Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Przy używce raczej określiłbym kolory, które mogą być i kolory, których na pewno nie chcę. Znaleźć auto gdzie wszystko jest ok i jeszcze w kolorze może być trudne. Z drugiej strony w tym przypadku się nie śpieszysz. Poczekaj, poobserwuj rynek. Sam zobaczysz czy jest szansa na właściwy kolor czy nie.

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Banny napisał:

Czemu absurdalne? W BRZ nie zapakuję żony, psa i walizek ;)   najprościej mówiąc.

Nie wiem jak duży jest pies lub walizki żony, ale do BRZ mieszczą się 4 koła z oponami lub rower, więc na dwie osoby jest (jak na swoją klasę) dużo miejsca.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Mustang napisał:

Przy używce raczej określiłbym kolory, które mogą być i kolory, których na pewno nie chcę. Znaleźć auto gdzie wszystko jest ok i jeszcze w kolorze może być trudne. Z drugiej strony w tym przypadku się nie śpieszysz. Poczekaj, poobserwuj rynek. Sam zobaczysz czy jest szansa na właściwy kolor czy nie.

 

Tez racja. Tym bardziej, że do Mustanga pasuje mi kolor.... czarny. I chyba tylko takiego chcę. Ewentualnie ciemna zieleń, ale to chyba tylko wersje Bullitt wychodziły, które oscylują w granicach 60k (2007-2008 rocznik). Piękny model.

 

100_6761-jpg.176764

 

Aktualnie jest jeden w pl dostępny, 

po takiej szkodzie

 

47250081_1985649084845505_53075903223336

 

"dach został wstawiony na oryginalnych zgrzewach bez użycia szpachli, szyba tylna wstawiona oryginalna"

 

Po opłatach i rejestracji około 57k (za doprowadzonego do ideału)... Przebieg tylko 22k mil. 

Odnośnik do komentarza

@mozi Na pewno hot hatche jak Megane RS sprawiły by mi także sporo frajdy. Ale jakoś nie są to auta "te wymarzone", wiesz o czym mówię. Jak mogę teraz sobie pozwolić na "zabawkę" to wolałbym coś bardziej ekstrawaganckiego (Mustangów w sumie dużo, ale..) niż Fiesta ST. Nie chce zabrzmieć tu źle, z pewnością fajne są to samochody. ;) 

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz robić cruising po rejonie ablo (pipi)nąć w pedał ze świateł to tak to fajne auto ale serio przejedź się takim - chyba że już miałeś okazję. Mustang jest kultowy to fakt - (tak btw poczytaj sobie o filmie bullit jak mustang nie mógł nadążyć za seryjnym chargerem) ale poza "kultowością" to nic specjalnego ani w kwesti osiągów ani prowadzenia. Nie chce Cię zniechęcać. To w sumie Twoja kasa :> Piszę to bardziej żebyś nie był zawiedziony. Na pewno nowy mustang to fajna opcja bo to najtańsze v8 na rynku. 

Odnośnik do komentarza

"chcesz robić cruising po rejonie albo (pipi)nąć w pedał ze świateł "

 

Dokładnie chyba tak : )

 

Wiesz, super byłoby przejechać się najpierw tymi samochodami, ale w rejonie moim ciężko o to. Umawiam się na jazde próbną GT86, a to i tak nie z mojego miasta. Mustangi jakie wyszukuje to około 400-500 km ode mnie. Jeden jest też bliżej, bo ok. 70km, więc w sumie mógłbym spróbować.. Tylko to już w charakterze potencjalnego nabywcy :D 

 

Patrząc na te generacje to nie wiem który Mustang jest najładniejszy, jeśli bierzemy pod uwagę 2007, 2010 oraz ten 2016... :) 

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Banny napisał:

Umawiam się na jazde próbną GT86, a to i tak nie z mojego miasta.

 

Ja przed zakupem BRZ wywaliłem 2,5k pln na szkolenie na torze Kielce z wypożyczeniem BRZ (automat). Ostatecznie to mnie przekonało, że to będzie to.

Wcześniej główna obawa to "zima + napęd tył", jako że miało być użytkowane na co dzień. Youtube trochę uspokajał, ale wolałem sam sprawdzić.

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Banny a tak btw to na pewno chcesz od razu kupować? W sensie zamiast kupować zabawkę do jazdy pod domem mógłbyś pojeździć po świecie i przejechać się ciekawymi autami po słynnych torach, zwiedzić motoryzacyjne muzea, zrobić road tripa nowym Mustangiem po Kalifornii... Kupowanie rzeczy nie zawsze daje taką frajdę jak sobie wyobrażamy, a przedmioty szybko powszednieją. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Banny napisał:

Patrząc na te generacje to nie wiem który Mustang jest najładniejszy, jeśli bierzemy pod uwagę 2007, 2010 oraz ten 2016... :) 

Tak prawdę powiedziawszy to ten: Fastback rocznik 69 i nie musi być taki jak poniżej czyli stylizowany na Shelby GT. 

1965-ford-mustang-side.jpg

7 godzin temu, Mustang napisał:

Banny a tak btw to na pewno chcesz od razu kupować? W sensie zamiast kupować zabawkę do jazdy pod domem mógłbyś pojeździć po świecie i przejechać się ciekawymi autami po słynnych torach, zwiedzić motoryzacyjne muzea, zrobić road tripa nowym Mustangiem po Kalifornii... Kupowanie rzeczy nie zawsze daje taką frajdę jak sobie wyobrażamy, a przedmioty szybko powszednieją. 

Jak Mustang napisał - taniej wyjdzie przejechać się po Maui nowm Mustangiem GT niż go kupować. Tam mają fajny program wypożyczenia fur - nie kosztuje to dużo a drogi są piękne do zapierdalania (serpentyny itd) tylko troche wąsko. 

 

A co do upalania spod świateł - to nie zdziw się jak Cie objedzie gościu w Sharanie albo innym podłubanym E36 XD I nawet Ci V8 nie pomoże 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Nie no, wycieczki pewnie, że są super.. ale teraz chcę auto.

 

Odnośnie porównań "piękności" to nie brałem pod uwagę tych "starych" bo to oczywistość ;) Upalanie to tak z przymrożeniem oka.

 

 

10 godzin temu, TakeshiX napisał:

 

Ja przed zakupem BRZ wywaliłem 2,5k pln na szkolenie na torze Kielce z wypożyczeniem BRZ (automat). Ostatecznie to mnie przekonało, że to będzie to.

Wcześniej główna obawa to "zima + napęd tył", jako że miało być użytkowane na co dzień. Youtube trochę uspokajał, ale wolałem sam sprawdzić.

 

 

Właśnie, kiedyś Ty się chwaliłeś BRZtką. Remont silnika już był? Wszyscy na grupie straszą panewkami : ( Chyba, że masz rocznikowo lepszy model?

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Banny napisał:

Właśnie, kiedyś Ty się chwaliłeś BRZtką. Remont silnika już był? Wszyscy na grupie straszą panewkami : ( Chyba, że masz rocznikowo lepszy model?

Model 2015 (produkcyjnie 2014) więc teoretycznie, bez kilku wad pierwszych roczników 2012-2013 (do głowy przychodzi mi przede wszystkim wskaźnik poziomu cieczy w światłach tylnych :D , źle montowana uszczelka czy coś)

attachment.php?s=0817e2ffe7f9e53e940ab42

 

Co do silnika, to z tego co czytałem to głownie padają z powodu źle dołożonej turbiny ; nie wiem czy rocznik ma tutaj znaczenie. W samym silniku Subaru/Toyota grzebały na pewno przy lifcie 2017 (zawrotne + 5HP więcej). Sam kupowałem z przebiegiem 15k ; obecnie po 1,5 roku dobijam do 40k, wymieniam płyny zgodnie z książką i zero* problemów.

* raz tylko po przejechaniu ~300km w trasie, w duże upały, trochę cisnąc, wyskoczył check engine "niewłaściwy kąt wyprzedzania cośtam cośtam", ale po podpięciu kostki OBD i zczytaniu sam zniknął, bez wymuszonego kasowania. Nie wiem czy to przez te upały, czy jakieś kijowe paliwo, ale na szczęście to była jednorazowa akcja (wcześniej miałem nawet przejazdy po 800km w 12h i wszystko ok)

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra koledzy dziękuję za porady. Auto kupione inne niż tu wypisywałem ale o wiele tańsze i akurat do jazdy po mieście. Kia nowy ceed odpadła bo długo czeka się i nic nie chcieli z ceny spuścić. I30 jakoś nie pasował mi podczas jazdy. Zły nie był ale no to nie było to. Meganka okazało się że po podliczeniu kilku wydatków jak OC AC cena poszybowała do ponad 80 k. 

 

Co wybrałem. Reno Captur 1,2 TCe w wersji full wypas najbogatszej w dodatku limitowanej (17 calowe alufelgi, pięknie wykończone wnętrze skóra i welur, miękkie plastiki, kamerą i czujniki przód tył, start stop bez kluczyka, bt, lusterka składane, podgrzewana kierownica i siedzenia, klima automatyczna i kilka innych bajerów jak full LED światła) po liftingu rocznik 2018. 5 lat gwarancji (opcja dokupiona do 2 lat dodatkowe 3 z darmowymi przeglądami czyli nie płacę za wymianę oleju czy filtry przez 5 lat) , opony na lato i na zimę oba komplety Continental, OC AC w cenie i lepsze dywaniki oraz dodatkowy dywanik w bagażniku. 

 

Cena razem 72 tysiące 3 na 3 nadplace dodatkowe 2 tysięce - jeden za rok i jeden za 2 lata. 

 

 

Uprzedzając pytania tak jeździłem testowo Captur tylko w gorszej wersji silnika 90 konnej i mi bardzo przypasował o to jak jeździ aż byłem zdziwiony że to 90 koni po mieście nie czułem tego. 

 

Tutaj zdjęcia mojego samochodu bo wybrałem oczywiście z wyprzedaży dostępny w salonie (8 km na liczniku;) ). Lepsze zdjęcia dam jak ktoś będzie chętny jak odbiorę pewnie w czwartek/piątek a teraz te co na szybko dzisiaj zrobiłem. 

FTNWhnL.jpgUDLrsjb.jpgzJjpt94.jpgL01npVZ.jpgkYHkcWc.jpguRrMzuo.jpg

 

 

  • Plusik 9
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, milan napisał:

No i chyba super,  w sumie paru tutaj  narzekało  na ten samochód że mocy nie ma, ale jak jezdizłeś słabszym i bedziesz brykał po miescię, to chyba spoko. No i fajny dwukolorowy. Gratulacje

Wiesz 95 % czasu siedzę na światłach w mieście i jadę maks 70 na h więc zrezygnowałem z szukania mocy w samochodzie liczyła się przede wszystkim wygoda. A tu naprawdę nie czuje się dziur podczas jazdy i pełen pakiet w środku. Do tego mi i żonie bardzo wizualnie się podoba. 

Odnośnik do komentarza

No i dobrze, grunt, że jesteś zadowolony. Mnie akurat Captur się nie podobał, ale jeździłem dość biedną wersją sprzed liftingu i porównywałem z A3. Więc dla ciebie wnętrze tej wersji to poprawa, a dla mnie było odwrotnie. Poza tym mam inne oczekiwania - komfort jazdy i cisza przy prędkościach autostradowych, trzymanie na zakrętach, ogólna dynamika i zwinność.

 

Natomiast fajnie, że samochód jest bogato wyposażony. Np. te światła LED nie są musem w mieście, ale IMO dobrze już nie mieć w  2018 halogenów w nowym aucie.

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajny ten twój kaptur, jestem ogólnie fanem francuskiej motoryzacji, ale jako samochód do miasta to nie rozumiem jak można wydać 70 tysięcy złotych i nie kupić automatycznej skrzyni jak biały człowiek tylko wachlować tym lewarkiem, tego nie zrozumiem nigdy, bo argument, że AKURAT TAKI STAŁ DO KUPIENIA do mnie nie przemówi.

 

Poza tym bardzo fajny samochodzik.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.