Skocz do zawartości

Batman: Arkham Knight


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
W dniu 16.09.2018 o 12:50, Nemesis napisał:

Tak bo to ta sama wersja tylko w tym wydaniu dostajesz season passa. Chyba tylko w Wiedźminie GOTY zrobili taki manewr, że obie wersje mają oddzielne pliki zapisu i zestawy tych samych trofeów/osiągnięć.

Dzięki za odpowiedź. To teraz takie pytanko jak kupie używkę to ten season pass na dodatki będzie dalej działał u mnie jeżeli ktoś go wcześniej wykorzystał ??? 

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Milo napisał:

Dzięki za odpowiedź. To teraz takie pytanko jak kupie używkę to ten season pass na dodatki będzie dalej działał u mnie jeżeli ktoś go wcześniej wykorzystał ??? 

No a jak sadzisz? 

 

Czy wykorzystany kod będzie jeszcze do wykorzystania. 

 

A jak widzisz pusta szklankę to pytasz się, czy jest w niej woda?

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Milo napisał:

Trochę bez sensu takie wydanie GOTY jak tylko raz można season passa wykorzystać... Kupiłem teraz Shadow of Mordor używkę GOTY i wszystkie dodatki są na płycie, tak samo było z Wiedźminem GOTY


Ale tak robią i nic nie poradzisz, więc przed kupnem takiej wersji, która zawiera jakieś dodatki, musisz sie zorientować w jakiej formie są one dokoptowane do podstawki - od tego masz internety - tam znajdziesz info, czy to kod (który w przypadku używki jest bezużyteczny), czy zawartość na płycie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.09.2018 o 11:48, Wredny napisał:


Ale tak robią i nic nie poradzisz, więc przed kupnem takiej wersji, która zawiera jakieś dodatki, musisz sie zorientować w jakiej formie są one dokoptowane do podstawki - od tego masz internety - tam znajdziesz info, czy to kod (który w przypadku używki jest bezużyteczny), czy zawartość na płycie.

Dlatego przed zakupem właśnie zadałem pytanie ponieważ nie chciałem zostać z ręką w nocniku. W takim razie będę chyba czekał na jakąś promocję na same dodatki ponieważ nowego Batman: AK GOTY nie za bardzo mi się opłaca kupować dla samych dodatków. Coraz gorzej z tymi grami, a raczej wydawcami... 

Odnośnik do komentarza

Lenistwo wydawcy. Lepiej wydać tą samą płytę z kodem niż bawić się w dodawanie zawartości i tłoczenie płyt od nowa. Dodali tylko tekturową nakładkę i nowe wydanie gotowe. 

 

Arkham Knight to i tak nadal jedna z najlepiej wyglądających gier na konsolach i to po ponad trzech latach od premiery. Szkoda, że Rocksteady nie przygotowali łatki 4k i HDR (w grze jest tylko noc ale wiele zamkniętych lokacji jest oświetlone). 

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Nemesis napisał:

Lenistwo wydawcy. Lepiej wydać tą samą płytę z kodem niż bawić się w dodawanie zawartości i tłoczenie płyt od nowa. Dodali tylko tekturową nakładkę i nowe wydanie gotowe. 

 

Arkham Knight to i tak nadal jedna z najlepiej wyglądających gier na konsolach i to po ponad trzech latach od premiery. Szkoda, że Rocksteady nie przygotowali łatki 4k i HDR (w grze jest tylko noc ale wiele zamkniętych lokacji jest oświetlone). 

Hmm raczej wydaje mi się, że to jest bardziej próba ograniczenia używek niż lenistwo wydawcy. Co do samej gierki jest świetna zresztą jak cała trylogia Arkham i nie chodzi tutaj tylko o grafikę, która jest oczywiście faktycznie bardzo dobra nawet po tylu latach, ale bardziej nawet o sam klimat wykonania i dopieszczenia szczegółów, tutaj nawet plakaty czy notatki leżące na biurku gdzie w innej grze były by rozmyte albo rozpikselowane, a tutaj maja smaczki w postaci rysunków czy informacji związanych z całym uniwersum Batmana. Niestety skusiłem się po Batmanie na Shadow of Mordor będąc przekonany, że będzie trzymało równie wysoki poziom, a gierka niestety jest dużo słabsza :/

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza

To, że Rocksteady robi nową gierkę w uniwersum DC Comics wie każdy. Pierwsze plotki sugerowały przygody Supermana, a teraz strony cytują 4chana:

http://boards.4chan.org/v/thread/433415832

 

- JL Crisis (lub coś z Kryzysem),

- kilkoro bohaterów (w tym oryginalny Wally jako Flash),

- kilka kluczowych miast, a każde większe od tego z AK,

- główny zły... Starro :yao: 

- oś fabuły ma się skupiać na pierwszych latach JL i jej formowania,

- co-op, multi,

- platformy docelowe: next geny

 

Oczywiście nic nie potwierdza tych plotek i nie sądzę by było kilkoro postaci do wyboru. Musieliby stworzyć dla każdej osobny system poruszania się, itd. zważywszy na moce/umiejętności. Prosty system sprawdził się w DCU Online ale to MMO więc...

 

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Skończyłem podstawkę (Knightfall Protocol obejrzałem na tubie, nie będę biegać za jakimiś znakami zapytania przez miliard godzin) i o holy fuck, dlaczego tak późno? Marka Arkham to gwarant rozrywki, mimo (a może właśnie z powodu) swojej prostej formuły i przystępności. Batmobil prowadzi się kiepsko, ale po wyczajeniu dwóch czy trzech myków da się go bez problemu ujarzmić, walenie do dronów na ulicach to fajny powiew świeżości w serii i jego obecność poczytuję na plus. Fabularnie nie nastawiałem się na nie wiadomo co i to też dostałem, komiksową historyjkę całkiem zgrabnie motywującą działania uszatego, momentami cringową i sztampową. Nie jest to materiał na oskara, ale z drugiej strony - czy miał nim być? Nie wiem i w sumie mnie to nie obchodzi, bo bardziej skupiłem się na rozgrywce niż opowiastce. Sam gameplay to takie "the best of" serii z kilkoma nowinkami i tweakami, co imo jest ogromnym plusem. Arkhamy rewelacyjnie przenosiły postać komiksowego madafaki z gaciami na spodniach do świata gierek i nie inaczej jest w AK - każdy zadany cios, cichy nokaut czy kombinacja zespołowa sprawia dziką radochę, chociaż momentami chciałoby się większego wyzwania bo to, co dostajemy w ramach fabuły i side questów jest dramatycznie łatwe i chyba nie zaciąłem się nigdzie na dłużej niż jedno, maks dwa podejścia (tak, nawet to słynne starcie pod GCPD wymagało tylko jednego restartu). Szkoda.

 

Tak czy siak, przez całe 23 godziny miałem w głowie nietoperze i uczucie, że z każdego zakamarka tej gry krzyczy fraza "TO JEST WYSOKOBUDŻETOWY BLOCKBUSTER". Świetna szpila!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 16.09.2018 o 12:50, Nemesis napisał:

Tak bo to ta sama wersja tylko w tym wydaniu dostajesz season passa. Chyba tylko w Wiedźminie GOTY zrobili taki manewr, że obie wersje mają oddzielne pliki zapisu i zestawy tych samych trofeów/osiągnięć.

 

To wcale nie jest takie oczywiste. Jeśli gra dostaje inny NP Comm ID to już save nie będą kompatybilne bo są podpisywane innym KeyStone i tego deweloper gry nie obejdzie (piszę o PS4, nie wiem jak to wygląda na XBO). Dlatego jeśli wydawcy/deweloperowi zależy na takiej kompatybilności to wydaje dokładnie tę samą grę, tyle że w innym pudełku i z kodem do wklepania w PSS (co jest opłacalne bo znacząco to redukuje koszty dla wydawcy i redukuje rynek wtórny...). Także prawdziwe GOTY odeszły razem z poprzednią generacją już chyba na zawsze.

 

Taką grą jest np. Fallout 4 GoTYE, save'y są niekompatybilne mimo iż wydali to także z kodem.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dwa posiedzenia z grą za mną, klimat 10/10 ale w gameplayu wychodzą takie babole, że szok. Nie wiem czy się starzeje czy co, ale dla mnie interfejs tej gry jest przesadzony, za dużo tych skilli, bajerów i kombosów jak na gierkę, którą można skończyć w ok 20h. Walki w poprzedniej części podobały mi się bardziej, jakoś ten rytmiczny feeling lepiej się tam sprawdzał, tutaj często łapię się na tym, że po prostu mashuje przyciski. Pojedynczych cieci nawet nie ma sensu klepać, bo nic za nich nie dostajemy, więc szkoda czasu. Absurdalna jest mechanika "leczenia", lepiej dać się zabić, niż uciec z pola walki z resztką żyćka bo i tak go nie odzyskamy w żadnym safe housie itd. O side questach na razie sie nie wypowiadam, bo mam póki co same nudne typu "odbij zakładników" ale razi mnie trochę, że nie ma zaznaczonego celu na mapie i trzeba latać po mieście, żeby coś znaleźć. Miasto nie jest ogromne, więc da sie to ogarnąć i skłania to do eksploracji, ale jednak mam wrażenie, że to trochę na siłe wydłużanie czasu gry. Tak samo jak niektóre "zagadki" Riddlera, gdzie wystarczy zeskanować otoczenie, żeby ją rozwiązać. Chyba lecę tylko z fabułą, bo coś czuje, że gierka mnie wynudzi, ile można w kółko klepać leszczy, jeździć chaotycznie batmobilem i szybować po mieście :v 

Edytowane przez number_nine
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Ogrywam w ramach darmowej gierki i wciągnąłem się mocno :) jestem fanem bo wcześniejsze części mi siedziały fajnie.

Początkowo jakoś klimat mi nie leżał ale jak się trochę pograło to wsiąknąłem i gram w najlepsze. Choć mam wrażenie, że w Gotham wiecznie pada deszcz.

Fajnie się jeździ batmobilem w tych dodatkowych misjach z rozbrajaniem bomb czy niszczeniu wozów opancerzonych.
Walka jak we wcześniejszych częściach miodna.
Bawię się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza

Ja nie wiem czemu ludzie tak narzekają na tę grę. Ostatnio przechodziłem całą trylogię na hardzie + robiłem wszystkie zagadki. Jestem gdzieś w 90%+ fabuły w Arkham Knight i uważam, że jest to najlepsza część trylogii ze względu na dużą różnorodność ruchów, gadżetów, batmobil jest... No i boże jak ta gra wygląda. Gotham dalej robi wrażenie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja za zagadkami człowieka zagadki nie przepadam i robię je okazyjnie jak na nie trafię, natomiast cała reszta czyli niszczenie bomb, walka z czołgami/dronami, załatwienia podpalacza, niszczenie samochodów opancerzonych dla mnie przednia zabawa.
Miasto wygląda fajnie, kupa gadżetów i walka, która daje dużo frajdy.

Początkowo nie mogłem się wkręcić ale teraz gra mi się bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Wredny napisał:

Oho, zaczyna się niczym "Domek w Karkonoszach" - zobaczymy, czy później czołgi będą równie fajne... 

 

Mi tam do końca fabuły się nie znudziły, dobrze zaprojektowany system, krótkie i szybkie starcia. Poza tymi, które trzeba było zachodzić od tyłu, to nie czułem frustracji ani nudy. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.