Skocz do zawartości

Assassin's Creed: Unity


Rekomendowane odpowiedzi

Ha zacząłem z powodu choroby grać w AC Unity i powiem tak. Po tym patchu co odblokował skrzynie i questy jest lepiej ale teraz za to mam inny problem gra jest za łatwa. Kilka złotych skrzyń i mam 20k w ciągu 1h rozbudowałem teatr na maxa i kupiłem najlepsza broń. We wcześniejszych AC też łatwo było się wzbogacić ale nie na początku gry ! Ekonomia w tej grze jest jeszcze bardziej zwalona niż w jakimkolwiek AC. 

 

Gra mi się relatywnie podoba i skończę ale dla mnie największa wtopa W serii zaraz po AC 3. A i Arno jest tak samo bezbarwny jak Connor. Jak można było po tak fajnym bohaterze który był w black flag znowu wrócić do kompletnego manekina :D

 

Zbierać i robić questów pobocznych mi się nie będzie chciało bo te questy są kiepskie bez historii. Nie to co w Dying Light. Jedyną gałąź questów jaką zrobiłem to zagadki Nostradamusa. Kocham Paryż i interesowałem się jego historią dlatego te zagadki naprawdę mnie wciągnęły. Zrobiłem 16 bez pomocy poradników ale ostatnie 2 to już był hardcore :D.  Tak czy siak po zrobieniu Nostradamusa teraz robię tylko główne sekwencje.

 

p.S. KArny kutas za postawienie portalu do dlc obok teatru. Chciałem się przenieść do teatru a niechcący nacisnąłem wejście do dlc. Aby z niego wyjść musiałem zrobić pierwszy quest w dlc. Nisko levelową postacią + spoilery z kampanii. DZIEKUJĘ CI UBISOFT!  Dopiero po pierwszej misji mogłem wrócić do paryża.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

TO SAMO MIAŁEM xddd gram gram chciałem zaznaczyć sobie lokacje i (pipi), dodatek dead kings xddd i odrazu spoilery w pierwszej cutscence xdddd za dodatek dostaje sie tyle hajsu ze odrazu najdroższą broń gilotynową kupiłem i wszystko było na strzała xd

Odnośnik do komentarza

Skończyłem Assasyna i co mogę powiedzieć... Nie żałuję wydanych pieniędzy ale cieszę się że nie było to 250 zł. Ta gra zasługuje na cene max 150 zł. Kurcze może po kolei.

 

Plusy:

Paryż

Paryż

i jeszcze raz Paryż.

Byłem w tamtym roku więc wspomnienia świeże i jak to jest odwzorowane. Najpiękniejsze miasto w serii AC. Graficznie ta gra jest naprawdę dobra.

0 podsłuchiwania (najgorsze misje dla mnie w poprzednich assasynach)

Wreszcie powrót do misji z zabijaniem po kilku latach gdzie więcej było śledzenia czy podsłuchiwania tutaj mamy misje nastawione na zabijanie po cichu jak asasyn.

Dźwięk i voice acting w tej grze (nie ma się do czego przyczepić)

 

Teraz niestety minusy:

Fabuła najgorsza zaraz po AC 3 i AC 1.

Postacie nie zapadające w pamięci po prostu nijakie (2 wyjątki elizka i Markiz). Nawet napoleona zrobili nudnego.

Główny bohater mdły i nijaki jak aiden z watch dogs czy connor z AC 3.

Mikrotransakcje (fakt że większość zniknęła z patchem ale nadal trochę tego pozostało w menu)

Ogólnie poza zagadkami nostradamusa i śledztwami reszta misji pobocznych strasznie mdła i tylko dla masochistów albo achievements whore.

 

 

Ocena dla mnie to 6/10 . Taki dobry średniak przy którym bawiłem się dobrze ale nigdy do niego więcej nie wrócę. Coś jak Murdered czy Order.

 

Polecić mogę fanom Assassynów którym nie przejadły się AC z Ezio. Jeżeli już one was męczyły to niestety ta gra nie jest dla was. Jeżeli chodzi o świeżaków to bardziej polecałbym Black Flag który dla mnie jest nadal najlepszym ac w historii :)  I do tego teraz do dostania za grosze na next genach .

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Graficznie faktycznie wygląda lepiej niż poprzednie, co jest naturalne.

Niemniej gameplay jak dla mnie (a jestem fanem serii) to flaki z olejem. Praktycznie jedno i to samo. 

No ale różne są gusty i to co napisałem jest tylko i wyłącznie moim zdaniem - nikomu nic nie narzucając.

 

@UP - jeśli myślisz o platynie to apka moblina jest wymagana do tego pucharka. 

Odnośnik do komentarza

Graficznie faktycznie wygląda lepiej niż poprzednie, co jest naturalne.

Niemniej gameplay jak dla mnie (a jestem fanem serii) to flaki z olejem. Praktycznie jedno i to samo. 

No ale różne są gusty i to co napisałem jest tylko i wyłącznie moim zdaniem - nikomu nic nie narzucając.

 

@UP - jeśli myślisz o platynie to apka moblina jest wymagana do tego pucharka. 

Apka już nie jest wymagana, żeby otworzyć wszystkie skrzynki.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Zaczalem grac w Unity i musze przyznac ze architektura(wnetrz i na zewnatrz) oraz klimat Paryża sa na wypasie,a to jak to wyglada niekiedy przy dobrym oswietleniu to prawdziwy nextgen,ale mam pewne problemy,ktore psuja caly efekt.

Czy to normalne ze po roku od premiery i milionie paczy mam wk.urwiajace przycinki(2-3 sekundowe) przy cutscenkach czy np lewitujace jablko zamiast reki ktora go trzyma?Do tego spory pop up i tlumy ktore mienia sie co chwile teksturami.Loadingi na czarnym tle tez powinny tak dlugo trwac?

Sprobuje grac jeszcze offline i przebudowac baze danych ale jezeli tak to bedzie wygladac to lipa wc.(pipi) bo po tych kilku sekwencjach czuje ze gdyby nie technikalia to wyszlaby jedna z lepszych odslon.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Po ukonczeniu stwierdzam,ze gra jest mocno srednia nawet pomijajac bledy itd. Poczatkowy efekt wow wywolany jest raczej tym ze smigamy po wersalu,widzimy jak odpicowali niewiarygodnie kazdy detal jak plaskorzeźby,freski na sufitach,scianach czy witraze w kosciolach.Przy odpowiednim oswietleniu mozna sie zachlysnac co dobrze oddaje klimat Paryza,ale co z tego jak fabularnie,gameplayowo jest bardzo slabo.

Naczytalem sie troche jak system walki jest lepszy czy poprawiono skradanie,a system walki poza tym,ze jest trudniejszy jest nadal ujowy i sprawia zero satysfkacji,powiedzialbym ze najgorszy w serii a na pewno najbardziej irytujacy(do sleeping dogs czy batmana daleko..........bardzo daleko).

Jesli chodzi o skradanie fajnie ze dali przycisk odpowiedajacy za kucanie,ale nadal to jest zrobione mocno po lebkach i srednio dziala.

Powinni sie tez skupic na unikalnych zabojstwach i nawet w pierwszej misji jest zludzenie ze pojda w dobra strone,ale jednak pozniej oprocz jakiejs jednej opcji z zatrutym winem nic specjalnego nie bylo.

Fajny za to jest poprawiony parkour z kontekstowymi ruchami i chyba 3 misje w szczelinach ktore dzieja sie w troche w "innych okolicznosciach".

Z pobocznych misji na plus tylko rozwiazywanie sledztw,troche paryskie historie z podlozem fabularnym,a te zwiazane z nostradamusem bardzo trudne ale nie lubie czegos takiego i srednio wierze ze ktos to ogarnia na slepo bez laptopa na kolanie.

Nie podoba mnie sie tez ze tak krwawy okres jak Rewolucja Francuska jest tak ugrzeczniony,no niby gra PEGI 18 a nawet tego nie odczulem.

Tlumy to rzeczywiscie cos co robi wrazenie i  trzeba to pochwalic,ale  chyba preferuje to jak to ogarneli w Hitman Absolution(niby mniej imponujace,ale za to dziala lepiej).

W fabule 2 bardzo fajne postaci jak Markiz de Sade(choc znowu ugrzecznioniono) i Ruda,a tak fabula mimo ze chciala pojsc w strone AC 2 i zrobic taki maly recykling jednak nie jest zbytnio angazujaca i  wlasciwie w polaczeniu z gowniana walka i pseudo"skradaniem" mocno mnie wynudzila.

Ogolnie lubie te serie,ale trzeba powaznie ja przebudowac bo tego braku rozwoju nie mozna tolerowac.

Szczerze jak nawet ciekawilem sie swego czasu AC Victory tak teraz pewnie zrobie przerwe na bardzo dlugi czas,bo juz zwyczajnie rzygam tym zastojem.

Polecam tylko tym,ktorzy nie ograli zbyt wielu odslon albo w celu  wirtualnej turystyki,bo tutaj AC zawsze robil robote.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...

Po nowym roku powiadasz... Jak zmuszę się do przejścia gry to dam znać, ale póki co zmęczyła mnie strasznie. Nayebane tego na tej mapie jest tyle, że nawet jak na UBI to już przegięcie.

Na chwilę obecną wymiękłem i nie wiem, kiedy znów poczuję chęć powrotu w buty Arno. Gierka jest śliczna, aktualnie połatana, ale miliony tych goovien, o które się człowiek wręcz potyka...
A zaliczyć trzeba, jak każdego AC, zwłaszcza że Origins bym chciał kiedyś poznać, ale wewnętrzny masochista każe grać po kolei :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...