Skocz do zawartości

The Last Of Us Remastered Edition


KOŁD

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, standby napisał:

Wku.rw.ia mnie niemilosiernie oblizywanie scian w lokacjach, wystarczy ze ze skocze skads, wejde przez jakies okno i (pipi)a juz wiecej lootu w tamtej lokacji nie zbiore bo  nie bedzie fizycznej takiej mozliwosci.

Taka przypadłość liniowych gier, mi to przeszkadzało jedynie na najwyższym poziomie trudności jak się zapomniałem i ruszyłem "fabułę" dalej i nie zdążyłem wyzbierać wszystkiego co się może przydać.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie The Last Of Us to jedna z tych gier, do których się wraca z przyjemnością. Wykreowany świat, grafika, historia, relacja głównych bohaterów mnie wszystko w tej grze urzekło.

Przeszedłem tą grę kilkukrotnie i za każdym razem pochłania mnie bez reszty uwielbiam ten klimat i na pewno będę do niej wracał nie raz.

Choć w trybie online jeszcze nie grałem.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

@mario10 No w online wiadomix nie ma wymienonych przez Ciebie zalet, ale jako czysty gameplay do popykania to jeden z lepszych na Playstation. Nie ma drugiego takiego multi na rynku, tyle. Singla zreszta tez nie.

 

Warto nadmienic wplyw, jaki TloU wywarlo na inne gry. Dwojeczka to moja najbardziej wyczekiwana gra generacji, ale chyba oczekiwania mam postawione na astronomicznym poziomie.

 

19 godzin temu, standby napisał:

 juz wiecej lootu w tamtej lokacji nie zbiore bo  nie bedzie fizycznej takiej mozliwosci.

Gra ma korzenie w PS3,niestety.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, mario10 napisał:

Dla mnie The Last Of Us to jedna z tych gier, do których się wraca z przyjemnością. Wykreowany świat, grafika, historia, relacja głównych bohaterów mnie wszystko w tej grze urzekło.

Przeszedłem tą grę kilkukrotnie i za każdym razem pochłania mnie bez reszty uwielbiam ten klimat i na pewno będę do niej wracał nie raz.

Choć w trybie online jeszcze nie grałem.

Polecam, online to nie do końca doceniony skarb tej gry. Bardzo unikatowa, taktyczna strzelanka do tego czerpie garściami z klimatu z singla. Pomimo, że to online i tutaj zdarza mi się zachwycić np. zmiennymi warunkami pogodowymi, czy genialnym oświetleniem, pomyśleć że ta gra ma już tyle lat i w ogóle się nie starzeje!

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

Muszę spróbować bo faktycznie nigdy nie grałem, ale dla mnie to jest genialna gra i na drugą część czekam bardzo, bardzo :) a przedstawione w sieci trajlery tylko potęgują chęć zagrania.

Ja uwielbiam przede wszystkim klimat tej gry tego lekkiego, stałego niepokoju, historii w niej przedstawionej i to jest jedna z tych gier, w której po prostu na chwilę stawałem i podziwiałem widoki dla mnie jest pięknie zremasterowana od zniszczonych miast, przez leśne i górskie lokacje.

Ja jestem graczem starej daty i doceniam pewne smaczki gier nawet bez nadmiernej ich widowiskowości czekam na remastera pierwszy 3 części resident evil, metal gear solid, ffVII jest na prawdę solidna porcja gier,  do których mógłbym wracać.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No jak dla mnie to tego klimatu nie ma. W ogole nie xzuje strachu, napiecia, tego ze jestesmy sami w srodku biologicznej apokalipsy. Dead space 1 i 2 zjada klimatem na sniadanie the last of us, do tego te (pipi)ane znajdzki. Mialem znaleac fajny loot q apartamentach krolewskich, sila rzeczy pomyslalem ze to w hotelu, okazalo sie inaczej ale wrocic aby zebrac ten sprzet nie opcji. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Skonczylem w koncu tlou. Gra koniec koncow swietna ale Goty bym jej nie dał, klimat udzielil mi sie tylko podczas koncowki, natomiast do samego gameplayu sie zdazylem przyzwyczaic i byl bardzo przyjemny:-) 

 Na komorce nie umiem wstawiac spolierow wiec prosze to pominac

 

Spoiler

Jak to bylo w koncu ze swietlikami, chcieli uratowac swiat tworzac surowice z dna Ellie czy nie? Czy Joel powiedzial jej prawde na samym koncu?

 

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, standby napisał:

 

  Pokaż ukrytą zawartość

Jak to bylo w koncu ze swietlikami, chcieli uratowac swiat tworzac surowice z dna Ellie czy nie? Czy Joel powiedzial jej prawde na samym koncu?

 


No chcieli, tylko podjęte środki były dość drastyczne

Spoiler

(Ellie podczas operacji zostałaby uśmiercona)

, na co Joel nie mógł sie zgodzić i w pełni go rozumiem - zareagowałbym dokładnie tak samo.
A to, co jej mówił w

Spoiler

samochodzie to oczywiście kłamstwo, żeby chronić ja przed nią samą, bo dobry z niej dzieciak, więc pewnie sama by się oddała w ręce świetlików, żeby się poświęcić dla dobra ludzkości. A według Joela ludzkość na takie poświęcenie nie zasługuje i tu się z nim zgadzam :)

 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Akurat ja z decyzją Joela się nie zgadzam. 

życie jednej osoby, a uratowanie ludzkości? Raczej wybór jest prosty, ale piszę to jak gracz, a nie jako ojciec, bo tak Joel traktował Ellie, jako swoją córkę. 



Dla tego to zakończenie jest tak świetne i zspadajce w pamięci. Dla jednych dobra decyzja, dla drugich nie zrozumiała i mega samolubna, bo świat to nie tylko bandyci, ale takze matki, dzieci, rodziny i setki tysiące takich Joelow i Ellie. Ciekawe w jaki sposób rozwiną to w drugiej części, dla dobra historii, Ellie zapewne dowie się prawdy.

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Decyzja Joela ma odzwierciedlenie w grze, w podziale walki z zarażonymi oraz z ludźmi.

Spoiler

 

No niby są rodziny ale gdzie? Większość jest w zamkniętych państwach-miastach jak to z początku gry. A czemu nie ma więcej takich rodzin jak bracia Afroamerykanie (zapomniałem jak mieli na imię)? Bo świat już nie tolerował słabości. Drapieżnik-ofiara. Silniejszy zjada słabszego. Dostosuj się albo giń. Niestety nawet w czasach ładu i demokracji ludzie zabijają się o byle pretekst. Sama pandemia tylko zerwała zasłonę milczenia, maskę na twarzach ludzi. 

Świetliki wcale nie są bohaterami w tej batalii. Nie zapominajmy, że to za ich sprawą grzyb wydostał się na świat. A teraz chcą go ratować? Samolubne i aroganckie myślenie. W cywilizowanym świecie zostaliby nazwani terrorystami. Kto ustanowił ich sędzią, katem i zbawcą ludzkości? Dodać do tego politykę świetlików. Ellie już od pierwszych chwil była określana mianem "towaru", który trzeba dostarczyć. Dodatkowo w ich skład wchodzili fanatycy gdzie nie ma miejsca na demokrację i półśrodki. "Po trupach do celu", taki slogan powinni nosić na koszulkach. Nawet gdyby udało im się pozyskać lek na grzyba to jaka jest gwarancja, że  podzielą się nim ze światem? Kto będzie godny go otrzymać? 

 

 

  • Plusik 3
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 10.11.2018 o 13:44, Farmer napisał:

Decyzja Joela ma odzwierciedlenie w grze, w podziale walki z zarażonymi oraz z ludźmi.

  Ukryj zawartość

Świetliki wcale nie są bohaterami w tej batalii. Nie zapominajmy, że to za ich sprawą grzyb wydostał się na świat. 

 

 Było to gdzieś powiedziane wprost w grze? Bo nie pamietam tego.

Edytowane przez blakuś
Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że FF

byli separatystami i chcieli przejąć władzę nad tym co zostało z USA. Gdyby udało im się uzyskać szczepionkę, to wykorzystaliby ją do walki o władzę. Wywołanie niepokojów. Zwykli ludzie zobaczyliby lek jak świnia niebo. Dlatego cieszę się z decyzji Joela.

Odnośnik do komentarza

 

Spoiler

Dlatego Joel sam dobrze wiedział, że obecnego stanu rzeczy praktycznie nie dało się już zmienić bo tak właśnie wygladał ten świat. Nowa rzeczywistość, nowe zasady, ludzie już przywykli do tych warunków a samo wynalezienie lekarstwa nie pomogłoby w budowaniu nowego świata, państwa nagle by nie powstaly a rządy nie utworzyły na nowo. Moim zdaniem to decyzja słuszna i pewnie zrobiłbym tak samo. Świetnie to ND rozegrali w zakończeniu. Kłamstwo to i tak najmniejsze zło w tym przypadku.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.