Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Z Hyundai'a to Genesis Coupe po lifcie (rocznik min. 2013). Jeździłem i30N i mimo, że fajnie pierdzi to przy mojej nodze 20l w mieście to trochę sporo. No i kwestia wykończenia wnętrza. Generalnie bieda.  Jutro mój Focus zawita wkońcu do salonu. Duża szansa, że jeszcze przed świętami odbiór. Jaram się bo to moje 1sze nowe auto.

Odnośnik do komentarza

@Mustang

 

ja wybrałem Statyczne reflektory Full LED. 7k dopłacać do adaptacyjnych reflektorów Full LED to troche zdzierstwo zważywszy na fakt, że juz Fordowi podarowałem hajs za klimatyzacje 2strefową. Może inaczej. Ja dobrałem dodatkowo pakiet design 2, business oraz winter. Do tego jeszcze czujniki przód i tył oraz kamera cofania. Tyle w skrócie. Dobry upust bo to były dni otwarte. No i jak pisałem już wcześniej finansowanie znacznie bardziej elastyczne niż w KIA.

Edytowane przez Mani
Odnośnik do komentarza

Szkoda, że aż taka dopłata za adaptacyjne ledy. Oj świetne rozwiązanie. Od 1,5 roku użytkowania dalej robi na mnie wrażenie.

 

Btw. tak patrzę na te turbo benzyny i VAG ma je jakieś najbardziej żwawe. 

Passareti tsi 180km ma jakoś 7,7 do setki a lżejszy i mniejszy Fokus o mocy 182km 8,4. Dziwne.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

@balon

Statyczne LED IMO lepiej w focusie wyglądają od adaptacyjnych (jestem wzrokowcem i statyczne wyglądają jak z Volvo).

 

To nowa Corolla też blado wypada z tymi nowymi silnikami z tego co na YT ogladałem gdy TheStraightPipes testowali. #Fałszywymesjasz.

 

ps. Mazda zgłupiała z cenami nowej 3ki. Widział to ktoś? 140k zł? najuboższa wersja za 90k. Pojechali po bandzie ostro.

Edytowane przez Mani
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Mani napisał:

@balon

Statyczne LED IMO lepiej w focusie wyglądają od adaptacyjnych (jestem wzrokowcem i statyczne wyglądają jak z Volvo).

Pasek LED do jazdy dziennej wypada lepiej w statycznych, to prawda. IMO dopracowali to pod wersję amerykańską (gdzie adaptacyjnych by nie mogli oferować, bo przepisy wymuszają manualne przełączanie świateł drogowych i mijania). Przy czym ostatecznie Focusa w USA i tak już nie będzie. Natomiast adaptacyjne mają dynamiczne kierunkowskazy.

 

Gadałem z tatą i był zadowolony z jazdy próbnej. Jeździł 1.0 125 - dla niego OK, ale nie sprawdził go przy wyższych prędkościach, gdzie 150 musi mieć zauważalną przewagę (moment 170 kontra 240 to jest kosmos). Po 2.0 TDI to już byłby za duży downgrade, jeśli Focus, to dopłaci do 1.5. W piątek przetestuje Astrę, potem zdecyduje.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Mustang napisał:

Pasek LED do jazdy dziennej wypada lepiej w statycznych, to prawda. IMO dopracowali to pod wersję amerykańską (gdzie adaptacyjnych by nie mogli oferować, bo przepisy wymuszają manualne przełączanie świateł drogowych i mijania). Przy czym ostatecznie Focusa w USA i tak już nie będzie. Natomiast adaptacyjne mają dynamiczne kierunkowskazy.

 

Gadałem z tatą i był zadowolony z jazdy próbnej. Jeździł 1.0 125 - dla niego OK, ale nie sprawdził go przy wyższych prędkościach, gdzie 150 musi mieć zauważalną przewagę (moment 170 kontra 240 to jest kosmos). Po 2.0 TDI to już byłby za duży downgrade, jeśli Focus, to dopłaci do 1.5. W piątek przetestuje Astrę, potem zdecyduje.

 

Też będzie zadowolony. Polecam jazde 200konną astrą. Te kierunkowskazy mnie nie przypadły do gustu myslałem, że bedą jak w hmm VAGu a tak to trochę słabo wizualnie robi ale co kto lubi. Mnie też podobało się wyciszenie Focusa. Mega cichutki w środku jak na mój gust. No i 1.0 ma zyebaną skrzynie biegów. 1,5 ma inną. Oki może nie zyebaną ale odczuwalnie gorszą.

Odnośnik do komentarza

Teraz dopiero zobaczysz jak będzie mocy brakować jak się będziesz przesiadać do "zwykłego auta". Ja na co dzień jeżdżę 300 konną Astrą OPC(nawet jak jest duży śnieg) i też na początku musiałem się przyzwyczaić do takiej mocy. Z czasem jest duuużo lepiej, a w lecie to już w ogóle . Teraz jak się przesiadam do czegoś z mniejszym powerem to czuję jakbym powozem do koni jechał xd

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.