Skocz do zawartości

Gwarancja i awaryjność Xbox One


Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, zbyt mocno cenię sobie spokój i zdrowe nerwy by inwestować 2K w bubel. Bubel tzn. sprzęt, który ma się rozsypać po (dajmy na to) miesiącu użytkowania. Gwarancja? Jest... bo przecież być musi, jednak moim zdaniem uroczo robi się dopiero wtedy, gdy wcale nie musimy z niej korzystać (przez cały okres użytkowania sprzętu). I dotyczy to naprawdę wszystkiego na co przeznaczamy uczciwie zarobione pieniążki. 

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, Gromit napisał:

Jak wygląda kwestia gwarancji przy sprzedaży konsoli? Zarejestrowałem swoją konsolę i mam gwarancję do 2018-12-12. Da się ją "przerejestrować" na inne konto? Czy w takim wypadku zostaje jedynie przekazanie faktury i sugestia, żeby kupiec załatwiał wszystko ze sklepem, w którym konsola była kupiona?

Jeśli chodzi o gwarancję producenta to wystarczy że wyrejestrujesz ją ze swojego konta a nowy nabywca zarejestruje na swoim.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, czesio83 napisał:

Czy koniecznie trzeba rejestrować xone po zakupie?Czy wystarczy w razie ewentualnej usterki?

Chyba liczy się dowód zakupu a nie rejestracja na xbox.com

 

Konsola 2 tygodnie a pad analog w padzie żyje swoim życiem:) Ale poczekam aż się bardziej rozleci:)

Nie trzeba od razu. Ms sam liczy te gwarancje. Ja mam nawet ponad 2 lata w swojej konsoli.

51 minut temu, Gromit napisał:

Super, dzięki za info. Jeśli druga osoba zarejestruje moją konsolę, to będzie mieć tę samą datę końca gwarancji, co ja?

Tak powinno być.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 13.01.2018 o 23:55, Amer napisał:

Wiesz, zbyt mocno cenię sobie spokój i zdrowe nerwy by inwestować 2K w bubel. Bubel tzn. sprzęt, który ma się rozsypać po (dajmy na to) miesiącu użytkowania. Gwarancja? Jest... bo przecież być musi, jednak moim zdaniem uroczo robi się dopiero wtedy, gdy wcale nie musimy z niej korzystać (przez cały okres użytkowania sprzętu). I dotyczy to naprawdę wszystkiego na co przeznaczamy uczciwie zarobione pieniążki. 

Jesteś fanem playstation. Xbox one X jest mniej awaryjny niż ps4. Serwis gwarancyjny ms działa o wiele sprawniej od sony jakby jednak coś się stało. Po kupnie xboxa one x masz gwarancje na ponad 2 lata na stronie ms. Przy sony ledwo rok.  Myslę że naprawdę nie masz czego się bać. konsola jest cicha i wszystko sprawne. Mało jest zgłoszeń z usterkami na forach. Na pewno nie ma problemu jak na premierze x360 (rod) czy ps4 (wypluwane płyty i wycie)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, czesio83 napisał:

Czy koniecznie trzeba rejestrować xone po zakupie?Czy wystarczy w razie ewentualnej usterki?

Chyba liczy się dowód zakupu a nie rejestracja na xbox.com

 

Konsola 2 tygodnie a pad analog w padzie żyje swoim życiem:) Ale poczekam aż się bardziej rozleci:)

Konsola sama powinna dodać sie do twojego konta, przynajmniej tak było u mnie z Xbox One, XOS, XOX

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 13.01.2018 o 22:55, Amer napisał:

Wiesz, zbyt mocno cenię sobie spokój i zdrowe nerwy by inwestować 2K w bubel. Bubel tzn. sprzęt, który ma się rozsypać po (dajmy na to) miesiącu użytkowania. Gwarancja? Jest... bo przecież być musi, jednak moim zdaniem uroczo robi się dopiero wtedy, gdy wcale nie musimy z niej korzystać (przez cały okres użytkowania sprzętu). I dotyczy to naprawdę wszystkiego na co przeznaczamy uczciwie zarobione pieniążki. 

 

To ze MS ma lepsza gwarancje od Sony wie chyba każdy, a co mogę więcej napisać Ci o konsoli która dopiero co wyszła, w internecie nie słyszy się o bublach wiec mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MaZZeo napisał:

Widocznie nie szanowałeś marki.

masz jeszcze jakieś ciekawe uwagi w tym temacie?

Po ostatniej awarii przyznaję że w kwestii sprzętu ms odwala kaszanę. 3 konsola oddana na serwis (360, one i skorpion). Niechętnie przyznaję ale ze sprzętem sony problemu jeszcze nie miałem.

Edytowane przez bloody_gipsy
Odnośnik do komentarza
W dniu ‎2018‎-‎01‎-‎22 o 16:38, Kriss_Hietala napisał:

Zlinkowalbym do changeloga, ale znaleźć coś na forum Xboxa to koszmar. 

Ale co ty mi chcesz linkować? Jak ja już raz konsolę oddawałem do serwisu po tych błędach. Potem jeszcze pojawił się e102 przy próbie restartowania konsoli do fabrycznych ustawień. Z tego co dowiedziałem się w internetach (jeden kolo nagrywał rozmowę z osobą z serwisu ms, swoją drogą dobry Monty python) to restartowanie pomagało na skę. Tutaj niekoniecznie.

Mojej nierównej walki z xox ciąg dalszy. Dalej mam błędy e105 i zaczęło mnie wywalać z gier. Nawet mimo to że 2 dni temu przywróciłem ustawienia fabryczne. W sumie to już 4 raz. Fajnie nie ma co. Ciekawe czy ms i tym razem odeśle mi znowu konsolę, która pochodzi 2 tygodnie.

Updejt. Nawet porozmawiałem z naszym supportem chwilę no i koleś potwierdził mi to co czytałem w internetach tj. że jest to globalna sprawa i u nas to 10 sztuk już takich jest. Mówił tylko o skorpionach więc może inne partie są ok.

Edytowane przez bloody_gipsy
Odnośnik do komentarza

mam pytanie do właścicieli Xbox X, czy jak zagrzeje Wam się konsola wentylator pracuje w sposób ciągły, jednostanie? u mnie zauważyłem takią pulsacyjną pracę wiatraka, tak jakby nie dostawał konkretnej informacji jaka jest temperatura procka, i uruchamia się w odspępach 5-7 sec.
Nie wiem czy to normalne i przypadkiem nie kwalifikuje się do serwisu.

Czy pad Wam w 2-3 miejscach skrzypi? zazwyczaj na łączeniach z boku, w wersji S nie było czegoś takiego..

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.01.2018 o 09:05, blantman napisał:

Jesteś fanem playstation. Xbox one X jest mniej awaryjny niż ps4. Serwis gwarancyjny ms działa o wiele sprawniej od sony jakby jednak coś się stało. Po kupnie xboxa one x masz gwarancje na ponad 2 lata na stronie ms. Przy sony ledwo rok.  Myslę że naprawdę nie masz czego się bać. konsola jest cicha i wszystko sprawne. Mało jest zgłoszeń z usterkami na forach. Na pewno nie ma problemu jak na premierze x360 (rod) czy ps4 (wypluwane płyty i wycie)

 

Fanem produktów Sony nigdy nie byłem. Jestem neutralny w tej materii i na chłodno kalkuluję wszystkie za i przeciw. Do czego mogę się przyznać natomiast to autentyczny pier-do-lec na punkcie jakości sprzętu, za który płacę. W uproszczeniu wygląda to tak, że maszynka ma spełniać swoje zadanie, czyli dostarczać deklarowaną jakość, a przede wszystkim działać (a nie zalegać w serwisie producenta). Dlatego historie typu "nie bój nic, masz przecież 2 lata gwarancji" zupełnie do mnie nie trafiają. Szczególnie gdy mówimy o nowiuteńkiej konsoli za ponad 2K, od producenta mającego nieskończenie bogate i barwne doświadczenia z usterkami poprzednich modeli swoich zabawek. Liczę po prostu, że da się na tym zbudować dość wiedzy, by uniknąć powielania podobnych błędów.

 

Odnośnie XOX i jego niezawodności. Nom, kupiłem - nowiuteńką sztukę, która popsuła się pod koniec drugiego dnia użytkowania (w sumie jakieś 10h). Podczas zabawy w czwarte Gearsy konsola zgasła jakby ktoś wyciągnął kabel zasilający i więcej już się nie podniosła. Zakładam, że możecie wyobrazić sobie moją reakcję w tamtej chwili... Szczęśliwie sprzęt brałem w zaprzyjaźnionym sklepie, więc wymienili mi go od ręki i bez zadawania pytań. Niemniej ogromny niesmak pozostał. Sam XOX jest boski IMO (design, kultura pracy, możliwości), ale taki falstart to wstyd jak cholera. Poszperałem troszkę i okazuje się, że przypadek dokładnie takich samych usterek wcale nie jest niczym unikatowym. Na necie sporo jest podobnych doniesień (równe dwa dni działania, a później całkowity zgon, brak oznak życia i szans na odpalenie sprzętu). Nawet na samym PPE ludzie wspominali, że trafiły im się takie buble. No tak, ale zawsze lepiej jest przywalić tekstem "bo nie szanowałeś marki" i zachwalać MS za "jakość" którą dostarcza.

 

Sparzyłem się, ale nie jestem uprzedzony. Na przestrzeni lat katowałem wszystkie możliwe Xboxy, stale je serwisując i wymieniając. Pamiętacie zapewne początki X360 na rynku, to dopiero było mocne doświadczenie. numer tel do supportu tech. MS miałem opanowany na pamięć ;) Obecnie cieszę się ślicznym, nowym Xem licząc przy tym, że poprzednia sztuka była lipna faktycznie i po prostu musiała paść na cyce. I żeby nie było: sama świadomość 2 lat gwarancji faktycznie jest dość miła, niemniej kompletnie nie załatwia tematu i nie można łatać nią braków w dbałości ze strony producenta przy projektowaniu tej konsoli. Każdy z nas pamięta chyba przypadki, w których odsyłał śliczną i zadbaną maszynkę do serwisu (konsole czy cokolwiek innego), a dostawał wyświechtanego gniota pokrytego rysami itp, wyciągniętą psu z gardła używkę po prostu.

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mam taki problem z padem - bez poruszania prawą gałką kamera porusza się sama do góry. Jakby gałka była wychylona, ale w ogóle nie jest dotykana. Nie zawsze się to dzieje, ale się zdarza. Pad Recon Tech kupiony pół roku temu, ale nie mogę go zarejestrować. Pojawia się info że rejestracja się niepowiodła, spróbuj ponownie za parę minut. I tak od piątku. Pada kupiłem na Allegro od koleżki, który kupił go w sklepie Microsoft. Pada nie używał i twierdzi że nie rejestrował. 

Jakieś tipy co z tym fantem zrobić?

Odnośnik do komentarza

napisz do supportu, jak jeszcze jest gwarancja na pada (podasz im nr seryjny)  to Ci wymienia. Jak nie ma, to idź do zaufanego serwisu konsolowego i Ci naprawia. 

 

Nie zauważyłeś, żeby Ci kiedyś z pada kawaleczek plastiku wypadł? Albo jak nim trzęsiesz to coś w środku stuka? Miałem coś takiego, okazało się, że urwał sie kawałeczek małego plastikowego gownieka, co trzyma analoga "w ryzach" zapobiegając właśnie ściąganiu gałki w którąś stronę (u mnie to też było "do góry" na lewym analogu).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...