Skocz do zawartości

]----CYTATY----[


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

"Chciałem zniszczyć całe piękno, które nigdy nie będzie moje. Spalić amazońską dżunglę. Napompować prosto w niebo wszystkie te chlorofluorowęglowodory, żeby pożarły warstwę ozonową. Otworzyć zawory na supertankowcach i odczopować szyby na przybrzeżnych platformach wiertniczych. Chciałem zabić wszystkie ryby, na których jedzienie nie było mnie stać, i zasypać francuskie plaże, których nigdy nie zobaczę.

Chciałem, żeby cały świat stoczył się na dno.

Chciałem wpakować kulę między oczy każdej zagrożonej pandzie, która nie chciała się pieprzyć, żeby ratowac swój gatunek, i każdemu wielorybowi i delfinowi, który się poddał i rzucił na mieliznę.

...

 

Chciałem spalić Luwr. Rozwaliłbym greckie rzeźby młotem kowalskim i podtarl się Moną Lisą.

 

 

 

Coś pięknego.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

"Trup, nawet ożywiony, nie potrafi zapłakać."

 

"- Krew - doleciał głośny szept. - Zamienił wodę w krew...

- Tak! - W oczach dostojnika zapalił się ogień, jaki może płonąć jedynie w źrenicach tych, którzy mają świadomość wielkiego posłannictwa. - To krew. Jeno nie ja dokonałem przemiany, ale wasza wiara i moc Boga Najwyższego!"

 

Rafał Dębski - "Kiedy Bóg zasypia".

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

"Są ludzie, którzy tyranizują nas samych tylko faktem swego istnienia.

Na próżno odgradzamy się od nich setkami kilometrów, nic nie pomoże."

 

- Louis Aragon

 

"Przyjaciele nie są zainteresowani burzami, które przeżywasz,

ale chętnie korzystają z twego statku."

 

"Jedyne lekarstwo dla znużonych życiem w gromadzie: życie w wielkim mieście.

To jedyna pustynia, jaka jest dziś dostępna."

 

- Albert Camus

 

"Każdy mężczyzna, który przeżył generalne porządki w swym domu

wie i rozumie, dlaczego "burza" jest rodzaju żeńskiego." :D

 

- Maurice Chevalier

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Fragment "Dzikich łabędzi" Jung Chang, książka opisuje autentyczne wydarzenia.

 

O sytuacji po II WŚ, gdy Kuomintang i komuniści walczyli o władzę:

"W mieście roiło się od żebraków, którzy oddawali dzieci za jedzenie. Mama przez wiele dni widywała pod szkołą wycieńczoną, zrozpaczona kobietę w łachmanach, potykającą się na zamarzniętej ziemi. Obok niej dreptała dziewczynka w wieku dziesięciu lat z wyrazem nieszczęścia na twarzy, a za kołnierzyk miała wetkniętą deseczkę, na której naskrobano znaki: Córka do sprzedania za dziesięć kilo ryżu"

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

"Problem rasizmu to problem kultury. Rasistą jest człowiek prymitywny, bezmyślny. Agresywny sekciarz. Cham. Ludziom, którzy uważają się za coś wyższego, niż są i niż na to zasługują, rasizm jest potrzebny jako mechanizm dominacji i samowyniesienia. Jako trampolina, która wyrzuca ich w górę. Ciemny poszukuje jeszcze ciemniejszego, by dowieść, że sam nie jest najciemniejszy. Szuka gorszego, ponieważ chce się pokazać lepszym. Musi kimś gardzić, gdyż to daje mu poczucie wyższości, pozwala zapomnieć, że on sam jest marnością"

 

Lapidaria Kapuściński

Odnośnik do komentarza

„Późnym wieczorem, nie licząc na wiele, poruszam z Rastą Temat dzieci-nieolników i targu. Może on coś o tym słyszał.

- Tak jest tu targ dzieci. W Abidżanie możesz kupić wszystko – mówi Rasta.

- Zaprowadzisz mnie tam jutro? Chcę kupić dziecko.

- Nie ma sprawy. A co, masz plantację w Polsce?

Chwilę zajęło mi wytłumaczenie, no bo jeśli nie na plantację, to po co mi dziecko... Ale kiedy pojął zaczął rzucać ofertami:

- Chcesz, dam ci mojego chłopca. Za darmo.

Bo sam ma dwójkę dzieci, każde z inną dziewczyną, obydwoje wychowuje rodzina jego mamy w Ghanie.

- Albo możesz wziąć córkę mojej siostry, jeśli wolisz dziewczynkę. Albo jeśli chcesz niemowlę, mam znajomą prostytutkę. Będzie wolała sprzedać dziecko tobie. Bo ty nie utniesz mu głowy.

- O czym ty mówisz, Rasta – pytam nie wierząc moim uszom.

- Bo jeśli sprzeda komuś innemu, to utną mu pewnie głowę. Z główek dzieci robi się lekarstwa.

- Jakie lekarstwa?

- Lekarstwa czarnej magii. Na wzbogacenie”

 

 

Kinga Choszcz „Moja Afryka”

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

"- Słuchaj no, obwiesiu - Jaskier wstał i udał, że robi groźną minę. - Brzydzę się gwałtem i przemocą. Ale zaraz zawołam Mamę Lantieri, a ona wezwie niejakiego Gruziłę, który pełni w tym przybytku zaszczytną i odpowiedzialną funkcję wykidajły. To prawdziwy artysta w swoim fachu. On kopnie cię w rzyć, a ty wówczas przelecisz nad dachami tego grodu, tak pięknie, że nieliczni o tej porze przechodnie wezmą cię za pegaza."

 

Krew elfów, Sapkowski :)

Odnośnik do komentarza

One day I had gone to a little village. An old grandfather of ninety was busy planting an almonf tree. "What, grandad!" I exclaimed. "Planting an almond tree" And he, bent as he was, turned round and said "My son, I carry on as if I should never die" I replied: "And I carry on as if I was going to die any minute". Whitch of us was right, boss?" He looked at me triumphantly and said: "That's where I've goy you!"

 

"Grek Zorba" Nikos Kazantzakis

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

"Czy świat mógłby powstać, gdyby jego twórca myślał, ilu i jakich trosk sprawcą się stanie? Tworzyć życie to znaczy tworzyć walkę i trud, i niepokój. Jedna jest droga do uniknięcia tych następstw: zabić życie w zarodku! Tchórze zawsze będą czynić wrzask i domagać się śmierci tych, co rzucają posiew nowego życia"

 

"Pigmalion" Bernard Shaw

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

"

-Wilkołak. -Moist otrząsnął się ze zgrozy. - I nie uprzedzają przybyszów?

-A jak mieliby uprzedzać, sir? - zapytał łagodnie Groat. - Postawić przed miastem tabliczkę " Witamy w Ankh-Morpork, mamy wilkołaka" ?

Straż zatrudnia mnóstwo krasnoludów i trolli, golema, znaczy wolnego golema, z cały szacunkiem, panie Pompa, parę gnomów, zombi... A nawet jednego Nobbsa.

-Nobbsa? Co to jest Noobs?

-Kapral Nobby Nobbs, sir. Jeszcze go pan nie spotkał? Mówią, że ma urzędowe pismo mówiące, że jest człowiekiem, a kto by takiego potrzebował, co? Na szczęście jest tylko jeden taki, więc nie może się mnożyć."

 

 

Mihihii, normalnie prasknąłem śmiechem :D Biedny Nobby Nobbs :D

 

 

[kto nie zna Świata Dysku nie zrozumie ;/ ]

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

"O najważniejszych sprawach najtrudniej opowiedzieć. Są to sprawy, których się wstydzisz, ponieważ słowa pomniejszają je - słowa powodują, iż rzeczy, które wydawały się nieskończenie wielkie, kiedy były w twojej głowie, po wypowiedzeniu kurczą się i stają zupełnie zwyczajne."

 

"Ciało" S. King

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...

roz(pipi)ało mnie to:

 

Jest takie stare wojskowe powiedzenie, którego używał Fred Colon,

by opisać absolutne oszołomienie i zagubienie.

Osobnik w takim stanie, według Freda, "nie potrafił odróżnić własnej dupy od pory śniadaniowej".

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
"Jest taki moment, kiedy ból jest tak duży, że nie możesz oddychać. To jest taki sprytny mechanizm. Myślę, że przećwiczony wielokrotnie przez naturę. Dusisz się, instynktownie ratujesz się i zapominasz na chwilę o bólu. Boisz się nawrotu bezdechu i dzięki temu możesz przeżyć."

 

S@motnośc w sieci Janusza L. Wiśniewskiego

 

Wiśniewski mnie masakruje. Serio, już po tych trzech zdaniach bezpowrotnie zginęła jakaś cząstka mojej wewnętrznej radości. Prekursor pokolenia emo?

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.