Skocz do zawartości

The Leftovers


Masorz

Rekomendowane odpowiedzi

po 2 obejrzanych odc serial zachecił na wiecej choć nie do końca pasuje mi motyw z tymi co nie mówią

w międzyczasie usiadłem do The Killing s4, pierwsza liga, dziś finał mi został

 

jak Leftovers rozwinął sie dalej, dzieje sie coś, nie wieje nudą?

oglądacie dalej czy odpuszczacie?

Odnośnik do komentarza

Serial powoli acz konsekwentnie eksploruje po kolei wszystkie główne postaci ich historię oraz przedstawia jakimi są ludźmi i co z nimi robią konsekwencje zniknięcia 140 milionów ludzi. Jednocześnie atmosfera w 90% czasu jest bardzo przygnębiająca.

W sumie nie ma się co dziwić, znakomita większość żyje w niepewności, bo skoro raz się wydarzyło to dlaczego ludzie nie mieliby zacząć znikać ponownie?

I co jest po tzw 'drugiej stronie'? Niebo, dematerializacja a może inny wymiar?

 

Reasumując, MASA SERIAL.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Mocny 8 ep, choć zapewne dopiero się rozkręca wszystko.

 

Z początku trochę mnie raziło, że po każdym odcinku było więcej pytań niż odpowiedzi, teraz widzę, że jest to wielką zaletą tego serialu. Dzięki temu w każdej chwili może się wydarzyć coś zupełnie niespodziewanego.

 

Cieszę się niczym dziecko wiedząc, że zapowiedziano kolejny sezon.

Odnośnik do komentarza

dla mnie scena byłą niejednoznaczna. coś jak totem cobba w incepcji ;). finał zatytułowany jest the prodigal son returns i wyemitowany zostanie niestety dopiero 7ego września. bankowo możemy się spodziewać narodzin syna (synów?) wayne'a. w każdym razie ciekaw jestem jak bardzo zakończenie będzie odbiegać od tego książkowego bo serialowe zmiany wychodziły jak do tej pory na dobre.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

Obstawiam, że płód wsiąkł, niemal od samego początku serialu zastanawiałem się kto z rodziny Kevina zniknął - a podejrzewałem, że ktoś musiał zniknąć skoro całej rodzinie zdrowo odjebało. Żona jest, dwójka dzieciaków jest, a na zdjęciach rodzinnych Garvey'ów, pokazywanych w którymśtam odcinku, nie było nikogo innego, coś mi nie grało. Po ostatnim odcinku już wiem (a przynajmniej - przypuszczam z dużą dozą prawdopodobnieństwa) co. Rozumiem, że, jak okazało się, większość rodzny miała bezpośrednią styczność z jakimiś osobami w chwili ich zniknięcia, niemniej wydaje mi się, że to trochę za mało żeby tak bardzo nasrać im wszystkim w bani.

 

Z drugiej strony, jest spora szansa, że Laurie wcale nie powiedziała Kevinowi o tym, że dzieciak wsiąkł (a o ciąży nic nie wiedział), więc możliwe, że zniknięcie płodu (nadal bardzo prawdopodobne moim zdaniem) tłumaczy tylko dlaczego samej Laurie odbiło, podczas gdy reszcie odbiło z powodu bezpośredniego kontaktu z osobami, które zniknęły, w chwili ich zniknięcia.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Co prawda finał sezonu bardzo dobry, to jednak mam niedosyt, że dalej nie wiem dlaczego znikają :confused: Kiedy następny sezon? Za rok? :(

 

podejrzewam, że wyemitują razem z nowym sezonem gry o tron dla podbicia oglądalności. chociaż w sumie dotychczasowa polityka hbo zakładała doklejanie do got seriali komediowych więc jeśli nie za bardzo zależy im na wynikach, a po prostu chcą dać im po prostu szansę na domknięcie historii (nie wyobrażam sobie żeby ten serial leciał latami) to będzie podobnie jak z tym czyli na początku lata gdzieś.

Odnośnik do komentarza

Piękne przeżycie.  Teraz trzeba zapomnieć o pustce związanej z końcem.

 

Dla mnie najlepsze był emocje w tym serialu, dawno mnie żaden film, książka (o serialu nawet nie wspominam) nie potargał tak emocjonalnie. Drugą rzeczą za którą wystawiam 10/10 tej produkcji to aktorstwo. Może nie jestem wielkim znawcą ale dla mnie jak na serial aktorstwo jest goty, a jak porównam sobie jak to jest zagrane do ostatniego serialu jaki pacałem czyli "Pod kopułą" to mogę skwitować tylko uśmiechem politowania.

 

Dla mnie serialowe 10/10 !

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.