Skocz do zawartości

Xbox One: komentarze i inne rozmowy


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

potrzebuję porady osób które mają xboxa, bądź obie konsole.

Aktualnie mam dość dobry komputer który używam do pracy (gpu; rx 570), z tymże brakuję mi opcji grania na splitscreenie bądź możliwości grania bez zbędnej konfiguracji.

Streszczając się chciałabym kupić konsolę żeby się odstresować po pracy.

 

Zainteresowałam się Xbox One S. W pewnym sklepie jest promocja za 900 zł w Battlefield V, Gears of War 4, 1 TB.

Co o tym sądzicie ? Czy Xbox one S wspiera rozdzielczości dla panoramy  (2560x1080) ?

Czy bardzo odczuję gorszą grafikę w porównaniu z moim pc ?

Czy jest sporo gier w które można pograć z osobą obok na 1 ekranie ?

Edytowane przez aneta.olesiak
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o kanapowego coopa to jest kilka fajnych gier-seria Gears (ex-wszystkie części na One działają), A Way Out, seria Lego, Guacamele. Sportówki i bijatyki też się dobrze sprawdzają.

 

Fajna stronka:

https://www.co-optimus.com/system/24/xbox-one.html

 

Co do rozdzielczości to ja jako zatwardziały konsolowiec nie wiem o co pytasz? ;)

Baw się na dużym tv a nie małym monitorku, wygodnie na kanapie ze znajomymi a nie patrz na cyferki.

Odnośnik do komentarza

Ja jako posiadacz konsoli i kompa powiem tak:

 

Te same gry które mają splita na konsoli mają go również na kompie, ale skoro zależy Ci na wygodzie i łatwości obsługi to jasne - bierz konsolę. Osobiście nie spotkałem się z potrzebą konfigurowania czegokolwiek na PC. W obecnych czasach to wszystko dzieje się z automatu.

 

Jeśli chodzi o spadek grafiki to mimo wszystko różnica jest dosyć spora. Zwłaszcza przy karcie która masz to większość powinna na kompie chodzić Ci na ultra zdaje się. To obniż na kompie wszystko do minimu (może trochę przesadzam, bo zależy od gry ale w dużej mierze tak to wygląda) poza efektami, cieniami itp. ustaw rozdzielczość 1080p i masz mniej więcej grafikę konsoli.

 

Konsole chyba nie wspierają panoramicznych ekranów. Rozdzielczości do wyboru to 1080p przy zwykłym X (choć bardziej 960p) i pełne 4k przy XOX.

 

Gier znajdziesz kilka/kilkanaście, ale zdecydowaną większość znajdziesz również na Steam. Rozważ ewentualnie Nintendo Switch, które jest taką konsolą - w większości gry dla relaksu, większość możliwa do pogrania we dwoje na jednym ekranie.

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

Tak, obecnie na Rx 570 przeszłam Gears of War 4 i było to w 2560x1080 na wysokich detalach w 60 fps. Mimo tego czasami jestem zjechana po całym dniu pracy przy komputerze i fajnie byłoby wziąć konsolę i ze znajomą pograć, bądź z siostrą przy tv. Tylko się zastanawiam czy warto i czy xbox one S spełni moje oczekiwania, bo na pc brakuję mi czasami możliwości pogrania z kimś znajomym wygodnie przy tv.

Split screen np. nie ma na pc w star wars battlefront 2, a już na konsolach jest... Poza tym lubię grać na padzie.

Telewizor mam full hd na ten moment. Pewnie bym w późniejszym czasie kupiła nowy...

Pamiętam że świetnie się bawiłam przy xboxie 360 z siostrą w lego, też mi się podobała grafika w max payne 3 i Gears of war 2, halo 4.

No ale czytam że xbox one S jest bardzo słaby.

Czyli to by było w przełożeniu nanjniższe detale na moim komputerze tak aby zasymulować grafikę jaką będę mieć na one s ?

Edytowane przez aneta.olesiak
Odnośnik do komentarza

Nie jest tak źle z grafiką. Ja byłem tylko zaskoczony Blackoutem na kompie a na konsoli (a mam XOX). Na kompie miałem wszystko na max przy rozdzielczości 1920x1080. Na konsoli wyglądało to jakby większość ustawień była na średnim poziomie. Mimo wszytko dla mnie jest to wciąż grywalny poziom. Na kompie na low większość gier wygląda wciąż bardzo dobrze i grywalnie. Ustaw większość na low, część zoataw na średnich (efekty, cienie), ustaw rozdzielczość na 1920x1080 i będziesz miała jakiś podglad, ale bardzo się tym nie sugeruj bo wiele zależy od tytułu i niektóre wypadają lepiej od innych.

Odnośnik do komentarza

Do takiego kanapowego grania uważasz że xbox one S lepiej się nadaję czy lepiej sięgnąć po ps4 bądź xbox one x ?

Co ze wsparciem S ? Będzie ona miała wsparcie dla nadchodzących premier tj. gears of war 5 ?

Szczerze mówiąc ogranie tytułów jak Sunset Ovedrive, Forza,Halo,Quantom Break itd. zajmie sporo czasu z racji że jestem osobą z małą ilością wolnego czasu.

No i pytanie czy warto kupować teraz zestaw z S 1 TB za ok. 900 zł czy czekać aż rzucą jakieś promocje dla dzieciaków na wielkanoc/komunie ?

Patrząc na specyfikację to xbox one x na te czasy ma zbliżoną do mojego komputera, One S ma stosunkowo słabą konfigurację porównywalną do geforce 1030 gt.

Edytowane przez aneta.olesiak
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, aneta.olesiak napisał:

Szczerze mówiąc ogranie tytułów jak Sunset Ovedrive, Forza,Halo,Quantom Break itd. zajmie sporo czasu z racji że jestem osobą.

Dobrze wiedzieć, bo tu same boty siedzą.

 

XOS i XOX różnią się jedynie mocą, gry które na nie wychodzą są takie same - to jedna konsola, tylko o różnych parametrach. Wszystko zależy od budżetu, jeśli masz wolną kasę i chcesz mieć turbograficzkę to pakuj kasę w Xa, jeśli chcesz pograć po taniości i walą Cię wodotryski graficzne - XOS jest bardzo spoko.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, aneta.olesiak napisał:

A jeszcze mam jedno pytanie: czy żeby móc grać z osoba obok na 1 tv to trzeba mieć golda ?

Gold jest tylko do grania po sieci.

3 minuty temu, aneta.olesiak napisał:

Zestaw z Battlefield V jest godny uwagi ?

Zależy czy lubisz serię.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...