Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Qvstra napisał:

dlaczego kompletnie wykluczasz manual?

 

Bo mi się bardzo spodobała taka jazda. Miałem okazję ponad miesiąc temu zrobić kilkaset kilometrów Audi A1 1.4 TFSI z 7 biegową skrzynią S-Tronic i wtedy zdecydowałem, że następny samochód jaki kupię, to będzie automat. Do miasta super, na trasie również mega wygoda. A jak zapragnę pozmieniać biegi, to zrobię to manetkami ;) Do tej pory zawsze miałem manuale.

 

7 minut temu, szejdj napisał:

Z ciekawych samochód z automatem to jeszcze GT86 albo Leon FR.

 

O GT86 całkiem zapomniałem, 200 km i szpera całkiem fajnie wygląda. Dzięki!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@second Giulietta po FL z 2014 wyzbyła się problemów wieku dziecięcego, o których pisałem i narzekałem. Sam celuję w QV z rocznika 2016 (po drugim FL) i również z automatem, liczę że się uda w przyszłym roku. Pisałem już że wieloma kompaktami jeździłem i z żadnego nie byłem tak zadowolony jak z Alfy. Automat TCT jest według wielu lepszą skrzynią niż DSG. Silnik 1.75 również jest bardzo dobrze oceniany, siedzi w 4C, wrzucali go też do 159tki pod koniec jej żywota i teraz te wersje to białe kruki. Według ludzi z alfaholików nie połyka aż tak bardzo więcej paliwa niż 1.4 TB, a zachowuje się o wiele lepiej.

Edytowane przez MaZZeo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@MaZZeo A gdzie można poczytać te Twoje narzekania? :P Uważasz, że jest to racjonalny budżet żeby celować w QV? Miałeś jakieś większe problemy w tych 2 modelach?

 

 

@mozi Dzięki za zasugerowanie Polo GTI, nie brałem pod uwagę, ale się przyjrzę. Golf R odpada, musiałbym z 30-40% dołożyć, a to nie wchodzi w grę. Za to GTI jednak można coś znaleźć w tej kasie, np tutaj: https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-vii-gti-2-0-tsi-220km-zadbany-2015r-ID6Apc8u.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Edytowane przez second
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, mozi napisał:

No ale cena miała być do 70k. BTW co to za opony do niego założyli, Firemax?

 

Z Jokerów można jeszcze inne rzeczy wymyślić. Volvo V40. Klasa wyższa (mocny silnik, automat, auta po ogromnej utracie wartości). Nowe mniejsze auta jak wspomniane Polo...

Edytowane przez Mustang
Odnośnik do komentarza

A jeszcze patrzyłem i Beetle wydają się tanie w stosunku do Golfów, a mają też 2.0 TSI i DSG. Oczywiście Beetle jest mniej praktyczny, stylistyka nie każdemu pasuje, ale z drugiej strony jest dość nietuzinkowy i jak widać tańszy.

 

 

Edit: chociaż większość z USA ściągana...

Edytowane przez Mustang
Odnośnik do komentarza

Na Maserati Quattroporte zdecydowanie mnie nie stać, koszt zakupu egzemplarza z około 2005 roku miałby duża szansę się podwoić w ciagu tych 4-5 lat użytkowania auta. Wiadomo, nie te koszty eksploatacji, części, paliwa i wszystkiego co w ww samochodach. Ale do Włoch chyba nie trzeba jeździć, z tego co pamiętam to w Warszawie jest serwis Maserati. :)

Aczkolwiek auto cudowne, wrażenie to robi i pięknie mruczy. Miałem takim jechać do ślubu, więc okazja się przejechać była, ale pojechałem ostatecznie czymś innym. 

 

Jeśli chodzi o GT86 i BRZ to mi żona właśnie zepsuła imprezę, bo powiedziała że ma tylko 2 drzwi i nie ma jak włożyć fotelika itd itd i takiego nie :(

Edytowane przez second
Odnośnik do komentarza

Apropos ST -

Nie czytałem nic o aucie, kosztach, awaryjności itd... ale od jakiegoś czasu biały  (o taki) chodzi mi po głowie:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focus-ford-focus-mk3-st-look-19-tki-barracuda-full-opcja-duzo-zdjec-ID6zljdR.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

 

tylko żona by mnie zabiła, jakbym chciał po niecałym roku już auto zmieniać : }

Odnośnik do komentarza

Wierzę :)

Ale tak jak pisałem, Is'a mam niecały rok i nie ma opcji, bym zmieniał teraz auto, tym bardziej, jak nabyłem motocykl. 

Co nie zmienia faktu, że właśnie biały ST mkIII jest opcją na kolejne auto (albo Is250 / GS300 mkII/mkIII)

 

 

Swoją drogą, ten biały co wrzuciłem to stoi chyba już 2 miesiące - myślałem, że raczej cena okazyjna. Ciekawe co z nim nie tak.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Fabryka leci w ciula i nie wiedza nadal kiedy wyślą skode do salonu. Szczęście w nieszczesciu, ze na placu stanął praktycznie ten sam model, tylko bez tylnej wycieraczki. Kumpel też nie ma w swoim liftbacku i mocno narzeka na syfienie się szyb, odradza. To w zasadzie był główny powód konfigurowania auta z fabryki pod produkcję.

 

Nie wiem co zrobic, jak poczekam w ciemno na model z fabryki to mogę nie miec fury na urlop w polowie sierpnia. A wezme gotowca bez wycieraczki i potem napluje se do ryja, bo bedzie przeszkadzac brudna szyba :(

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...