Skocz do zawartości

JoJo’s Bizarre Adventure


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem mange,oglądałem anime i nie wydaje mi się,że coś ważnego było pominięte w 2 pierwszych ekranizacjach.Jedynie niektóre mało istotne rzeczy były skracane.

Trochę nudne do tej pory to stardust crusaders.Wlecze się akcja niemiłosiernie w przeciwieństwie do Batlle Tendency,które jest moim ulubionym arciem z całej mangi i ma najfajniejszego bohatera.

Odnośnik do komentarza

to prawda że akcja sie wklecze, ale mi to przeszkadza głównie dlatego że trzeba czekac na odcinki caly tydzień, chętnie bym zrobił sobie maraton i pooglądał z 10 na raz, wtedy raczej nie było by problemów z długą akcją.

ale oglądam na bierząco bo jakoś nie mam siły żeby odczekać pare miesiecy, za bardzo kusi

Odnośnik do komentarza

ja też nie chce zbytnio marudzić, ale pamiętam że mange czytałem jak oszalały, setki stron dziennie i nie mogłem sie oderwać, a tutaj trzeba czekać

troche żałuje że nie dostałem zaniku pamięci, bo chętnie bym sobie "przypomniał" o jojo za pół roku żeby zrobić sobie maraton xD

 

ciekaw jestem jak będzie wyglądał odcinek "hazardowy" z d'arbym, bo to był jeden z moich ulubionych w tym starym anime (przypominam 3 sezonu mangi nie czytałem, teraz jestem na 6 sezonie w mandze)

good.gif

Odnośnik do komentarza

btw

tak sobie oglądam ten 3 sezon jojo, i kurde, naprawde to robi, zwłaszcza że rozpoznaje konkretne wypowiedzi postaci jakie słyszałem 15 lat temu grając w bijatyke jojo na PSX

 

kurde serio rozpoznaje wypowiedzi postaci z gry w czasie walki, które padają teraz gdy oglądam anime, dobre to jest (zwłąszcza że po przejściu super story mode można było dblokować menu w którym dało sie słuchać muzyczek i wszystkich wypowiedzi psotaci. pamiętam że w super story mode miałem nabite 99.5%, brakowało mi zaledwie 2-3 walk zrobionych na 100% do pełnej punktacji (żeby zrobić walke na 100% trzeba było wygrać w bardzo krótkim czasie, używając super combosów i nie tracąc życia, i tak każdą walkę nawet te z samego końca, i prawie wszystkie zrobiłem na rangę SSS

 

 

jak ktoś jakimś cudem grał w jojo na psc to tu zapodaje 2 piosenki zmiksowane z dzwięków postaci z tej gry

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

ktoś ogląda jeszcze 3 serie nowego anime?

jak by co to tu są odcinki

http://www.animefave.net/jojos-bizarre-adventure-stardust-crusaders/

 

seria powoli zbliża się do "początku finału" - trzeba przyznać że zbliża się bardzo wolno bo dosyć dokładnie odzwierciedla magnę, a niestety trzeba czekać tydzień na każdy odcinek gdy w przypadku mangi można czytać pare godzin pod rząd i nadrabiać duże ilości w jeden wieczór

 

ja oglądam na bierząco, a zarazem pare dni temu wznowiłem czytanie 6 serii mangi, i kurde fajne to jest. mimo że jest pewien schemat, ale jest to ciekawy schemat. gdy zwykle anime ma schemat na zasadzie "dobrzy spotykają złego i go pokonują" albo "dobry walczy ze złym i w końcu zdobywa resztki sił i go pokonuje" (fizycznie) - takie schematy mogą znudzić, ale w jojo schemat jest ciekawszy i w wielkim uproszczeniu można określić go jako "dobry spotyka kolejnego złego i konfrontuje się z nim (niekoniecznie fizycznie) i następuje masa wydarzeń gdzie jeden drugiego próbuje przechytrzyć i co chwile są zwroty akcji gdzie jeden lub drugi nagle wychodzi z beznadziejnej sytuacji" - no nadal jest schematyczne, ale ciekawie się ogląda, ponieważ wrogowie są zróżnicowani, a zwroty akcji trzymają w napięciu i często są zaskakujące i szczwane

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

kurna jojo mocno testuje moją cierpliwość, wkręciłem się mocno w to nowe anime i oglądałem co tydzień nie mogąc się doczekać kolejnego odcinka, i gdy akurat zbliżały się fajne odcinki to okazało się że trzeba na nie czekać kilka miesięcy.. FFFUUUUUU

 

 

w miedzy czasie czytałem mange i już jestem na 7 serii "steel ball run" której przeczytałem ok 60%

 

ale nie moge przeboleć tej przerwy w anime, akurat jak "zaraz" miał być odcinek z hazardem :/

D%27Arby_OVA.jpg

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Co arc sie zmieniaja moce? Na dobra sprawe olali wszystko co bylo wczesniej i z dupy wyszly te standy.

no nie do końca, niby rzeczywiście w 3 serii pojawiły się standy, ale potem przez całą mange już są i są głównym elementem jojo. 2 pierwsze serie rzeczywiście ich nie posiadały, ale wydaje mi się że poprostu autor najpierw planował troche co innego, aż nagle wprowadził standy które się zadomowiły do końca

 

jednak np josheph joestar który był głónym bohaterem 2 serii pojawia się też później (zwłaszcza w 3 serii) i oprócz standu używa też mocy ripple (hamon) , więc jednak jest jakieś powiązanie

Odnośnik do komentarza

Jestem w połowie, nie wiem jak to pozniej wyglada, ale na chwile obecna podoba mi sie to, ze kazdy z ekipy ma swoje 5 minut i nikt nie jest bezuzyteczny. Nie liczy sie sila tylko spryt.

 

Pytanie jeszcze, rozumie że z Dio nie skoncza w tym sezonie? Trzeba czekac do przyszlego roku? Prosze o odpowiedz tak/nie.

Edytowane przez Guernica
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.