Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem dysku z PS4 do PC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem Playstation 4 w której dziś wymieniłem dysk na większy. Wyjęty dysk z konsoli chciałem podpiąć pod mój PC z Windowsem 8.1 by go sformatować ale mam pewne problemy. Komputer nie chcę się włączyć gdy dysk z PS4 jest podpięty do PC. Jeśli go podepnę przy włączonym systemie nadal nie widać go w zarządzaniu dyskami. Dysk wygląda na standardowy firmy Hitachi 500 GB 5400. W linku poniżej można zobaczyć jego zdjęcie:

 

http://www.pcper.com...ormance-Testing

 

Macie jakiś pomysł jak mam podłączyć ten dysk by go sformatować? Podobno w kieszeni USD by ruszył ale takowej nie posiadam.

 

Dzięki z góry za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 9
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:( sorry ale podejrzewam, że Twoja wiedza z dzieciny komputerów, jest bardzo słaba i taka pomoc na odległość, to jak rozmowa głuchego ze ślepym:)

Piszesz że masz ten Windows 8, to podejrzewam, że nie chcesz tego tracić i na nowo na innym dysku instalować system od nowa.

Podłącz zatem ten dysk z pleja do kompa - musisz dac mu dwa kable: jeden zasilający, drugi co by komp go widział:). Poproś jakiegoś kolegę o pomoc, jak masz problem.

Teraz uruchamiając kompa, wciśnij klawisz delete albo f12. Wszystko zależy od Twojej płyty głównej i na parę sekund po odpaleniu kompa zobaczysz, co masz wcisnąć by wejść do Biosu. I teraz jeżeli wszystko dobrze podlaczyles, to w zakładce Hard drives lub podobnej, znajdziesz swoje dwa dyski. Są? jeżeli nie, to źle podlaczasz, albo dysk uszkodzony, zobacz czy działa w pleju.

Odnośnik do komentarza

Próbowałeś odpalić windowsa ze starym dyskiem i podpiąć nowy? Jeśli nic się nie pokazuje w moim komputerze to jeszcze nic straconego, wchodzisz w Panel sterowania -> (wpisujesz) Utwórz i sformatuj partycję dysku twardego i w nowym oknie zobacz czy widać ten dysk od PS4 jako niesformatowany.

 

Jeśli nadal go tam nie ma, to ustaw w Biosie bootowanie z napędu DVD, odpalasz instalację windowsa przechodzisz do ostatniego kroku czyli wyboru partycji i tam usuwasz już istniejące (ważne by był tylko dysk z PS4 byś nie usunął z podstawowego dysku partycji) i klikasz nowe i formatujesz. Anulujesz instalację, podłączasz dysk podstawowy, ponownie wchodzisz od bios i ustawiasz bootowanie na początek ze starego dysku i spróbuj wtedy odpalić.

 

Musi być gdzies lista bootowalnych urządzeń, a raczej ich kolejności. Szukaj słowa boot, albo nazwy dvd romu czy nazwy twojego dysku, wtedy ustawiasz z czego komputer ma najpierw ładować windowsa.

Edytowane przez NewNickPL
Odnośnik do komentarza

PC się pewnie nie uruchamia bo na dysku PS4 nie ma zworki i pewnie PC go traktuje jako "master" i szuka na nim systemu. Jak podłączysz dysk przy włączonym PC, to zainstaluj jakiś darmowy program do partycji (np. EaseUS Partition Master 9). Możliwe, że tu jest tak jak z dyskiem z PS3. Dysk ma swoją "konsolową" partycję, której nie widać z poziomu Windowsa. Dlatego za pomocą oprogramowania do partycji musisz go sformatować na jakąś partycję windowsoską. W tym programie dysk powinien być widoczny jako "nieznana partycja", "unknown" albo jakoś podobnie.

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...