Skocz do zawartości

Bloodborne


Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, S_600 napisał:

W dodatek nie pogram koledzy co? Właśnie skońcxyłem gre (ok60 godz) i co teraz ? Właśnie czytam jak go odblokować :) Kurde dobrze ,że był w promocji bo troche by była lipa

Jak jesteś już na ng+ to musisz dojść do jakiegoś momentu(nie pamiętam teraz którego), a jak jeszcze przed ostatnim przeciwnikiem, to po prostu udaj się do kaplicy Oedona i podejdź no do płota :P

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Jak jestes już w NG+ to dojście do lokacji z dodatku zajmie jakieś 30min. Biegnij prosto do Gascoina, później kup klucz do bramy i od razu ubić Amelie, dotykasz czaszki po walce i już możesz sie przenieść. Ja po skończeniu NG miałem około 110lvl i zajęło mi to nawet mniej bo się przebiegłem po przeciwnikach. 

Za to w dodatku poziom trudności skacze do gówy niesamowicie. Ludwiga biłem 4 dni i padł dopiero wczoraj rano, dwóch kolejnych było spacerem w porównaniu z nim a aktualnie siłuję się z ostatnim ale mam wrażenie, że nie będzie trudniejszy.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

O zesz...teraz juz nie przelewki. Skoorvieni swieci mikolaje chodza po jakiejs przegietej lokacji i biora mnie na strzala. Do tego babcie rozancowe z mega przyspieszeniem, ktore maja otwieracze do puszek, ale wola moja czache nimi rozrywac. Nieco dalej trzoda chlewna i uciekinierzy z lecznicy dla zwierzat miela mnie w kilka chwil. Ale nic to. Najpierw rozplatam tego wielkiego elektryka bo jest chyba do zrobienia. Wczoraj ubilem olbrzymiego pieska, w ktorego przepbrazila sie jaka modlaca sie lasia, a pozniej nekromorfa z odzysku, ktory nie tyle plul kwasem co sie nim...pocil :dynia:

Wszystko mi sie podoba. Mam mase przedziwnych itemow z ktorymi nie mam pojecia co zrobic. Dzis dorwalem jakas broszke czy grzebyczek tylko po to, zebyobdarowac nim lale. Podziekowala kolejnym nic mi nie mowiacym przedmiotem. Chyba trzeba bedzie zaczac czytac opisy w grze bo moja ignorancja moze mnie w pewnym momencie ugryzc w tylek. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Właśnie ukończyłem dodatek. Sierota była jak dla mnie o wiele łatwiejsza od Ludwiga, zwłaszcza że pierwsza fasa prosta, dopiero w drugiej dostaje szału ale i tak padł stosunkowo szybko po kilku razach. Jak dla mnie trudniejsi o wiele byli: Ludwig, Headless Bloodletting Beast, Watchdog of the Old Lords, Amygdala z Lochów, Gherman.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Sir balone odpowiem tak Lotf to straszne (pipi) i nie ma co sobie wyrabiać tym gropodobnym tworem opinii a soulsljakach. Jeśli chodzi o różnice między BB a DS 3 to tak, trochę inne ze względu, że obie gry to troche inny koncept, walka w BB jest szybsza, nie ma tarczy, broni jest mniej i mają troche inny moveset, jest broń palna, która służy do stunowania przeciwników zaś w Soulsach masz blok, parry za pomocą tarczy i generalnie ten system jest trochę deterentem noobów plus Bloodborne jest ładniejsze, masz lepszy klimat i równiejsze lokacje. No i jest bardziej skondensowane w około 30h zrobisz prawdopodobnie wszystkich bossów z podstawki (nie licząc lochów) - chociaż w DkS 3 mialem podobny czas to koncówka już była dla mnie trochę monotonna tak w BB dużo lepiej się bawiłem. 

 

No i zaczynanie gry od trzeciej części kontra zupełnie świeże IP - chyba odpowiedz nasuwa się sama. 

Odnośnik do komentarza

Bb to moje pierwsze starcie z Souls like i powiem, że pierwsze dwa dni to był płacz.i rzucanie chu@$ (nie zaglądałem do yt ani żadnych poradników i nadal tego nie robie). Jest cholernie ciężko na samym początku, pózniej jakoś szlo w miare, pod koniec już było łatwo (może dlatego, że farmiłem okrutnie i grałem zachowawczo). Teraz męcze dodatek i czuje się jakbym zaczał przygode od nowa, czyli znowu uczenie się przeciwników, ginięcie , wkur-#- i nerwowe szukanie checkpointa no i ten pierwszy boss :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja tam sie cieszę że są tylko wymagające. Jeżeli to miałby być np poziom pierwszych części YS gdzie autentycznie czułem jak gra była w stosunku do mnie niefair a zaciukanie ostatniego bossa było łudem szczęścia wywaliłbym te gry prosto do kominka bo gdzie tu miejsce na przyjemność z grania?

 

Gra ma dawać satysfakcję a że respektuje skupienie i cierpliwość to tylko przyklasnąć.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
13 minut temu, S_600 napisał:

???? :)

Każda broń skaluje dmg z konkretnym artybutem, zobacz te literki na screenie przy statsie attribute bonus - jest tam S czyli generalnie najlepszy atrybut żeby w niego pakować aby dmg danej broni wzrósł jak najwięcej z atrybutami skill i bloodtinge - logarius wheel nie będzie się skalować a z arcane ma bonus wyrażony w postaci literki C czyli średnio bo ozaczenia idą od S A B C D (chyba już nie pamietam czy D było) 

 

bloodborne-all-weapon-stats-10+-11.jpg

 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Balon - polecam zacząć od przeczytania w wiki założeń gry (sterowanie, używanie itemów, buildy, skalowanie broni i atrybuty itd) - nie zaspojlerujesz sobie nic a będziesz znał podstawy które potem są uniweralne w grach FS. Wg mnie na tle innych nowych gier taki BloodBorne nie wyjaśnia nic. Ja grałem tak:

BB->DS3->DS1->DS2 (kończę) i to była średnia opcja. Fakt że po BB już idzie jak po maśle. Początki były trudne - nie wyszedłem z Yarnham przez pare ładnych godzin :>

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
39 minut temu, S_600 napisał:

Jaki jest sens dawania pkt.w siłe skoro umiejętność podnosi strg tyle samo oczek dla.broni 1 plus dodatkowo pare dla broni 2? Wytłumaczy mi to ktoś, bo dopiero po 70godz się nad tym zacząlem zastanawiać

 

broń którą masz w 2gim slocie ma lepszy skaling z umiejętnością, generalnie staty od dimejdżu sobie rozwijasz pod broń której używasz jak Be napisał. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, _Be_ napisał:

Każda broń skaluje dmg z konkretnym artybutem, zobacz te literki na screenie przy statsie attribute bonus - jest tam S czyli generalnie najlepszy atrybut żeby w niego pakować aby dmg danej broni wzrósł jak najwięcej z atrybutami skill i bloodtinge - logarius wheel nie będzie się skalować a z arcane ma bonus wyrażony w postaci literki C czyli średnio bo ozaczenia idą od S A B C D (chyba już nie pamietam czy D było) 

 

bloodborne-all-weapon-stats-10+-11.jpg

 

Macham tylko Toporem Tropiciela +10 i czasem Mieczem Ludwiga +9 , lvl mam 114, Siła 47, Umiejętność 20 , wiec w co mam ładować , jak mam dopakowane wymagane atrybuty ponad stan?

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Miecz Ludwiga z tego co widzę skaluje się z wszystkim prawie na D więc bez znaczenia a Hunter Axe (to jest ten Topór nie?) B z siłą więc ok. Pamiętaj jeszcze o umieszczeniu odpowiednich gemów 

Odnośnik do komentarza

O kuna fak, niby souls-like i nie powinienem byc zaskoczony, ale im dalej tym bardziej mi japa opada. O zesz, przed chwila pogadalem z kolesiem na jakims dachu, ale synek wskoczyl mi nagle na klate i przez przypadek ciachnalem tego pajaca, a ten...no nie chce spojlerowac, ale bylo intensywnie. Pozniej lokacja z wezoglowymi, a z tamtad dotarlem do jakiegos blotnego jeziorka skad spieprzylem bo mialem za duzo krwi, zeby ja stracic. Jak ja w ogole trafilem do Forbidden Forest skoro nie szedlem oczywista sciezka???

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.