namawiam, zapoznać się z demówkami, salony po 6 miechach moga je sprzedawać, w zasadzie kupujesz stan idealny, czasami nawet  z przejechanymi  2000 km, przy tym segmencie pewnie można liczyć na rabat do 8 koła, plus to  co masz  w demie, a te czasami są dopicowane po korek, i mają często metalika.

Kia tutaj góruje ponieważ kupując demówke masz 7 lat gwarancji, do tego mozesz rozłożyć to na 5 lat, co wydaje się sensowne.

Skoda za to jak demówka nie ma wykupionych dodatkowych 2 lat gwary (a wątpie by którakolwiek miała) to możesz liczyc tlyko na 2 lata od momentu produkcji. A 2 lata w nowym samochodzie to mega słabo.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-ceed-wersja-l-business-line-1-6-gdi-ID6ziW3a.html#1b43209e80

 

Albo

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-carens-1-6-gdi-135-km-my17-l-srn-wyprzedaz-2017-auto-demo-ID6zOMfn.html#543698109f

 

Edytowane przez milan
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Kii Cee'd teraz nie kupuj, bo zaraz do sprzedaży trafia nowy model. Jak chcesz Kię, to poczekaj na nowy - aktualny model będzie tańszy, nowy będzie lepszy. To samo odnosi się do Focusa. Jak chcesz auto z dłuższą gwarą teraz teraz, zobacz i30, tu już nowy model jest dostępny.

 

Ja bym sprawdził jeszcze oferty na Astrę, Golfa, Leona.

 

Jak jednak ta Octavia, rozważ ewentualnie silnik 1.5 TSI (następca 1.4 TSI, mniejsze spalanie mimo nieco wyższej ceny) i światła LED jeśli jeździsz w nocy poza miastem (sam bym nie kupił nowego auta tej klasy z halogenami, ale ja często jeżdżę po ciemku).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wszystkimi 3 autami jeżdziłem  w przyzwoitych wersjach , Astrą z 2018r w bogatej wersji z 150km silnikiem zrobiłem ok 1 tys/km ,Kią to samo natomiast Octavią różnymi generacjami chyba z dżilion kilometrów.Pierwszą zasadnicza to wielkość i pojemność auta , tu Octavia zdecydowanie odstaje tak samo jest z komfortem podróżowania rozstaw osi jednak też robi swoje, ba Octavią jeżdzi mi się lepiej niż wcześniejszymi Vectrami a terażniejszymi Insygniami (duże z zewnątrz , wewnątrz zaskakująco mało miejsca).Ceed sprytne miejskie auto na trase o jakich piszesz może być dobrym wyborem, natomiast układ kierowniczy w Astrze to jest jakiś żart .

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Octavia zdecydowanie największa. Kombi może tylko + 20l ale dużo pakowniejszy, funkcjonalny. Z drugiej strony na rodzinę 2+1 to sedan Skody spooooko styknie. Psa też nie masz więc luz.

 

Skoda IMO to lepszy wybór niż Kia. Nowsza konstrukcja, większa, nowsze technologie (np android auto w ich systemie multimedialnym - zresztą bardzo dobrego jak na tę kasę auta)

 

Sam mam od jakiegoś czasu Koreańca i Niemca. Co by nie mówić to jednak niemiecka myśl techniczna dla mnie jest nadal lepsza. 

 

Jednak zarówno skoda czy Kia to mega popularne samochody wśród PecHowców i innych zawodów. Nie myśleliście jednak o jakimś SUV albo cross-overze? Rata nie powinna być dużo wyższa. Mniej popularny i oblatany, na miasto jednak wyższa pozycja za kierownicą czy ciut wyższy prześwit (krawężniki, chlapa) robią robotę.

Aaaaa i najważniejszy plus dla młodego tatusia czyli bezpieczeństwo.

Przy SUVach, szczególnie tych z wyżej podniesioną tylnią kanapą jest najbezpieczniej pod kątem najniebezpieczniejszych dla dzieci bocznych zderzeń. Wtedy największa siła wchodzi pod fotelik na tylnej kanapie (wyższe zawieszenie + wyżej tylna kanapa + baza fotelika).

 

p.s. jak zmienisz auto, zmień koniecznie fotelik na isofix.

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jak czytam, że ktoś proponuje inne auto bo Octavia to taki "popularny" model to mi się załącza alert wiejskiej zaściankowości. To tylko blacha z 4 kołami. Red zdecydowanie będziesz najbardziej zadowolony z Octavi. Nigdy nie wiesz kiedy Ci się przyda więcej miejsca w aucie, a lepiej mieć i nie używać niż nie mieć jak będzie potrzebne. Jak nie masz zamiaru jeździć dłużej niż 4 lata to raczej nie ma się coś bać TSI. 1.4 to już mocno dopracowana konstrukcja bez niespodzianek. Chyba że 1.4 EcoTsi z tym odłączaniem cylindrów to bym się zastanowił.

Odnośnik do komentarza

 Wydając ok +/- 100 tys na "blachę i 4 koła" i pomyśleć żeby może było ciut ciekawe oraz nie tak oblatane auto to faktycznie zbrodnia, zaściankowość i w ogólę fe. Nie wiem po co w takim razie są te wszystkie alusy, chromowane ramki czy zderzaki w kolorze nadwozia? Blacha to blacha przecie.

 

Co do ilości miejsca to piszesz to w kontekście kombi sedan Octavia? Czy co? Bo suvy  Typu Skoda Karoq, Sportage, Tuscon też są pojemne i spokojnie starczą na rodzinę 2+1.

 

Żeby nie było Octavia to bardzo okey autko, bo widzę że ktoś tu się zdenerwował, że ośmieliłem się nazwać ją pospolitą xD no i bardzo polecam ją Reds Family.

Edytowane przez balon
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiśnier, po co ta reakcja, przeciez balon wskazywał na suvy ze wzgledu innych niż że octavia jest zbyt popularna. A ze jst to inna sprawa, 4 są na osiedlu, patrzec już na nie nie moge ;]

Balon, ale każdy samochód jest 2+1, w zasadzie każdy jest na 2+2, szukać trzeba by byl 2+3 raczej.

Poza tym to że red ma 2+1 nie znaczy że na tym kończy, tak samo  zwierzaki, lada moment może być 2+3+1, sportage, nowa żona i ... hehe.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...