Skocz do zawartości

Piwo


szaden

Rekomendowane odpowiedzi

Mi sie podoba mam podobne kieliszki w domu rodzinnym i duzy sentyment ale to raczej przez historie niz sam wyglad maja podobna obwodke, jednak mniejsza pojemnosc. Bardziej ten napis na kielichu mi przeszkadza.

Co do szkla podoba mi sie oficjalne szklo warszawskich targow piwnych z tegorocznej edycji ciekawe czy mozna gdzies zamowic samo bo raczej sie nie wybiore...

 

Swieze warki wazne do 2019 jakos a barley wine nawet do 2021 takze moga lezec a lezec

Odnośnik do komentarza
Gość Rozi

Te Salamandry Milkshake IPA są przepyszne, ostatnio próbowałem Blackcurrant i chyba jeszcze bardziej "milkszejkowy" posmak, no kurde przepyszne piwko. Wjechał także Grejpfrut IPA od Wrężela, oraz:

 

blcakbicz2.jpg

 

O Jezu, wspaniałe piwo, wspaniałe połączenie RISa i IPA, połączenie wręcz boskie :banderas:

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza

Orientuje sie ktos czy tego komesa malina wanilia chili mozna samego kupic czy tylko w zestawach? Ta nowa warka jest genialna nie za slodka delikatny posmak maliny. Przeciwienstwo wisniowego kormorana ktorego wylalem...

Odnośnik do komentarza

Ja w Auchan za 40zł kupiłem taki zestaw i bardzo go polecam. Widzę, że na stronie Krosna też jest taki za 40zł https://sklep.krosno.com.pl/glowna/1150-zestaw-konesera-piwa-.html

zestaw-konesera-piwa.jpg

 

A do IPA mam taką samą również z Auchan ale wolałbym inną dokładnie taką

31TR1e5BwmL._SL500_AC_SS350_.jpg

Edytowane przez Malibu
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie jest ważne z czego pije do IPA używam IPA glass, pszeniczne pije z wysokich i i wąskich (taka jak ta wyżej pośrodku co zamieściłem), teku jest uniwersalne i leje tam Ale, Pale ale, Lambiki, do sniftera wlewam Portery (jak trzymasz od spodu tak jak szkło do koniaku to piwo się ogrzewa przez co podnosi się temperatura piwa i wychodzą dodatkowe aromaty i smaki) lub risy chodź te  to nalewam sobie do małego kieliszka który ost zakupiłem bo lepiej mi się z takiego sączy te kakowo-czekolawode przyjemności ;) Odpowiednie szkło podkreśla walory lub wady piwa jeśli i takie się znajdą, dodatkowo każde piwo inaczej się zachowuje w danym szkle. Dla mnie jest to ważne ponieważ każde piwo chcę poznać jak z najlepszej strony.

A takie Nitro to dobrze by wyglądało w Nonicu (piana z azotu wygląda bajecznie w tym szkle) 

s053-nonic.jpg

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Grodziski porterem bardzo fajne piwko, balem sie przesadzonej wedzonki ale zniknela w czekoladzie ot taka dekikatna sliwka wedzona lekko. Spore wysycenie i malo ciala ale generalnie jak za ta cene, dalem 4,2zl wzialem 6 w ciemno to na prawde fajne niedzielne piwko.

Swoja droga miłosław black ipa z yuzu tez nawet nawet.

Odnośnik do komentarza

bA6QwuU.jpg

 

Pierwsze black IPA od kilku lat wjechało. Mega doznanie. Już od momentu otwarcia w nozdrza uderzają intensywne aromaty amerykańskich chmieli wymieszane z lekką palonością. W smaku również sztos. Nienachalna, przyjemna goryczka kontrowana umiarkowaną słodowością. 

No i ta etykieta :banderas:

Moim zdaniem znacznie lepsza od pierwszej wersji, która to w sumie nijak nie kojarzyła się z tytułowym Nosferatu.

Muszę też w końcu zaopatrzyć się w jakiś sensowny zestaw szkieł, bo mając do wyboru tylko to porterowe albo januszowy kufel, pewnie tracę na aromatach niektórych stylów piwa.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Porterowe masz i tak mega fajne, do ipy albo czarnej ipy i stoutow jak znalazl. 

Swoja droga mega fajne piwko, osobiscie uwielbiam etykiety tego browaru.

 

Ja tymczasem dzisiaj 3 cie podejscie do klasycznego komesa no i kurde nie jest to moje piwo tak jak malinowy mi pasowal tak klasyk jest za wytrawny za mocno palony i nie podchodzi mi wole zywca z takich. 

Jeszcze w weekend mam zamiar zdegustowac ten z platkami debowymi ktos pil, lepsze to niz normalny?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, wojtasso88 napisał:

Porterowe masz i tak mega fajne, do ipy albo czarnej ipy i stoutow jak znalazl. 

Swoja droga mega fajne piwko, osobiscie uwielbiam etykiety tego browaru.

 

Ja tymczasem dzisiaj 3 cie podejscie do klasycznego komesa no i kurde nie jest to moje piwo tak jak malinowy mi pasowal tak klasyk jest za wytrawny za mocno palony i nie podchodzi mi wole zywca z takich. 

Jeszcze w weekend mam zamiar zdegustowac ten z platkami debowymi ktos pil, lepsze to niz normalny?

 

Moim zdaniem lepsze, ale piłem dawno temu, więc pamięć może mnie mylić.

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.02.2018 o 13:10, Malibu napisał:

Ja w Auchan za 40zł kupiłem taki zestaw i bardzo go polecam. Widzę, że na stronie Krosna też jest taki za 40zł https://sklep.krosno.com.pl/glowna/1150-zestaw-konesera-piwa-.html

zestaw-konesera-piwa.jpg

 

A do IPA mam taką samą również z Auchan ale wolałbym inną dokładnie taką

31TR1e5BwmL._SL500_AC_SS350_.jpg

 

 

Jako krośnianin potwierdzam i szczerze polecam. Cena śmieszna, a piwko pije się z tego wybornie.

 

Jak szukasz dobrej szklanki to polecam też tą: https://sklep.krosno.com.pl/glowna/1183-szklanka-do-piw-rzemieslniczych-400ml.html

Odnośnik do komentarza

a doktorzy już nawet RISy przegazowują :D

bHwSfyj.png

ze szklanek do IPA tylko craft master one, ta którą wrzucił Malibu wygląda jak dildo i ma bardzo cienkie szkło (rozbiłem już 2 podczas mycia), chociaż piwo fajnie przelewa się przez tą pofalowaną część, natomiast ta z krosna wrzucona powyżej strasznie pieni każde piwo.

craft-master-one-04l.jpg

Odnośnik do komentarza

Wczoraj pyknął przedostatni komes z zestawu j jak na razie malinowy tylko na propsie przez lekka slodycz dodana, klasyk i platki debowe dla mnie zbyt wytrawny i mega źle sie go pije wedlug mnie. Płatki debowe tez mi nie podszedl totalnie.

do barley wine podejde kiedys przy okazji bo sam na pewno butli 0,5 nie ogarne bo to nie moj styl tak jak uwielbiam risy wszelkie porterki tak te od komesa sa dla mnie niepijalne a szkoda bo cena jest calkiem fajna. Moze gdyby sprzedawali je w butlach 0,33 bylby inny odbior a tak to jednak nie polecam. Zestaw kupilem z ciekawosci bo szklo mi pasowalo

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.