Jump to content

Pomoc przy kupnie auta

Guest GregZPL

Recommended Posts

9 hours ago, Jotrazydwa said:

Wysypały mi się wydatki przy wykańczaniu domu a że potrzebowałem coś na szybko wjechał golf gt z 2007 roku. 1.4 TSI na chipsie 210 KM. :cool:

Jak wyłączę chipa i auto wraca do ustawień fabrycznych to aż się chce płakać. Opóźnienie po mocniejszym depnięciu jest drażniące - można to z pewnością wyregulować i w automacie pod daną nogę tylko nie ma się co bać i testować. :lapka:

Polecam Ci pojechać do jakieś tunera dobrego. Po pierwsze może dostroić DSG, a te stare przekładnie naprawdę sa dobre. Po drugie wy(pipi) tego boxa, bo w 90% są to gotówce z allegro, które dają takie chore dawki, że zniszczysz sobie silnik. Lepiej zrobić porządny program. Za to wszystko pewnie zapłacisz z 1600 zł, a śpisz spokojnie i będzie jeszcze lepszy efekt.

3 godziny temu, Pajda napisał:

chipbox z allegro :)

No nie z allegro i settingsami z torrentów. XD Wszystko lux chodzi - dostrajane na hamowni i robione przez pro serwis. Dzięki za troskę. Jak się rozsypie kupie do tej pory mk5 gti 300 km tylko najpierw ten dom muszę skończyć. 

W dniu 31.10.2020 o 20:10, Bielik napisał:

Mazda nie chciała dać się chipować?

Żona nie lubi szybkiej jazdy autem, moc w Magdzie jej wystarcza. 

Do golfa leje pb98, olej już wymieniony i co 10k będzie wlewane 5w30. Samochód nie będzie do dużych przebiegów bo około 40 km dziennie. Wiem czym jest silnik TSI i czym grozi jazda "rajdowa" i ciężki but - jestem dużym chłopcem i wiem, że to nie GTI. Rozrząd do tego modelu to ok 3,5 k z montażem więc z racji, że był 25000 km temu zmieniany raczej do momentu sprzedaży nie ruszę. Silnik po kapitalnym remoncie za prawie 4000 zł jakieś 5 miechów temu więc liczę, że z moim dbaniem o auto, silnik i z moją kulturą jazdy posłuży jako autko miejskie z opcją "czasem sobie wyprzedzę" przez kilka lat. :lapka:

• 3 weeks later...

Nie znam się kompletnie na samochodach. Prawko zrobiłem dwa miesiące temu z powodu nadejścia potomka.

Dostałem BMW X1 z 2012 od teściów ale... ma 300k przebiegu, i już powoli widać że to i tamto się psuje. + nie jest to przyjemna jazda w porównaniu do wszystkich bajerów jakie są oferowane w samochodach z >2016.

Pytanie: za jakim combi się rozglądać? Jakie powinno mieć silnik itd? Chcę wydać max 15k-20k Euro. Najważniejsze Safety. Potem przyjemność z jazdy etc.

Mieszkam w niemczech więc oglądam autoscout24 i jest tam tego od hoooooya. Na każdy model samochodu jest 3-4 'linii', i owe linie mają i tak różne bajery. Jak tutaj rzeczywiście porównywać?

Halp! (wszystkie tips mile widziane)

15 hours ago, Ocelot said:

Pytanie: za jakim combi się rozglądać? Jakie powinno mieć silnik itd? Chcę wydać max 15k-20k Euro. Najważniejsze Safety. Potem przyjemność z jazdy etc.

Mieszkam w niemczech więc oglądam autoscout24 i jest tam tego od hoooooya. Na każdy model samochodu jest 3-4 'linii', i owe linie mają i tak różne bajery. Jak tutaj rzeczywiście porównywać?

Halp! (wszystkie tips mile widziane)

Nowy czy używany? Automat czy manuał? Kompakt, SUV? Jak największy, czy też niekoniecznie? Ile km rocznie robisz? Jeździsz głównie krótsze trasy po mieście czy też regularnie autostradą? Chociaż w Niemczech benzyna raczej wydaje mi się bezpieczniejszą opcją na przyszłość w świetle ograniczeń wprowadzanych w niektórych miastach. Jaki masz silnik w X1, chcesz coś o podobnej/większej mocy?

Jakie "bajery" chciałbyś mieć? Możliwość używania smartfona do nawigacji na ekranie auta? Światła LED, aktywne światła LED? Aktywny tempomat sam dopasowujący prędkość do auta z przodu?

Załóżmy taki np. klasyczne propozycje, co sądzisz wstępnie:

https://www.autosuche.de/auto/REVVMjIzMDVSMTcyNDM3MA=?sort=PRICE_SALE&sortdirection=DESC&viewMode=tile

https://www.opelautoboerse.de/inserat/details.html?inserat_id=5242622&marke_ref_id=1042&modell_ref_id=1138&inserat_typ=P&preis_von=17500&preis_bis=20000&erstzulassung_von=2018&fahrzeug_kategorie=1002&kraftstoff=901&land=1&sort=1&page=1&siegel_ref_id=23&gewerblich=1

Ogólnie jak chcesz samochód nie gorszy niż X1, z paroma nowoczesnymi rozwiązaniami, poniżej 20k, raczej polecam szukać marek nie premium, kombi klasy kompakt lub klasy średniej, bo tego typu auta bardziej straciły na wartości niż modne SUV'y.

Niemniej może coś takiego jako zupełnie inna alternatywa?

https://www.qualitaets-gebrauchtwagen.de/gebrauchtwagen-kaufen/peugeot-3008-bluehdi-150-stop-start-allure-thueringen-gotha-271983

Z nowych może być właśnie Focus albo Octavia przykładowo, ale z budżetem 20k będzie na styk. CHYBA, ŻE poczekasz na uspokojenie sytuacji z covidem, kupisz auto nowe w Polsce i ściągniesz do Niemiec. Nie jest to (podobno) tak trudne, a oszczędności sięgają spokojnie kilku tysięcy euro. Zasadniczo za 20k euro w DE kupujesz coś bazowego, w Polsce już sensowniej wybierzesz.