Jump to content

Guest GregZPL

Pomoc przy kupnie auta

Recommended Posts

Taa, we Fordach jest ten bajer, Ford to chyba zapoczątkował, a czy ktoś to jeszcze ma, nie wiem. 

Z drugiej strony jak kupisz nowe auto to i tak uważasz żeby komuś nie za(pipi)ać drzwiami, tylko co z tego, jak jakiś tępy ch.uj ma to w dupie i tak Ci zostawi ślad. 

Posted (edited)

2 minuty temu, Banny napisał:

A to kojarzę, że Suzuki miałeś, nie wiedziałem, że to auto z USA.

Automat?

Tak automat, jedyny plus wersji USA, że ma AŻ pięć biegów ( eu mają....4 xd)

Fakt, takie bajery w drzwiach powinny być urzędu dla każdej mamuśki z fotelikiem dla bombelka montowany.

Edited by Pajda

ostatnio szedłem z kumplem na parkingu przed Lidlem i był zaskoczony CO TO ZA KLAWIATURA NA SŁUPKU W TYM MONDEO

też byłem zaskoczony, bo pierwszy raz ją widziałem, ale mogłem błysnąć wiedzą

Co jest w tym pakiecie Business, bo teraz nie ma takiego w konfiguratorze. Chyba że jest pod inną nazwą. 

4 minuty temu, Wooyek napisał:

Co jest w tym pakiecie Business, bo teraz nie ma takiego w konfiguratorze. Chyba że jest pod inną nazwą. 

Pakiet Business dla wersji ST-Line

• system nawigacji satelitarnej z Ford SYNC 3

• FordPass Connect z modemem GSM

• kolorowy wyświetlacz na tablicy zegarów 4.2"

• lusterka boczne składane elektrycznie z lampkami oświetlającymi podłoże

• przednie i tylne czujniki parkowania

• koło zapasowe dojazdowe

Posted (edited)

Hmm, to już w okolicach 95k złotych się zakręciło?

Nowy focus to jedyny hatchback jaki biorę pod uwagę, mimo że z zewnętrz to jednak wolałem poprzednia generację

Edited by Pajda

Posted (edited)
8 minut temu, Pajda napisał:

Hmm, to już w okolicach 95k złotych się zakręciło?

Nowy focus to jedyny hatchback jaki biorę pod uwagę, mimo że z zewnętrz to jednak wolałem poprzednia generację

Ale na Boga nie bierz 1.0 z tą ciu.latą manualną skrzynią biegów.

Ostatecznie stanęło na 93k a bez rabatów 108k. Drogi ten ford ale rogal na twarzy podczas prowadzenia mam już od 8 miesięcy.

Edited by Mani

Ile płacisz AC+OC, masz pełne zniżki? I czy byłeś już na pierwszym serwisie, ile kasują za wymianę oleju w ASO? 

Nie mialem pełnych zniżek (jeszcze) wiec taniej wyszło ubezpieczenie 2,99% (2700zł)

1szy serwis w grudniu, a wymiana oleju kosztowała 260 zł (minus jakieś grosze).

Wydaje mi się, czy nowy Focus jest dostępny w jakimś dziwnym silniku 2.0 190KM bez skrzyni automatycznej?

Posted (edited)

Taa, ST w dizlu ma 190 kucy. Benzin 280, jeździłbym :cool2:

Edited by Wooyek

Trochę beka z tej wersji ST diesel. Prawie 100 koni mniej niż benzynowe ST i 8 więcej niż 1.5 182 ze "zwykłych" wersji. Ale takie podejście sprawdziło się już wcześniej w Octavii RS, a emisja co2 na wielu rynkach jest kluczowa. 

Nie jest to takie do końca bez sensu bo ten silnik ma 400 nm. Dalej to diesel ale jedzie to pewnie w miare fajnie + nie żłopie tak jak 2.3 beznyna.

Przez weekend zrobiłem pierwszą trasę nowym samochodem. Pękło 1200km, Warszawa-Szczecin-Warszawa. 4 osoby w aucie, załadowany bagażnik do pełna, nie licząc 50km po Szczecinie to praktycznie non-stop 120-140 na zegarze i finalne spalanie na trasie  wyszło 7.1l. 

Ogolnie jechało się cudnie, automat+adaptacyjny tempomat to złoto, bez tego auta już nie kupię. Potwierdzila sie cisza w środku, przy 140 na godzinę obroty trochę ponad 3000, a silnik troszkę słyszalny, można zupełnie komfortowo rozmawiać. Jestem zachwycony. A za 2 tygodnie Warszawa-Zakopane. Na samą myśl o serpentynach na tej trasie i jeździe tym autem po nich robi się milutko :fsg:

• Upvote 1

15 godzin temu, Shago napisał:

Przez weekend zrobiłem pierwszą trasę nowym samochodem. Pękło 1200km, Warszawa-Szczecin-Warszawa. 4 osoby w aucie, załadowany bagażnik do pełna, nie licząc 50km po Szczecinie to praktycznie non-stop 120-140 na zegarze i finalne spalanie na trasie  wyszło 7.1l. 

Ogolnie jechało się cudnie, automat+adaptacyjny tempomat to złoto, bez tego auta już nie kupię. Potwierdzila sie cisza w środku, przy 140 na godzinę obroty trochę ponad 3000, a silnik troszkę słyszalny, można zupełnie komfortowo rozmawiać. Jestem zachwycony. A za 2 tygodnie Warszawa-Zakopane. Na samą myśl o serpentynach na tej trasie i jeździe tym autem po nich robi się milutko :fsg:

@Shago kupiłeś fiestę tak ?

Tak, kilka stron wcześniej wrzucalem szczegóły na temat tego samochodu.