Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, szejdj napisał:

Bardzo fajny ten twój kaptur, jestem ogólnie fanem francuskiej motoryzacji, ale jako samochód do miasta to nie rozumiem jak można wydać 70 tysięcy złotych i nie kupić automatycznej skrzyni jak biały człowiek tylko wachlować tym lewarkiem, tego nie zrozumiem nigdy, bo argument, że AKURAT TAKI STAŁ DO KUPIENIA do mnie nie przemówi.

 

Poza tym bardzo fajny samochodzik.

Może Blantman lubi mieć kontrolę nad autem.

Odnośnik do komentarza

No nie chciałem automatu bo lubię sobie sam redukować biegi przy wyprzedzaniu. Dodatkowo też chodziło o aspekt finansowy bo automat dostępny jest tylko w najdroższych wersjach silnikowych i dopłacasz do tego przeważnie ponad 10k bo lepszy silnik a często i tylko droższe wyposażenie w środku. Manualna chodzi bardzo dobrze i biegi za każdym razem precyzyjnie wybierałem. Kłopot miałem w toyocie corolli testowej bo kilka razy gruchnęło przy zmianie biegu:)

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.12.2018 o 10:25, TakeshiX napisał:

Model 2015 (produkcyjnie 2014) więc teoretycznie, bez kilku wad pierwszych roczników 2012-2013 (do głowy przychodzi mi przede wszystkim wskaźnik poziomu cieczy w światłach tylnych :D , źle montowana uszczelka czy coś)

 

Co do silnika, to z tego co czytałem to głownie padają z powodu źle dołożonej turbiny ; nie wiem czy rocznik ma tutaj znaczenie. W samym silniku Subaru/Toyota grzebały na pewno przy lifcie 2017 (zawrotne + 5HP więcej). Sam kupowałem z przebiegiem 15k ; obecnie po 1,5 roku dobijam do 40k, wymieniam płyny zgodnie z książką i zero* problemów.

* raz tylko po przejechaniu ~300km w trasie, w duże upały, trochę cisnąc, wyskoczył check engine "niewłaściwy kąt wyprzedzania cośtam cośtam", ale po podpięciu kostki OBD i zczytaniu sam zniknął, bez wymuszonego kasowania. Nie wiem czy to przez te upały, czy jakieś kijowe paliwo, ale na szczęście to była jednorazowa akcja (wcześniej miałem nawet przejazdy po 800km w 12h i wszystko ok)

 

 

 

Ponoć też teraz jest akcja serwisowa ToyoBaru odnośnie modeli 2012-połowa 2013.. już Toyoty zapraszaja do ASO, więc ciekawe jak to się potoczy.

Pewnie jak Ty kupowałeś to koło 100 kosztował ;) 

 

Pojawił się taki egzemplarz:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-brz-toyota-gt86-ID6BsMLA.html?requestFromAd=1&track[message_sent]=1&id_at=80158534

 

Kurde, wygląda bardzo dobrze - 74k km, pochodzenie polskie, manual i dobre wyposażenie. Gdzie haczyk?

Do auta mam 200 km, ale nie mam wiedzy :(

 

-

 

Ktoś z okolic Wrocławia może by pomógł? : D

 

 

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Banny napisał:

Pojawił się taki egzemplarz:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-brz-toyota-gt86-ID6BsMLA.html?requestFromAd=1&track[message_sent]=1&id_at=80158534

 

Kurde, wygląda bardzo dobrze - 74k km, pochodzenie polskie, manual i dobre wyposażenie. Gdzie haczyk?

 

Nie ma informacji na początku odnośnie bezwypadkowości, więc myślę że haczyków należy zacząć szukać tam. :)

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, second napisał:

 

Nie ma informacji na początku odnośnie bezwypadkowości, więc myślę że haczyków należy zacząć szukać tam. :)

Tak, już zapytałem faceta przez otomoto... czekam : )

 

 

edit:

 

"Witam, 1. Był uszkodzony. (lakierowane 3 elementy, zderzak maska błotnik, reszta ory lakier, mam do wglądu zdjęcia uszkodzeń)"

 

Czekam na zdjęcia.

Dodatkowo Auto z Włoch a nie z PL : <

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

 

17 minut temu, mozi napisał:

Gościu tym jedził czy handlarz bo jak to 2 to lipa i imo szkoda jechać. 

"6.Kupiłem na początku tego roku. (sprzedaje bo na niedziele kupiłem teraz cabrio)"

 

"Poduszki nie byly wystrzelone, auto uszkodzone delikatnie w prawy narożnik, ukł. kierowniczy, przednia belka, podłużnica, chłodnice nienaruszone. Zdjęcia do wglądu na miejscu." 

200 km nie bede robic, by zobaczyć zdjecia... :(

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Banny napisał:

 

"6.Kupiłem na początku tego roku. (sprzedaje bo na niedziele kupiłem teraz cabrio)"

 

"Poduszki nie byly wystrzelone, auto uszkodzone delikatnie w prawy narożnik, ukł. kierowniczy, przednia belka, podłużnica, chłodnice nienaruszone. Zdjęcia do wglądu na miejscu." 

200 km nie bede robic, by zobaczyć zdjecia... :(

Co za ludzie. Liczy na to że jak się bójniesz 200k to juz kupisz co by nie było na zdjęciach.... zaorać. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, blantman napisał:

Dobra koledzy dziękuję za porady. Auto kupione inne niż tu wypisywałem ale o wiele tańsze i akurat do jazdy po mieście. Kia nowy ceed odpadła bo długo czeka się i nic nie chcieli z ceny spuścić. I30 jakoś nie pasował mi podczas jazdy. Zły nie był ale no to nie było to. Meganka okazało się że po podliczeniu kilku wydatków jak OC AC cena poszybowała do ponad 80 k. 

 

Co wybrałem. Reno Captur 1,2 TCe w wersji full wypas najbogatszej w dodatku limitowanej (17 calowe alufelgi, pięknie wykończone wnętrze skóra i welur, miękkie plastiki, kamerą i czujniki przód tył, start stop bez kluczyka, bt, lusterka składane, podgrzewana kierownica i siedzenia, klima automatyczna i kilka innych bajerów jak full LED światła) po liftingu rocznik 2018. 5 lat gwarancji (opcja dokupiona do 2 lat dodatkowe 3 z darmowymi przeglądami czyli nie płacę za wymianę oleju czy filtry przez 5 lat) , opony na lato i na zimę oba komplety Continental, OC AC w cenie i lepsze dywaniki oraz dodatkowy dywanik w bagażniku. 

 

Cena razem 72 tysiące 3 na 3 nadplace dodatkowe 2 tysięce - jeden za rok i jeden za 2 lata. 

 

 

Uprzedzając pytania tak jeździłem testowo Captur tylko w gorszej wersji silnika 90 konnej i mi bardzo przypasował o to jak jeździ aż byłem zdziwiony że to 90 koni po mieście nie czułem tego. 

 

Tutaj zdjęcia mojego samochodu bo wybrałem oczywiście z wyprzedaży dostępny w salonie (8 km na liczniku;) ). Lepsze zdjęcia dam jak ktoś będzie chętny jak odbiorę pewnie w czwartek/piątek a teraz te co na szybko dzisiaj zrobiłem. 

FTNWhnL.jpgUDLrsjb.jpgzJjpt94.jpgL01npVZ.jpgkYHkcWc.jpguRrMzuo.jpg

 

 

I gitara. Francja elegancja:thumbsup:, ale kurcze że SUV tańszy niż magene to ciekawe

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Milo napisał:

Wszędzie reklamowany jest jako SUV zresztą niech będzie nawet ten crossover i tak dzwine że cena mniejsza niż za Megane ponieważ to i tak chyba większe auto do Megane.

Megane miał lepszy silnik ale tak ogólnie spójrz na stronie Captur i Megane bardzo zbliżone ceny i do tego tutaj była sztuka w wyprzedaży

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, blantman napisał:

Megane miał lepszy silnik ale tak ogólnie spójrz na stronie Captur i Megane bardzo zbliżone ceny i do tego tutaj była sztuka w wyprzedaży

Nie no ok, tylko zdziwiony jestem ponieważ SUVy z racji tego, że są Suvami;) przeważnie są dużo droższe niż sedany, hatchbacki itp.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Milo napisał:

Wszędzie reklamowany jest jako SUV zresztą niech będzie nawet ten crossover i tak dzwine że cena mniejsza niż za Megane ponieważ to i tak chyba większe auto do Megane.

Nie jest dziwne, bo Captur zasadniczo bazuje na Clio i ma wnętrze z Clio. Zasadniczo europejskie SUV'y tworzone są na zasadzie: weź klocki z modelu o klasę niższego, zbuduj z nich nieco podwyższone, nieco większe auto, a rezultat sprzedawaj w cenie auta o klasę wyższego. I tak z bazującego na Clio Captura masz alternatywę dla Megane, a np. z Grandlanda X dla Insignii. To trochę uproszczenie, ale zasadniczo klienci wolą dzisiaj wyższą pozycję za kierownicą i modny styl SUV/crossover kosztem pewnych kompromisów w kwestii jakości wykończenia oraz prowadzenia.

 

BTW to tata planuje wymienić Passata B7, którym zrobił już 200k km na coś nowego. SUV'y są jedną z opcji, ale tata jednak chciałby coś komfortowego w dłuższe klasy i chyba postawi na klasyczne auto. Nawet jeśli chce, żeby do samochodu wygodnie się wsiadało (np. dla niego w A3 siedzi się za nisko). Na razie faworytem jest nowa Insignia, jako tańszy joker pojawił się nowy podwyższony Focus Active kombi. Testował Grandlanda X i Insignię - zdecydowanie woli Insignię.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, mozi napisał:

Co za ludzie. Liczy na to że jak się bójniesz 200k to juz kupisz co by nie było na zdjęciach.... zaorać. 

 

10 godzin temu, milan napisał:

Zdjecia do wglądu na miejscu xD

Może jeszcze zrobi aukcje tych zdjęć?

 

A szkoda, bo piekne subaru. Ale ftopa za 60k to chyba niezbyt artystycznie ;/

 

 

Hm, no nie wiem, napiszę jeszcze do gościa, moze prześle fotki. Szkoda mi tego egzemplarza, jedyne czego brakuje to niebieskiego lakieru :}

 

-

 

Z drugiej strony mam Subarynkę inną za 43 około w kolorze etc tyle, że ze stanów i po zdarzeniu:

https://poctra.com/2013-SUBARU-BRZ/id-Ai61vk1rXbyH0ygW/SAN-DIEGO-CA/Photos?fbclid=IwAR1ERc2YO8_LvIzOHnhLZizfpqN-JKPYkEOhxNG7mqtm02bVUxBWW2SPjgI

 

Patrząc na to teraz, to masakra- nie ma co tego dotykać, nie? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Banny widzę że Cie nosi. To niestety jest kwestia cierpliwości bo kupić ulepa to nie problem tylko jak Ci się zacznie sypać to bedzie płacz. Musisz imo poszukać. Jak kupowałem kiedyś swifta a uparłem się na sporta to szukałem 3 miechy. I kupiłem perełke która wpradzie była droższa od ogłoszeń ale bez zarzutu od gościa co chyba jadł z dywaników i był 1 włascicielem. Swoją drogą sport niby 125 kucy ale jak to fajnie jechało. Miałem nawet się pobawić w dokładkę komplressora do tego bo potrafi dać 160-180 kucy ale brak czasu + drogie graty mnie zniechęciły. 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Mustang napisał:

Nie jest dziwne, bo Captur zasadniczo bazuje na Clio i ma wnętrze z Clio. Zasadniczo europejskie SUV'y tworzone są na zasadzie: weź klocki z modelu o klasę niższego, zbuduj z nich nieco podwyższone, nieco większe auto, a rezultat sprzedawaj w cenie auta o klasę wyższego. I tak z bazującego na Clio Captura masz alternatywę dla Megane, a np. z Grandlanda X dla Insignii. To trochę uproszczenie, ale zasadniczo klienci wolą dzisiaj wyższą pozycję za kierownicą i modny styl SUV/crossover kosztem pewnych kompromisów w kwestii jakości wykończenia oraz prowadzenia.

 

BTW to tata planuje wymienić Passata B7, którym zrobił już 200k km na coś nowego. SUV'y są jedną z opcji, ale tata jednak chciałby coś komfortowego w dłuższe klasy i chyba postawi na klasyczne auto. Nawet jeśli chce, żeby do samochodu wygodnie się wsiadało (np. dla niego w A3 siedzi się za nisko). Na razie faworytem jest nowa Insignia, jako tańszy joker pojawił się nowy podwyższony Focus Active kombi. Testował Grandlanda X i Insignię - zdecydowanie woli Insignię.

Dokładnie dlatego pisze że Suv'y są po prostu drogie z racji tego że są suv'ami, nie ważna jest reszta, ważne że jęzdze suv'em:thumbsup:

2 godziny temu, Banny napisał:

 

 

 

Hm, no nie wiem, napiszę jeszcze do gościa, moze prześle fotki. Szkoda mi tego egzemplarza, jedyne czego brakuje to niebieskiego lakieru :}

 

-

 

Z drugiej strony mam Subarynkę inną za 43 około w kolorze etc tyle, że ze stanów i po zdarzeniu:

https://poctra.com/2013-SUBARU-BRZ/id-Ai61vk1rXbyH0ygW/SAN-DIEGO-CA/Photos?fbclid=IwAR1ERc2YO8_LvIzOHnhLZizfpqN-JKPYkEOhxNG7mqtm02bVUxBWW2SPjgI

 

Patrząc na to teraz, to masakra- nie ma co tego dotykać, nie? 

 

 

 

Jak poszły poduchy to będziesz miał sporo zabawy jak się zdecydujesz i zawsze dolicz sporo do tego co nie widać na zdjęciach ponieważ napewno coś dojdzie przy takich biciach;)

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Mustang napisał:

Nie jest dziwne, bo Captur zasadniczo bazuje na Clio i ma wnętrze z Clio. Zasadniczo europejskie SUV'y tworzone są na zasadzie: weź klocki z modelu o klasę niższego, zbuduj z nich nieco podwyższone, nieco większe auto, a rezultat sprzedawaj w cenie auta o klasę wyższego. I tak z bazującego na Clio Captura masz alternatywę dla Megane, a np. z Grandlanda X dla Insignii. To trochę uproszczenie, ale zasadniczo klienci wolą dzisiaj wyższą pozycję za kierownicą i modny styl SUV/crossover kosztem pewnych kompromisów w kwestii jakości wykończenia oraz prowadzenia.

 

BTW to tata planuje wymienić Passata B7, którym zrobił już 200k km na coś nowego. SUV'y są jedną z opcji, ale tata jednak chciałby coś komfortowego w dłuższe klasy i chyba postawi na klasyczne auto. Nawet jeśli chce, żeby do samochodu wygodnie się wsiadało (np. dla niego w A3 siedzi się za nisko). Na razie faworytem jest nowa Insignia, jako tańszy joker pojawił się nowy podwyższony Focus Active kombi. Testował Grandlanda X i Insignię - zdecydowanie woli Insignię.

 

Zamiast Grandlanda polecam Peugeot 3008 (to samo auto a jednak inne wrażenia ;) )

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Mustang napisał:

BTW to tata planuje wymienić Passata B7, którym zrobił już 200k km na coś nowego. SUV'y są jedną z opcji, ale tata jednak chciałby coś komfortowego w dłuższe klasy i chyba postawi na klasyczne auto. Nawet jeśli chce, żeby do samochodu wygodnie się wsiadało (np. dla niego w A3 siedzi się za nisko). Na razie faworytem jest nowa Insignia, jako tańszy joker pojawił się nowy podwyższony Focus Active kombi. Testował Grandlanda X i Insignię - zdecydowanie woli Insignię.

Mondeo, szczególnie wersja Vignale, albo Kia Optima. Myślę, że to ciekawe opcje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.