Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety Dacia oszczędza trochę na bezpieczeństwie i więcej na wnętrzu. Jest taniej, ale widać też gdzie cięli koszty.

 

Natomiast formuła sprawdza się im doskonale. Moim zdaniem nowoczesne samochody są już tak zaawansowane w stosunku do realnych potrzeb mniej wymagających nabywców (prowadzenie przy przepisowej jeździe, komfort w porównaniu do transportu publicznego, bezpieczeństwo porównując do aut sprzed 20-30 lat), że wielu ludziom naprawdę poziom Dacii w zupełności wystarcza. 

Odnośnik do komentarza

Dacia musi celować w poziom Renault poprzedniej generacji. Lata lecą, a wszystkie modele wyłapują po 3-4 gwiazdki NCAP, tymczasem oczywiście wymagania stopniowo się zwiększają (w powtórzonych testach Punto w 12 lat spadło z 5 na 0, a Panda w 4 z 4 na 3). Czyli Dacie były jak dotąd mniej więcej generację do tyłu w stosunku do porównywalnych wielkościowo modeli. Inaczej mówiąc w kwestii bezpieczeństwa odpowiadają cenowym konkurentom, czyli używkom.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Toyota Corolla rocznik 2016 30 k licznik pierwszy właściciel sprzedaż przez salon toyoty w Olsztynie. 21 m gwarancji dają. Silnik 1,6 podobno pali 6 l na 100. W samochodzie wszystko co mnie interesowało od lusterek podgrzewanych po kamerę cofania.  Benzyna oczywiście. Cena 54 tysięce i od razu rok AC OC w cenie. Darmowy pierwszy przegląd w salonie po roku.  

 

Krótka piłka warto czy nie? Sprzedałem epice i w niedzielę koleś odbiera więc teraz zależy mi na czasie:) chciałbym w następnym tygodniu dopiąć zakup czegoś. 

Odnośnik do komentarza

Grunt że mieści się w moim przedziale spalania. I tak raczej po mieście 7-8.  Co do liftingu to to model po face liftingu ale reszta to ten z 2013. No nic zastanawiam się i jutro lece z moim zaufanym mechanikiem oglądać. Dzisiaj się przejechałem sam i naprawdę fajne autko wszystko co chciałem w środku i dużo więcej. 

Odnośnik do komentarza

Blant dobra opcja ja na takiego "niedzielniaka" jak ty. Tylko spalanie mieście to będzie min. 8-9, a zimą na krótkich odcinkach jak złapie olsztyński mróz to pod 9,5-10 podejdzie. Te 132KM ww dość starej technologii swoje zjeść muszą. No ale nie jest to jakiś tragiczny wynik.

Edytowane przez balon
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, krupek napisał:

Myślę, że tak. Masz gwarancje, pełne ubezpieczenie w cenie, darmowy przegląd to tam wiesz, często robią promocje i kosztuje 50 zł. Fajne auto, ale doczytaj w necie opinie, bo wspomina się coś o rdzy, a to 5-letni model.

 

 

5 letnie, bezwypadkowe auto i wykwity rdzy, jednak japońskie auta to dalej klasa sama w sobie, jeśli chodzi o jakość :obama:

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, WisnieR napisał:

Rozwiń proszę myśl tego blaszaka bo mam takiego i od kiedy trzymam w nim E36 bo mam drugi samochód to zaatakowała je rdza... :/

 

Wilgoć w tym siedzi, jak stoisz na ziemi/kostce/trelince to ciągnie z ziemi, w słoneczne dni paruje i zostaje pod blachą. Nie wiem dokładnie jakie procesy zachodzą ale serwisanci poznają nowe samochody które tak stoją. Oceplić, zrobić płyte,  wentylacje i bedzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Welna napisał:

Co wybrac w kwestii Suva do 160-170 tys ( oczywiscie w leasing)

 

Tiguane Highline + R-line widze teraz wyprzedaja 2.0 TDI za 160k

Co jeszcze w tej klasie i wyposarzeniu bylo by atrakcyjne? 

Czy Hiunday , duzo odstaje od Niemcow? czy moze pojsc w Skoda karoq?

Jak myslicie?

Ja bym brał Mazdę CX-5.

Odnośnik do komentarza

@Welna Znajoma kupiła w wakacje Tiguana z tym samym silnikiem i automatem, jest bardzo zadowolona. Wcześniej jeździła poprzednia generacja przez jakieś 6 lat, również dieslem, kłopotów nie było żadnych. Przeskok jakościowy między tymi dwoma generacjami bardzo duży. 

 

Inni w tej cenie kupili RAV4, również zadowoleni. 

Edytowane przez second
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.