Skocz do zawartości

grzybiarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam całkiem niezłe kino domowe z kolumnami JBL. Więc na swojej leciwej PS3, odpalam pobrane z neta koncerty/filmy w HD, co by podziwiać dźwięki i podniecać się obrazem Full HD. Dotychczas pobrane pliki MKV przerabiałem na AVCHD i przerzucałem na pena. Nawet skrobnąłem o tym miniartykuł :). Kolejną wygodą było kupno telefonu z wyjściem miniHDMI, gdzie nie musiałem nic konwertować, kopiować - niestety odpalane tak pliki, odpalają się w zwykłym stereo, a nie DTS. Nie mogę tego rozgryźć, czy to wina ustawień amplitunera, czy telefonu, czy jeszcze czegoś.

---

Postanowiłem zakupić więc nagrywarkę Blu Ray. I tu zastanawia mnie pewien fakt - czyste płyty mają 25 GB. Większość torrentów, czy innych plików wynosi ponad te 25GB. Czy to znaczy, że muszę kupić drogie dyski 50GB? Czy używa ktoś jakichś ripów do usuwania niepotrzebnych ścieżek audio?

Te płyty 50GB są dwuwarstwowe, czyli (noob pyta, nie śmiać się) nagrywam pierw z jednej strony, a potem z drugiej? Mam pewien koncert na DVD (oryginał) to jest właśnie tak nagrany.

Ile czasu będzie się nagrywało tyle danych (50GB)?

Czy są już piraty na płytach na PS3? Chyba trza pytać Beriona w temacie PS3? Raczej wątpię, że są, bo migiem by spopularyzowało to Blureje.

---

Edit:

znalazłem jakiś koncert Dream Theater, ponad 40GB i dwa pliki:

MovieObject.bdmv

index.bdmv

Co to za pliki, wystarczy to tylko przerzucić na płytę i się odpali? Pytam, bo nie chce stracić kilka czystych płyt :)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Gość _Be_

Te płyty 50GB są dwuwarstwowe, czyli (noob pyta, nie śmiać się) nagrywam pierw z jednej strony, a potem z drugiej? Mam pewien koncert na DVD (oryginał) to jest właśnie tak nagrany.

 

 

nie, grzybiarz to nie jest tak

Odnośnik do komentarza
Gość Darude

 

 

Edit:

znalazłem jakiś koncert Dream Theater, ponad 40GB i dwa pliki:

MovieObject.bdmv

index.bdmv

Co to za pliki, wystarczy to tylko przerzucić na płytę i się odpali? Pytam, bo nie chce stracić kilka czystych płyt :)

 

 

Oprócz  tego powinienes miec jeszcze inne  foldery głowny   BDMW a w nim

0ci78go.jpg

 

Co do kopi zapasowych filmów powyzej 25 GB to jezeli nie chcesz kupować drogich płyt 50 to mozesz je odchudzić programem DVDFab który jest bardzo prosty w obsłudze  i usunąc nim  niepotrzebne  sciezki (reklamy ,dodatki ,sciezki audio)  a sam program ci przerobi wszystko by zmiesciło się to na pycie 25 GB .

Edytowane przez Darude
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Użyłem MultiAVHCD do konwersji plików mkv, ale wybrałem profil blu ray disc (a nie typowy dla PS3, gdzie zrzucałem na pendrive'a i działało). No i nie działa. W sumie już dwie płyty źle wypaliłem. Albo mam błąd, albo odpala się bez obrazu. Jakiego programiku użyć, by odpalić plik MKV na płycie BluRay, którą włożę do PS3? :confused:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.