Skocz do zawartości

JoJo’s Bizarre Adventure


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

nadal są powiązania rodzinne ale już dosyć pogmatwane

 

o ile najpierw mamy jhonatana i josepha joestara

to potem tak

jak wiesz 3 część to kujo jotaro - wnuk josepha jostara, kóry też występuje jako dziadek (w sensie joseph występuje w 3 sezonie jako starsza osoba a w drugim jako młody facet)

 

w 4 sezonie mamy

Josuke Higashikata - który jest nieślubnym synem josepha - mimo że jest młodszy od jotaro to jest jego wujkiem, ale w tym sezonie pojawia się tez jotaro i przelotnie joseph

 

w 5 sezonie mamy syna dio - jednak nie przejawia on wiele podobieństw ze swoim ojcem, jest głównym bohaterem a nie anty bohaterem

 

w 6 sezonie mamy córke jotaro - on był zawsze nieobecny, był kiemskim ojcem, matka jest raczej nie znana. w mandze jotaro sie pojawia ale jego córka ma sporo pretensji że nigdy go nie było w domu

 

w 7 sezonie mamy alternetywną rzeczywistość, kompletne pomieszanie

jhonny joestar - jest synem goeorga, który w pierwotnej rzeczywistości był chyba ojcem josepha

gyro zeppelli - jest synem giorgio zeppelli

akurat część 7 dzieje się w kompletnie innych realiach. o ile wszystkie inne częsci zaczynały się w latach ok 1900 i pokazywały losy rodziny aż do wsółczesnych czasów to 7 sezon pokazuje alterneatywną rzeczywistość i klimaty kowbojskiej ameryki - a głowni bohatoerowie mają naziązania do innych bohaterów (rodzina joestar, rodzina zeppelli, a nawet rodzina brando), ale są to odmienne postacie

 

8 sezonu nie czytałem więc sie nie wypowiem

ale na podstawie wiki - główny bohater jest adoptowanym synem w rodzinie z 4 sezonu. czyli niby adoptowanym bratem bohatera 4 sezonu (jego matka była wspomniana przelotnie)

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Czyli za tydzień finał? Kiedy można się spodziewać czwartej części? Muszę podziękować Yano, bo dzięki temu tematowi dowiedziałem się o istnieniu tego anime. O ile part 1 ssał niemiłosiernie i miałem ochotę nie wracać do tego więcej, tak drugi ze znacznie ciekawszym bohaterem i interesującymi walkami pochłonął mnie totalnie. Part trzeci taki sobie, czuję jakbym oglądał pokemony. Mam nadzieje, że " Ze Wordo" zdechnie w końcu i nie wróci więcej. Jak dla mnie 2>3>1.

Odnośnik do komentarza

zapowiada sie ze za tydzień rzeczywiście ostatni odcinek, chyba że jeszcze robziją to na 2 odcinki i ostatni będzie głównie już spokojnym pożegnaniem itp

 

 

tylko już nikt nie przebije mocy Dio, bo jak?

 

hahaha

ae8.gif

 

 

 

serio pytasz? nawet sobie nie wyobrażasz jak mega dokoksowane standy będą potem, nawet zwykli wrogowie będą prawie niepokonani, a bossowie kolejnych serii to dosłownie kosmos

 

nie bede spoilerował ale moc dio to mały pikuś w porównaniu z tym co bedzie potem (chociaz bardzo lubie dio), powiem tylko że potem będą przeciwnicy co mają po kilka standów jedocześnie i każdy przewyższa mocą stand the world

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Jeden odcinek został.

Daj w spoilerze przykład standa, bez nazwiska uzytkownika który przebija

zatrzymanie (pipi)ego czasu! Gdyby nie to ze Dio nie miał jeszcze pełnej kontroli nad ciałem, to by pewnie wygrał

 

Szkoda że hamon odejdzie w zapomnienie razem z Josephem, pokazał ze mozna to ze standem polaczyc.

Odnośnik do komentarza

moge podać nawet kilka (bez imion, serii, ani użytkowników)

 

jednak mimo braku imion czy serii nie wiem czy chcesz znać te moce, dla niektórych już samo to jest spoilerem, więc czytaj tylko jeśli nie masz spiny o takie rzeczy - jeśli wolisz coś oglądać z całkowitą niewiedzą to lepiej jednak nie czytaj

 

 

 

- spowodowanie że ofiara traci pamięć i pamięta tylko 3 ostatnie detale, jesli "dowie" sie czekogolwiek nowego to zapomina poprzednią rzecz, tak że w kółko pamięta tylko 3 najowsze dorobne sytuacje

- wycinanie czasu tak jak by ostatnie chwile nie miały miejsca (np atak przeciwnika nie miał miejsca)

- resetowanie całej rzeczywistości do momentu sprzed walki, łącznie z kasacją pamięci wszystkich (oprócz stand usera) co do ostatnich wydarzeń

- zdolność ożywienia wszystkich postaci fikcyjnych na świecie - wszelkie filmy, komisky, książki itp

- przyspieszanie czasu na całym świecie w nieskończoność (tylko user standu ogarnia sytuacje, dla calego świata w ciągu minuty mija 100 lat)

 

 

 

i dodam że w większosci przypadków te moce to nie są jedyne zdolności tych ludzi, mają jednoczesnie różne inne też bardzo mocne moce

 

 

 

 

 

a co do walki z dio

 

to jego najwieksza moc okazala sie nieskuteczna przeciw jotaro ktorego stand byl prawie identyczny i potrafil sie poruszać w zatrzymanym czasie, reszta ich mocy teaz byla bardzo wyrownana wiec dio nie mial prawie żadnej przewagi dlatego probowal uzywac sztuczek z nożami itp

 

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

To moce takie troche z dupy, no ale kazda pewnie ma sensowna kontre.

 

Co do Dio

na początku zatrzymywał czas na sekunde, po tych chyba 45 dniach 5 sekund, mozna zakladac ze gdyby mial wiecej czasu na przystosowanie sie do ciała, to jeszcze dluzej by mogl to robic. No a Jotaro mógł 1-2 sekundy podczas tego zatrzymana wykorzystać 

 

Odnośnik do komentarza

żeby skontrowac niektóre z tych mocy to musieli wytrzanąć jakieś niesamowite dziwne akcje a i nie wszystko bylo możliwe

 

 

co do dio

 

 

on przecież to ciało ma od 100 lat wiec to raczej nie kwestia przyzwyczajenia

ale zarazem to pokazuje że jotaro był od niego poprostu silniejszy - skoro on po miesiącach ćwiczeń doszedł do 5sekund a jotaro w czasie jednej walki nadrobił to wszystko to pokazuje że jego moc, spryt i zdolność pystosowania były nawet większe od dio

 

Odnośnik do komentarza

no i skończyło sie... kurde smuteczek..

 

ciekawe czy zrobią 4 "sezon", przyznam że chętnie bym zobaczył, bo o ile lubie 3 sezon to znałem go na wylot od dawna. chociaz 4 czytałem mange to chetnie bym zobaczyl w postaci anime.

ale jeśli zrobią to zapewne trzeba czekać z pół roku albo i więcej.

 

tak czy siak jesli ktoś sledzi newsy anime i wyłapie informacje o 4 sezonie to bardzo prosze dajcie znać tutaj, bo osobiście niespecjalnie śledze anime-newsy więc moge przegapić

 

 

yare yare daze...

tumblr_n3vn5oDIIE1qi0f9no1_500.gif

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...