Skocz do zawartości

Gwarancja i awaryjność Xbox One


Rekomendowane odpowiedzi

ja pamietam ze konsultant microsoftu zawsze zamawiał juz kuriera UPS, na maila dostawało się numer etykiety który sie naklejało na pudełko a nastepnego dnia kurier sam przyjeżdżał. Ale ostatni raz z serwisu korzystałem dawno temu.

Odnośnik do komentarza

 

Dwa posty wcześniej pisałem jak ja miałem w tym zakresie.

Jak przedstawiłeś sprawę konsultantom UPS? Trzeba podawać jakiś konkretny numer z etykiety? Kontakt ten, co mają na stronie?

Dostajesz etykeitę na email. Dzwonisz do ups. Mówisz że masz przesyłkę do MS. Zamawiasz kuriera. Oni się pytają czy krajowa czy zagraniczna oraz czy masz nr etykiety. Podajesz i wsio jasne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

Dwa posty wcześniej pisałem jak ja miałem w tym zakresie.

Jak przedstawiłeś sprawę konsultantom UPS? Trzeba podawać jakiś konkretny numer z etykiety? Kontakt ten, co mają na stronie?

Dostajesz etykeitę na email. Dzwonisz do ups. Mówisz że masz przesyłkę do MS. Zamawiasz kuriera. Oni się pytają czy krajowa czy zagraniczna oraz czy masz nr etykiety. Podajesz i wsio jasne.

 

Ok, dzięki za info ;)

Odnośnik do komentarza

Skusiłem się na eskę wczoraj, podłączyłem w domu i oczywiście chrobotanie jak na filmikach. Zwrot do sklepu, przy czym sprzedawca gadał, że wszystkie tak mają, ale że przyjmie i kasa z powrotem. Poprzestanę na nowym padzie, tylko do niego muszę kupić nowe akumulatorki, bo dotychczasowe z jakiegoś powodu nie działają.

Odnośnik do komentarza

Skusiłem się na eskę wczoraj, podłączyłem w domu i oczywiście chrobotanie jak na filmikach. Zwrot do sklepu, przy czym sprzedawca gadał, że wszystkie tak mają, ale że przyjmie i kasa z powrotem. Poprzestanę na nowym padzie, tylko do niego muszę kupić nowe akumulatorki, bo dotychczasowe z jakiegoś powodu nie działają.

 

Tak jest, eSka lubi sobie chrobotać jak świerszcz za oknem. Tyle że poziom tego dźwięku jest chyba różny i zależy jak trafisz. W mojej oprócz w sumie dość cichego chrobotania wiatraka, było coś walnięte z zasilaniem, bo jak przechodziłem w stan wstrzymania, konsola kompletnie się wyłączała, zamiast iśc do Stanby. Obecnie jest w serwisie już od tygodnia i liczę, że w następnym tygodniu dostanę model wolny od tych dwóch wad. W ogóle mam nadzieję, że ogarną temat, bo przecież na infolinii to nie przetłumaczysz tym konsultantom, że coś nie działa... teraz mam lipę, bo sprzęt zamówiłem ze sklepu internetowego i ze zwrotem trzeba się trochę pobawić, no i wkurzę się, jeśli serwis stwierdzi, że usterki nie wykryto :pinch:

 

Poniżej filmik o co chodzi z tym chrobotaniem

 

Edytowane przez Masamune
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Moja konsola wróciła po 11 dniach dokładnie. Wszystko cacy naprawione. Miałem tylko problem z konsultantami - dwa razy mnie rozłączyło. Za każdym razem inny konsultant i rozmowa od nowa. Coś co powinno było zająć 5 min trwało prawie 30.

 

Później jak się okazało policzyli mi gwarancję na 5 miesięcy. Telefon w tej sprawie - "proszę się nie martwić w tym momencie wysyłam Panu maila, w którym wystarczy załączyć dowód zakupu i odesłać". Spoko. Sprawdzam skrzynkę jednego dnia - nic. Drugiego - nic (spam też przeglądałem). W końcu o tym zapomniałem. Po dwóch tygodniach mi się przypomniało. Poirytowany dzwonię i mówię wprost, że jest to żałosne podejście do klienta, bo nie po to chcę załatwić sprawę gwarancji teraz, żeby musieć pamiętać o tym na przyszłość. Konsultant sprawdził i okazało się, że mój poprzedni rozmówca nie dopełnił formularza. Dlatego też nie otrzymałem obiecanego maila. Przeprosił i powiedział, że z miejsca przedłuża gwarancję, bez potrzeby udowadniania czego kolwiek, do końca 2017.

 

Koniec końców dostałem pół roku gwarancji w prezencie.

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

A po co Wy dzwonicie po konsultantach jak to można samemu w max 10 minut załatwić na stronie MS :P Wypełniacie formularz krok po kroku i tyle.

 

PS. MS to jednak są goście, zarejestrowałem nową konsolę i mam 2 lata i 3 miesiące gwarancji :P

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

A po co Wy dzwonicie po konsultantach jak to można samemu w max 10 minut załatwić na stronie MS :P Wypełniacie formularz krok po kroku i tyle.

 

PS. MS to jednak są goście, zarejestrowałem nową konsolę i mam 2 lata i 3 miesiące gwarancji :P

 

No u mnie też :D

 

3BcG0N9.png?3

 

Ale co z tego, skoro mi konsoli nie naprawili ;> Jak myślicie, czy to wina konsultanta, który źle sprawę opisał? Czy może ja mam coś nie tak z gniazdkami elektrycznymi w domu? (konsola całkowicie się wyłącza sama, gdy grając grę, chcę ją wrzucić w stan uśpienia)

Edytowane przez Masamune
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Podejrzewam, że źle został przedstawiony problem - z tego co napisałeś wynika, że trzeba wykonać bardzo konkretną czynność żeby zauważyć w ogóle usterkę, na serwisie mogli tego nie zauważyć jeśli nie było dobrze opisane. Może sam zgłoś reklamację przez formularz na stronie MS - będziesz miał tam miejsce na 256 znaków do krótkiego opisu. Ewentualnie dłuższy opis w ingliszu wrzuciłbym do pudła z konsolą ;) 

Odnośnik do komentarza

Pewnie, że wszystko jest ustawione jak trzeba. Konsola zwyczajnie traci zasilanie, jest charakterystyczny "cyk" lasera, jak przy gwałtownym spadku napięcia, czy wyjęciu kabla zasilania z gniazdka. Model One S ma bezpieczniki w zasilaczu i podejrzewam, że w nich leży problem. A najlepsze jest to, że problem dotyczy wyłącznie sytuacji gdy gram, bo jak np YT leci sobie, to konsola bezproblemowo przechodzi w stan czuwania. Nic, najwyżej oddam kosnolę do naprawy jak przez te jajca padnie dysk, lub laser, bo przecież długo ta konsola tak nie pociągnie, jak się tak będzie wyłączać bez ładu i składu...

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Masz 2 lata na spalenie konsoli ;)

 

 

A tak na marginesie, to są właśnie sytuacje, które dla mnie zawsze potwierdzały wyższość zewnętrznego zasilacza nad wewnętrznym - może być jakaś pierdoła i trzeba konsolę na serwis wysyłać. A akurat zasilacze to takie komponenty co lubią się psuć, wystarczy jakieś przepięcie w sieci.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Mam jeszcze takie pytanie do osób co wysyłały konsolę do serwisu. Wysyłaliście w pudle od Xbox'a? Bo dostałem na e-maila instrukcję pakowania i jest napisane żeby nie wysyłać w takim pudełku tylko kupić jakieś dopasowane do konsoli, można te zalecenia olać?

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Co ten MS to ja nawet... 25 dostali mojego starego Xone do serwisu, a dzisiaj już paczka jedzie do domciu  :obama:  Tylko w automatycznym powiadomieniu na e-mail napisali, że wraca Xbox 360, mam nadzieję, że obejdzie się bez niespodzianki  :yao:  No chyba, że usterka była taka poważna, że Xone cofnął się w rozwoju o jedną generację  :frog:

Odnośnik do komentarza

Co ten MS to ja nawet... 25 dostali mojego starego Xone do serwisu, a dzisiaj już paczka jedzie do domciu  :obama:  Tylko w automatycznym powiadomieniu na e-mail napisali, że wraca Xbox 360, mam nadzieję, że obejdzie się bez niespodzianki  :yao:  No chyba, że usterka była taka poważna, że Xone cofnął się w rozwoju o jedną generację  :frog:

 

Norma z tym X360. A z jaką usterką go wysyłałeś? Jak tak szybko odsyłają to może też dostaniesz liścik, że nieprawidłowości nie stwierdzono :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...