Skocz do zawartości

Xbox One: komentarze i inne rozmowy


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar zakupić dla dziecka (po części także dla siebie :) ) jako prezent świąteczny konsolę Xbox One X w zestawie z grami Shadow of the Tomb Rider i Red Dead Redemption 2 i mam kilka pytań.

 

1) Wiem, że subskrypcję typu GamePass, Gold i EA Access da się kupić w formię zdrapek, jednak z tego co wyczytałem często bezpośrednio ze strony sklepiku MIcrosoftu można trafić na promocję tych subskrypcji w cenach korzystniejszych niż za zdrapki. Na internecie znalazłem sprzeczne informację co do możliwości zakupu owych usług przy pomocy doładowania wirtualnego portfela przy pomocy zdrapki, np. o wartości 100 zł. Stąd moje pytanie czy jeśli doładuję wirtualny portfel to będę mógł przy pomocy tych środków zakupić GamePass za 1 zł czy może ta promocja nie będzie wtedy dla mnie widoczna? Czy w ogóle istnieje możliwość zakupu usług przy pomocy tych środków czy jedynie te środki mogą zostać wykorzystane na zakup gier ze sklepiku i nic więcej?

2) Kolejne pytanie wiąże się z poprzednim. Jeśli środki ze zdrapki nie umożliwiają zakupu usług w promocyjnych cenach to czy lepszą opcją jest wykorzystanie PayPala uprzednio doładowanego jakąś kwotą pieniędzy czy wykorzystanie przedpłaconej wirtualnej karty? Inne opcję nie wchodzą dla mnie w grę ponieważ nie chcę udostępniać Microsoftowi ani PayPal danych mojej karty czy też rachunku bankowego.

3) Czy konsola w trybie oszczędzania energii potrafi pobierać aktualizację? Czy jeśli podczas pobierania wystąpi zanik napięcia albo rozłączy się internet to pobieranie jest wznawiane od momentu, w którym wystąpiło to zdarzenie czy zaczyna znowu pobierać od początku?

4) Czy rozmiar gier podany na stronie sklepiku z kategorii "XOX Enhanced" to rozmiar z patchem 4k czy podstawki? Dla przykładu Forza Motorsport 7 i jej 98,14 GB.

5) Chciałbym oprócz gier z zestawu dokupić na początek po jednej grze z poszczególnej kategorii i poradzić się Was w tej kwestii. Od razu zaznaczę, że razem z córką wolimy gry typu single player ewentualnie couch co-op, z ciekawą fabułą albo dużą liczbą elementów rpg czy też możliwością przejścia gry na różne sposoby (np. melee, range, magia), wyścigi z dobrze rozwiniętym trybem kariery dla pojedynczego gracza. Gry o których myślę to:

- wyścigi arcade: na pewno Forza Horizon, tylko czy najpierw ograć 3 część czy ją pominąć i od razu przejść do 4? Myślałem też nad 2 ostatnimi NFS ale czy samochody w nich są na tyle zróżnicowane pod względem prowadzenia żeby chciało się je przejść więcej niż jeden raz? Czy może są to tytuły do jednorazowego ogrania w access i wywalenia z dysku?

- wyścigi symulator: Forza Motorsport 7 czy F1 2018? w co lepiej gra się na padzie i ma lepszy tryb kariery dla pojedynczego gracza?

- strzelanki: tutaj mam dylemat między Titanfall 2, Gears of War Ultimate Edition i Halo Master Chief collection.

Do tego myślę o Sunset Overdrive, Wiedźminie i Recore. Powiedzcie mi też czy przed Shadow of the Tomb Rider warto ograć 2 poprzednie części czy kolejność nie ma tu znaczenia bo wydarzenia w nich nie są ze sobą powiązane? 

6) Jakie akumulatorki i ładowarkę polecacie do pada? Przejrzałem 1 test i wynika z niego, że dobrym rozwiązaniem cena/jakość są everActive EVHRL6-2600. Jeśli chodzi o ładowarkę to czy everActive NC1000 lub Technoline BC-700 będą wystarczającym rozwiązaniem czy może lepiej dołożyć do modeli NC3000 lub BC-1000?

 

Wiem, że sporo tekstu ale będę wdzięczny za wszystkie rzeczowe odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza

Odpowiadając na poprzedbi post od końca.

Akumulatorki: tylko eneloop, praktycznie nie do zdarcia, dorzuć do tego niedrogą ładowarkę mikroprocesorową i git.

W trybie uśpienia aktualizacje się bie pobierają, tylko w trybie "instant on", czy jak on się tam zwie.

Zakupy robię tylko przez paypal, nie doładowuję go, tylko mam z nim spiętą kartę, jeżeli jest na Gold, czy też GP prpmo za 1 zł, zawsze tylko ta kwota jest pobierana z konta, osobiście nie korzystam ze zdrapek. Co do obaw o paypal, korzystam od wielu lat ze sparowaną kartą i nigdy problemów nie miałem, grunt to weryfikacja wieloetapowa, każdą transakcję i logowanie zatwierdzasz dodatkowo przy użyciu, np. kodu sms. 

Forza Horizon... Każda kolejna część ma inny setting i każda kolejna jest bardziej rozbudowana względem poprzedniczki. Przejrzyj internery i zobacz, co tobie bardziej pasuje, tak po prostu. Moim dzieciakom bardziej spodobała się Australia (FH3) od Wysp (FH4).

 

Tak na marginesie, ile lat ma twoja córka, że rozważasz do coopa Gears of War?

 

Sorki za literówki, browar + pisanie na telefonie to pewnie pomysł zły 

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
4 godziny temu, Daddy napisał:

MS to ma często posrany ten marketing, od paru lat below i ashen pojawiają się na targach by później kilka dni przed premierą dowiedzieć się z tweetów że właśnie wychodzą.

Przecież oni tej gry nawet nie wydają

Odnośnik do komentarza

Z jednej strony tak, to sprawa wydawcy kiedy i jak nieudolnie wyda grę.

 

Z drugiej strony to MS ma chyba prawa do marketingu, przynajmniej tak mi się wydaję bo gierki są kojarzone z MS, były pokazywane na jego konfach itp. Więc w jego interesie powinno leżeć, aby mocniej wypromować gierkę, szczególnie w okolicach premiery. No ale to nie nasz problem, niech się martwią o to twórcy aby nie zabrakło im teraz na chleb. 

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
2 minuty temu, oni napisał:

Z drugiej strony to MS ma chyba prawa do marketingu, przynajmniej tak mi się wydaję bo gierki są kojarzone z MS, były pokazywane na jego konfach itp.

Na poczatku mieli wydawać grę a teraz prawa należą do capybary i to oni decydują co z tym zrobią. Gra zresztą będzie konsolowym czasowym exem i tak. 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Andreal napisał:

Odpowiadając na poprzedbi post od końca.

Akumulatorki: tylko eneloop, praktycznie nie do zdarcia, dorzuć do tego niedrogą ładowarkę mikroprocesorową i git.

W trybie uśpienia aktualizacje się bie pobierają, tylko w trybie "instant on", czy jak on się tam zwie.

Zakupy robię tylko przez paypal, nie doładowuję go, tylko mam z nim spiętą kartę, jeżeli jest na Gold, czy też GP prpmo za 1 zł, zawsze tylko ta kwota jest pobierana z konta, osobiście nie korzystam ze zdrapek. Co do obaw o paypal, korzystam od wielu lat ze sparowaną kartą i nigdy problemów nie miałem, grunt to weryfikacja wieloetapowa, każdą transakcję i logowanie zatwierdzasz dodatkowo przy użyciu, np. kodu sms. 

Forza Horizon... Każda kolejna część ma inny setting i każda kolejna jest bardziej rozbudowana względem poprzedniczki. Przejrzyj internery i zobacz, co tobie bardziej pasuje, tak po prostu. Moim dzieciakom bardziej spodobała się Australia (FH3) od Wysp (FH4).

 

Tak na marginesie, ile lat ma twoja córka, że rozważasz do coopa Gears of War?

 

Sorki za literówki, browar + pisanie na telefonie to pewnie pomysł zły 

 

Dzięki za odpowiedź

Córka na etapie robienia prawo jazdy także za młoda na Gears'y raczej nie jest :)

Eneloopy mogą być te białe? bo z tego co widziałem to czarne mają znacznie mniej ponownych sekwencji ładowania w stosunku do białych.

Australia z punktu krajobrazu też nam bardziej odpowiada, więc raczej FH3 pójdzie na pierwszy ogień.

A jak z tymi Tomb Rider. Warto zachować chronologię w ogrywaniu czy może nie są ze sobą powiązane fabularnie i kolejność jest obojętna?

Jeśli aktywuje, którąś z usług w formie trial to promocja za 1 zł mi się nie pojawi, bo nie będę już nowym użytkownikiem?

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
28 minut temu, PaRen napisał:

A jak z tymi Tomb Rider. Warto zachować chronologię w ogrywaniu czy może nie są ze sobą powiązane fabularnie i kolejność jest obojętna?

Historie są połączone niby, ale kto by tam zwracał uwagę na fabułe w tej grze. Ale w sumie polecił bym zagrać najpierw w wersje z 2013

Odnośnik do komentarza

Ok. Powiedzcie mi jeszcze jak z update konsoli i gier. Wydaje mi się, że tak jak w przypadku linuxa bezpieczniej jest je robić manualnie, uprzednio sprawdzając w necie czy update nie rozsypał czegoś w systemie. Poza tym do automatycznych aktualizacji wymagane chyba będzie ustawienie konsoli w trybie "instant on"?

 

Żeby bezpiecznie odłączyć konsolę od zasilania sieciowego, musi ona być ustawiona w tryb "oszczędzania energii" i wtedy mogę ją wyłączyć z poziomu pada czy tak jak gdzieś w internecie wyczytałem trzeba przytrzymać przez ok 10 sekund przycisk on/off na konsoli?

 

 

Edytowane przez PaRen
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
8 minut temu, PaRen napisał:

Ok. Powiedzcie mi jeszcze jak z update konsoli i gier. Wydaje mi się, że tak jak w przypadku linuxa bezpieczniej jest je robić manualnie, uprzednio sprawdzając w necie czy update nie rozsypał czegoś w systemie. Poza tym do automatycznych aktualizacji wymagane chyba będzie ustawienie konsoli w trybie "instant on"

 

Tak automatyczne aktualizacje pojawiają się w trybie instant on, ale możesz to wyłaczyć w opcjach. Ja tam manualnie nie robię, mam ustawione żeby automatycznie aktualizował system jeszcze nie miałem żadnego problemu z FW

Odnośnik do komentarza

Instant on to jest droga życia, a nie tryb w konsoli. Instalujesz sobie zdalnie co chcesz, patche i aktualizacje dasha same się pobierają jak jesteś w pracy/poza domem/we śnie, bajeczka.

 

Chyba żaden update nie zepsuł funkcjonalności Xboxa, więc można śmiało włączyć instanta i nie przejmować się głupotami.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
4 minuty temu, Bzduras napisał:

Chyba żaden update nie zepsuł funkcjonalności Xboxa

Akurat ten update z nowymi avatarami spowodował, że nie wszystkie gierki miałem zakładce ready to install (powinno pokazywać 300+ gierek a było z 59 i mnie wrkuriwało) ale na reddicie kazali dać restart konsoli (nie uruchomienie ponownie tylko restart całej konsoli bez usuwania zawartości) z usunięciem kont i wtedy się naprawiło 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, _Be_ napisał:

Akurat ten update z nowymi avatarami spowodował, że nie wszystkie gierki miałem zakładce ready to install (powinno pokazywać 300+ gierek a było z 59 i mnie wrkuriwało) ale na reddicie kazali dać restart konsoli (nie uruchomienie ponownie tylko restart całej konsoli bez usuwania zawartości) z usunięciem kont i wtedy się naprawiło 

A, to nie wiedziałem. Miałem na myśli bardziej "po aktualizacji konsola nie chce się włączyć", bo takich akcji w ostatnich latach było kilka u konkurencji.

Odnośnik do komentarza

Pierwsza myśl: Sunset 2 

 

ale potem doczytałem że chodzi o "Xbox IP" więc pewnie chodzi o Killer Instinct 2. A ja za bitkami poza Smashem za bardzo nie przepadam, ale chociaż fani KI się ucieszą tak myślę. 

 

A tak osobiście to chętnie zobaczałbym sequel Recore, polubiłem ten świat, bohaterke i roboty i moim zdaniem to IP zasługuje na więcej niż niskobudżetowy, zabugowany średniak. Ale chyba Recore nie zalicza się do "beloved IP" więc mogę sobie pomarzyć :kaz:

Odnośnik do komentarza

Ten koleś tak to napisał że równie dobrze może to być kontynuacja jakiejś gry z Rare Replay.

KI ma 5 lat jak co, Sunset należy do Insomniac ale prawa wydawnicze na trzy części chyba ma MS, Ryse odpada.

Obstawiam QB2, może Recore z dużo większym budżetem albo faktycznie KI2 jako bitka na start nowego Xa.

Odnośnik do komentarza

Tak samo jak chłopaki najbardziej chciałbym sunseta2, ale prawa są insomniac, później przyjął bym qb2 co jest prawdopodobne(chodź wolałbym kontynuację samego serialu), recore 2 z większym budżetem też by było spoko, ryse osobiście mi się podobał przez klimat i 2 bym przyjął, ale przecież to było 5 lat temu, a może lucky2? 

Edytowane przez creatinfreak
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.