Skocz do zawartości

Piwo


szaden

Rekomendowane odpowiedzi

Panie, teraz tego wysyp. Żywiec taki sobie, tanim browcem zalatuje, to samo Carlsberg. Lech Free Lager już lepsze, limonka mięta też, choć dla mnie za słodkie. Z nowości teraz jest Łomża jeszcze, ale nie piłem. Heineken też całkiem w porządku. Kustosz w Biedrze tani i ok. W Żabce dostaniesz Bavarię, pszeniczna i zwykła najlepsze, te smakowe ok, ale też nieco za słodkie. No i w takich większych sklepach polecam poszukać Staropramen, Zlaty Bazant,  są ciekawsze w smaku. 

Ogólnie pijam bezalkoholowe piwa prawie codziennie, więc już trochę tego przerobiłem. Moim faworytem chyba na razie Bavaria Witt.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wczoraj wyżarłem Mistrzowski Porter z Okocimia. Może do sztosa temu daleko, ale jak na na koncerniaka to naprawdę jest zaskakująco solidnie i pijalnie :notbad: Parę razy lepsze od portera z Żywca. W miarę sympatyczny aromat, choć nie powala, lekko alkoholowe, choć nie w jakiś rażący sposób. No i fajna paloność. Do kupienia chyba poniżej 5zł

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, Frantik napisał:

Wczoraj wyżarłem Mistrzowski Porter z Okocimia. Może do sztosa temu daleko, ale jak na na koncerniaka to naprawdę jest zaskakująco solidnie i pijalnie :notbad: Parę razy lepsze od portera z Żywca. W miarę sympatyczny aromat, choć nie powala, lekko alkoholowe, choć nie w jakiś rażący sposób. No i fajna paloność. Do kupienia chyba poniżej 5zł

Oj ja się nie zgodzę dla mnie z koncerniaków jednak żywiec najlepiej wychodzi, okocim jest sporo slodszy ale nadal solidny.

Swoja drogą polecam spróbować chociaż raz książęcego portera może to nie ten poziom co wyżej wymienione ale całkiem całkiem

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.05.2018 o 17:21, maciucha napisał:

ok, czyli heinekena nie kupować

 

Malibu, nie pytałem o niskoalkoholowe, tylko o bezalkoholowe.

A to ja Cię oszukałem, bo Lech Free ma do 0,5% alkoholu, nie zwracam na to uwagi za bardzo.

 

W Żabce można teraz dostać jeszcze jakieś w puszce, jest Lager i pszeniczne, nazwa wyleciała mi z głowy, ale często na promocji jest, niebieska puszka. No i na ten American Freedom się czaję, ale nie widziałem jeszcze nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
W dniu 26.05.2018 o 14:18, JJoker napisał:

Mocno schłodzone jest pijalne ale walory smakowe zwyczajnie mocno przeciętne

Mocno schłodzone to każde piwo jest pijalne bo nie czuć smaku za bardzo. IPY powinno się podawać w temperaturze około 7-8 stopni

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, messer88 napisał:

czarny bez w lidlu po 3,99. Dobre te grodziskie piwka ale pamiętam parę lat temu gdy były dostępne w takich mniejszych butlach jeszcze lepiej smakowały.

jestes pewny? na stronie tylko to maja https://www.lidl.pl/pl/Oferta-spozywcza.htm?articleId=20006

ogolnie ciezko u mnie dostac to piwo, tylko w piotrze i pawle jest.

Odnośnik do komentarza

W tym tygodniu kupiłem w lidlu, no ale oferta jednego sklepu niekoniecznie musi się pokrywać z gazetką. Grodziskie często są też w kerfurze. 

 

Tego z linku u mnie akurat nie było XD Z ciekawszych mieli jeszcze milkołak milk stout, nie jestem fanem ciemnych a weszło całkiem fajnie. 

Edytowane przez messer88
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

birbant%20kiss%20the%20beast%202018.jpg

 

To piwo to jest srogi rozpierdol :obama: Dla pasjonatów goryczki jak mokry sen. 

 

A z Browaru Grodzisk to White IPA i Apa są cudowne. Chyba najlepsze polskie piwa jakie można dostać "komercyjnie", tj. np. w Żabkach.

Odnośnik do komentarza

a ja tydzień temu 2 dni spędziłem na beerweeku i niestety w zeszłym roku było ciekawiej, nie wiem czy to efekt kraftowego doświadczenia, czy jednak tego co przygotowały browary, ale jedynymi piwami które zrobiły wrażenie był:
- Zawisza Czarny z Łańcuta (JD BA)
- Ristafa z Browaru Kazimierz
- 6th aniversary porter z Widawy (Rum BA)

fajny był też Big Boy gruszkowy z Brokreacji, niestety nie załapałem się na nowego Gravediggera z kranu, ale przytuliłem obie wersje w butelkach.

W sobotę na festiwalu pojawił się święty Tomasz z Kopyru i ja współczuję mu tej roboty, napić piwa w spokoju się można bo wszyscy chcą zrobić zdjęcie, podpisać książkę, zapytać o wrażenia z festiwalu i co warto wypić itd... udało mi się z nim chwilę pogadać jak zrobiło się już luźniej i on sam zbierał się do hotelu, ale na(pipi)any był jak szpak i chodził jak borsuk, więc polecił mi tylko Pogromcę z Widawy, którego to, po jego poleceniu mogę z czystym sumieniem odradzić.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Kopyra prowadzi czasem live streamy z targów piwnych. A ja ostatnio troche pobrobowałem.

 

podwojny wniosek urlopowy - No kozak ponad 8% alko ale dobrze ukryte, więc nie czuć żadnej siary czy coś. Ogólnie polecam browar zakładowy. Dużo piwek ju mają do wyboru i swój bar w Lublinie

 

hooplanga - taki właśnie powinien być lager. W smaku przyjemny a po przełknięciu dość silna ale fajna goryczka, która czułem na dziąsłach jeszcze ze 40 minut po wypiciu 

 

viva la vita - pomarańczowy przeniczniak. Idealnie wyważony smak. Ta pomarańcza jest wyczuwalna, a jednocześnie nie dominuje. Na letnie dni kozak.

 

Salamandet blueberry berliner - dla mnie za kwaśne, ale dla wielbicieli kwasów pewnie będzie smakował.

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Kosmos
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...