Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Podacz gdy konsola była włączona doszło do przerwania dostawu prądu(nie pierwszy raz) konsola się wykrzaczyła i zazwyczaj po restarcie wszystko wracala do normy teraz pojawiaja mi sie dwa ekrany na zmianę(wystąpił poważny błąd systemu nastąpi.. a drugi to Tryb bezpieczny podłącz dual shock...) i w zadnym nie jestem w stanie podlaczyc pada po USB i wejsc w tryb bezpieczny. Ma kots pomysl jak mozna to naprawic?

Konsola nie widzi 2ch padów po USB probowalem tez je restartowac.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Może ktoś będzie wiedział jak mi pomóc aby to naprawić. @Berion? Ktokolwiek?

 

Gdy wchodzę w motywy to konsola mi się freezuje (nie restartuje) i po 10-15 sekundach pojawia się ekran że wystąpił błąd oprogramowania i zgłosić błąd ( sugerowane działanie zaktualizować oprogramowanie, sic).

 

Próbowałem (chyba wszystkiego). W motywy nie da się wejść z menu ani z poziomu pamięci masowej. Innej opcji chyba nawet nie ma.

 

- przywróciłem ustawienia fabryczne - zresetowało motyw do podstawowego (mam customa z własną grafiką) - nadal zwiechy

- zrobiłem backum i inicjalizacje PS4 (czy jak tam to się nazywa) bez backupowania Themes - backupowałem tylko zrzuty ekranu i demko P.T. - i tylko na tym mi zależy!

- pobierałem już wcześniej pobrane tematy przez www w nadzieli że walnięty plik (jeśli to jest walnięty plik) się nadpisze

- dzisiaj @Figuś podpowiedział że kumpel miał to samo i dysk pada - dysk jest ok - dzisiaj wkładałem inny (standardowy) i mam dokładnie to samo po wgraniu backupa - bieżący dysk przeskanowany HD Tune i jest zdrowy - jeśli to ma znaczenie dysk Seagate SSHD 1TB

- wgrywałem firmware na czysto (większy plik z FW) i to samo.

- próbowałem usuwania innych profili na konsoli, zmian języka itp., online, offline, inne profile, gość - nadal nic

- ogólnie wszystkie opcje z Recovery Menu czy tam Safe Mode też poszły (odbudowa bazy danych na czele)

 

I ogólnie pomyły mi się skończyły...

 

Jedyne co pomaga to wywalenie wszystkiego i zalogowanie się na czysto na konto ale nie mam wtedy zrzutów ekranu które są powiązane z trofkami :/ a na tym mi jak już wspomniałem najbardziej zależy. Wygląda to tak jak by w plikach był jakiś kur.wa bug który wiesza konsolę przy wchodzeniu w themes :( a ostatni działający backup sprzed tego błędu mam z listopada 2017 i który to założę się że jak bym wgrał to bez pierdnięcia themes będą działać. 

 

Kwestia jeszcze kiedy ten bug się pojawił bo ostatni raz grzebałem w themes jakoś w październiku tego roku - konsola po ostatnim graniu w Elite Dangerous zaliczyła jakieś 6-7 restartów. Ostatni był na tyle dziwny że w ED miałem jakieś 20 klatek i przy próbie wyjścia konsola zaliczyła crash, potem nic nie chciało się ściągać i w nieskończoność przygotowywała do instalacji pliki. Pomogło zrestartowanie.... routera. Konsola teraz chodzi "normalnie" za wyjątkiem tych themes :(

 

Poniżej jak to wygląda (konto Gość nie ma tu znaczenia) na każdym mam ten błąd.

 

 

Odnośnik do komentarza

@Kyo Nie mam zhackowanej PS4 (może po 28 grudnia to się zmieni :D), więc nie wiem jak wygląda skinowanie PSDM. Na PS3 to był plik *.p3t, kopiowany na HDD (lub NAND jeśli to model z NAND). Na PSV skóry są w paczkach PKG, które są rozpakowywane do postaci *.xml/*.png na kartę pamięci (lub pamięć wewnętrzną jeśli nie takowej mamy). W obu przypadkach, w ustawieniach konsoli (xRegistry.sys na PS3 i system.ireg/system.dreg na PSV powstają wpisy mówiące skąd OS ma wczytać theme (w przypadku PSV dodatkowo w bazie danych)). Podejrzewam, że na PS4 jest tak samo jak na PSV, a podczas resetowania ustawień i de facto także wgrania go od nowa, wszystkie bazy są usuwane i uzupełniane na nowo, ale co z ustawieniami to tutaj jest zagadka: czy także usuwane i wgrywany czysty szablon czy tylko modyfikowane. Jeśli to drugie to być może uległy uszkodzeniu (i propagujesz je backupem). Zresztą systemowy backup w przypadku poprzednich konsol zawierał mnóstwo śmieci, nawet cache'owane ikonki sklepu, więc jeśli coś się zrypało to pewnie jest także w plikach w kopii...

 

I tak już zaorałeś trofea i resztę nieprzenośnych danych, więc możesz spróbować, w ramach testu, przywrócić czyjś backup (albo ten stary o którym wspomniałeś). Jeśli na nim zadziała skórowanie to moja teoria przynajmniej w części się potwierdzi. Jak nie zadziała to dalej będziemy w lesie. ;p

 

Ten kod błędu jest nieznany.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, sobek4 napisał:

Witam serdecznie. Mam do was pytanie, kupiłem synowi ps4 i młody chce grać w grę Just dance. I teraz pytanie główne czy zakup samych kontrolerów move wystarczy do grania w ą czy inne gry  , czy trzeba kupić kontrolery i kamerkę? 

Z tylu pudełka powinieneś mieć info czy nawet sam telefon nie stuknie. Od którejś wersji, nie trza mieć nawet kamery.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Krótkie pytanie : czy istnieje możliwość wgrania jakiegokolwiek softu, który umożliwia skopiowanie na dysk ps4 plików (avchd/mp4) ? Sporo podróżuje, konsola służy mi głównie do przechowywania filmów z kamery i następnie ich odtwarzania (np. w zimowe wieczory). W PS3 nie było z tym problemów, tymczasem tutaj ta funkcja jest zablokowana.  

Odnośnik do komentarza

Witam , oddałem swoje ps4 siostrze , ale bez dysku zewnetrznego ( na ktorym mialem zainstalowane gry) , oddalem jej razem z kontem , ale gdy chce ona wejsc w gre wyskakuje komunikat zeby podpięła ponownie dysk z zwartoscia , a dysk juz jest po formacie , jest jakas mozliwosc aby ja sciagnac na nowo ? przeciez zakupilem te gry normalnie w sklepie . 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
W dniu 9.01.2019 o 18:38, emdziu napisał:

Witam , oddałem swoje ps4 siostrze , ale bez dysku zewnetrznego ( na ktorym mialem zainstalowane gry) , oddalem jej razem z kontem , ale gdy chce ona wejsc w gre wyskakuje komunikat zeby podpięła ponownie dysk z zwartoscia , a dysk juz jest po formacie , jest jakas mozliwosc aby ja sciagnac na nowo ? przeciez zakupilem te gry normalnie w sklepie . 

Sorry, pewnie już znalazłeś rozwiązanie, ale gry ponownie pobierzesz albo w sklepiku PSN, albo po wejściu w Bibliotekę (menu po prawej stronie). Tu znajdziesz podział na zainstalowane i te które możesz zainstalować. No i jak taki myk zrobiłeś z dyskiem, to sprawdz, czy jest miejsce na dysku w ustawieniach konsoli.

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.01.2019 o 17:48, pijek96 napisał:

Witam mam pytanko czy jest taka możliwość ustawienia by profil na konsoli ps4 był zawsze zalogowany w tle tak jak jest to w przypadku xbox one profil zalogwany wtle i inne konto ma dostęp do gier itp bo przydałoby mi sie takie coś ) licze na szybką odpowiedź Pozdrawiam:

Dawid Ratajczak

Tak

W dniu 17.01.2019 o 18:01, Adas1904 napisał:

Witam,

Czy jezeli posiadając na jednym z moich dodatkowych kont grę, to czy na głównym koncie moge dokupic dodatki do tej gry? Dodam ze gram w grę na głównym koncie a dodatkowe konto jest ustawione jako podstawowe 

Tak 

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, _daras_ napisał:

Takie pytanko, czy myślicie, że zasilanie PS4 z poziomu taniej listwy rozdzielającej/przedłużającej będzie bezpieczne? Oczywiście sprzęt audio/TV mam podpięte bezpośrednio do gniazda w ścianie, tylko niestety nie mam już miejsca... (zrobiłem lekką zmianę i doszedł mi jeden sprzęt).

Zależy jak tania była ta listwa. Ja osobiście mam podpiętą listwę  (4- wejściowa za ok 40 zł. z bezpiecznikiem) bezpośrednio do gniazdka, a dopiero do listwy mam wpięty tv, dekoder sat, konsole i czasami laptopa. Od kilku lat tak mam i na razie nie było żadnych problemów. Choć niedługo planuje remont i mam zamiar każde urządzenie wpinać bezpośrednio do gniazdka.

Odnośnik do komentarza

@LiSoQuan "Jak Wam wyświetla obraz na 16:10 1920x1200px. Czy PS4 ogarnia taka rozdzielczość i zapodaje dobre 1080p czyli pasy na dole i u góry?"

 

O ile mi wiadomo to OrbisOS nie obsługuje takich rozdzielczości. Podaje 1080p, a skaluje urządzenie docelowe (czyli sprawdź ustawienia monitora, być może da się wymusić 1080+ramki  dopełniające do natywnej).

 

@_daras_ Zdefiniuj czym jest "tania listwa". ;) Podpinanie jakiegokolwiek sprzętu bezpośrednio do kontaktu nie jest bezpieczne (chyba że masz takie zaufanie do swojej instalacji elektrycznej w bloku/domu).

 

@pijek96 "Witam mam pytanko czy jest taka możliwość ustawienia by profil na konsoli ps4 był zawsze zalogowany w tle tak jak jest to w przypadku xbox one profil zalogwany wtle i inne konto ma dostęp do gier itp bo przydałoby mi sie takie coś)"

 

Wszystkie konta mają dostęp do licencjonowanych treści wszystkich kont. I naucz się pisać po polsku...

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...