Skocz do zawartości

Xbox One: komentarze i inne rozmowy


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DonSterydo

Czyli jednak Scalebound i Crackdown na Swieta 2016, a szkoda bo liczylem ze ktorys z tych tytulow pojawi sie w pierwszej polowie przyszlego roku. Cieszy ze Phantom Dust nie bedzie podzielony na sezony, przynajmniej tak wynika ze streszenia Dona?

 

Lobb powiedział, że jeszcze nie wiedzą jaka będzie forma dystrybucji Phantom Dust.

 

Moim zdaniem będzie można kupić sam SP, a MP będzie można sobie dopasować do własnych preferencji - mając na uwadze, że trzon rozgrywki to w gruncie rzeczy karcianka, a 200 czy tam 300 kart spokojnie można podzielić na jakieś pakiety.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Dobra - dłuższym czasie obcowanie z Onem moge w koncu napisac co mi sie w tej konsoli podoba, poza jej exami. :sorcerer:

Przede wszystkim drobne szczegoly w oprogramowaniu, ktore mimo ze dziala ciut wolniej niz soft z PS4 to ma drobne rzeczy, ktore bardzo wplywaja na komfort uzytkowania.

Taki Smartglass jest aplikacją znacznie szybsza i przyjazniejsza niz PS App - dziala na kazdym urzadzeniu bez zajekniecia, przez co mamy wrazenie ze znajomymi jestesmy w ciaglym kontakcie. Nie czekamy 5 minut na wyslanie 1 wiadomosci, w kazdej minucie mozemy zarzadzac swoimi przypieciami na konsoli, ogladac nagrane filmy, osiagniecia, ktore pokazuja procent ukonczenia, podejrzec czas gry - ogolnie swietna sprawa.

 

Ciekawiej tez zrobiony jest kanał aktywności dotyczace znajomych, One z automatu nagrywa rozgrywke, linkuje filmy z profilem, zarzadzanie znajomymi tez jest przyjazniejsze przez jedna glupia funkcje dodawania do ulubionych, tryb uspienia, ktory w podobny sposob mial dzialac na PS4, strona WWW, ktora dziala znacznie szybciej niz Sony - ogolnie One ma bardzo duzo fajnych szczegolow, ktore Sony mogloby zapozyczyc.

Jest tez cala masa fuckupow, o ktorych nie raz juz pisalem i nie bede sie powtarzal, jak chocby poruszany na poprzednich stronach sklepik zaprojektowany tak, ze ten od Sony wydaje sie mistrzostwem swiata.

 

Wydawalo mi sie, ze nie mam juz czasu na rozdrabnianie sie i posiadanie wiecej niz jednego nextgena, a obecnie nie wyobrazam sobie nie moc pograć w takie gry jak Horizon 2 ( w ktorym mam 17h a wciaz wydaje mi sie ze jestem na poczatku), Sunseta, nadchodzacego HALO, czy Tomb Ridera. Podobnie jest zreszta z niektorymi exami PS4, dlatego te tak zblizone do siebie nextgeny mimo wszytsko rewelacyjnie sie uzupelniaja. Szkoda, ze MS tak olal nasz rynek. Dominacje PS4 widac takze na serwerach gier multiplayerowych i chocby dlatego nie wyobrazam sobie zamienienia PS4 na Ona, ale tak jak PS3 gonilo pierwsze lata Xa i w koncu dalo rade, tak i Xboxa jezeli nie zwolni tempa i nadal beda wychodzic tak miodne exclusivy to moze w jakims stopniu podgoni Sony.

 

 

Na koniec jeszcze napisze, ze sam Live w moim odczuciu nie jest juz ta sama usluga co na poprzedniej generacji. Na 360tce nie bylo sie do czego przyczepic, tutaj zas albo widzimy wyciete z niewiadomych przyczyn funkcje jak wiadomosci gloswoe, albo gry z dedykowanymi serwerami, ktore zamiast sprzedawac Ona tylko uzytkownikow wqrwiaja. MCC, Forza ktora juz ma ponad 100 stron i pare watkow na oficjalnych stronach, bo ludzie podobnie jak ja niedawno mimo otwartego nata, poprawnej konfiguracji routerow nadal nie moga polaczyc sie online, rozwalajace sie grupy, gdzie albo kogos wywali, albo nagle przestaje sie go slyszec - mnostwo szczegolow, ktore na 360tce zdarzaly sie znacznie rzadziej. <_<

Edytowane przez easye
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Co do ostatatniej kwestii to mam wrazenie, ze to nie wina samego live, tylko softwarowo jest cos z(pipi)ane w systemie one, jest przez to strasznie wybredny na dostawcow i routery.

Czy ktokolwiek mial problemy z polaczeniem sie do neta na 360ce? Nie przypominam sobie jakiegos kombinowania z portami, zamknietego NATu itd. Powinni to w koncu ogarnac.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Nie przypominam sobie jakiegos kombinowania z portami, zamknietego NATu itd. Powinni to w koncu ogarnac.

 

Też było. I też zależało od gry, np. w Girsach niektórzy musieli kombinować bo NAT pokazywało jako zamknięty i było dzwonienie po dostawcach o odblokowanie portów. Zwyczajnie już takich problemów nie pamiętasz, bo były głównie na początku generacji.

Odnośnik do komentarza

Najciekawsze części wywiadu:

 

- pracę nad KI zaczęli na rok przed premierą Xone,

- Iron Galaxy miało robić KI od samego początku, ale studio mogło zacząć prace dopiero pół roku później, dlatego wybrano Double Helix,

- ważny rok dla Rare,

- Banjo, Viva Pinata, Battle Toads powrócą, nie podał przedziału czasowego dla żadnej z nich,

- nikt obecnie nie pracuje nad Perfect Dark,

- Phantom Dust: SP na ~ 30h + MP (chcą zmienić grę względem oryginału w ten sposób żeby na obycie z system nie trzeba było "stracić" pierwszych 5-6h), raczej 2016 r. (nie chcą żeby gra rywalizowała pod koniec roku z produkcjami pokroju Halo 5),

- Scalebound: "Very awesome", "Could be the game of all time". Generalnie był bardzo podniecony samym SB i Platinum Games,

- Ori: premiera w lutym albo marcu,

- z tego co mówił wynikało, że wolą raczej nie wydawać gier AAA w pierwszej połowie roku,

- Crackdown: "Stuff blows up very well" :P

 

PS. Lobb generalnie ma dar do opowiadania. Miałem banana na twarzy jak mówił, że poszedł porozmawiać z szychą w jakiejś japońskiej korporacji, a po fakcie okazało się, że to była rozmowa o pracę w Namco :P No i bez marketingowego bełkotu, mówił to co myślał, jak jest w branży, nawet jak niektórym graczom trudno się z tym pogodzić, jak np. na temat modelu dystrybucji KI czy, że gry które przynoszą straty się po prostu uwala i taka jest prawda. 

nowe Banjo w tym roku to już chyba pewniak:

H4ctXhZ.jpg

 

Oczywiście nutki to puszczenie oczka w stronę BK.

 

hV3brUP.jpg

 

Ciekawi mnie pisanie że to wielki rok dla Rare może nie 1 a 2 gry wypuszczą w tym roku.

 

Czyli Ori, Halo 5, FM6, TR, QB, Banjo, Cuphead, itd. + niezapowiedziane gry w tym roku, miazga  :)

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Moim zdaniem to będzie wielki rok dla Rare bo zostaną zapowiedziane kolejne części ich 2 IP - Banjo i Battletoads. Wątpię by Banjo miało premierę w tym roku.

 

Chociażby dlatego, że w tym roku wyjdzie 5 innych dużych produkcji: Legends, Halo 5, FM6, TR i Quantum Break. Biorąc pod uwagę, że raczej niczego nie będą chcieli wypuścić w grudniu, to na okres lipiec - listopad mają po jednej dużej premierze na miesiąc. Ciężko byłoby wsadzić coś jeszcze. Chyba, że pod koniec listopada.

 

PS. To że Banjo wyjdzie w tym albo przyszłym roku to pewniak, na stronie rejestrującej znaki towarowe w grudniu były umawiane spotkania z prawnikami w sprawie Banjo, nikt chyba tego jeszcze nie zauważył:

 

 

2014-12-22

TEAS REVOKE/APPOINT ATTORNEY RECEIVED
2014-12-22ATTORNEY REVOKED AND/OR APPOINTED

 

http://trademarks.justia.com/752/97/banjo-kazooie-75297133.html

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Skopiuje mój post z innego forum:

 

 

Something is really going on with Banjo IP:


2014-12-22 TEAS REVOKE/APPOINT ATTORNEY RECEIVED
2014-12-22 ATTORNEY REVOKED AND/OR APPOINTED

http://trademarks.justia.com/752/97/banjo-kazooie-75297133.html

http://trademarks.justia.com/756/61/banjo-tooie-75661972.html

 

The same for Kameo & Grabbed by the Ghoulies:

http://trademarks.justia.com/762/38/kameo-76238374.html

http://trademarks.justia.com/769/76/grabbed-by-the-ghoulies-76976406.html

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Może to tylko jakieś formalności odnośnie zmiany jakiś informacji kontaktowych, bo teraz sprawdziłem, że w Perfect Dark są te same wpisy z tego samego dnia (a Lobb mówił, ze nikt obecnie nad grą nie pracuje). Tylko w zakładce Conkera ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Coś mi się wydaje, że te wpisy w rejestracji tych 3/4 gier mogą sugerować, że MS będzie chciał je przerejestrować z Rare na siebie.

 

EDYTA: To tylko zmiana adresu prawnika zajmującego się tymi wpisami :)

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...