Skocz do zawartości

Platinum Club


Square

Rekomendowane odpowiedzi

:platinum: Uncharted 4 - całkiem fajna platyna pomijając trofik celność i czasowe, gdzie zrobiłem trick. Gra skończona za pierwszym przejściem na crushing, odpuszczając 2 sceny walki na wysokim, drugie przejście to brakujące znajdzki, które robiło sie zaskakująco spoko

 

Trudność 5/10 bo crushing był trudny

Odnośnik do komentarza

Skutecznie mnie znecheciles do platyny w ds2, w ds3 zrobilem w 50h, gdzie pierwsze przejscie robilem bez poradnikow, a kolejne to bylo dozbieranie itemow i czarów glownie. Tutaj 150? Odpadam.

 

Ty się nie sugeruj moim czasem - ja eksploruję, zwiedzam, grinduję, farmię, a także dość często zasypiam z padem w dłoni (uroki grania późnymi wieczorami po całym dniu ciężkiej roboty).

Odnośnik do komentarza

 

Platyna  :platinum: nr 75: Dying Light, trudność 4/10.

 

Platyna nie tyle trudna, co niejako problematyczna (na szczęście najnowsze patche już naprawiły zabugowane wcześniej trofea). Thx to Ked Tom za wszelką pomoc odnośnie multi.

W The Following też wbiłem 100%, natomiast dwa DLC związane z walką i parkourem odpuszczam, bo to kolejne trofea dodawane na siłę dla masochistów. Ja nie wiem co to za mania tych wyzwań DLC których nikt sobie nie życzy, np. chore ostatnie DLC do Batman: AK czy prawie niemożliwe do zdobycia złota w najnowszym NFS.

 

Ogólnie gierka spoko, bardzo klimatyczna, takie okrągłe 8/10.

 

Też na początku przechodzenia szedłem w platynę, ale odpuściłem sobie na znajdźkach. Following dobry? Warto wracać do tytułu?

 

 

Na znajdźkach odpuściłeś? Przecież to góra godzina roboty i jeszcze w menu masz ładnie oznaczone co wcześniej zebrałeś. Wróć do tego i dobij platynę, teraz jest nawet sposób na rzadko pojawiających się ludzi Raisa. The Following bardzo dobre DLC i trochę inna mechanika gry (jazda i opieka nad łazikiem zamiast parkour'u).

Edytowane przez _daras_
Odnośnik do komentarza

eHBzTMZ.jpg

Gry rekomendować nie trzeba. Sumienne rozwijanie sprawdzonej, znakomitej formuły.

Platynowy dzban interesujący, bowiem trofea zróżnicowane, podane w ciekawej formie. Nieco za dużo znajdziek (ponad sto, dzielone na notatki, skarby) do tego dochodzą dialogi, niemniej część jest świetnie poukrywana.

Szkoda, że zrezygnowano z klasycznych "zabij daną bronią wyznaczoną liczbę przeciwników". Być może jakaś poprawność polityczna się wkradła. Kłopotliwe może być trofeum "pokojowe rozwiązanie", w którym to należy dwa rozdziały zaliczyć nie zabijając nikogo. Pierwszy nie jest problematyczny, ale w kolejnym (14) towarzyszy nam Sam. Przeciwników jest sporo, poruszamy się nie tylko horyzontalnie, ale i bawimy się w Spidermana. Może zdarzyć się tak, że nasz towarzysz skręci komuś kark, a my tego nie zauważymy. Dodatkowo jeżeli zorientujemy się zbyt późno, to wczytanie gry od punktu kontrolnego nie pomoże i całość raz jeszcze trzeba zaliczyć, a statystyki pokazują tylko nasze zabójstwa, zatem nie ma się co nimi sugerować.

Nie bez powodu jest to najrzadsze trofeum w grze. Całe 1.4%.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Tu cię muszę poprawić. Może najnowszy patch coś zrobił ale te trofeum zaliczyłem nawet z jedną ofiarą z rąk Sama. Masz rację co do ostatniej sekcji gdzie trzeba cichcem ominąć przeciwników.

Raz miałem sytuację, że Sam już wskoczył na gzyms, wyciągnął rękę i gdy miałem ją chwytać ktoś nas zauważył. Animacja się zatrzymała, a Sam zeskoczył z powrotem by walczyć. Po restarcie checkpointu udało mi się dojść do krzaczorów w danym miejscu ale jeden koleś zbliżał się niebezpiecznie. Na pewno by mnie zauważył gdyby się zbliżył ale zdjął go Sam.

Miałem obawy czy gra zaliczy mi to trofeum ale o dziwo zaliczyło. Chociaż statystyki jakieś dziwne były bo miałem kilka killi, których nie było.

Odnośnik do komentarza

Miałem dokładnie tak samo w tym miejscu, ale za każdym razem gdy Sam doń podchodził, ja to robiłem, a on się przemieszczał. Na najniższym poziomie strażnik i tak nie zauważył. Jednak punkt kontrolny w tym miejscu jest srogi i tak.
Być może masz z resztą. Przy paczu 1.04 nie udało mi się tego kilkukrotnie zrobić, przy najnowszym wpadło za pierwszym podejściem.

Odnośnik do komentarza

Trzeba będzie kiedyś kupić to U4, bo podobno dobra gra jest, prawda to?

 

A tak poważnie: do tej pory tylko U2 mam w platynie i nie zanosi się na więcej. No chyba że U4 mi się spodoba. Tego nie wiem. Kupię pewnie za miech z hakiem.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Co się namęczyłem to tylko ja wiem. :pirate:  Ale po Golden Abyss mój drugi :platinum: w serii Uncharted. Teraz na spokojnie mogę polować na kolekcję z UK i w wakacje odświeżać do kompletu. 

 

Specjalnie do foto zostawiłem ten ostatni pucharek. Pomyślałem że ładnie będzie wyglądać niż jakiś randomowy.

 

 

Uncharted_4_A_Thief_s_End_20160601003021

  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza

Table Top Racing: World Tour

 

Gierka z majowego plusa, platyna dość łatwa i przyjemna. Nie ma niepotrzebnego grindowania, trofea są zbalansowane i wpadają podczas przechodzenia wszystkiego w mistrzostwach. Wszystko podzielone jest na etapy w menu, na nic nie trzeba uważać, wystarczy wygrać i kupić wszystko co się da. Większość ukrytych monet wpadnie podczas przechodzenia, jeśli ktoś coś pominął to wystarczy włączyć jeszcze raz poszczególne trasy i poszukać, nic trudnego. Trofea w multi też nie są trudne, można wbić ze znajomym (ja po prostu chwilę pościgałem się z przypadkowymi osobami i samo wpadło).

 

Gierka całkiem przyjemna, relaksująca, takie mocne 7/10 jak dla mnie, polecam na odprężenie, łatwa platynka.

 

Obiektywna trudność platyny: 3/10, czas około 10h (mi zajęła 2 dłuższe wieczory)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

DIRT RALLY

1Lfcf319.png

 

 

 

Platynka bardzo czasochłonna i męcząca. Dużo czasu zajęło mi uczenie się tras na pamięć i wyczucia auta, bo jest to w końcu symulator WRC. Ukończyłem na padzie, jednak słyszałem, że na dobrze ustawionej kierownicy o wiele lepsze czasy się wykręca.

Do trudniejszych achiwków skorzystałem z pomocy Tuby, bo Codemaster najwidoczniej źle opisał pare osiągnięć i ludzie ogólnie się wqr****ą, że marnują na coś czas, robią to co jest opisane w opisie osiągnięcia, a acziwków brak  :wujaszek: .

 

Podsumowując, platyna dla wymagających i automaniaków. 

 

Trudność  9/10

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pierwsze dwie platyny w tym roku wpadły. No nie wiem co tak słabo.

 

Uncharted 4 5/10. Gdyby nie to, że można włączyć bullet time i nieograniczoną amunicję to by było 10/10 zdecydowanie, jak ktoś to przeszedł na crushingu to szacun, dla mnie wydaje się to niemożliwe xd

 

Rocket League 1/10. Łatwizna, wystarczy grać i grać, a później jeszcze grać i grać i grać, a później wpada platyna. Trudnych trofeów nie ma, trzeba jedynie 150 meczów rozegrać.

Odnośnik do komentarza

:platinum:The Walking Dead - świetny tytuł, dużo lepszy od 2 sezonu, tutaj cały czas akcja. Platyna wpada za samo przejście nic nie trzeba dodatkowo robić

 

trudność 1/10
 

 

:platinum:The Wolf Among Us - od 4 episodu coś sie psuje i gierka średnio mi podeszła. Po przejściu całości musiałem w 5 chapterach skoczyć po fragmentach i dokonać innych wyborów.

 

trudność 1/10

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Knights Contract wyszło na PS3 w 2011 r. Nie było zachwytu, gra przeszła niezauważona. Dziś to juz prawie zapomniana pozycja. Na domiar złego przyjdzie nam się zmierzyć nie tylko z kolejnymi wiedźmami (nota bene dość udani bossowie), ale również z małymi lokacjami, pustym światem oraz częstymi loadingami. Kto ma cierpliwośc do takich rzeczy, może spróbować. Ja nie żałuję, że zagrałem.

Co do trofeów, średnio wymagające. Nie wiem czemu na necie krąży opinia o wymagajacych QTE, szczególnie na wyższych poziomach trudności. Przyznam, że musiałem i ja kilkakrotnie podchodzić do walki z bossami, bo nie nacisnąłem odpowiedniego przycisku w odpowiednim czasie, ale tragedii nie było:)

 

:trophy_gold: Legendary Executioner  Beat the game on Witchslayer 

Witchslayer to najtrudniejszy poziom. Odblokowuję się po zaliczeniu 2 niższych. Jako że mamy juz wszystkie czary wymaksowane po poprzednich przejściach, trudno aż tak bardzo nie jest. Poza tym trudność mogą stanowić jedynie QTE, ale jak wspomniałem, do zrobienia.

 

:trophy_silver: Souls United Defeat 200 enemies with Knight’s Fury

:trophy_silver: Her True Strength Defeat 200 enemies with Witch’s Embrace

Kolejne 2 trofea za zabicie określonej liczby wrogów za pomocą umiejetności specjalnych naszej czrownicy i rycerza. O ile z Gretchen (czarownicą) nie powinno byc większych problemów, o tyle z Heinrichem nie jest już tak wesoło. Jego zamiana w super-duper rycerza jest krótka, a wyprowadzane ciosy nie są w stanie wyrządzić przeciwnikom wielkiej krzywdy, szczególnie na wyższych poziomach trudności. Nie obędzie się chyba bez boostowaniu w przypadku rycerza:(

 

 

:trophy_silver: Information Junkie Acquire all collection items

Typowe zbieractwo. Niektóre perdoły ciekawie ukryte.

 

Z ciekawszych wspomieć jeszcze wypada o:

 

:trophy_silver: Touch Too Much Carry Gretchen around for a long time

Za kilka godzin noszenia naszej czarownicy na rękach. Niekoniecznie trzeba to robić wtrakcie samej gry, ale dzięki temu obydwoje z naszych bohaterów odzyskują punkty zdrowia a i łatwiej sie odnaleźć na polu walki, gdy jako rycerz nosimy naszą czarownicę :)

 

 

:trophy_bronze: Head Bangin’Bash the same enemy into a wall five times

Nagradza sadystów:) Po złapaniu przeciwnika walimy nim o ścianę. I tak 5 razy (o ile wcześniej nie wyzionie ducha).

 

:trophy_gold: The Witch’s Ultimate Weapon Acquire Spirit Cannon

Wymaga zaliczenia każdego z 20 epizodów na ranking S (nieistotne jaki poziom trudności). W porównaniu z innymi tytułami ranking S nie stanowi to większego wyzwania, zwłaszcza gdy mamy juz podpakowane czary i gramy na niższych poziomach trudności.

 

Jeśli będziecie mieli okazje, sprawdźcie. Jak dla mnie mocny średniak 6,5/10.

Trofea łatwiejsze niż mówią 5/10 i nic więcej.

Edytowane przez Ken Marinaris
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wpadła platynka w Steins Gate (PSV). Nic trudnego. Jak robi się wszystkie zakończenia i wybiera różne opcje to może wpaść bez większych problemów. Nawet jak coś się przeoczy to można szybko do danego momentu dobrnąć. Czysta przyjemność, zwłaszcza jeżeli weźmie się pod uwagę jakość gry.

 

Gra: 11/10 GotY :cool:

Platyna: 1/10 :lapka:

Odnośnik do komentarza

Ostatnia moja  :platinum:  to Rainbow Six Siege. Ogólnie  :platinum:  jest banalna, potrzeba jedynie wytrwałości na jakieś 20 godzin, żeby zmęczyć ten gówniany TerroHunt. 100 obron zakładnika, 2500 killi daje popalić a wszystko w glorious 30fps xD nie wiem jakim cudem multi chodzi w 60 klatkach, a ten śmieszny tryb w 30. Jak ktoś się będzie za to brał to polecam dawkować, 3-4 rundki i dłuższa przerwa.

 

trudność 2/10  

Odnośnik do komentarza

Ratchet & Clank PS4 2+/10    dwa/trzy razy trzeba przejść, ale ta gra jest tak miodna i wykoorvista, że nawet sześć razy bym mógł zaliczyć.

 

The Order 1886 1/10. Po (pipi)burzy myślałem, że będzie większym balasem, a tu się okazuje, że jednak warto było sprawdzić ten tytuł. Takie 4-5/10, warto kupić za 50-60zł, przejść i sprzedać za tyle samo.

 

Tales from the Borderlands 1/10, spodziewałem się średniaka, ale okazało się to za(pipi)istą gierką. Mimo słabej znajomości inglisz ległydż coś tam zrozumiałem. Zayebiste postacie, muzyka, humor, klimat. Cieszę się w (pipi), że to zaliczyłem, a nawet na liście do ogrania nie miałem.

Edytowane przez Yakubu
Odnośnik do komentarza

Zrobilem sobie trzepanie szuflady z grami i efektem tego sa:

 

South Park: The Stick of Truth - jako fan serialu z przyjemnoscia zrobilem platyne i musze przyznac, ze dawno nie widzialem gry, ktora tak wiernie oddaje klimat telewizyjnego pierwowzoru. Zabawa przednia i kupa smiechu gwarantowana. Same trofea (jak i cala gra)nie sa trudne, ale bez poradnika sie raczej nie obejdzie, bo jest masa tzw. "missables": niektore bronie, czesci ekwipunku, przyjaciele czy trofea mozna zdobyc tylko w danym momencie gry. Wisienka na torcie natomiast sa CZTERY rozne trofea za walke z ostatnim bossem. Szczerze mowiac nie wiem, jak (bez poradnika ofkoz) mozna by wpasc na to, ze jest pucharek za

pokonanie nazi zombie princess kenny bedac chorym na dire aids

. Youtube jednak jest, wiec trudnosc platyny oceniam ma 3/10

 

Saint's Row IV - mam generalnie slabosc do sandboxow, wiec i tego kupilem, przeszedlem i ostatecznie splatynowalem, chociaz... Ta gra budzi we mnie mieszane uczucia, bo z jednej strony fajnie sie w to pyka, jest masa strzelania, mini questow  mayhemow do zrobienia na zloto - u mnie to zawsze na plus. Z drugiej strony wykonanie gry od strony technicznej jest jawna kpina z gracza (grafika to jakis ponury zart), fabula siorbie dzide niewiarygodnie, a do tego miasto, wktorym akcja gry sie dzieje jest... TAKIE SAMO JAK W SR3!!! Jesli to nie jest bezczelne dojenie kasy, to juz nie wiem co nim jest. Co do trofeow, to praktycznie wszystkie sa dosc proste, jedynie Challenge King moze przysporzyc troche klopotow, bo zdobycie wszystkich zlotych medali w mayhemach nie jest proste (Genki's M.O.M. na hardzie chociazby). Ogolna ocena trudnosci playtyny to 4/10

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.