Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mevek a na czym ty chciałeś przycebulic 10eur? Na ps now? Nie kumam czemu zgłaszałes to do paypala, bo jak kliknąłes subskrypcje i grałeś w coś przez chwilę to musisz za to zapłacić, ewentualnie mogłeś zrezygnować z następnego miesiąca subskrybcji ale tak? No nie wiem takim ruchem Sony walczy właśnie z cwaniakami

W dniu 8.06.2018 o 20:23, MEVEK napisał:

 

Jak Sony chciało mnie wyr.uchać na 15 euro.

Mianowicie, po jakiejś aktualizacji pojawiła mi sie ikonka PS Now w konsoli PS4. Postanowiłem obadać, co to jest, jak to działa i odpaliłem God of War 3. Zanim gra sie dobrze wgrała skasowałem cały ten badziew.  Jak sie okazało, odpalając usługę PS Now aktywowałem subskrypcje, za ktora Sony zainkasowało sobie $$$, po upływie triala. Fakt - PP był połączony z SIE, ale tylko do kontrolowanych płatności, zabezpieczony 2-stopniowa blokada. Ogolenie to zdaje sobie sprawe, jak działa subskrypcja, problem w tym, ze ja zadnej nigdy nie miałem, nawet na PS+ nie mam. Takze nie wiem skąd się wzięła  ta subskrypcja. Żadnego  komunikatu nie pamietam. Dotychczas nie miałem takich szopek z usluga. Dobrze, że jest PayPal. 

 


Wielkie dzięki paypala.

Mevek nie chce cię obrazic ale tą akcją nie popisales się zbytnią jasnością umysłu xD

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, _Be_ napisał:

Mevek a na czym ty chciałeś przycebulic 10eur? Na ps now? Nie kumam czemu zgłaszałes to do paypala, bo jak kliknąłes subskrypcje i grałeś w coś przez chwilę to musisz za to zapłacić, ewentualnie mogłeś zrezygnować z następnego miesiąca subskrybcji ale tak? No nie wiem takim ruchem Sony walczy właśnie z cwaniakami

Mevek nie chce cię obrazic ale tą akcją nie popisales się zbytnią jasnością umysłu xD

Pomijajac juz fakt cebulenia 10-15€. Ile razy bylo wrzucane info na forum,ppe,reddit,neogaf itd. Ze jezeli zrobisz chargeback na psn to konto dostaje bana nawet jezeli ktos ci sie wlamal na konot. Negatywna kwota w portfelu na psn= ban.

Jezeli facet/babka na infolini bedzie w dobrym humorze to przypisza mu licencje do nowego konta,stare konto raczej RIP [*].

 

I jeszcze obwiniac Paypal za wlasna glupote/cebulactwo xD

Odnośnik do komentarza

Dałeś ciała takie sprawy jak wszelkiego rodzaju refundy zgłasza się prosto do SIE a nie pośrednika w płatności. Miałem kiedyś przypadek; aktywowałem ps+ na cały rok w jakiejś promce na storze, rozmyśliłem się po circa tygodniu, szybki mail do SIE przez formularz dostępny na stronie supportu i po kilku dniach całą kwotę zakupu miałem z powrotem w portfelu (osobna sprawa że gry zaklepane w ramach usługi dalej działały i mogłem je nawet dowolnie pobierać i usuwać :D).

Odnośnik do komentarza

Jeszcze taka mala dygresja odnosnie jak takie rzeczy zalatwia MS i dlaczego wszystko lepiej zalatwiac u zrodla. MS naliczyl mnie za usluge Live Gold dwa razy, glownie z mojej winy, bo starzy ludzie na konsoli. Na szczescie zorientowalem sie w chwile (dzieki Panie Barcklays za mobile banking) i skontaktowalem sie z supportem. Tam bardzo mily pan powiedzial mi, ze juz sie skontaktowal z managerem o zwrot moich lekko zarobionych funtow i w miedzyczasie obdarowywal mnie kodami, umilal czekanie pytaniami, w co bede gral na Live Gold, zeby na koniec poinformowac, ze... zrefundowali mi obydwie transakcje i mam miesiac Live Gold za darmo. Dziekuje Panie Spencer.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
W dniu 11.06.2018 o 17:52, MEVEK napisał:

Mnie gosc na infolini powiedzial, ze mnie rozumie i ze nie powinienem placic za cos czego nie uzywam. Nawet mnie nie wysluchal do konca. Sprawa ponoc jest zamknieta. Czekam na maila zwrotnego z aktywowanie uslugi. 

 

Glupi to ma szczescie  :cool::lapka:

 

Znaczy się, że odzyskasz konto z grami i trofkami?

Odnośnik do komentarza

Tak! Sprawa w ogóle nie jest poważna. Nie złamałem żadnego regulaminu. Pojawił sie problem z PP i chcieli żebym to wyjaśnił, bo przelew nie został zrealizowany. Konto zostało zablokowane, be Paypal wymusił. Niektóre sytuacje tylko wyglądają groźnie.  

Edytowane przez MEVEK
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 10.06.2018 o 09:08, Shen napisał:

Właściwie to się sony nie dziwie, że banuje cwaniaków. Mam takich spraw masę i sony jakieś 95% przegrywa. Wystarczy, że klient ma podany inny adres email w banku a na innym konto w ps network i wtedy odzyskuje kase.

Goście pewnie kupują gry i sprzedają je na lewo i prawo na allegro, potem dzwonią do banku i zgłaszają pomyłkę - z tym sie mogę zgodzić.  

 

Ale nie w sytuacji gdzie przez 10 lat wspierania marki banują mnie za 15 euro, bo coś zaszło nie tak. Nie powiem, ze dobrze zrobiłem, bo tak nie było. 

Chciałem tylko dociec swoich praw, skąd sie wzięła ta subskrypcja i tym samym przelew. Do dziś nie wiem, ale chociaż wiem, jak PlayStation Support podchodzi do klienta. Maja dużo cierpliwości i współczucia.  Wiem to teraz, po sobie.  Tylko stracha żeście mi narobili, ze stracę konto przez taka głupotę.  Wydaje mi sie, ze wiekszosc spraw idzie normalnie przedyskutować, wyjaśnić z supportem. Trzeba tylko normalnie podejść do tematu i sie wytłumaczyć z zamiarów. Nie wiem skąd Wy bierzecie te pomysły? 

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Mam taką sytuacje, 

Właśnie zakupiłem używane ps4, na nim jest już  stworzone jakieś konto poprzednika z grami. W takim też razie chciał bym z niego korzystać ewentualnie jakoś je wyedytować aby nie stracić dostępu do tych gier (1. pytanie - czy można tu będzie zmienić nick, emaila itp?). 

Jednocześnie widzę że jest teraz promocja na PS PLUS. Czy przy zakupie abonamentu na rok, muszę podać dane z tego starego konta poprzedniego użytkownika konsoli? Czy mogę wykupić abonament bezpośrednio na siebie i jakoś go podpiąć pod to stare konto na konsoli?

 

Konsole będę mieć dopiero za parę dni a abonament muszę wykupić do 18 czerwca bo do wtedy trwa promocja, dlatego nie wiem dokładnie jakie dane są potrzebne, jak te konta są skonfigurowane itp.

Mam nadzieję że ktoś będzie na tyle miły aby wytłumaczyć mi łopatologicznie jak to wygląda:)

 

Dzięki z góry i Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, MEVEK napisał:

Tylko stracha żeście mi narobili, ze stracę konto przez taka głupotę.  Wydaje mi sie, ze wiekszosc spraw idzie normalnie przedyskutować, wyjaśnić z supportem. Trzeba tylko normalnie podejść do tematu i sie wytłumaczyć z zamiarów. Nie wiem skąd Wy bierzecie te pomysły? 

Przecież to ty sam wyskoczyłeś, że niedobre Sony Ci zablokowało konto po tym jak chciałeś ich oszukać. Gdyby nie ludzie z forum (Maus i inni) to byś pewnie chuja zrobił.

 

11 godzin temu, MEVEK napisał:

Chciałem tylko dociec swoich praw, skąd sie wzięła ta subskrypcja i tym samym przelew.

No skoro aktywowałeś usługę nie czytając regulaminu to się nie dziw, że nie wiesz skąd ta opłata. Zawsze jak coś takiego ma darmowy okres, to po pierwszym miesiącu (czy tam promocji) wchodzi w normalny ciąg pobierania opłaty dopóki nie zrezygnujesz.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Square napisał:

Przecież to ty sam wyskoczyłeś, że niedobre Sony Ci zablokowało konto po tym jak chciałeś ich oszukać. Gdyby nie ludzie z forum (Maus i inni) to byś pewnie (pipi)a zrobił.

Bo sie wystraszyłem! Reszta zrobiła wyobraźnia + posty na forum typu "sony banuje cwaniaków". Jak tu sie nie zdołować.  

No tak! Dzięki ludzie, ze za mnie zadzwoniliście do sony i rozwiązaliście problem - kochany forumek :lapka:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panowie,
Macie pomysł jak usunąć z konsoli dodatki do gier?
Najbardziej mi chodzi o tytuły gier usunięte z konsoli, które miały dodatki i te dodatki zalegają jako zainstalowane na dysku...
Przykładowo, miałem The Division, ze wszystkimi dodatkami jak Underground. Grę usunąłem a dodatki zostały. Tak samo Monster Hunter World i kilka innych tytułów.

Odnośnik do komentarza

Przykładowo w mojej bibliotece mam tytuły gier do zainstalowania. Klikam na jedną z tych gier i pokazuje mi się ikonka pobierz, zjeżdżam na dół na listę moich dodatków do tej gry i na liście tych dodatków widnieją jako zainstalowane.

 

Albo np. mam obecnie zainstalowany FC 5, patrzę na listę zainstalowanych dodatków a tam zapewne z racji, że są to gry od ubi, mam również zainstalowane dodatki z gier których obecnie nie posiadam zainstalowanych jak The Division czy Ghost Recon...

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Kolos28 napisał:

Klikam na jedną z tych gier i pokazuje mi się ikonka pobierz, zjeżdżam na dół na listę moich dodatków do tej gry i na liście tych dodatków widnieją jako zainstalowane.

Ogólnie to dodatki są razem z plikiem gry. Jakie dodatki wyświetlają CI się jako zainstalowane? Może to są po prostu klucze aktywacyjne.

 

10 minut temu, Kolos28 napisał:

Jest za to folder inne czy jakoś tak do którego nie ma dostępu i tam mogą być te dodatki..

W Inne ile miejsca Ci zajmuje?

Odnośnik do komentarza

Z tego co poczytałem to bardzo prawdopodobne, że są tam rzeczy z powiadomień + to co się ściągało, ale się przerwało i nie usunęło. Możesz spróbować usunąć wszelkie powiadomienia i wyczyścić listę download/upload.

26 GB to sporo, ja u siebie mam ok 2GB i nie zagłębiałem się co tam jest. Jutro usunę powiadomienia u siebie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...