Skocz do zawartości

Piwo


szaden

Rekomendowane odpowiedzi

Ano, właśnie popijam do obiadu - całkiem przyjemny smak, chociaż hipsteriada powie, że to koncernowy szczoch. 0,66l za taką cenę to jak za darmo. U mnie pod domem w 24h sklepie najtaniej chodzi Tatra pils 0,5l - 1,79 zł. Ale po kilku zaczyna na języku robić się niedobry alkoholowy posmak.

 

Nie trzeba być hipsterem żeby nazwać Carlsberga szczochem, są lepsze lagery, nawet koncernowe.

Odnośnik do komentarza

Z koncernowych Carlsberg jest właśnie moim ulubionym, wiec OK.

Aczkolwiek właśnie w tym roku założyłem sobie, że jak już będę popijał piwko to popróbuje produktów z małych browarów, jakiś regionalnych (o ile uda się kupić) lub rzadko spotykanych (zagranicznych??).

Odnośnik do komentarza

 

Ostatnio zabrałem się za czeskie piwa. I tak na warsztat poszły Kozel, Gambrinus, Budweiser Budvar i Zlaty Bazant (wszystko typu lager). Niestety tylko dwa pierwsze miały jakiś smak choć nie wyróżniały się zbytnio. Dwa kolejne smakowały jak zwykłe piwa z festynu (zbyt wodniste). Tak też pytanie mam: są jakieś piwa z za naszej południowej granicy zdatne do picia?

Budweiser i Bazant wodniste? Moim zdaniem, mają wlaśnue fajny wyrazisty smak.

 

No właśnie Bazant nie miał tej wyrazistości jak dla mnie, a to było pierwsze piwo po sporej przerwie w delektowaniu się. No ale co człowiek to inny punkt widzenia. Mnie nie podeszło. 

 

@Bluber dzięki. Sprawdzi się w najbliższych tygodniach.

Odnośnik do komentarza

Kiedyś piłem jakiegoś przeterminowanego Calsbera (waliło od niego kapustą) i zraziłem się na bardzo, bardzo długo. Jakiś czas temu spróbowałem znowu i był nawet ok - ot poziom koncernowego piwa.

 

@Farmer Złoty Bażant zawsze będzie mi się kojarzyć z ustną maturą. Po egzaminie poszedłem z kumplem na kilka, a kiedy wróciliśmy na ogłoszenie wyników to strasznie od nas śmierdziało piwem. Wtedy przekonałem się, że to co mówił kumpel (po wypiciu Bażanta śmierdzi się jak gorzelnia), jest prawdą, ale nie zmienia to faktu, że do dzisiaj lubię ten trunek.

Odnośnik do komentarza

Ano, właśnie popijam do obiadu - całkiem przyjemny smak, chociaż hipsteriada powie, że to koncernowy szczoch. 0,66l za taką cenę to jak za darmo. U mnie pod domem w 24h sklepie najtaniej chodzi Tatra pils 0,5l - 1,79 zł. Ale po kilku zaczyna na języku robić się niedobry alkoholowy posmak.

Jak za darmo, ale tylko nieco lepszy pd tatry. Serio to nawet jakby za darmo go dawali to bym nie chcial. No ale z masowek to jeden z lepszych. W miejscach typu restauracje czy puby gdzie nic nie ma oprocz sikaczy to wlasnie carsbergiem sie ratuje.

 

Z innego tematu, ktos z was pionki bedzie w mieście panow na festiwalu piwa 10-11.05?

Odnośnik do komentarza

Ja pamiętam jak kilka lat temu studiowałem w Poznaniu, wtedy nie było mody na browary regionalne i Fortuna była praktycznie tylko tam dostępna. Często nią się katowałem w pubie Stajenka za mostem Teatralnym. Straszne kace po niej się ma jak j.e.bnie się dużą ilość. Knułem mityczne plany sprowadzania jej do Gorzowa Wlkp. w Peugocie Partnerze ojca i sprzedawanie jej za wyższą cenę bo tak każdemu smakowała...

Odnośnik do komentarza

heheh ale teraz to mi dałeś do myślenia Red. Nie no ja tam często z koleżankami chodziłem, było tam też dużo par. Nie wiem może tam w piwnicy coś się działo, jakieś ataki na anusy. Ja tam w 99 % chodziłem zawsze na wiosnę lato jak był ogródek już na zewnątrz i zawsze tam siadałem.

Odnośnik do komentarza

Rayos, codziennie pijesz ? :(

 

U mnie chłodzi się ten pszeniczniak, którego mozna dostac teraz w lidlu

 

piwo-amber-pszeniczniak-05.jpg

 

Oprocz tego chodza mi po glowie Miłosław Pszeniczny i Jasny Paulaner. Ogolnie piwa pszeniczne > inne piwa. 

 

Okazyjnie lubię bardzo też stouty pokroju Guinnessa czy Murphyego 

 

murphys.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.